آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Babak - 15-06-2012

به نظر من هر دو ایمیلی که دریافت کردید خیلی کلیشه‌ای هستند و جواب مثبتی محسوب نمی‌شن. وقتی استادها می‌گن «اول اپلای کن اگر پذیرش گرفتی، بعد با هم صحبت می‌کنیم» یعنی این که به طور خاص علاقه زیادی به تجربه و تخصص شما ندارند یا حتی در خیلی مواقع حتی ممکنه رزومه شما رو نگاه هم نکرده باشند.
البته این رو هم اضافه کنم که روال گرفتن پذیرش در بعضی دانشگاه‌ها این طوره که اول کمیته پذیرش باید نظر مثبت بده و استاد در این پروسه خیلی دخیل نیست. در این جور دانشگاه‌ها، حتی اگر استاد به تخصص شما علاقمند هم باشه، مجبوره که جوابی مشابه جواب‌هایی که شما گرفتید بده.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdi adeli - 15-06-2012

سلام بابک جان خیلی ممنون که بسیار مثبت و صریح جواب میدهی ، خوب این دانشگاهی که بهش میل زدم Louisiana State University البته نمی دونم بهش چقدر آشنایی داری در رشته مهندسی صنایع .

به نظرت من از این 2 استاد چه چیزی بپرسم ، که بفهمم فاند دارند ؟ (چون مسله اصلی فقط فاند هستش ) یا اصلاً دارند به سود اون دانشگاه کار می کنن ؟

اصلاً من واسه این دانشگاه اپلای کنم ؟

اینم خدمتت بگم که هر جفت استادا مال یک دانشگاه و یک دپارتمان مشترک هستند .

حالا خودت قضاوت کن من چی کار کنم ؟

با تشکر وسپاس فراوان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m.ost - 16-06-2012

سلام
با اجازه بابک من یک راهنمایی کوچولو بکنم. ببینین این جواب ها همین طور که بابک گفت کلیشه ای هستن. هیچ قولی هم به شما داده نشده. اگر واقعا به دنبال فاند هستین باید خیلی ایمیل بزنین تا جواب درست و حسابی بگیرین. اما نه اینکه دفعه اول از استاد بپرسین فاند داره یا نه. شما باید نشون بدین به تحقیقات استاد علاقه مند هستین. مقالاتش رو خوندین و میخواین در زمینه فلان موضوع کار کنین. اگر استاد علاقه مندی شما رو ببینه جواب های بهتری هم میده. در ضمن استاد خودش میدونه که دانشجویی که بهش ایمیل میزنه فاند هم میخواد. من رزومه شما رو دیدم. استادها معمولا از دانشجوهای لیسانس توقع مقاله ندارن و اگر داشته باشین با توجه به اختراع هایی که دارین (اگر مرتبطه به کار استاد) خیلی شانس خوبی دارین برای دکترای مستقیم اپلای کنین. ولی باید خیلی بگردین. پیدا کردن استاد هم کار ساده ای نیست. همین که دو تا استاد یک جواب معمولی بدن به شما دلیل اپلای برای دانشگاه نمیشه به خصوص اگر فاند میخواین. فقط یادتون باشه تو مثلا دپارتمان مهندسی صنایع برندارین به یک استاده که زمینه کاریش تولیده(Manufacturing) و یک استاده دیگه با زمینه کاری کاملا متفاوت مثل ارگونومی ایمیل بزنین. چون اینجوری میگن شما دنبال فاندین نه تحقیق. اول خوب زمینه کاریتون رو مشخص کنین. بعد ایمیل بزنین.
در مورد این دانشگاه من تجربه خاصی ندارم و اپلای هم نکرده بودم براش. اینم بگم بهترین زمان برای ایمیل به استادها شهریور و اوایل پاییز هست که فاندشون تا حدودی معلوم شده.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdi adeli - 16-06-2012

سلام
بسیار ممنون از پاسخ های موثر و جامع دوست عزیز m.ost

متشکرم که وقت گذاشتی و رزوممو بررسی کردی.

یعنی به نظر شما الان برای ایمیل زدن خیلی زوده ؟، چون من تصمیمم محکمی برای 2013 دارم ، و الانم دارم روی زبانم کار می کنم .

خوب خودت بهتر میدونی بدون فاند هزینه ها سنگین هستش ، به همین دلیل من هم دارم روی ایمیل زدن از الان کار می کنم ، و دارم تلاش می کنم رزوممو بهتر کنم .

