آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 30-06-2013

درود
مدارک مورد نیاز شما فقط نمره زبان شما (ترجیحا آیلتس) و ترجمه مدرک certify  شده توسط  موسسه های معتبر یا وزارت علوم هست. 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ali_noo_80 - 30-06-2013

سلام.من لیسانس مخابر ات با معدل 17/86 از دانشگاه آزاد و فوق مخابرات از علوم تحقیقات تهران با معدل 17/52 فارغ التحصیل در بهمن 89 .یک کنفرانس معتبر ieee و 5 تا ژورنال isi چاپ شده با impact factor های 0.2 و 0.45 و0.7  و 1 و 1.8  دارم نمره آیلتس 6.5 آکادمیک و 4 سال سابقه ی حق التدریسی تو دانشگاه آزاد. شانس گرفتا فاند دارم؟ برای چه دانشگاههایی بیشتر شانس دارم. در مورد نیوزیلند چه طور؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Solaris - 30-06-2013

(30-06-2013, 10:36 AM)'baharii' نوشته: سلام شرمنده .برا پذیرش تو این رشته چه مدارکی نیاز دارم؟

مدرک لیسانستون باید آزاد شده باشه یا بخریدش، نمره زبان هم باید داشته باشید و اینها صرفا برای پذیرشه و نه بورس و اسکالرشیپ

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Solaris - 04-07-2013

با سلام خدمت دوستان سوالی داشتم. ی چنتا دانشگاه استرالیایی مثل Flinder می خوان که سه تا کپی از همه مدارک (شامل فرم پر شده تقاضا، ریزنمرات، دانشنامه و...) به دانشگاه فرستاده بشه، به نظرتون آیا همه کپی ها باید مهر برابر اصل بخورند؟ دوستانی که تجربه مشترکی دارند ممنون می شم نظر بدن.
و سوال دیگه اینکه همین طور که میدونید ما باید ی سری از مدارکمون رو به مرکز اعطای اسکالرشیب و یک سری دیگه رو هم به خود دانشگاه بفرستیم، حالا سوال اینه که آیا میشه مدارک ترجمه شدمون رو برای خود دانشگاه به صورت کپی برابر اصل بفرستیم و نه خود اصل ترجمه رو؟
ممنون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Ashkanmath - 26-07-2013

باسلام
رشته من ریاضی کاربردی  است  می خواستم  شانس گرفتن فاند کامل از یه دانشگاه استرالیا متوسط یا بالاتر برای خودم بدونم  قسمتی از اطلاعاتم به شرح زیر است.
معدل لیسانس  15/99   دانشگاه تهران  " ولی معدل دروس اختصاصی ام بالای 17 است"
معدل ارشد  18/5 (بدون احتساب تز)     دانشگاه تهران  هنوز ارشدم تموم نشده یک ترم مونده
مدال برنز  المپیاد جهانی (IMC)  دانشجویی
مدال نقره المپیاد دانشجویی ایران
دو تا مدال  برنز مسابقات انجمن  ریاضی ایران
مدال برنز  انجمن تحقیق در عملیات ایران
رتبه 6 کنکور ریاضی ارشد سال 91 از بین 11000 نفر شرکت کننده.
شرکت در دو کنفرانس بین المللی ریاضی در  ایران
هنوز هیچ امتحان تافل  ندادم  میگم تافل چون میخوام واسه آمریکا هم اقدام کنم. (زبانم تعریفی ندارد ولی  احتمالا  نمره ی 80 تو تافل میگیرم . ا)پول دار نیستم  ==>  دنبال فول فاندم . فاندی  که معاش هم پوشش بده
متشکر میشم اگی راهنمایی ام کنید.
 راستی بهتر اینو بدونین که مقاله تو رشته ریاضی  واسه آمریکا اصلا مهم نیس  چون کار خیلی سختیه  !!!؟  در مورد استرالیا نمیدونم؟!!!
اگی یکسال وقفه بندازم  اختمالا زبان نمره بهتری میارم و  از تزم  یه مقاله احتمالا در بیارم
ممنون.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 26-07-2013

