آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - arioubarzan - 29-03-2016

در فرودگاه تورنتو اول صف كساني كه پاسپورت كانادايي دارند از سايرين جدا هست، افسري ويزا و فرمي كه در پرواز به شما داده شده رو چك ميكنه. در اون فرم مثلا قيد شده كه ميوه يا خشكبار داريد يا اينكه بالاتر از ١٠٠٠٠ دلار همراه داريد و اون أفسر هم اون مورد رو هاي لايت ميكنه و ارجاعتون ميدن به قسمتي كه مربوط به أفسر مهاجرته. در اونجا ازتون ادرس اقامت ميخواد كه اگر نداشتيد، يه فرم ميده، كه ميتونيد اون رو پر كنيد و بفرستيد يا انلاين ادرس بديد. بعد از اون أفسر، شما به قسمت تحويل بار هدايت ميشيد و بارتون رو برداشته به سمت افسر گمرك ميريد. اينجا اون ليست وسايلي كه بعدن مياريد رو ممكنه تحويل بگيرن، يا يكي يكي بر أساس مستندات وارد سيستم كنن. من اون ليست رو نداشتم و افسره گفت تا دو هفته أماده كن بيار. فرم وسائل همراه رو هم اصلن نخواست و بررسي هم نكرد چي دارم يا ندارم. خلاصه خانم سارا، نگران فرم ها خيلي نباشيد ولي اگر پول ديادتر يا خشكبار داريد مثلا إظهار كنيد. نكته جالب اين بود كه در ورود من به كانادا هيچ كس ول كأم تو كانادا نگفت :-) پس من پيشاپيش به همه كساني كه مهاجرت ميكنند خوش امد ميگم و سفر آرومي براشون ارزومندم.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sarane - 30-03-2016

(29-03-2016, 05:38 PM)arioubarzan نوشته: در فرودگاه تورنتو اول صف كساني كه پاسپورت كانادايي دارند از سايرين جدا هست، افسري ويزا و فرمي كه در پرواز به شما داده شده رو چك ميكنه. در اون فرم مثلا قيد شده كه ميوه يا خشكبار داريد يا اينكه بالاتر از ١٠٠٠٠ دلار همراه داريد و اون أفسر هم اون مورد رو هاي لايت ميكنه و ارجاعتون ميدن به قسمتي كه مربوط به أفسر مهاجرته. در اونجا ازتون ادرس اقامت ميخواد كه اگر نداشتيد، يه فرم ميده، كه ميتونيد اون رو پر كنيد و بفرستيد يا انلاين ادرس بديد. بعد از اون أفسر، شما به قسمت تحويل بار هدايت ميشيد و بارتون رو برداشته به سمت افسر گمرك ميريد. اينجا اون ليست وسايلي كه بعدن مياريد رو ممكنه تحويل بگيرن، يا يكي يكي بر أساس مستندات وارد سيستم كنن. من اون ليست رو نداشتم و افسره گفت تا دو هفته أماده كن بيار. فرم وسائل همراه رو هم اصلن نخواست و بررسي هم نكرد چي دارم يا ندارم. خلاصه خانم سارا، نگران فرم ها خيلي نباشيد ولي اگر پول ديادتر يا خشكبار داريد مثلا إظهار كنيد. نكته جالب اين بود كه در ورود من به كانادا هيچ كس ول كأم تو كانادا نگفت :-) پس من پيشاپيش به همه كساني كه مهاجرت ميكنند خوش امد ميگم و سفر آرومي براشون ارزومندم.

سپاس از شما به خاطر اطلاعاتی که دادین.
خشکبار رو که به نظرم همه ایرانی ها حداقل یه مقدار پسته همراهشون هست. Big Grin
در مورد دارو هم دیدم خیلی جاها گفتن داروهای عمومی رو میشه بدون نسخه برد مثل مسکن ها ( بدون کدئین) و سرماخوردگی و اینا - فقط نمیدونم مثلا من اگر 100 تا قرص سرماخوردگی یا ژلوفن باهام باشه گیر میدن یا مشکلی نیست

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 30-03-2016

در این حد چون حالت مصرف شخصی داره مشکلی نداره و داروهاش هم خیلی معمولی هستند. ترجیحا داروها در بسته بندی خودشون باشن.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - arioubarzan - 31-03-2016

