آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - blueearth - 01-10-2014

(01-10-2014, 01:49 AM)'phoenixnm' نوشته: من یه سوال دارم شاید بی ربط باشه به بحث ولی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید (فروم مربوطشو پیدا نکردم خیلیم ذهنمو درگیر کرده)
من معدلم با GPA ام خیلی فرق میکنه چون 6 واحد صفر و یه چند واحدیم (بالای 12 واحد Big Grin ) زیر 7 داشتم تو کارنامه ام بعد اینا رو با نمره بالای 14 پاس کردم (البته gpa رو با توجه به چندتا سایت دانشگاهای امریکایی بدون درسایی که افتادم با نمره دفعه دوم که پاس کردم حساب کردم) الان دانشگاههای المان gpa مدارن یا معدل مدار؟ من کلا gpa رو بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟ اصلا gpa رو با روش درستی حساب کردم یا نه؟ به جوون مرد راهنمایی کنه یه خانواده رو از نگرانی دربیاره Wink

من در مورد آلمان یا هر جای دیگه ای که بخواید اقدام کنید میدونم که از شما ریز نمرات کاملتون رو دریافت میکنن...میدونم منظور شما چی هست ولی جی پی ای ایی که فرمودید دقیقا همون معدل کل شماست و تفاوتی نمیکنه با معدل داخل ایران اما اینکه به خواستتون برسید یا نه دقیقا بستگی به این داره که دانشگاه مبدا شما ایا دروس افتادتون رو در ریز نمراتتون لحاظ میکنه یا نه؟
در مورد دانشگاه ازاد میدونم که لحاظ نمیشه ولی در مورد داشنگاه های تابع وزارت علوم برای ورودی های ماقبل 90 دروس افتاده جزوی از ریز نمرات به حساب میاد و لحاظ میشه علاوه بر این دانشگاه های خارج از کشور برای شما معدل جدا گانه ای خودشون از اول محاسبه نمیکنن ! این به این معناست که اگر داشنگاه مبدا شما دروس افتادتون رو  جزو معدل کلتون لحاظ کرده داشنگاه مقصد هم همون رو به عنوان معدل کل شما در نظر میگیره مگر تنها در برخی موارد که ازتون دانشگاه مقصد در خواست تطبیق نمرات رو میکنه که در دانشگاه های آلمان من تا حالا ندیدم

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - phoenixnm - 01-10-2014

(01-10-2014, 03:00 AM)'blueearth' نوشته:
من در مورد آلمان یا هر جای دیگه ای که بخواید اقدام کنید میدونم که از شما ریز نمرات کاملتون رو دریافت میکنن...میدونم منظور شما چی هست ولی جی پی ای ایی که فرمودید دقیقا همون معدل کل شماست و تفاوتی نمیکنه با معدل داخل ایران اما اینکه به خواستتون برسید یا نه دقیقا بستگی به این داره که دانشگاه مبدا شما ایا دروس افتادتون رو در ریز نمراتتون لحاظ میکنه یا نه؟
در مورد دانشگاه ازاد میدونم که لحاظ نمیشه ولی در مورد داشنگاه های تابع وزارت علوم برای ورودی های ماقبل 90 دروس افتاده جزوی از ریز نمرات به حساب میاد و لحاظ میشه علاوه بر این دانشگاه های خارج از کشور برای شما معدل جدا گانه ای خودشون از اول محاسبه نمیکنن ! این به این معناست که اگر داشنگاه مبدا شما دروس افتادتون رو  جزو معدل کلتون لحاظ کرده داشنگاه مقصد هم همون رو به عنوان معدل کل شما در نظر میگیره مگر تنها در برخی موارد که ازتون دانشگاه مقصد در خواست تطبیق نمرات رو میکنه که در دانشگاه های آلمان من تا حالا ندیدم

یعنی شما میفرمایید که اگه دانشگاه مبدا ( که سراسری بوده ) تو ریز نمراتم نمرات افتاده ام رو نیاره اوکیه که اما اکثرا میارن درسته؟ GPA رو از یه دانشگاه امریکایی خوندم نوشته بود نمره ای که باهاش درس رو گذروندین محاسبه میشه اخه سایت wes هم حساب نمیکنه درس افتاده رو ، راستش من مبخوام برای سال بعد اقدام کنم ولی این 2 تا صفر و چندتا 5 -6 وافعا چیزی حدود 1.5 نمره معدلمو خراب کرده در حالی که وقتی اون درسای افتاده رو پاس کردم با نمره خوب پاس شده مثلا یکی از صفرام 20 شده، وافعا ذهنمو درگیر کرده این مسئله که معدل چقد شانسمو کم میکنه واسه المان،میترسم تو این راه هزینه کنم بعد همش به در بسته بخورم

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - blueearth - 01-10-2014

(01-10-2014, 12:02 PM)'phoenixnm' نوشته:
یعنی شما میفرمایید که اگه دانشگاه مبدا ( که سراسری بوده ) تو ریز نمراتم نمرات افتاده ام رو نیاره اوکیه که اما اکثرا میارن درسته؟ GPA رو از یه دانشگاه امریکایی خوندم نوشته بود نمره ای که باهاش درس رو گذروندین محاسبه میشه اخه سایت wes هم حساب نمیکنه درس افتاده رو ، راستش من مبخوام برای سال بعد اقدام کنم ولی این 2 تا صفر و چندتا 5 -6 وافعا چیزی حدود 1.5 نمره معدلمو خراب کرده در حالی که وقتی اون درسای افتاده رو پاس کردم با نمره خوب پاس شده مثلا یکی از صفرام 20 شده، وافعا ذهنمو درگیر کرده این مسئله که معدل چقد شانسمو کم میکنه واسه المان،میترسم تو این راه هزینه کنم بعد همش به در بسته بخورم

