آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - shahrooz - 25-07-2014

درود بر شما....من دارای مدرک فوق لیسانس محیط زیست با معدل 18 هستم.نمره ایلتس هم 6 هست.خواستم بدونم برای پذیرش از آلمان در مقطع مستر امیدی هست....مدرک زبان آلمانی ندارم...ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 26-07-2014

(25-07-2014, 10:35 PM)'shahrooz' نوشته: درود بر شما....من دارای مدرک فوق لیسانس محیط زیست با معدل 18 هستم.نمره ایلتس هم 6 هست.خواستم بدونم برای پذیرش از آلمان در مقطع مستر امیدی هست....مدرک زبان آلمانی ندارم...ممنون

دروود بر شما.
خوندن فوق مجدد خودش خطر ریجکت ویزا رو در پی داره. شما معدل لیسانست رو عرض نکردی!!!
مگر اینکه از فوق که گرفتی صحبتی نکنی و فاصله سنی زیادی بین لیسانس و اقدام برای فوق مجدد نداشته باشی. دوره هم اگر به انگلیسی باشه نیاز به مدرک زبان المانی نداری. همچنین بهتره برای نمره زبان بالای 6.5 به بالا اقدام کنی.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - shahrooz - 27-07-2014

درود ...معدل لیسانسم هم 18 است...در سال 88 فارغ التحصیل شدم در مقطع فوق...چرا داشتن مدرک فوق خطر ریجکتی را افزایش ذمیده؟ یعنی شما پیشنهاد میکنین که با مدر ک لیسانسم اقدام کنم؟ومدرک فوق هیچ کمکی برای گرفتن 1 مدرک فوق مجدد رو به من نیکنه؟....ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - saaaaam - 27-07-2014

(27-07-2014, 03:29 PM)'shahrooz' نوشته: درود ...معدل لیسانسم هم 18 است...در سال 88 فارغ التحصیل شدم در مقطع فوق...چرا داشتن مدرک فوق خطر ریجکتی را افزایش ذمیده؟ یعنی شما پیشنهاد میکنین که با مدر ک لیسانسم اقدام کنم؟ومدرک فوق هیچ کمکی برای گرفتن 1 مدرک فوق مجدد رو به من نیکنه؟....ممنون

دوست خوب با توجه به اینکه متقاضی برای ادامه تحصیل و زندگی در المان بسیار زیاد هست و خیلی ها با توجه به شرایط اقتصادی مناسب و ارزانی که المان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دارد برای ویزای المان و یا ادامه تحصیل اقدام می کنند بنابر این سفارت المان به سختگیری در اعطای ویزای تحصیلی مبادرت می کند و معروف هست. 
بنابر این توصیه می شود که مستر خود را ارائه ندهید و البته بسیاری از دانشگاه ها در سایت خود نوشتند که مستر اگر داشته باشید اوور کوالی فاید هستید 

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - k24 - 30-07-2014

درود دوستان

اطلاع خاصی از دانشگاه دوایسبورگ-اسن موجوده؟ من برای مستر عمران اقدام کردم. یک ایمیل حدود 10 روز پیش بهم زدن و گفتن که مدارکت رو دریافت کردیم و بین 6 تا 8 هفته ی بعد جواب میدیم. 

کسی میدونه درصد پذیرش دادن این دانشگاه چجوریه؟ البته پذیرش مشروط(زبان) منظورمه. متاسفانه سایت دانشگاش واقعا گیج کننده هستش. 

کلا به این دانشگاه خوشبین باشیم یا نه؟

ممنون.....

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 30-07-2014

(30-07-2014, 12:57 PM)'k24' نوشته: درود دوستان
اطلاع خاصی از دانشگاه دوایسبورگ-اسن موجوده؟ من برای مستر عمران اقدام کردم. یک ایمیل حدود 10 روز پیش بهم زدن و گفتن که مدارکت رو دریافت کردیم و بین 6 تا 8 هفته ی بعد جواب میدیم. 
کسی میدونه درصد پذیرش دادن این دانشگاه چجوریه؟ البته پذیرش مشروط(زبان) منظورمه. متاسفانه سایت دانشگاش واقعا گیج کننده هستش. 
کلا به این دانشگاه خوشبین باشیم یا نه؟
ممنون.....

