آکادمیا کافه
ارسال اصل و یا کپی مدارک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پست مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ارسال اصل و یا کپی مدارک (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)

صفحات 1 2

RE: ارسال اصل و یا کپی مدارک - GordAfarid - 16-11-2017

سلام دوستان

من دارم برای مقطع دکتری اپلای میکنم و یکی از دانشگاه ها خواستن که ریزنمرات و مدرک لیسانس و ارشد  تایید شده رو خود دانشگاه هام بفرستن براشون. من 4 سال پیش از دانشگاه لیسانس ام فارغ التحصیل شدم و چند نمونه از مدارک مهر و موم شده دانشگاهم رو از همون موقع که برای ارشد اپلای میکردم، دارم و مسلما دانشگاه لیسانسم خودش براشون ارسال نمیکنه. بنظرتون 
1)اگر خودم براشون بفرستم مشکلی ایجاد میشه؟
2) با توجه به اینکه مدارکم 4 سال پیش ترجمه شده و مهر و موم شده بود، اعتبارشون منقضی نمیشه؟ 

سپاس

RE: ارسال اصل و یا کپی مدارک - retro44 - 16-11-2017

(16-11-2017, 02:47 AM)GordAfarid نوشته: سلام دوستان

من دارم برای مقطع دکتری اپلای میکنم و یکی از دانشگاه ها خواستن که ریزنمرات و مدرک لیسانس و ارشد  تایید شده رو خود دانشگاه هام بفرستن براشون. من 4 سال پیش از دانشگاه لیسانس ام فارغ التحصیل شدم و چند نمونه از مدارک مهر و موم شده دانشگاهم رو از همون موقع که برای ارشد اپلای میکردم، دارم و مسلما دانشگاه لیسانسم خودش براشون ارسال نمیکنه. بنظرتون 
1)اگر خودم براشون بفرستم مشکلی ایجاد میشه؟
2) با توجه به اینکه مدارکم 4 سال پیش ترجمه شده و مهر و موم شده بود، اعتبارشون منقضی نمیشه؟ 

سپاس

هر جفتش اوکی هست بفرستید بره فقط ترجیحا روی پاکت ادرس فرستنده رو بزنید دانشگاه

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - saeed1395 - 01-12-2019

(12-04-2013, 01:40 AM)lavender نوشته:
بعضی دانشگاه های امریکا می گن کپی برابر اصل مدارکتون رو هم می خوایم( فارسیش)  و همیشه  ترجمه رو می خوان و  official transcript ... بعضی وقتا هم می گن بدید یه جایی براتون evaluate کنه اونم بفرستن برامون که بحثش جداست.
اگه ایران هستید بردی بدید چند سری  دیگه براتون ترجمه کنن و مهر بزنن...اگر امریکا هستید توی پست خونه یا بانک مدارک و کپی می گیرن و اصلش رو که دست شماست می بینن+ ترجمه و روی اون کپی مهر برابر اصل بودن یا 
Notarize می کنن.
با سلام
دوستان چون قصد دارم برای چند دانشگاه در سه کشور درخواست بدم، هزینه های ترجمم احتمالا زیاد میشه! مثل ایران که دفترخونه ها کپی برای اصل می کنن، در آمریکا و کانادا هم چنین چیزی داریم؟ که مثلا یسری از مدارک ترجمه شده و مهر شده رو بفرستم برای یکی از اقوامم، بعد اونجا به هر روشی که خودشون میدونن کپی برابر اصل کنن و بفرستن برای دانشگاه ها (بجای اینکه خودم اینجا دونه دونه ترجمه بگیرم و بفرستم.)

یک سوال دیگه! دانشگاه تهران، یک ریز نمرات انگلیسی رسمی به انگلیسی میده، که خود آموزش دانشگاه تهران هم مهرش می کنه نه دادگستری و وزارت امور خارجه، یک نمونه گرفتم ازشون، توی یک پاکت مهر و موم هست و آماده برای ارسال. این معتبرتره یا اینکه بدم دارالترجمه و مهر دادگستری وزارت رو بزنن؟ خود دانشگاه که میگه مال مال معتبرتر هست!
@Torkan
@Mami
@Babak

RE: سوال در مورد پست ریز نمرات .اصل را پست کنیم یا کپی؟ - butterfly - 06-12-2019

(01-12-2019, 05:51 PM)saeed1395 نوشته: با سلام
دوستان چون قصد دارم برای چند دانشگاه در سه کشور درخواست بدم، هزینه های ترجمم احتمالا زیاد میشه! مثل ایران که دفترخونه ها کپی برای اصل می کنن، در آمریکا و کانادا هم چنین چیزی داریم؟ که مثلا یسری از مدارک ترجمه شده و مهر شده رو بفرستم برای یکی از اقوامم، بعد اونجا به هر روشی که خودشون میدونن کپی برابر اصل کنن و بفرستن برای دانشگاه ها (بجای اینکه خودم اینجا دونه دونه ترجمه بگیرم و بفرستم.)

یک سوال دیگه! دانشگاه تهران، یک ریز نمرات انگلیسی رسمی به انگلیسی میده، که خود آموزش دانشگاه تهران هم مهرش می کنه نه دادگستری و وزارت امور خارجه، یک نمونه گرفتم ازشون، توی یک پاکت مهر و موم هست و آماده برای ارسال. این معتبرتره یا اینکه بدم دارالترجمه و مهر دادگستری وزارت رو بزنن؟ خود دانشگاه که میگه مال مال معتبرتر هست!
@Torkan
@Mami
@Babak

سلام، یک راه برای کم کردن هزینه های ترجمه مدارک، اینکه با دانشگاه مکاتبه کنید و ببینید قبول می کنند که ریزنمرات رو به صورت آنلاین بفرستید یا نه، به این صورت که اگر با اسکن مدارک پذیرش گرفتید براشون ترجمه رسمی مدارکتون رو ارسال می کنید. من اینکار رو انجام دادم و بعضی دانشگاه ها قبول کردند. یا بپرسید ببینید همین ریزنمرات انگلیسی که دانشگاه می ده رو قبول می کنند یا نه. نکته دیگه اینکه مهر دادگستری و وزارت خارجه اغلب لازم نیست. دانشگاه های خارجی ایده ای از این مهرها ندارند. طبق تجربه خودم، گاهی تو خود ایران، دانشگاه ها بدون این مهرها مدارکت رو تو پاکت دانشگاه نمیگذارند و مهر و موم نمی کنند.