منم همین رو گفتم...اگر مدارکتون رو دانشگاهی که قصد اپلای دارید درخواست تطبیقشون رو از یه موسسه ای مثل WES بکنه اون وقت اون جوری که شما میخواید میشه....اما من تا حالا دانشگاهی توی المان رو ندیدم که همچین چیزی رو بخواد هر چند این که نخواسته دلیل بر این نمیشه که قبول نمیکنه..شما یه راه دارید اینکه با دانشگاه مقصدتون تماس بگیرید و بگید ریز نمراتتون رو برای تطبیق فرستادید جایی مثلWES ا..بپرسید ایا ازتون قبول میکنن یا نه؟ این تنها راهی هست که به فکر من میرسه ...چون حتی اگر دانشگاه مقصدتون سیستمش مثل داشنگاه ازاد باشه و نمرات افتاده رو حذف کنه بعید میدونم همچین کاری رو روی ریز نمرات یه داشنجویی خارجی که از یه سیستم دیگه میاد انجام بده و دست بردن تو ریز نمراتتون هم به هیچ وجه ممکن نیست

RE: - ZHORS - 02-10-2014

سلام من نو رشته فیزیوتراپی در مقطع لیسانس تحصیل کردم میخاسم بدونم میتونم برای تحصیل تو رشته پزشکی تو کشور المان اقدام کنم یا بهتره برم فوق لیسانس تا بعد واسه دکتری واسه تحصیل تو المان اقدام کنم.....
ممنون.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 02-10-2014

(02-10-2014, 02:12 AM)'ZHORS' نوشته: سلام من نو رشته فیزیوتراپی در مقطع لیسانس تحصیل کردم میخاسم بدونم میتونم برای تحصیل تو رشته پزشکی تو کشور المان اقدام کنم یا بهتره برم فوق لیسانس تا بعد واسه دکتری واسه تحصیل تو المان اقدام کنم.....
ممنون.

باید اول مدرک به تایید برسه اگر مشکلی نداشته باشه میتونی والا باید از ابتدا بخونی که اون وقت بحث سن و فاصله زیاد تحصیلی ممکنه مشکل ساز بشه. من خودم فکر میکنم شما با دانشگاهها تماس بگیر و شرایط خودت رو بهشون بگو و بعد هم تصمیم بگیر.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Avpoor - 04-10-2014

سلام
كدوم دانشگاه ها براي رشته مهندسي سازه هاي هيدروليكي پذيرش داره؟؟
مجانيه يا شهريه داره؟
تشكر

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - HIV - 10-10-2014

سلام بر اساتید بزرگوار 
من لیسانس اقتصاد بازرگانی را با معدل 19.28 از دانشگاه آزاد تهران جنوب گرفتم ، در حال حاضر کلاس زبان البته انگلیسی دارم میرم و سنم 31 سال است و آشنایی کمی با زبان آلمانی دارم دو سه ترم قبلنا رفتم کلاس ، میخواستم ببینم شرایطم چطوریه 1.برای گرفتن پذیرش 
2.برای گرفتن فاند 
3.احتمال دایرکت PHD
4.کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میدید 
با سپاس فراوان 

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - saaaaam - 10-10-2014

(10-10-2014, 01:11 PM)'HIV' نوشته: سلام بر اساتید بزرگوار 
من لیسانس اقتصاد بازرگانی را با معدل 19.28 از دانشگاه آزاد تهران جنوب گرفتم ، در حال حاضر کلاس زبان البته انگلیسی دارم میرم و سنم 31 سال است و آشنایی کمی با زبان آلمانی دارم دو سه ترم قبلنا رفتم کلاس ، میخواستم ببینم شرایطم چطوریه 1.برای گرفتن پذیرش 
2.برای گرفتن فاند 
3.احتمال دایرکت PHD
4.کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میدید 
با سپاس فراوان 

سلام دوست خوب
تبریک بابت معدل خوبتون
دوست خوب دایرکت پی اچ دی بیشتر در مورد امریکا مطرح هست و نه اروپا چون اینجا دنبال فردی محقق هستند که دارای فوق لیسانس بوده و حداقل یک پایانامه داشته باشد ولی شما بنظرم از طریق موسسه داد و بورسهای اراسموسن و سلام شانس بالایی برای بورس مستر شدن داری در مورد اراسموسن که لیست دانشگاه ها را از طریق دانشگاه لوند سوید می توانی پیدا کنی من لینک پیدا کنم برات پ خ می کنم

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - s.h - 11-10-2014

پس از ناامیدی از گرفتن پذیرش از ETH سویس [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]میخواستم شانسم رو برای گرفتن پذیرش(بدون فاند) از دانشگاه Freiburg آلمان بدونم:
لیسانس مکانیک-سراسری شهرستان
معدل: 15.4
ممنون از راهنمایی های همیشگیتون

[برش] شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - sara.m - 22-10-2014

با سلام
من مدرک کارشناسیم رو  در رشته نرم افزار با معدل 14 از دانشگاه پیام نور گرفتم.7 سال سابقه کار غیر مرتبط دارم.زبان انگلیسیم در سطح پیشرفته ست ولی مدرکی ندارم.الان دارم زبان آلمانی می خونم.تا عید می تونم ب  1 بگیرم.به نظرتون برای دانشگاه های آلمان شانس پذیرش دارم؟