دانشگاهی رو که میگی تو رنکینگ ARWU شانگهای رتبه 400-300 رو داره و بین دانشگاههای آلمان هم رتبه 35-25 . این دانشگاه تو لیست وزارت علوم هم هست. اگر هم قراره دوره پیش زبان رو بخونی باید بدونی که  هزینه کلاسها تو اونجا خیلی بالاست.ترم فشرده 3 ماهه 520 یورو توی خود دانشگاه. هزینه زندگی با تمام مسایل و پرداخت ها ( از موبایل گرفته تا بیمه و ...) از 400 یورو شروع میشه به بالا
شرایط خوابگاه : چند خوابگاه جدید اضافه شده و جای خالی وجود داره و هزینه ش از 250 یورو شروع میشه.
در کل من توصیه نمیکنم این دانشگاه رو بدلیل اینکه سیستم خاصی داره سوالات رو باید بیشتر المانی بپرسی تا پاسخ بدن. هر چند اگر تمایل داری به دانشگاههای دیگر هم اقدام کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - k24 - 30-07-2014

(30-07-2014, 02:44 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دانشگاهی رو که میگی تو رنکینگ ARWU شانگهای رتبه 400-300 رو داره و بین دانشگاههای آلمان هم رتبه 35-25 . این دانشگاه تو لیست وزارت علوم هم هست. اگر هم قراره دوره پیش زبان رو بخونی باید بدونی که  هزینه کلاسها تو اونجا خیلی بالاست.ترم فشرده 3 ماهه 520 یورو توی خود دانشگاه. هزینه زندگی با تمام مسایل و پرداخت ها ( از موبایل گرفته تا بیمه و ...) از 400 یورو شروع میشه به بالا
شرایط خوابگاه : چند خوابگاه جدید اضافه شده و جای خالی وجود داره و هزینه ش از 250 یورو شروع میشه.
در کل من توصیه نمیکنم این دانشگاه رو بدلیل اینکه سیستم خاصی داره سوالات رو باید بیشتر المانی بپرسی تا پاسخ بدن. هر چند اگر تمایل داری به دانشگاههای دیگر هم اقدام کنید.

مرسی از راهنماییتون

در مورد سطر آخر که فرمودید برای دانشگاه های دیگه اقدام کنیم، امسال شانس با ما یار نبود. من مدرک B1 دارم و قصد گرفتن پذیرش مشروط داشتم. دانشگاه کاسل که امسال قانونش رو عوض کرد و گفت که فقط با B2 پذیرش مشروط میده. بعد از اون هم فهمیدم که لینک زیر مربوط به دانشجویان مستر نمیشه و برای دانشگاه دارمشتات باید C1 داشته باشیم. 
http://www.tu-darmstadt.de/aaa/voraussetzungen_2/sprachliche_voraussetzungen/studienkolleg_2/studienkolleg.en.jsp

از دانشگاه زیگن و دورتموند هم هیچ خبری نیست. حتی یک ایمیل هم نزدن که بگن مدارک به دستشون رسیده یا نه. دیگه من موندم و دانشگاه بوخوم و همین دانشگاه اسن. 

از شهر بوخوم خیلی خوب نمیگن، ضمن اینکه برای دادن پذیرش 500 یورو به عنوان هزینه ی اولیه کلاس زبان براشون باید فرستاد. دوست خودم از بوخوم پذیرش داشت ولی الآن داره توی دورتموند زبان میخونه.

از اسن هم که خیلی اطلاع نداشتم تا امروز. سوالی که داره من رو اذیت میکنه اینکه برای امثال من موندن در ایران و گرفتن B2 یا C1 و اقدام برای ترم تابستان 2015 بهتره یا رفتن به کلاس های زبان مثلا بوخوم و حدود 9 ماه یا شایدم بیشتر زبان خوندم در اونجا؟

تجربه ی شما چه پیشنهادی برای ما داره؟

ممنون.....

