آکادمیا کافه
رشته معماری منظر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: رشته معماری منظر (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B8%D8%B1)

صفحات 1 2 3

RE: رشته معماری منظر - M1KE - 07-11-2014

به طور خلاصه باید ببینید در این سایت اسم اون مجله وجود داره یا خیر. در این تاپیک توضیح دادم که چطور می تونید فهرست مجله های ISI رو که توسط تامسون روبترز ایندکس شدن رو پیدا کنید. در کل سوالات عمومی در مورد مجله ها و اعتبارشون رو می تونید در تاپیک های قسمت مجله ها پیدا کنید.

(07-11-2014, 12:50 AM)'setareh2014' نوشته: مرسی ، امکان داره مجله ای impact factor داشته باشه ولی واقعی نباشه؟ چطور میشه فهمید که معتبر هست ؟آیا لیستی موجود هست برای این رشته یا رشته های مشابه مثل شهرسازی یا معماری؟

RE: رشته معماری منظر - faeze23 - 07-11-2014

سلام
من برای ارشد معماری منظردارم برای کانادا اقدام میکنم ولی میخوام همزمان برای اروپاهم اقدام کنم کشوری که تحصیل رایگان باشه اونجا و ترجیحا اگر زبان غیرانگلیسی داره فرانسه باشه البته دانشگاهش انگلیسی باشه!
سوییس چطوره؟ اپلای کردن براش میگن خیلی سخته؟؟
تو اینترنت سرچ کردم انگلیس و فنلاند و اینها ارشد منظر نداشتن, اگر دانشگاهی انگلیسی زبان میشناسید لطفا راهنمایی کنید ممنون.

RE: رشته معماری منظر - M1KE - 07-11-2014

در اینجا می تونید فهرست حدود 50 تا از دانشگاه های انگلیس که رشته های مرتبط با معماری منظر رو دارند رو ببینید. برای کشورهای دیگه هم با عبارت هایی مثل Landscape یا Architecture جستجو کنید نتایجش رو بهتون نمایش میده.
(07-11-2014, 01:51 AM)'faeze23' نوشته: سلام
من برای ارشد معماری منظردارم برای کانادا اقدام میکنم ولی میخوام همزمان برای اروپاهم اقدام کنم کشوری که تحصیل رایگان باشه اونجا و ترجیحا اگر زبان غیرانگلیسی داره فرانسه باشه البته دانشگاهش انگلیسی باشه!
سوییس چطوره؟ اپلای کردن براش میگن خیلی سخته؟؟
تو اینترنت سرچ کردم انگلیس و فنلاند و اینها ارشد منظر نداشتن, اگر دانشگاهی انگلیسی زبان میشناسید لطفا راهنمایی کنید ممنون.

RE: رشته معماری منظر - koorosh14 - 12-12-2014

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
من میخوام رشته ارشد معماری منظر در یکی از سه کشور امریکا, اوکراین و تایلند پذیرش بگیرم منتها اطلاعاتی که من بدست اوردم بعضی مواری که مد نظرم هست و با شرایطم جور در بیاد تناقض داره!! کسی میتونه کمکم کنه که من این مراحل با برنامه ریزی که کردم طی کنم و به هدفم برسم ممنون میشم ازتون دوستان
با درود

RE: رشته معماری منظر - faeze23 - 27-12-2014

(12-12-2014, 02:31 PM)koorosh14 نوشته: با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
من میخوام رشته ارشد معماری منظر در یکی از سه کشور امریکا, اوکراین و تایلند پذیرش بگیرم منتها اطلاعاتی که من بدست اوردم بعضی مواری که مد نظرم هست و با شرایطم جور در بیاد تناقض داره!! کسی میتونه کمکم کنه که من این مراحل با برنامه ریزی که کردم طی کنم و به هدفم برسم ممنون میشم ازتون دوستان
با درود

سلام دوست عزیز
در این مورد امریکا پیشنهاد من به شخصه اینه که یکم دیرشده مگر بسرعت یک ماهه تمام ازمونها رو شرکت کنید و ترجمه مدارک و توصیه نامه اماده کنید تا فوریه اقدام کنید بعنوان later applicant ولی اول باید دانشگاه مورد نظرتون انتخاب کنید و شرایط و مدارکش رو بررسی,کنید
جزوه موجود در سایت برای اقدام به پذیرش رو مطالعه کنید
تو نت دانشگاههای موردنظر رو پیزاکنید تو همین تاپیک یک لینک هست که به شما امکان دسترسی به دانشگاههای دنیا در مقاطع مختلف رو میده.
ایلتس یا تافل, جی ار ای برای امریکا, ترجمه مدارک, توصیه نامه و بررسی دقیق سایت دانشگاهها+تهیه البوم نمونه کارها یا پورتفولیو رو از الان به فکرش باشید.
شاد باشید

فوری رشته معماری منظر - faeze23 - 01-01-2015

سلام دوستان
یک سوال 
برای ارشد منظر باید پورتفولیم تهیه کنم که اماده کردم و تایید استادهای قبلیم رو هم در مورد اون گرفتم اتفاقی یک ویدی. تو یوتیو از پورتفولیو بچه های منظر دانشگاه جورجیا دیدم در حد فوق عالی بود اونقدر که نسبت بهکارهای خودم بدبین و مرددشدم،تابحال همچین طرح هایی ندیده بودم خیلی دلسرد شدم
در مورد پورتفولیو اگر تجربه دارید ممنون میشم راهنمایی کنید نمیدونم درچه حد کارهای مورد قبوله... تو کل دانشگاه ما کارهامون درهمین حد بود ه من همیشه نمره الف بودم ولی نمیدونم توقع دانشگاه کاندایی در چه حده...
میخواستم مال خودم پست کنم که مردد شدم

RE: رشته معماری منظر - koorosh14 - 14-02-2015

سلام
من قصد گرفتن پذیرش رشته معماری منظر در مقطع فوق لیسانس دارم لطفا با توجه به شرایطم و برنامه زبانم منو راهنمایی کنید که این رشته در این مقطع و با توجه به شرایطم از کدوم کشور بهتره پذیرش کنم ممنون.

RE: رشته معماری منظر - faeze23 - 14-02-2015

(14-02-2015, 01:29 AM)koorosh14 نوشته: سلام
من قصد گرفتن پذیرش رشته معماری منظر در مقطع فوق لیسانس دارم لطفا با توجه به شرایطم و برنامه زبانم منو راهنمایی کنید که این رشته در این مقطع و با توجه به شرایطم از کدوم کشور بهتره پذیرش کنم ممنون.

سلام
دوست گرامی شما به نظر من برای سال اینده دیر شده اقدام کنید ولی باز هم سایت دانشگاههای اروپایی رو چک کنید مثلا ایتالیا بعضی دانشگاهها دو مرحله زمان برای پذیرش اعلام میکنند. دانشگاههایی که ترم زمستان دارند هم میتونه گزینه مناسبی باشه ولی من تو کانادا با چنین شرایطی برخورد نکردم

RE: رشته معماری منظر - koorosh14 - 18-11-2015

با سلام و درود
ببخشید دوستان این رشته در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی هم هست؟
با تشکر

RE: رشته معماری منظر - منظر - 16-12-2015

سلام دوستان موضوع پایانامه من در ارتباط با ارزیابی ساختار بصری منظر اهستش راهنمایی کنید ساختار بصری چی هست