آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - aliilab - 17-05-2012

(17-05-2012, 02:10 PM)Saeid نوشته: دوستان عزیزم
همون طور که میدونید سفارت آمریکا برای دوره دکتری research plan میخاد. من به استادی دو بار ایمیل زدم و ازش خواستم که سوپروایزر من بشه.
ایشون در جواب به من اینو گرفته:
Hello: I only take new Ph.D. students after a personal interview and a
trial project. please set up an appointment as soon as you arrive and
we will decide on a trial project together. I look forward to meeting
you
حالا به نظر شما من از این استاد میتونم research plan بگیرم؟؟ در جواب چی بگم؟؟؟ بالاخره من میخام بدون research plan سفارت نرم. منتظر پیشنهادات شما هستم.
راستش من آمریکا رو نمیدونم، ولی شاید تجربه من تو کانادا به درد شما بخوره.
من بره یه دانشگاهی که تو کانادا اپلای کردم استاد نداشتم. بعد یه مدت بهم ایمیل زدن که اپلیکیشنت برای یه اسکالرشیپ انتخاب شده study plan بفرست. منم گفتم استاد ندارم و منظورتون همون research proposal نیست، گفتن منظور همونه خودت یه چیزی باید درست کنی. من خودم روی یه موضوعی که استادا اونجا کار میکردن یه پروپوزال نوشتم و فرستادم. بعد از 3 هفته ادمیشن گرفتم و 3 هفته بعدشم اسکالرشیپ رو بردم. بعدا که به استادم ایمیل زدم، گفت لزومی نداره که روی اون پروپوزال تو اینجا کار کنی. گفت میتونی یکی از موضوع های من رو انتخاب کنی.
منم فکر میکنم شما یه پروپوزال خودت میتونی بره سفارت آماده کنی در مورد موضوعاتی که اونجا کار میکنن. هیچ تعهدی هم بره خودت ایجاد نخواهی کرد. البته بازم میگم من هیچ تجربه ای در زمینه امریکا ندارم، ولی دوستایی هم داشتم که بدون استاد رفتن امریکا و وقتی که رسیدن تازه پروژه هاشون معلوم شده.
موفق باشید

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Saeid - 17-05-2012

(17-05-2012, 03:29 PM)aliilab نوشته: راستش من آمریکا رو نمیدونم، ولی شاید تجربه من تو کانادا به درد شما بخوره.
من بره یه دانشگاهی که تو کانادا اپلای کردم استاد نداشتم. بعد یه مدت بهم ایمیل زدن که اپلیکیشنت برای یه اسکالرشیپ انتخاب شده study plan بفرست. منم گفتم استاد ندارم و منظورتون همون research proposal نیست، گفتن منظور همونه خودت یه چیزی باید درست کنی. من خودم روی یه موضوعی که استادا اونجا کار میکردن یه پروپوزال نوشتم و فرستادم. بعد از 3 هفته ادمیشن گرفتم و 3 هفته بعدشم اسکالرشیپ رو بردم. بعدا که به استادم ایمیل زدم، گفت لزومی نداره که روی اون پروپوزال تو اینجا کار کنی. گفت میتونی یکی از موضوع های من رو انتخاب کنی.
منم فکر میکنم شما یه پروپوزال خودت میتونی بره سفارت آماده کنی در مورد موضوعاتی که اونجا کار میکنن. هیچ تعهدی هم بره خودت ایجاد نخواهی کرد. البته بازم میگم من هیچ تجربه ای در زمینه امریکا ندارم، ولی دوستایی هم داشتم که بدون استاد رفتن امریکا و وقتی که رسیدن تازه پروژه هاشون معلوم شده.
موفق باشید
پس بنابراین پشنهاد شما اینه که خودم یه ریسرچ پلن بنویسم و ببرم سفارت و اینجوری باسه خودم تعهد درست نکنم. اگر درست گرفته باشم.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - aliilab - 17-05-2012

(17-05-2012, 03:33 PM)Saeid نوشته: پس بنابراین پشنهاد شما اینه که خودم یه ریسرچ پلن بنویسم و ببرم سفارت و اینجوری باسه خودم تعهد درست نکنم. اگر درست گرفته باشم.
زاستش من خودمم وقتی میخواستم research proposal بنویسم، خیلی تحقیق کردم و دوستام هم که اونجا بودن (کانادا)، بهم گفتن هیچ لزومی نداره روی پروپوزالی که میدی کار کنی. من نظرم اینه که اگر شما استاد نداری، شاید بری اونجا با چند نفر مشورت کنی راجع به اینکه شخصیت استادها چجوریه، شاید بهتر باشه و بعد یکی رو انتخاب کنی. من البته نظر خودم رو میگم، شاید دوستان مخالف باشن، اگه تو سفارت امریکا امضای استاد رو روی پروپوزال نمیخوان، شما خودتون یه 2 صفحه پروپوزال در مورد موضوعی که اونجا کار میکنن بنویسین و انشالله که کارتون هم درست بشه. Big Grin
بعدم رفتین اونجا با اونی که خودتون میخواین کار میکنین (به نظر من این خیلی مهمه)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 17-05-2012

من هم با نظر aliilab موافقم...
ولی بهتره به استاد قبلش بگید که در جریان باشه....

