آکادمیا کافه
مدیریت یا اقتصاد ؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: مدیریت یا اقتصاد ؟ (/Thread-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%9F)

صفحات 1 2

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - saaaaam - 06-12-2014

(05-12-2014, 09:59 PM)'wolff' نوشته: سلام دوستان.من میخوام خارج از ایران تحصیل کنم.رشته ام انسانی بوده.معدلم هم بالا بوده.بین رشته اقتصاد و مدیریت بازرگانی موندم.اگر بخوام تا دکتری ادامه بدم مدیریت بازرگانی و mba بهتره یا اقتصاد.اینم بگم زیاد علاقه ای به ریاضی ندارم.ولی به اقتصاد به شدت علاقه مند هستم.حتی کتاب های کارشناسی ارشد اقتصاد هم گرفتم و دارم میخونم.اما میخوام از لحاظ بازار کار و اینا بدونم.یکی هم اینکه ایا اقتصاد برای من که علاقه ای به ریاضی ندارم بهتره یا بازرگانی؟ تا مقطع دکترا میخوام ادامه بدم.

سلام والا اقتصاد خصوصا گرایشهای نزدیک به مدیریت استراتژیک و مالی من بسیار فرصت مطالعاتی و پوزیشن دکتری حداقل در اروپا دیده ام و اینکه مدیریت متاسفانه رقابت خیلی شدید هست و فاند هم کم من اگه می شد شاید شخصا اقتصاد می خوندم

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - eliroz - 07-12-2014

(05-12-2014, 09:59 PM)'wolff' نوشته: سلام دوستان.من میخوام خارج از ایران تحصیل کنم.رشته ام انسانی بوده.معدلم هم بالا بوده.بین رشته اقتصاد و مدیریت بازرگانی موندم.اگر بخوام تا دکتری ادامه بدم مدیریت بازرگانی و mba بهتره یا اقتصاد.اینم بگم زیاد علاقه ای به ریاضی ندارم.ولی به اقتصاد به شدت علاقه مند هستم.حتی کتاب های کارشناسی ارشد اقتصاد هم گرفتم و دارم میخونم.اما میخوام از لحاظ بازار کار و اینا بدونم.یکی هم اینکه ایا اقتصاد برای من که علاقه ای به ریاضی ندارم بهتره یا بازرگانی؟ تا مقطع دکترا میخوام ادامه بدم.

سلام دوست عزیز

دوست خوبم سام از منظر مدیریت نظرشون رو گفتن. 

من از منظر اقتصاد میگم. شما هر رشته بخواین ادامه بدین تا دکترا باید بدونید که قصدتون از ادامه تحصیل چی هست .

تو ایران برای ارشد و دکترای اقتصاد بازار کار اشباع هست (مگر اینکه خودتون کسب و کار جدید راه بندازید) و اگه بخوای ایران درس بخونی و ادامه بدی نمیگم کار پیدا نمیکنین، اما احتمال یافتن کار مورد نظرتون با این شرایط اقتصادی برای حداقل 3 سال تا 7 سال آینده، زیر 20 درصد هست. باید واقع بینانه نگاه کنید. 
بهتون توصیه میکنم اگه اقتصاد دوست دارید و باتوجه به عدم علاقه تون به ریاضی شاخه بازرگانی رو انتخاب کنید. 

شما ننوشتید قصد دارید ایران بخونید یا خارج از ایران. اگه گفته بودید بهتر بود. Smile

به نظرم برای فوق خارج از کشور اقدام کنید. اقتصاد رشته آسونی نیست و رقابت درش زیاده .
نمیگم فاند نیست . هست اما برای روزمه قوی .
و چون ما اقتصادی هم که میخونیم اقتصاد جهان سوم هست و بیشتر کتاب های تدریسی در دانشگاه مربوط به سالهای 1980 میشه ، نباید خیلی انتظار داشته باشید. 
در نتیجه برای مستر اقدام کنید شانش بیشتری دارید تا برای دکترا در رشده اقتصاد.

در همه کشورهای اروپایی و امریکایی پوزیشن خالی هست اما همانطور که قبلا گفتم به دلیل رقابت زیاد شما باید روزمه قابل قبولی داشته باشید.

اغلب دانشگاه های اروپایی علاوه بر نمرات زبان از شما پروپوزال پژوهشی میخوان و این پروپوزال نقش خیلی مهمی در پذیرش شما بازی میکنه (البته این در مورد مستر و دکترای پژوهش محور صادقه)
بقیه دانشگاه های اروپا و امریکا براساس نمرات جی ار ای، تافل یا آیلس، ریزنمرات و روزمه شما در مورد پذیرش شما تصمیم گیری میکنند. نمرات شما اگر از حد نصاب های اونها بالاتر باشد، شانس دریافت فاند خواهید  داشت. 

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - wolff - 20-12-2014

ممنون از راهنمایی دوستان.من هدفم خارج از ایران هست.دانشگاه های اروپا.مدرک زبان رو به زودی تا ایلتس ۶ میگیرم.gre و gmat هم دارم شروع می کنم.شانس گرفتن افر در دانشگاه های مطرح اروپا مثلا گوته یا دانشگاه های معتبر چقدر هست؟؟ تو رشته اقتصاد.چقدر روش فکر کنم؟

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - saaaaam - 20-12-2014

(20-12-2014, 12:59 AM)'wolff' نوشته: ممنون از راهنمایی دوستان.من هدفم خارج از ایران هست.دانشگاه های اروپا.مدرک زبان رو به زودی تا ایلتس ۶ میگیرم.gre و gmat هم دارم شروع می کنم.شانس گرفتن افر در دانشگاه های مطرح اروپا مثلا گوته یا دانشگاه های معتبر چقدر هست؟؟ تو رشته اقتصاد.چقدر روش فکر کنم؟

