آکادمیا کافه
ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - seyed260 - 06-12-2014

با سلام،درفرم ویزای المان  در سوال 31نام و فامیل شخصی که من را به المان دعوت کرده است را نوشته ام .در سوال 34 رابطه خویشاوندی ایشان را باید وارد کنم واطلاعات را تکمیل کنم(خواهر همسر یاsister in law)درسته؟
در سوال 35 چی را تیک بزنم، یا خالی بزارم.ممنون از توجه شما

ببخشید منظورم در باره سوال 34 اینه که همون شخص که در 31 وارد کردم را دوباره بنویسم؟

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 06-12-2014

بله خواهر همسر همان sister in law میشود که این را باید در سوال 35 وارد کنید
در سوال 31 فقط نام و فامیل دعوت کننده را مینویسید.
سوال 34 آدرس دعوت کننده است

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - seyed260 - 06-12-2014

ممنونم از پاسخ سریعتان ،ببخشید دوباره مزاحم میشم:
در شماره 35 فقط 4گزینه ایست که تیک میخوره و جای نوشتن پیش بینی نشده و هیچکدوم بمن نمی خوره
ولی تو فضای بالای شماره34 که ظاهرا نسبت راپرسیده قابل نوشتن هست، پیشنهادتون چیست؟

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 06-12-2014

دوست گرامی
فرم شنگن نسخه های گوناگونی دارد و در فرم های قدیمی برخی قسمت ها متفاوت بود، ولی آخرین نسخه فرم شنگن را میتوانید در اینجا ببینید.
همانطور که میبنیید در قسمت 35 یک جای خالی دارد که میتوانید نسبت را یادداشت کنید.

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - chakavak - 12-12-2014

سلام ببخشید میخواستم بدونم
1-در قسمت 34 که شما گفتین آدرس دعوت کننده را بنویسید جای آدرس نداره کجا باید بنویسم
2-منظور از Number of travel document or ID card چیه
3-دخترخاله ، خواهرزاده(دخترخواهر)، و دختر خواهر همسر   به انگلیسی چی میشه

ممنون از راهنماییتون

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 12-12-2014

(12-12-2014, 11:31 AM)'chakavak' نوشته: سلام ببخشید میخواستم بدونم
1-در قسمت 34 که شما گفتین آدرس دعوت کننده را بنویسید جای آدرس نداره کجا باید بنویسم
2-منظور از Number of travel document or ID card چیه
3-دخترخاله ، خواهرزاده(دخترخواهر)، و دختر خواهر همسر   به انگلیسی چی میشه
ممنون از راهنماییتون

درود
1- عذر خواهی میکنم من فرم قدیمی را نوشته بودم. مطلب اصلاح شد. [img]images/smilies/smile.gif[/img]
2- شماره پاسپورت
3- خواهرزاده و برادرزاده میشه: Nephew
دخترخاله و پسرخاله و پسرعمو و  ... میشه Cousin
دختر خواهر همسر را راستش نمیدونم! ولی خواهر همسر میشه sister in law

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - chakavak - 29-12-2014

سلام وقتتون به خیر
میخواستم بپرسم برای سفارت فرانسه علاوه بر فرم که به انگلیسی پر میشه سایر مدارک مثل پاسپورت ،سند ملکی و ... که میبریم باید ترحمه بشه ؟من شنیدم برای سفارت فرانسه ترجمه مدارک نیاز نیست
ممنون از راهنماییتون

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 29-12-2014

درود بر شما
پاسپورت که خودش به زبان انگلیسی هست. برخی سفارتها روی ترجمه سند خانه اصراری ندارند و برخی چرا. اینو باید از خود سفارت مربوطه بپرسید.
اگر اقوام شما را دعوت کرده اند ترجمه شناسنامه بهتره انجام بشه.

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - Cougar - 01-02-2015

با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی‌ هاتون،
می‌خواستم که لطف کنید آخرین فرم برای ویزا شنگن (که قابل تایپ باشه[img]images/smilies/smile.gif[/img] ) رو برا من آپلود کنید، البته آقای Forever Blue یک سال پیش آپلود کرده بودن ولی‌ اگه باز تغییر شده ممنون میشم خبر دار کنید.

همچنین، در مورد فرم دوم که مخصوص هر کشور هست رو باید حضوری، روزی که سفارت میرم پر کنم؟ (در ضمن من برا سفارت پرتغال می‌خوام درخواست ویزا بدم، و چون ترکیه مستر خوندم قرار از آنکارا اقدام کنم.)

و یک سوال دیگه هم داشتم [img]images/smilies/smile.gif[/img] ، بنظرتون سفارت این کشور سخت گیر هست برا درخواست ویزا برا دکترا؟  و اگه مطلب دیگه هست که باید لحاظ کنم ، خیلی ممنون میشم که بفرمائین.

خیلی ممنونم از کمکها تون،

RE: فرم ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 02-02-2015

(01-02-2015, 11:59 PM)'Cougar' نوشته: با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی‌ هاتون،
می‌خواستم که لطف کنید آخرین فرم برای ویزا شنگن (که قابل تایپ باشه[img]images/smilies/smile.gif[/img] ) رو برا من آپلود کنید، البته آقای Forever Blue یک سال پیش آپلود کرده بودن ولی‌ اگه باز تغییر شده ممنون میشم خبر دار کنید.
همچنین، در مورد فرم دوم که مخصوص هر کشور هست رو باید حضوری، روزی که سفارت میرم پر کنم؟ (در ضمن من برا سفارت پرتغال می‌خوام درخواست ویزا بدم، و چون ترکیه مستر خوندم قرار از آنکارا اقدام کنم.)
و یک سوال دیگه هم داشتم [img]images/smilies/smile.gif[/img] ، بنظرتون سفارت این کشور سخت گیر هست برا درخواست ویزا برا دکترا؟  و اگه مطلب دیگه هست که باید لحاظ کنم ، خیلی ممنون میشم که بفرمائین.
خیلی ممنونم از کمکها تون،

درود بر شما

فایل مربوطه را میتوانید از پست دوم همین تاپیک دانلود کنید یا این که روی این لینک کلیک کنید.
فرم دوم را باید از سایت سفارت همان کشور بگیرید و پر کنید و حضوری ببرید.

در مورد سوال آخرتان به تاپیک ویزای تحصیلی پرتغال مراجعه کنید.