(30-03-2016, 12:03 PM)sarane نوشته: سپاس از شما به خاطر اطلاعاتی که دادین.
خشکبار رو که به نظرم همه ایرانی ها حداقل یه مقدار پسته همراهشون هست. Big Grin
در مورد دارو هم دیدم خیلی جاها گفتن داروهای عمومی رو میشه بدون نسخه برد مثل مسکن ها ( بدون کدئین) و سرماخوردگی و اینا - فقط نمیدونم مثلا من اگر 100 تا قرص سرماخوردگی یا ژلوفن باهام باشه گیر میدن یا مشکلی نیست

ببخشید فارسی ندارم. با نسخه ببرید من خیلی داشتم با نسخه بردم فقط کدیین دار ریسکه و بیشتر، اگر هاب کشور عربی باشه

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sarane - 24-05-2016

(31-03-2016, 05:39 AM)arioubarzan نوشته: ببخشید فارسی ندارم. با نسخه ببرید من خیلی داشتم با نسخه بردم فقط کدیین دار ریسکه و بیشتر، اگر هاب کشور عربی باشه

سلام
راستش هرچی به تاریخ پرواز نزدیکتر میشم استرسم هم بیشتر میشه.
در مورد فرمهای گمرکی که باید پر کنیم کسی میتونه کمک کنه.
یه فرم برای وسایل همراهمون هست توی اون باید چی رو بنویسیم؟ مثلا دارو و کیف و کفش و لباس و لوازم بهداشتی ارایشی و سبزی و خشکبار رو باید نوشت یا فقط وسایل با ارزش مثل جواهرات و لپ تاپ؟؟؟

یه فرم هست برای وسایلی که بعد میشه فرستاد. من میخوام یه سری تقریبا کامل از وسایل منزل شامل وسایل اشپزخونه ( ظرف و ظروف) و مبلمان و سرویس خواب  و فرش رو بنویسم. ( البته اینکه بعدا اینا رو بیارم اصلا مشخص نیست چون خیلی هاشون اصلا الان وجود خارجی ندارن). چندتا سوال:
- ایا محدویت زمانی داریم برای فریت وسایل بعد از اولین لندینگ ؟
تا چه حد با جزییات باید این فرم رو نوشت؟ مثلا اگر بنویسم سرویس چینی کافیه یا باید ازش عکس داشته باشم و مدل و تعداد اینا رو همو ذکر کنم؟
در مورد مبلمان و سرویس خواب و فرش( با ابعاد) چطور؟ نوشتن کلی اینها کافیه؟
لطفا دوستانی که تجربیات مشابهی دارن کمک کنن شاید منم بتونم به نتیجه ای برسم . چند روز دیگه پرواز دارم و هنوز هیچی Confused

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - nazanin5879 - 12-12-2016

با سلام دوستان چند سوال دارم با توجه به اینکه تازه دارم لند میکنم
1- من فدرال هستم ولی با توجه به اینکه اقوامم مونترال هستن میخوام مونترال لند کنم و بعد چند روز برم تورنتو . در عین حال چون 20 روز بیشتر نمیمونم کانادا بلیط برگشت دارم از تورنتو   فکر میکنین ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟

2- اینکه در موقع ورود چه مدارکی را باید اراعع داد غیر از  ویزایی که توی پاس خورده
3- غیر از  SIN Number , bank account  کار دیکه هست که انحام بدم

ممنون میشم منو راهنمایی کنین چون بلیط میخوام بگیرم و جواب این سوالا برام مهمه

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 13-12-2016

شما که ۲۰ روز بیشتر نمی خواهید بمونید بهتره برعکس عمل کنید. ابتدا در تورنتو لند کنید و بعد به مونترال برین. اگر در مونترال لند کنید برای تایید برگه لندینگ می بایست به اداره مهاجرت اقدام کنید و درخواست CSQ بدین. مگر اینکه بگین در ongoing trip هستین و بعدا در اونتاریو برگه لندینگ رو مهر کنید. روال دقیق زمانی اش رو نمی دونم به چه شکله. روش اول یعنی تورنتو و بعد مونترال خیلی راحت تر هست. فرآیند گرفتن SIN و باز کردن حساب که یک روزه ست. کارت پی آر و کارت درمان هم به ترتیب حدود یک ماه و سه ماه زمان میبره تا پست بشه. برای کارت درمان می بایست اقدام کرده باشید (بعد از گرفتن SIN و داشتن آدرس ثابت).