وقتی ریسرچ پلنی یا چیزی شبیه اون میخان لزوما معنی اش این نیست که رو همون کار کنید....بعد هم که در آمریکا کورس باید بگذرونید سال اول اگر اشتباه نکنم....در مورد استرالیاش استادها باز میگن حالا بفرست بعد اومدی اینجا با هم بحث می کنیم...
به نظرم چیزی که برای سفارت میخاین یه چیز فرمالیته هست...اگر خوب با استاد هماهنگ شده باشه چه بهتر وگرنه استاد گفته بیایی اینجا و اینا به نظرم بهش اطلاع داده بشه که من برای سفارت نیاز دارم و این ایده ام هست(بهتره یه ایده ی جنرال باشه) و نظرشو جویا بشید و بعد خوب اکی داد چه بهتر و چیزی هم نداد شما یه چیزی می نویسی میره پی کارش...در واقع بیشتر هدف اینه که شما الکی همینجوری نمیایی دانشگاه و برنامه ریزی شده هست....
(17-05-2012, 03:26 PM)Saeid نوشته: ایشون گفته پروژه آزمایشی. از طرفی من فاند دارم. واقعیتش حوصله مصاحبه هم ندارم و درگیر ویزا هستم.
شاید این پروژه آزمایش 5-6 ماه وقت بگیره. اون وقت چی؟؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Babak - 19-05-2012

(17-05-2012, 02:10 PM)Saeid نوشته: دوستان عزیزم
همون طور که میدونید سفارت آمریکا برای دوره دکتری research plan میخاد. من به استادی دو بار ایمیل زدم و ازش خواستم که سوپروایزر من بشه.
ایشون در جواب به من اینو گرفته:
Hello: I only take new Ph.D. students after a personal interview and a
trial project. please set up an appointment as soon as you arrive and
we will decide on a trial project together. I look forward to meeting
you
حالا به نظر شما من از این استاد میتونم research plan بگیرم؟؟ در جواب چی بگم؟؟؟ بالاخره من میخام بدون research plan سفارت نرم. منتظر پیشنهادات شما هستم.
بعید می‌دونم که ایشون حاضر باشه به شما در این مقطع research plan بده. اگر با استادهای دیگه‌ای در ارتباط هستید و می‌تونید ازشون research plan بگیرید، این کار رو بکنید بهتره. در غیر این صورت، خودتون می‌تونید یک research plan بنویسید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdi adeli - 01-06-2012

با سلام به دوستان عزیز، من دیشب میلی از یکی از اساتید دانشگاه کانادا دریافت کردم ولی نمیدونم چه جوابی براش بفرستم ، البته رزومم را براش فرستاده بودم و ازش درخواست فاند کرده بودم ، دوستان متن ایمیل را میگذارم ، خواهشمندم بگید چی کار کنم ؟آیا این اصلا موقعیتی هست یا نه ؟
در پاسخ این سوال چی براش بفرستم ؟

Hello Mehdi,

Hope all is well with you.

Your resume is very good. Your creative / innovative skills are very special and this is quite rare indeed. I would be delighted to receive your application for consideration. Any admittance offers will be conditional on your acceptance of totally responsibly to fund all the costs of your educational pursuits while with us at the University of Windsor.

The University of Windsor does have part time employment opportunities for graduate students who choose serve as teaching assistants in course instruction. Interested students need to apply and compete for these limited part time jobs postings and other funding opportunities they choose to apply for

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Saeid - 01-06-2012

(01-06-2012, 12:41 PM)mehdi adeli نوشته: با سلام به دوستان عزیز، من دیشب میلی از یکی از اساتید دانشگاه کانادا دریافت کردم ولی نمیدونم چه جوابی براش بفرستم ، البته رزومم را براش فرستاده بودم و ازش درخواست فاند کرده بودم ، دوستان متن ایمیل را میگذارم ، خواهشمندم بگید چی کار کنم ؟آیا این اصلا موقعیتی هست یا نه ؟

Hello Mehdi,

Hope all is well with you.

Your resume is very good. Your creative / innovative skills are very special and this is quite rare indeed. I would be delighted to receive your application for consideration. Any admittance offers will be conditional on your acceptance of totally responsibly to fund all the costs of your educational pursuits while with us at the University of Windsor.

The University of Windsor does have part time employment opportunities for graduate students who choose serve as teaching assistants in course instruction. Interested students need to apply and compete for these limited part time jobs postings and other funding opportunities they choose to apply for
ایشون شما رو تشویق کرده که اپلای کنید و گفته در صورت پذیرش با پول خودت میتونی بیای. فاند هم که گفته باید درخواست بدی و شاید بتونی بگیری. در کل جواب قویی نیست و بستگی داره به جوابای دیگتون و اینکه چند تا دانشگاه میخای اپلای کنید داره.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 04-06-2012

فقط گفتم بمونه واسه آیندگان جهت اینکه دستشون بیاد اوضاع :

(بنده خدا استاد تمامه کلی دبدبه کبکبه داره واسه خودش، اینو گفت جدی دلم واسش سوخت ، مثل اینکه داره درد دل میکنه و شکایت از شرایط ):

I still have no funds for you. Times are tough here.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdi adeli - 15-06-2012

با سلام به دوستان عزیز، من دیشب میلی از یکی از اساتید دانشگاه آمریکادریافت کردم ولی نمیدونم چه جوابی براش بفرستم ، البته رزومم را براش فرستاده بودم و ازش درخواست فاند کرده بودم ، دوستان متن ایمیل را میگذارم ، خواهشمندم بگید چی کار کنم ؟آیا این اصلا موقعیتی هست یا نه ؟
Hi Mehdi,

I'm glad to see your interest in ergonomics. While there's always room for students in my lab, the first step you need to take is completing the application to LSU. Then we can discuss specific projects and research areas.

Thanks,

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mehdi adeli - 15-06-2012

سلام دوستان یه نامه دیگه داشتم از یه استاد دیگه دانشگاه آمریکا ، به نظرتون جوابشو چی بدم؟

آیا اصلاً فرصتی هست ؟ یه راهنمایی کنید ؟

موفق باشید .

I would be happy to work with you. But first you need to apply for admission. Once you are admitted then we can have further discussion