سلام دوست خوبم
بنظر من شما باید برنامه ریزی کنید برای نمره بالای 6.50 ایلتس و نمره بالای 310 جی ار ای و یک نکته هم اضافه کنم خیلی دنبال رنک دانشگاه نباشید چون بعضی وقتها دانشگاه های با رنک متوسط معدل بالا گرفتن خیلی دشوار تر از رنک بالا هست
و بطور کلی پیشنهاد می کنم اگه رشته اقتصاد مد نظر دارید اقتصاد و مدیریت استراتژیک و یا اقتصاد و مدیریت مالی که دو گرایش خوب هستند را هم در گزینه های خود ببینید

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - Reckless - 23-06-2016

با درود به همه و پوزش از اینکه تاپیک رو بالا میارم
بنده فعلا در آستانه ی کنکور تجربی هستم و برای انتخاب رشته ی آینده ام چند سوال داشتم
1-به نظر شما مابین رشته های مدیریت , اقتصاد , حسابداری (که به هر سه ی این موارد علاقه دارم) با توجه به 1-ادامه ی تحصیل, فاند گرفتن و اپلای شدن و 2-کار و سطح درامد و پیدا کردن کار کدوم یک اوضاع بهتری دارند؟
2-آیا پیشنهاد می کنید در ایران در یکی از این سه رشته تا لیسانس و بالاتر تحصیل کنم و بعد اقدام به گرفتن CFA در ایران کنم و آیا این مسئله شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در خارج رو فراهم می کنه و یا نه و چه موارد پیش نیازی برای کار و زندگی هست؟
3-در مدتی که در ایران تحصیل می کنم کدوم یک برای این سه رشته مهمتره سابقه ی کار یا فعالیت درسی و تعداد مقاله و... و تمرکز روی کدوم باشه بهتره؟ هم از جهت کار و هم از جهت ادامه تحصیل برای ارشد
4-دانشگاه دولتی چه قدر تاثیر داره ,مثلا خوندن لیسانس اقتصاد یا حسابداری در دانشگاه اصفهان
5-نظرتون در رابطه با خوندن اقتصاد یا حسابداری در ایران و تلاش برای قبول شدن در مدیریت شریف و بعد اقدام به کار در خارج چیه؟
6- از الان به جز زبان چه چیزهای دیگه ای موردنیاز هست روش سرمایه گذاری کنم؟
با تشکر

RE: مدیریت یا اقتصاد ؟ - Emir - 26-06-2016

(23-06-2016, 10:38 AM)Reckless نوشته: با درود به همه و پوزش از اینکه تاپیک رو بالا میارم
بنده فعلا در آستانه ی کنکور تجربی هستم و برای انتخاب رشته ی آینده ام چند سوال داشتم
1-به نظر شما مابین رشته های مدیریت , اقتصاد , حسابداری (که به هر سه ی این موارد علاقه دارم) با توجه به 1-ادامه ی تحصیل, فاند گرفتن و اپلای شدن و 2-کار و سطح درامد و پیدا کردن کار کدوم یک اوضاع بهتری دارند؟
2-آیا پیشنهاد می کنید در ایران در یکی از این سه رشته تا لیسانس و بالاتر تحصیل کنم و بعد اقدام به گرفتن CFA در ایران کنم و آیا این مسئله شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در خارج رو فراهم می کنه و یا نه و چه موارد پیش نیازی برای کار و زندگی هست؟
3-در مدتی که در ایران تحصیل می کنم کدوم یک برای این سه رشته مهمتره سابقه ی کار یا فعالیت درسی و تعداد مقاله و... و تمرکز روی کدوم باشه بهتره؟ هم از جهت کار و هم از جهت ادامه تحصیل برای ارشد
4-دانشگاه دولتی چه قدر تاثیر داره ,مثلا خوندن لیسانس اقتصاد یا حسابداری در دانشگاه اصفهان
5-نظرتون در رابطه با خوندن اقتصاد یا حسابداری در ایران و تلاش برای قبول شدن در مدیریت شریف و بعد اقدام به کار در خارج چیه؟
6- از الان به جز زبان چه چیزهای دیگه ای موردنیاز هست روش سرمایه گذاری کنم؟
با تشکر
با سلام .

دوست عزیز قبل از ورود به این رشته ها و مجموعه علوم اقتصادی باید این حقیقت رو بیان کنم که اپلای , پذیرش و بورس گرفتن در این رشته ها به مراتب خیلی دشوارتر از رشته های فنی و دیگر است . اگر هدف شما ایران هست که وضع بازار کار تمامی رشته ها به جز پزشکی خرابه . حالا باز علوم اقتصادی و مدیریت اینا بهتره . 
و اما برای اپلای مونده به تلاش شما در اینده . 
این که کدوم رشته رو انتخاب کنین نمیتونیم کمکت کنیم . بسته به علاقه شما داره . 
و نمیتونم بگم اینا رو انجام بدین حتما پذیرش میگیرین , فقط میگیم شانس پذیرش دارین یا نه .

شما اگر مایلین در این رشته ها ادامه بذین   . بدونین نام دانشگاه تاثیر دارع . قبل از ان معدل شما خیلی مهمه . 
کارای پژوهشی خوب تاثیر داره . بیس ریاضی داشته باشین خیلی خوبه .
باید نمره خوبی در جی مت یا جی ار داشته باشین .
نمره زیان بالایی نسبت به مهندسی داشته باشین .و همینطور صبر ایوب داشته باشین .

با تشکر