آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Simon2007 - 23-01-2015

(10-01-2015, 11:09 PM)'hamedelec' نوشته: سلام
من لیسانسم ازاد کرج با معدل17.08 الکترونیک
ارشدم واحدعلوم و تحقیقات معدل 18.5 الکترونیک
تافل 100
روی مقاله کار نکردم و وقتم رو روی زبان سرمایه گذاری کردم.
میخاستم ببینم در چه رنکی اقدام کنم البته  خودم بیشتر دوست دارم برای کانادا اقدام کنم و میخام که تا بعد دکتری دیگه برنگردم و همون جا مشغول به کار شم و بمونم و کسی کلا با این شرایط من تونسته فاند بگیره؟؟
ممنون میشم.[img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

سلام
شروع کنید به گشتن سایت اساتید. باید زمینه کاری شما به استاد نزدیک باشه. تو این فرجه هم کمی روی مقاله کار کنید. معدلتون خوبه و برای کاناد و امریکا هر دو شانس دارید البته برای امریکا GRE لازم دارید. اگر قصدتون اقامت کاناداست در برنامه مهاجرتی کانادا هم که جدیدا باز شده شرایطتون رو بررسی کنید و اقدام کنید. آیلتس جنرال لازم داره. 
موفق باشید 

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - masoud1240 - 30-01-2015

سلام رزومه من اینه. کاردانی الکترونیک از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14کارشناسی برق قدرت با معدل 14 از دانشگاه غیر انتفاعی ارشد برق کنترل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 17.4 یک سال سابقه کار در عسلویه به عنوان کارشناس ابزار دقیق نمره زبان 7.5داشتن یه مقاله isi شانسم برای پذیرش دکترای مهندسی برق کنترل یا الکترونیک در آمریکا با فاند چقدر ه؟رنکینگ خیلی مهم نیست.ضمنا قصد موندم همانجا را دارم.

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Andre - 30-01-2015

(30-01-2015, 10:15 AM)'masoud1240' نوشته: سلام رزومه من اینه. کاردانی الکترونیک از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14کارشناسی برق قدرت با معدل 14 از دانشگاه غیر انتفاعی ارشد برق کنترل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 17.4 یک سال سابقه کار در عسلویه به عنوان کارشناس ابزار دقیق نمره زبان 7.5داشتن یه مقاله isi شانسم برای پذیرش دکترای مهندسی برق کنترل یا الکترونیک در آمریکا با فاند چقدر ه؟رنکینگ خیلی مهم نیست.ضمنا قصد موندم همانجا را دارم.

مسعود جان. اینطور که مشخصه سطح زبان بسیار خوبی دارین. فقط نکته‌ای که به ذهنم میرسه معدل کارشناسی شماست. در بیشتر موارد معدل 15 رو به عنوان حداقل قرار دادن. البته دانشگاههایی هم هستن در آمریکا که معدل پایین تر هم که شامل معدل شما هم بشه رو بپذیرن. دیگر اینکه اگر قصدتون تنها آمریکاست، همانطور که قبلاً هم اشاره کردم کمتر دانشگاهی زیر رتبه جهانی 1000 هست که نمره GRE رو به طور اجباری نخواد. گاهی اوقات برای بعضی رشته ها این نمره دیگر حالت اجباری ندارد. می‌تونید سایت دانشگاهها رو چک کنید. سابقه کار مرتبط در محیطی دارید که واقعاً چالش برانگیزه و این مسأله در رشته های فنی مثل شما خیلی مفیده. پیشنهاد میکنم که ازش یک متن انگلیسی معتبر تهیه کنید. دیگر اینکه وضعیت مقاله در رشته شما نمی‌دونم به چه صورته. در بعضی رشته ها مثل گرایشهایی از ریاضی محض و یا زمین شناسی داشتن یک مقاله ISI بسیار مشکله حتی اساتید با تجربه هم با کلی تلاش می‌تونند مقاله ای رو آماده و چاپ کنند. در بعضی از رشته های فنی هم داشتن مقاله به مراتب آسون تره به طوری که عجیب نخواهد بود اگر ببینید دانشجوی ارشدی 10 تا مقاله چاپ کرده.

در پایان، اگر همانطور که گفتید رتبه اهمیت زیادی نداره، می‌تونید دامنه وسیعتری از دانشگاهها رو در نظر بگیرید. توجه کنید که شرط معدل در بسیاری موارد دست و پا گیر خواهد بود.

[برش] پذیرش در رشته مهندسی عمران زلزله در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - masoud1240 - 21-02-2015

سلام کاردانی الکترونیک از غیر انتفاعی با معدل 14 کارشناسی برق قدرت از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14،دانشجوی ارشد برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت و تافل 95امیدوار به پذیرش بافانددکتر ای برق الکترونیک از دانشگاه های متوسط آمریکا امیدوار باشم؟ضمنا فعلا ترم دو هستم.و تا یک سال دیگر یه مقاله دارم،.و همچنین یک سال سابقه کار در عسلویه به عنوان کارشناس ابزار دقیق دارم.

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Babak - 26-02-2015

(21-02-2015, 07:49 PM)'masoud1240' نوشته: سلام کاردانی الکترونیک از غیر انتفاعی با معدل 14 کارشناسی برق قدرت از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14،دانشجوی ارشد برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت و تافل 95امیدوار به پذیرش بافانددکتر ای برق الکترونیک از دانشگاه های متوسط آمریکا امیدوار باشم؟ضمنا فعلا ترم دو هستم.و تا یک سال دیگر یه مقاله دارم،.و همچنین یک سال سابقه کار در عسلویه به عنوان کارشناس ابزار دقیق دارم.

