آکادمیا کافه
واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا (/Thread-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Mike - 24-12-2011

(24-12-2011, 01:24 PM)ice نوشته: شهداد عزیز به واکسن مهمی اشاره کردند. دوستانی که به شهرهای پرجمعیت آمریکا تشریف می برند، حتی اگر دانشگاه ازتون نخواد، هم ترجیحا درباره وضعیت سل (TB) در شهر مقصد بررسی کنید و خودتون این واکسن را بزنید چون شکل مقاوم شده به آنتی بیوتیک این بیماری به ویژه در شهرهایی مثل نیویورک رو به افزایش بوده و از این طریق حداقل برای چند سال خیالتون راحت تر هست.

قیمت این واکسن در دانشگاه من ۸۰ دلار هستش. کلند من اگه ایران اینارو منیزدم اینجا حداقل ۲۰۰$ پیاده میشدم. حتما بزنید. چون تا وقتی‌ ثبت نام نشدید بیمه نمیشید پس هیچ هزینه‌ی رو بیمه دانشگاهتون پرداخت نمیکنه. و شعرت ثبت نم شدن در دانشگاه اینکه که این واکسن هارو بزنید.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - amirHossein - 25-12-2011

شهداد برای TB کجا رفتی توی تهران ؟
دانشگاه منم گفته you need TB screening blood report
ممنون

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - ShahdaD - 25-12-2011

(25-12-2011, 01:02 AM)amirHossein نوشته: شهداد برای TB کجا رفتی توی تهران ؟
دانشگاه منم گفته you need TB screening blood report
ممنون
من تهران نبودم! تماس بگیر با هلال احمر بخش بیماری های ریوی اونجا احتمال زیاد مجانی ازت میگیرن... Smile

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Behnoush - 17-05-2012

واکسن هایی که دانشگاه ها تاکید بیشتری دارن معمولا شامل MMR ( سه گانه ی سرخک، سرخجه، اوریون دو نوبت ) ، مننژیت ( یک نوبت ) ، هپاتیت B ( سه نوبت ) و بخصوص تست سل هست . دانشگاه برای من یه فرم واکسیناسیون فرستاد که MMR ، مننژیت و تست سل اجباری بود، هپاتیت و بقیه واکسن ها اختیاری بود.
برای کسایی که ساکن اصفهان هستن در حال حاضر باید به هلال احمر مرکزی نزدیک خیابون سعادت آباد مراجعه کنن . البته MMR رو گفتن به همون دلایلی که میدونید اصلا گیر نمیاد فقط اگه بخواید مهرشو میزنن که کارتون راه بیفته ! مننژیت رو در حال حاضر دارن و هروز یه صف طولانی براش هست چون کسایی که سفرهای زیارتی میرن هم میزنن من دو ساعت و نیم توی نوبت بودم . در کل وضع واکسن جالب نیست و گفتن الان دوماه وارد نشده پس اگه قصد دارید بزنید هرچه سریعتر مراجعه کنید بهتر هست. کسایی که قلا هپاتیت ب نزدن هم الان هپاتیت ب و آنفولانزا هم موجوده . تست سل رو هم گفتن بهداری ها انجام میدن. هلال احمر مرکزی خودشون کارت بین المللی میدن و مهر تاریخ میلادی رو هم دارن و دیگه نیازی به مراجعه به انستیتو پاستور تهران نیست.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - mohamad0014 - 17-05-2012

دانشگاه من اصلا فعلا در مورد واکسن چیزی نگفته. فرمی جدا می فرستند؟

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Saeid - 17-05-2012

(17-05-2012, 02:14 PM)mohamad0014 نوشته: دانشگاه من اصلا فعلا در مورد واکسن چیزی نگفته. فرمی جدا می فرستند؟
اکثر انشگاها میخان و خیلی هم سخت گیر هستن با توجه به این و بدون این فرم ثبت نام نمیکنن و بیمه درمانی در واقع نمیدن. تو سایت دانشگاه یه قسمت مثل immunization باید باشه.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - ahmadpashaei - 17-05-2012

ما تو بچگی واکسنهای MMR رو که زدیم و در فراخوان سراسری حدود هشت ده سال پیشم یادمه همه مردم ایران میرفتن ادارات بهداشت یا بهداری ها و .... و واکسن چی بود؟! هپاتیت b که زده بودیم؟ دوباره باید بزنیم همه اینارو؟!!

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - ice - 17-05-2012

(17-05-2012, 06:18 PM)ahmadpashaei نوشته: ما تو بچگی واکسنهای MMR رو که زدیم و در فراخوان سراسری حدود هشت ده سال پیشم یادمه همه مردم ایران میرفتن ادارات بهداشت یا بهداری ها و .... و واکسن چی بود؟! هپاتیت b که زده بودیم؟ دوباره باید بزنیم همه اینارو؟!!
اگر اون واکسیناسیون سراسری مورد نظرتون هست MR رو زدید. قبل از این که هر واکسنی بزنید اول آزمایش خون داده (برای سل آزمایش پوستی هست) ببینید تیتر واکسن در بدنتون چقدر هست. به هیچ وجه تا وقتی این رو نمی دونید دوباره واکسن نزنید، چون دانشمندان هنوز در مورد مضرات زیادی واکسن زدن به توافق نرسیدن Smile .

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Mike - 17-05-2012

تو تهران توی مرکز پاستور اون خانوم از من پرسید که ساله ۸۳ فلان واکسنو زدی؟ منم اگه می‌گفتم نه میگفت که اول باید اولی رو بزنی‌ بعدش دومیو منم ۳-۴ روز بعدش باید میومدم آمریکا لذا اصلا حالو حوصله درد سر نداشتمو بهش گفتم که آره زدم، اونم ورداشت دوز دومو بهم زد که فک کنم قوی تر بود! بعدش بهم گفتش که باید ۲۰ دقیقه بشینی‌ بعدش بری،
منم نشستمو ۱ ذره با ۲ تا بچه بازی کردمو که یواش یواش حس کردم ۱ چیزیم داره می‌شه!
شاید باورتون نشه اما ۱ هوو فقط شنیدم که ۱ کی‌ از پرستار داد زد گفت آقای دکتر! بعدش ۱ هوو دیدم ۱ کی‌ پاهامو گرفته بالا و کلی‌ آدم دورو برام جم شدند. نفهمیدم کی‌ افتادم زمین! خلاصه نزدیک بود به ملکوت علا برم. ۲۰-۳ ساعت اونجا نگرم داشتند بعدش گفتند که برو.
حتما همه واکسناتون رو ایران بزنید! اینجا حداقل ۷۵ دلار برای هر واکسن میگیرند که شامل حال بیمه دانشجویی شما قبل از ثبت نام نمی‌شه! نکته بعدی اینه که هرچی‌ ازتون پرسیدند راستشو بگید!

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - m.ost - 26-05-2012

من با انستیتو پاستور شعبه تجریش (شریعتی کمی بالاتر از درمانگاه طالقانی، تلفن: 22730014) تماس گرفتم. اونجا هم کارت واکسیناسیون بین الملل صادر میشه.(پاسپورت رو گفت باید همراه داشته باشین) واکسن های سرخک، سرخجه و اوریون رو ندارن، ولی واکسن کزاز و دیفتیری شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 بعد از ظهر زده میشه.