البته بر طبق فرمایش شما ، من تو سایت اساتید دانشگاهای آمریکا متسفانه open position یا fund اساتید را نمی زنه یا فقط بعضی دانشگاها میزنه .

دوست عزیز به نظرت پس من جواب این دو تا استاد بدم ؟

البته اینو خدمتت عرض کنم من تو نامم اشاره کردم که استاد سوپروایزرم بشه ، حرفی از فاند نزدم ، واسه این دو تا استاد هم رزومم را فرستاده بودم ، و علایقمو تو رزومم با کارشون مقایسه کردن و گرنه چطور متوجه علاقهمندی من شدن ، پس من رو این دو تا حساب باز نمی کنم .

ممنون . Rolleyes

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m.ost - 16-06-2012

اگر رزومه کاری شما واقعا به این دو تا استاد نزدیکه می تونین باز هم همون شهریور که گفتم بهشون ایمیل بزنین و بگین که میخواین عضو گروه تحقیقاتیشون باشین. ولی وقتی استاد به شما ایمیلی زده که حالت تمپلیت داره به نظر من جواب لازم نداره. جواب وقتی لازمه که مثلا استاد میگه من از روزمت خوشم اومد بیشتر توضیح بده، یا مثلا میخوام باهات مصاحبه داشته باشم، یا میگه مثلا برو فلان تحقیق رو انجام بده.
ولی اینکه بنویسه dear اول اپلای کن بعد صحبت میکنیم خوب بیشتر استادها اینطوری جواب میدن. نهایتا اگر شما هرچی ایمیل زدی ، اینطوری جواب گرفتی فقط میتونی از بین اونا چند تا که شرایط مناسب تری برات دارن رو اپلای کنی بعد از اپلای دوباره به اساتید ایمیل بزنی.
ولی برای شمایی که فاند میخوای حتما لازمه که هر تعداد استاد که میتونی ایمیل بزنی. دوستانی بودن 1000 تا هم بیشتر فرستادن که از توش 10 تا جواب درست و حسابی گرفتن. فاند رو هم تو سایت نمیزنه فقط ممکنه مثلا یک استادی بیاد بگه من دنبال دانشجویی هستم که رو این زمینه کار کنه که اونم تعدادش زیاد نیست. تنها راهتون اینه که بگردین و اساتید مرتبط رو پیدا کنین.
موفق باشین

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Paradise4 - 20-07-2012

من CV خودم رو برای یک استاد فرستادم و حتی بهش گفتم که زمینه تحقیقاتی مشترکی داشتم با کارهایی که انجام داده و الان در حال انجام هست، ولی اون فقط این جمله رو برای من نوشته :
I am sorry. I can not supervise you.

اینطوری به نظرم رسید که ای استاد منو نخواسته، ولی شاید دانشجوی دیگه میگیره !!!! چون بقیه یا میگفتن، این ترم نمی گیرند یا مثلا فعلا master نمی گیریم !!!!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 20-07-2012

(20-07-2012, 08:40 PM)Paradise4 نوشته: من CV خودم رو برای یک استاد فرستادم و حتی بهش گفتم که زمینه تحقیقاتی مشترکی داشتم با کارهایی که انجام داده و الان در حال انجام هست، ولی اون فقط این جمله رو برای من نوشته :
I am sorry. I can not supervise you.

اینطوری به نظرم رسید که ای استاد منو نخواسته، ولی شاید دانشجوی دیگه میگیره !!!! چون بقیه یا میگفتن، این ترم نمی گیرند یا مثلا فعلا master نمی گیریم !!!!
همه این احتمالات درسته
در کل میشه گفت که درصد پذیرش با فاند برای مستر کمه متاسفانه

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - reza523573 - 31-07-2012

سلام دوستام
من متن هر سه ایمیل که من به استاد فرستادم و جواب هاشون رو اینجا می زارم و از دوستان تقاضا دارم راهنماییم کنن تا وقتم رو الکی هدر ندم.
ایمیل اول و جوا استاد:
Dear Dr. xxx
I am xxx a previous M.Sc student in xx in the field of communication. I was graduated at August 2011. My GPA was 18.33 out of 20. Now I am with xx . I sent this email to you, since I planned to apply for PhD degree for September 2013. I am interested in conducting research within the areas of data hiding algorithms and watermarking. I visited your homepage in xx projects and found it great. I will be glad if you answer my email and guide me through PhD positions available in your research group if there is.
My resume is also attached for further information you may need. Please feel free to contact me about any questions that you may have. All of my contact information is listed in my resume. Thank you for your time and I hope to hear from you soon.

