آکادمیا کافه
شهرهای استرالیا - ملبورن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: زندگی و کار در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شهرهای استرالیا - ملبورن (/Thread-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D9%84%D8%A8%D9%88%D8%B1%D9%86)

صفحات 1 2

RE: شهرهای استرالیا - ملبورن - مهمان - 03-11-2015

سلام.
توجه داشته باشید که ماه دسامبر در استرالیا میشه تابستان!

RE: شهرهای استرالیا - ملبورن - Bahram - 03-11-2015

(03-11-2015, 12:41 AM)مهمان نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید.از شما ممنونم که اطلاعات مفید رو در اختیار ما قرار می دهید.لطفا کمی در مورد قیمت لباس های گرم برای من بگویید.بهتر است از تهران بیاورم یا از ملبورن بخریم؟لازم به ذکر است که ما در ماه دسامبر خواهیم آمد
بسیار ممنونم از راهنمایی شما

ماه دسامبر تقریبا اوایل شروع فصل گرما در استرالیاست. لباس گرم اصلا به کارتون نمیاد تا ماه اپریل که هوا کم کم رو به خنکی میره. هیچوقت در ملبورن و سیدنی طوری سرد نمیشه که یخ بندان یشه. 
در مورد قیمت لباس، بطور کلی همه چیز در استرالیا گران است. لباس های با کیفیتهای مختلف موجود است. با زیر ۱۰۰ دلار از فروشگاههای بزرگ زنجیره ای شاید بشه تمام لباس های زمستانی یک سال رو تهیه کرد، ولی اگر آدم خوش لباسی باشید به آن لباسها راضی نخواهید شد. قیمت لباسهای معمولی رو به خوب اینگونه است: کاپشن زمستانی خوب و معمولی ۲۰۰ - ۳۰۰ دلار، شلوار جین معمولی و خوب بین ۷۰ تا ۱۵۰ دلار. پیراهن مردانه آستین بلند و شلوار مردانه هرکدام  ۶۰ الی ۱۲۰ دلار،... طبیعتا هرچه بیشتر خرج کنید، کیفیت بهتری خواهید داشت. نکته مهم دیگه اینه که از کجا لباس بخرید، باید بشناسید کدام مغازه ها و کجاها لباس خوب با قیمت مناسب عرضه میکنند.

RE: شهرهای استرالیا - ملبورن - مهمان - 03-11-2015

سلام
بسیار ممنونم که جواب من را به زودي دادید.چون واقعا وقتم محدود است.
اگر امکان دارد اسم فروشگاههایی که لباس خوب با قیمت مناسب دارند را برای من بنویسید.
سوال دیگر من در مورد مقایسه محله doncasterو مرکز شهرملبورن است برای گرفتن خانه.و اینکه چرااکثرا خانه های که من در اینترنت میبینم فرنیش نیستند .آیا واقعا کم هستند ؟و اینکه اگر هست خیلی تفاوت قیمت دارند؟
و سوال آخر درباره هزینه اسباب کشی هستش.آیا خیلی هزینه بردار است؟
خیلی خیلی ممنونم از لطف و راهنمایی شما.

RE: شهرهای استرالیا - ملبورن - Bahram - 03-11-2015

(03-11-2015, 03:51 PM)مهمان نوشته: سلام
بسیار ممنونم که جواب من را به زودي دادید.چون واقعا وقتم محدود است.
اگر امکان دارد اسم فروشگاههایی که لباس خوب با قیمت مناسب دارند را برای من بنویسید.
سوال دیگر من در مورد مقایسه محله doncasterو مرکز شهرملبورن  است برای گرفتن خانه.و اینکه چرااکثرا خانه های که من  در اینترنت میبینم فرنیش نیستند .آیا واقعا کم هستند ؟و اینکه اگر هست خیلی تفاوت قیمت دارند؟
و سوال آخر درباره هزینه اسباب کشی هستش.آیا خیلی هزینه بردار است؟
خیلی خیلی ممنونم از لطف و راهنمایی شما.

من ساکن ملبورن نیستم و متاسفانه نمیدونم کجاها لباس با هزینه مناسب داره. بهتره وقتی تشریف بردید ملبورن از افراد اونجا سوال کنید. 
محله های ملبورن هم نمیشناسم. ولی به طور کلی اگر خانه برای خودتون میخواهید بطور جداگانه بگیرید، معمولا به صورت خالی و غیرمبله عرضه میشن که به صورت قراردادهای چندماهه ارایه میشن. فرنیش بیشتر برای حالت خانه های شریکی با یک خانوار دیگه کاربرد داره. بله، مسلما تفاوت قیمت خواهند داشت(چون صاحب خانه وسایلش را در واقع اجاره میدهد) و بهتره اول جایی برید که مبله باشه تا کمی جا بیفتید، بعد وسایل خانه و زندگی رو سر فرصت در جای مناسب تهیه کنید. خانه پیدا کردن کار سختیه و مستلزم تحقیق و از نزدیک دیدن خانه است.
تقریبا همه کاری در استرالیا هزینه برداره. اگر وسایل شما زیاد باشه، افرادی هستند که اینکار را برای شما انجام میدن و شاید ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه برداره. همینطور میتونید خودتون یک ون کرایه کنید(زیر ۱۰۰ دلار در روز) برای یک روز و خودتون یا به کمک یک کارگر(ساعتی ۲۰ دلار دستمزد) اسباب کشی کنید.

RE: شهرهای استرالیا - ملبورن - علی راعی - 04-11-2018

سلام می خواستم بدونم اگر در کشور استرالیا با ویزای توریستی مشغول به کار شد مجازات اون چیست
واینکه با چه دست مزدی یک کارفرما می توان یافت که به من توریست یک کار Casual بده.
ممنون می شم اگر پاسخ بدهید.