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 30-07-2014

(30-07-2014, 06:42 PM)'k24' نوشته:
مرسی از راهنماییتون
در مورد سطر آخر که فرمودید برای دانشگاه های دیگه اقدام کنیم، امسال شانس با ما یار نبود. من مدرک B1 دارم و قصد گرفتن پذیرش مشروط داشتم. دانشگاه کاسل که امسال قانونش رو عوض کرد و گفت که فقط با B2 پذیرش مشروط میده. بعد از اون هم فهمیدم که لینک زیر مربوط به دانشجویان مستر نمیشه و برای دانشگاه دارمشتات باید C1 داشته باشیم. 
http://www.tu-darmstadt.de/aaa/voraussetzungen_2/sprachliche_voraussetzungen/studienkolleg_2/studienkolleg.en.jsp
از دانشگاه زیگن و دورتموند هم هیچ خبری نیست. حتی یک ایمیل هم نزدن که بگن مدارک به دستشون رسیده یا نه. دیگه من موندم و دانشگاه بوخوم و همین دانشگاه اسن. 
از شهر بوخوم خیلی خوب نمیگن، ضمن اینکه برای دادن پذیرش 500 یورو به عنوان هزینه ی اولیه کلاس زبان براشون باید فرستاد. دوست خودم از بوخوم پذیرش داشت ولی الآن داره توی دورتموند زبان میخونه.
از اسن هم که خیلی اطلاع نداشتم تا امروز. سوالی که داره من رو اذیت میکنه اینکه برای امثال من موندن در ایران و گرفتن B2 یا C1 و اقدام برای ترم تابستان 2015 بهتره یا رفتن به کلاس های زبان مثلا بوخوم و حدود 9 ماه یا شایدم بیشتر زبان خوندم در اونجا؟
تجربه ی شما چه پیشنهادی برای ما داره؟
ممنون.....

خب این مورد بستگی به کار و زمان شما داره. به طبع هزینه ندادن و همین جا تو ایران مدرک رو گرفتن بهتره.
اما اگر هزینه ماهیانه رو میتونی پرداخت کنی در محیط باشی شاید زودتر راه بیوفتی. چیزی هست که خودت باید تصمیم بگیری.
اما من یکی از دوستانم با مدرک B1 واسه دوره پذیرش زبان+ ارشد المانی مهندسی الکترونیک به هانوفر رفت و بعد از 5-4 ماه در ازمون زبان هم موفق شد وارد کورس اصلی شد.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - omid00087 - 01-08-2014

سلام دوستان اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی خوشحال میشم.
اطلاعات من:
لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه تهران معدل 15.5
فوق لیسانس مهندسی صنایع University of Toledo, Ohio معدل 3.75/4
تافل 115
جی آر ای 550/780/4.5
جی مت 710
سابقه کار مرتبط 10 ماه در ایران
مقاله هم ندارم متاسفانه
قضیه من اینه که به دلایل خانوادگی دوس دارم برای یک مستر دیگه در رشته ی Management & Economics در دانشگاه Humboldt برلین بخونم. همه prequisite های این رشته رو هم دارم و خود دانشگاه هم بهم گفته که با خوندن دوم مستر من مشکلی نداره. میخواستم بدونم که واقعا قضیه ی ریجکت شدن برای مستر دوم تا چه حد جدی هستش و آیا افرادی که مطلع هستن پیشنهادی دارن که ریسک ریجکشن کمتر بشه یا نه؟ (ضمنا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من 19.5 به بالاس که نمیدونم آیا پوینت مثبتی به حساب میاد یا نه)
خیلی ممنون میشم اگر کسی راهنمایی، تجربه و یا پیشنهادی داره بگه.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 01-08-2014

(01-08-2014, 06:59 AM)'omid00087' نوشته: سلام دوستان اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی خوشحال میشم.
اطلاعات من:
لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه تهران معدل 15.5
فوق لیسانس مهندسی صنایع University of Toledo, Ohio معدل 3.75/4
تافل 115
جی آر ای 550/780/4.5
جی مت 710
سابقه کار مرتبط 10 ماه در ایران
مقاله هم ندارم متاسفانه
قضیه من اینه که به دلایل خانوادگی دوس دارم برای یک مستر دیگه در رشته ی Management & Economics در دانشگاه Humboldt برلین بخونم. همه prequisite های این رشته رو هم دارم و خود دانشگاه هم بهم گفته که با خوندن دوم مستر من مشکلی نداره. میخواستم بدونم که واقعا قضیه ی ریجکت شدن برای مستر دوم تا چه حد جدی هستش و آیا افرادی که مطلع هستن پیشنهادی دارن که ریسک ریجکشن کمتر بشه یا نه؟ (ضمنا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من 19.5 به بالاس که نمیدونم آیا پوینت مثبتی به حساب میاد یا نه)
خیلی ممنون میشم اگر کسی راهنمایی، تجربه و یا پیشنهادی داره بگه.

خب اگر دانشگاه با این مورد مشکلی نداره به نظرم برای اطمینان کامل از همون بخشی که مکاتبه کردی نامه ای درخواست کنی که برای سفارت المان در تهران ارائه کنن. چون میدونم که در سفارت ازت میپرسن برای چه مجدداً داری ارشد میخونی!!! شما در کل اگر مشکل سنی و این نامه رو دریافت کنی مشکل نخواهی داشت.