معدل پایین کارشناسی و ناشناس بودن دانشگاه محل تحصیل کارشناسی در امریکا می‌تونه کار شما رو برای گرفتن فاند مشکل بکنه. به نظر من برای این که شانس پذیرش و فاندتون رو بالا ببرید به نمره بسیار خوب GRE نیاز دارید. سعی کنید GRE رو حدود ۳۲۰ یا بیشتر بشید تا شانس‌تون رو افزایش بدید.

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Milados - 08-03-2015

سلام،
دوستان می شه رزومه منم بررسی کنید!!؟
کاردانی: 15.3_ دانشکده فنی کرج
کارشناسی:16.8_ دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران
کارشناسی ارشد:  16.5 (بدون احتساب پایان نامه)_ تربیت مدرس
گرایشم هم که کنترل است.
الان دارم برای آزمون تافل حاضر می شم(30 می باید آزمون بدم، فکر می کنم به 95 برسه نمرم)
می خواستم ببینم با شرایط من الان رو چه دانشگاه های تمرکر کنم؟ 

پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - delbina - 08-04-2015

سلام خدمت دوستان گرامی
[align=right]من میخواستم اگر کسی لیست دانشگاههای آمریکا که دانشجوی برق واسه مقطع دکتری( بهار2016) رو میگرند در اختیارم قرار بدهند.واقعا نمیدونم چی باید سرچ کنم که سریعتر منو به جواب برسونه.
[align=right]با سپاس

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Simon2007 - 10-04-2015

(08-04-2015, 07:44 AM)'delbina' نوشته:
سلام خدمت دوستان گرامی

من میخواستم اگر کسی لیست دانشگاههای آمریکا که دانشجوی برق واسه مقطع دکتری( بهار2016) رو میگرند در اختیارم قرار بدهند.واقعا نمیدونم چی باید سرچ کنم که سریعتر منو به جواب برسونه.

با سپاس

سلام
این درخواست شما یعنی یک نفر کلا بشینه بخاطر شما تک تک دانشگاه ها دپارتمان بق رو پیدا کنه بعد سایت تک تک اساتید رو بررسی کنه اگر به نتیجه نرسید به تک تک که تو فیلد مورد علاقه شما فعالند ایمیل بزنه که ببینه پوزیشن خالی دارند یا خیر[img]images/smilies/smile.gif[/img]. این میشه همون فرآیند انتخاب استاد و دانشگاه که هر نفر خودش قبل از اقدام برای پذیرش باید حداقل 2 ماه روش وقت بگذاره. اگر بخواد انتخاب بهتری داشته باشه زمان بیشتری میخواد. 

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - ويدا عابدى - 11-04-2015

با سلام
ليسانس من رشته برق الكترونيك آزاد تبريز با معدل ١٣.٦٧
ارشد الكترونيك اروميه كه هنوز در حال تحصيلم
ميخاستم بپرسم كه با شرايط من امكان فاند گرفتن اصلن وجود داره؟ و اينكه تو اين يه سال و نيم باقى مونده از ارشدم چه راهيو برم كه بتونم به فاند گرفتن نزديكتر بشم؟
ممنون

RE: پذیرش در رشته مهندسی برق در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 11-04-2015

(11-04-2015, 08:57 PM)'ويدا عابدى' نوشته: با سلام
ليسانس من رشته برق الكترونيك آزاد تبريز با معدل ١٣.٦٧
ارشد الكترونيك اروميه كه هنوز در حال تحصيلم
ميخاستم بپرسم كه با شرايط من امكان فاند گرفتن اصلن وجود داره؟ و اينكه تو اين يه سال و نيم باقى مونده از ارشدم چه راهيو برم كه بتونم به فاند گرفتن نزديكتر بشم؟
ممنون

سلام
معدل کارشناسی شما یکم کار رو مشکل کرده، ولی چون وقت کافی دارید میشه امیدوار بود، چون رشته شما یه رشته مهندسی هست میشه امیدوار بود به گرفتن فاند، بهترین توصیه که به شما می تونم بکنم بالا نگه داشتن معدل هست، فراموش نکنید اگر معدل ارشد شما بالا باشه میتونه تا حدودی معدل پایین شما در مقطع کارشناسی رو کم رنگ کنه.
از زبان هم غافل نشید سعی کنید زبان خودتون رو بهبود ببخشید و به فکر نمره زبان خوب باشید، بد نیست اطلاعاتی هم درباره امتحان GRE کسب کنید و بعد از تحصیل بدون آشنایی پیشِین سمتش نرید، ولی فعلا اولویت خودتون رو روی معدل بالا قرار بدید و همچنین کار پژوهشی در دانشگاه انجام بدید و از همه مهمتر پایان نامه خودتون رو با یه استاد خوب در یک زمینه به روز انتخاب کنید، فراموش نکنید استاد راهنمای خوب انتخاب کنید که بتونید توصیه نامه خوبی هم ازش بگیرد، چون دانشجو ارشد هستید بعد از تحصیل از شما انتظار مقاله میره، از همین الان یه موضوع به روز در فیلد خودتون رو انتخاب کنید و روش وقت بذارید که هم موضوع پایان نامتون میتونه بشه و هم مقاله از توش در بیاد. به صورت تیتر وار بخوام بگم مواردی که گفتم به ترتیپ اولویت موضوعات زیر رو شامل میشند.
1- بالا نگه داشتن معدل
2- انجام کار پژوهشی + انتخاب استاد راهنمای خوب(از نظر علمی و تحصیلات دانشگاهی سطحشون نسبت به بقیه استادها بالا باشه)
3- زبان
4- مقاله(یک مقاله خوب و با کیفیت بهتر از 10 تا مقاله ساده هست)
5- امتحان GRE
موفق باشید/