جواب
Thank you for your interest and I will get bk to you soon. -xx

=====================================================================
ایمیل دوم و جوا استاد:
Thanks for your answer.
جواب
Dear Mohammad, You do have related background for my research team. What do you do in xx? As for the application, please go ahead and put my name in your application. Good luck,xx

ایمیل سوم و جوا استاد:
Hello Dr. xx
I am working on robust image watermarking and reversible data hiding at xx as a member of a research group in xx. My contract will be ended in May,2013. To be honest I almost like anything related to image watermarking in all of it's aspects (robust, fargile, semi fargile and reversible).
I am really eager to know your opinion regarding my chance in joining your group for september 2013. Especially it would be very kind of you to let me know if I have the chance to become a member of your group as a prospective PhD student how much fund per year can you give me in xx university as a Ph.D student. Can this fund cover all of my tuition and living costs in xx?
I would like to express my gratitude and appreciation to you for your concern and many thanks for your valuable time. I am looking forward to hearing from you ASAP.

Respectfully yours
xx

جواب
Hi, your admission will be decided by a committee. Once admitted, you will have full scholarship provided by the University which is more than sufficient to cover everything. Wish you all the best. –xx

دوستان من خیلی تازه کار هستم. لطفاً راهنماییم کنید که الان دقیقاً منظور این استاد چیه؟ دانشگاش آسیایی هست و رنکش هم بدک نیست و خودم نگرشم اینه که اینا میگن همه رو تشویق به اپلای کنیم و یه پولی بدست بیاریم حالا بالاخره یک سری رو می گیریم دیگه. پس تعداد اپلای ها هر چی بیشتر بتر ولی تعداد دانشجو و فاند ثابت. چون بالاخره یه استادی که با خوندن رزومه متوسط من اینقدر سریع جواب میده نمیشه رو حرفش زیاد حساب باز کرد.
حالا من خودم به ذهنم دو تا راهکار رسیده:
1-بهش بگم میخام زنگ بزنم و درباره درصد شانس پذیرش باهات صحبت کنم
2-یه مقاله دارم میدم که اونم توی اونژرونال داور بوده. براش بفرستم مقاله رو و سعی کنم از همین طریق رابطه ام رو باهاش حفظ کنم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی جامعی بکنند تا ما هم دیگه رو غلطک بیفتیم.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Saeid - 01-08-2012

1- معمولا زنگ زدن در مورد شانس پذیرش کار حرفه ای نیست و من توصیه نمیکنم.
2- جواب اول که مثبت نیست و شانس ندارید تقریبا. جواب دوم من باشم اپلای میکنم. جواب سوم هم گفته من هیچ کارم. کمیته تصمیم میگیره. اگر فکر میکنید رزومتون در حد اونجاس بفرستید. البته کلا شانس هم دخیله.
3-خوبه ارتباطتتون رو با استاد از طریق مقاله حفظ کنید و نظرشون رو جلب کنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - reza523573 - 01-08-2012

(01-08-2012, 01:34 AM)Saeid نوشته: 1- معمولا زنگ زدن در مورد شانس پذیرش کار حرفه ای نیست و من توصیه نمیکنم.
2- جواب اول که مثبت نیست و شانس ندارید تقریبا. جواب دوم من باشم اپلای میکنم. جواب سوم هم گفته من هیچ کارم. کمیته تصمیم میگیره. اگر فکر میکنید رزومتون در حد اونجاس بفرستید. البته کلا شانس هم دخیله.
3-خوبه ارتباطتتون رو با استاد از طریق مقاله حفظ کنید و نظرشون رو جلب کنید.

ممنون دوست عزیز از پاسختون. فکر می کنم که شما اینطور برداشت کردید که این سه ایمیل مربوط به سه استاد مختلف هست. نه و در واقع این سه تا ایمیل که با جواب گذاشتم همه ماله یک استاد هست. یعنی من ایمیل زدم یه جوابی داده، بعد ایمیل دوم و جواب دوم و...
حالا من هرچی می گردم نمی تونم توی سایت دانشگاهشون Application fee رو پیدا کنم. احتمال داره مجانی بررسی کنن مدارک رو؟اگه مجانی باشه مدارک براش می فرستم Big Grin (سنگ مفت گنجشک مفت)