(26-07-2013, 05:39 PM)'Ashkanmath' نوشته:
باسلام
رشته من ریاضی کاربردی  است  می خواستم  شانس گرفتن فاند کامل از یه دانشگاه استرالیا متوسط یا بالاتر برای خودم بدونم  قسمتی از اطلاعاتم به شرح زیر است.
معدل لیسانس  15/99   دانشگاه تهران  " ولی معدل دروس اختصاصی ام بالای 17 است"
معدل ارشد  18/5 (بدون احتساب تز)     دانشگاه تهران  هنوز ارشدم تموم نشده یک ترم مونده
مدال برنز  المپیاد جهانی (IMC)  دانشجویی
مدال نقره المپیاد دانشجویی ایران
دو تا مدال  برنز مسابقات انجمن  ریاضی ایران
مدال برنز  انجمن تحقیق در عملیات ایران
رتبه 6 کنکور ریاضی ارشد سال 91 از بین 11000 نفر شرکت کننده.
شرکت در دو کنفرانس بین المللی ریاضی در  ایران
هنوز هیچ امتحان تافل  ندادم  میگم تافل چون میخوام واسه آمریکا هم اقدام کنم. (زبانم تعریفی ندارد ولی  احتمالا  نمره ی 80 تو تافل میگیرم . ا)پول دار نیستم  ==>  دنبال فول فاندم . فاندی  که معاش هم پوشش بده
متشکر میشم اگی راهنمایی ام کنید.
 راستی بهتر اینو بدونین که مقاله تو رشته ریاضی  واسه آمریکا اصلا مهم نیس  چون کار خیلی سختیه  !!!؟  در مورد استرالیا نمیدونم؟!!!
اگی یکسال وقفه بندازم  اختمالا زبان نمره بهتری میارم و  از تزم  یه مقاله احتمالا در بیارم
ممنون.

درود
برای اسکالرشیپ رزومه خوبی برای دانشگاههای غیر جی 8 و شانس متوسط نسبتا خوبی  حتی  دانشگاههای ANU , UNSW , SYDNEY  و ملبورن دارید. ولی بدون نمره زبان در استرالیا اسکالرشیپی تعلق نمیگیره. نمره زبان حداقل هم حدود 90 هست وابسته به دانشگاه.  

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - زهره ماین - 27-07-2013

با سلام
من دانشجوی ارشد رشته مهندسی معدن گرایش اکتشاف هستم. هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان بودم. معدل ارشدم تا الان 16.90 هستش اما مطمئنم میتونم معدلمو بالای 17نگه دارم.
آزمون زبان ندادم اما سطح زبان انگلیسیم خوبه.
معرفی نامه میتونم 2 تا 3 تا هر چند تا که نیاز باشه تهیه کنم چون با شناختی که از اساتیدم دارم میدونم که مینویسن واسم.
مقاله هم داخلی دارم اما موضوع پایان نامم موضوعیه که براحتی  حداقل یه مقاله ISI و چند تا کنفرانسی ازش استخراج میشه
میخوام که برای مقطع دکترا اقدام کنم دانشگاه خاصی مد نظر ندارم و بیشتر گرفتن فاند واسم مهمه.
ممنون میشم اگه علاوه بر سنجش وضعیت من کشور و یا دانشگاه های دیگه ای هم بهم معرفی کنین

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 27-07-2013

درود
معدل کارشناسی؟ شما وضعیت مقاله و معدلتون مشخص نیست به این شکل نمیشه شانسی برای شما سنجید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - زهره ماین - 28-07-2013

(27-07-2013, 05:43 PM)'Shahrouz' نوشته: درود
معدل کارشناسی؟ شما وضعیت مقاله و معدلتون مشخص نیست به این شکل نمیشه شانسی برای شما سنجید

معدل کارشناسیم پایینه 13.75
یعنی می فرمایید صبر کنم تا پایان نامم تموم شه و مقاله ها رو استخراج کنم و بعد اقدام کنم؟؟ الان برای استادی میل نزنم؟؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 28-07-2013

(28-07-2013, 10:27 AM)'زهره ماین' نوشته:
معدل کارشناسیم پایینه 13.75
یعنی می فرمایید صبر کنم تا پایان نامم تموم شه و مقاله ها رو استخراج کنم و بعد اقدام کنم؟؟ الان برای استادی میل نزنم؟؟

درود
بله. به نظر من بدون مقالات شانسی برای اسکالرشیپ ندارید. حداقل یک یا دو مقاله معتبر ISI از کارتون استخراج کنید. به هر حال برخ از دانشگاههای استرالیا دراین صورت شانس برای اسکالرشیپ خواهید داشت. نمره آیلتس هم حداقل 6.5 اگر تافل در نظر دارید بین 90 تا 94 وابسته به دانشگاه.