آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - MaMi - 08-08-2012

(08-08-2012, 06:21 PM)brotherhood نوشته: یک سوال داشتم ...
این ریزنمرات رو که باید از مدرسه بگیریم و ببریم سافرت مهر کنه مدرسه فقط برای تاییدش یک مهر میزنه روش ...
شما ریزنمرات رو از مدرسه میگیری و میبری ادراه آموزش و پرورش منطقه مربوطه و اونجا تائید می کنند و بعد ادامه قضایا. ضمن اینکه این تائید و مهر کردن ریزنمرات کار پیچیده یا غیرممکنی نیست اصلا، در نهایت هم کار شما در حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - hosein_hnd - 26-09-2012

سلام من دانشجوی ترم اخر کاردانی مکانیکم و پدرم در آلمان اقامت داره می خواستم بدونم برای پذیرش گرفتن چکار باید بکنم .تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Shihan - 26-09-2012

(26-09-2012, 02:36 PM)hosein_hnd نوشته: سلام من دانشجوی ترم آخر کاردانی مکانیکم پدرم در المان اقامت داره میخواستم بدونم برای کارشناسی چطور باید پذیرش بگیرم
تنها راهش اینه که برای ویزای همراه اقدام کنید و اونجا وارد دوره های المانی شوید و از ابتدا لیسانس را بخونید. تا اونجا که اطلاع دارم کاردانی رو نمی پذیره. و اگر وقت دارید که به کلاسهای المانی در تهران تشریف ببرید موسسات گوته یا okf و با اخذ مدرک B1 برای دانشگاهها اقدام نمایید (البته اگر بخواهید به المانی درس بخونید، چون لیسانس بیشتر به این زبان برگزار میشه)

[جداشده] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mahnam - 24-10-2012

واسه ورود به دوره ی کارشناسی دقیقا کدوم معدل نیاز هست؟(معدل کل متوسطه یا سال سوم یا فقط کتبی سوم یا پیش دانشگاهی)
کدوم مدرک واسه ترجمه مورد نیاز هست؟

RE: [جداشده] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - m.ost - 25-10-2012

(24-10-2012, 04:51 PM)mahnam نوشته: واسه ورود به دوره ی کارشناسی دقیقا کدوم معدل نیاز هست؟(معدل کل متوسطه یا سال سوم یا فقط کتبی سوم یا پیش دانشگاهی)
کدوم مدرک واسه ترجمه مورد نیاز هست؟
من در پستم در صفحه قبل توضیح دادم. البته بهتر هست که در این مورد به سایت دانشگاه مراجعه کنید. مثلا این لینک که مال دانشگاه Penn State هست نوشته که ریز نمرات تمام سال های دبیرستان بعلاوه مدرکش باید ترجمه بشه. در مورد معدل که من چیزی ندیدم ولی مثل سایر مقاطع تحصیلی در این مقطع هم نمرات دروس تخصصی مورد توجه هستند.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - jake - 16-12-2012

با تشکر از این فروم زیبا و خوبتون

راستش یک سوالی داشتم این که امکان داره برای مقطع کارشناسی یا همون لیسانس برای پذیرش اقدام کرد البته بدون پیش دانشگاهی !!!؟؟؟؟؟

هدف یکی از دانشگاه های آمریکا هستش مهم نیست دانشگاهش خوب باشه یا افتضاح مهم فقط پذیرش هستش اگر امکان داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Babak - 18-12-2012

به طور کلی امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی در امریکا وجود داره، ولی فکر می‌کنم که برای پذیرش لیسانس نیاز به گذروندن دوره ۱۲ ساله مدرسه هست و به همین خاطر حدس می‌زنم که پیش دانشگاهی لازمه. اگر سایت یکی دو تا از دانشگاه‌هایی که مدنظر دارید رو چک کنید شاید اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه بدست بیارید.

ضمنا به احتمال زیاد شما باید امتحان SAT هم بدید، چون خیلی از دانشگاه‌ها به این امتحان برای پذیرش کارشناسی نیاز دارند.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - esf - 11-06-2013

بازم سلام من خیلی مشتاقم که بدونم چطوری میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و چ قدر هزینه لازمه کلا چه مراحل و مدارکی داره لطفا و خواهشا کامل توضیح بدین.من دیپلم گرافیک دارم و میخام برای ورود به دانشگاه به امریکا برم  ولی هیچ اطلاعاتی ندارم.از زندپی یکنواخت و کسل کننده خستم از بودن اینجا خستم.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - esf - 11-06-2013

سلام ایا رشته های کاردانی نمیتونن وارد دانشگاه های امریکا بشوند؟من گرافیکم دیپلم

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - m.ost - 12-06-2013

(11-06-2013, 11:41 PM)'esf' نوشته: بازم سلام من خیلی مشتاقم که بدونم چطوری میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و چ قدر هزینه لازمه کلا چه مراحل و مدارکی داره لطفا و خواهشا کامل توضیح بدین.من دیپلم گرافیک دارم و میخام برای ورود به دانشگاه به امریکا برم  ولی هیچ اطلاعاتی ندارم.از زندپی یکنواخت و کسل کننده خستم از بودن اینجا خستم.

سلام 

دوست عزیز لطفا ابتدا جزوه راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه بفرمایید. شما ابتدا باید پذیرش بگیرید بعد به فکر ویزا باشید. سایر پست های این تاپیک رو هم مطالعه بفرمایید.
در مورد مدارک شما باید سایت دانشگاه مورد نظر رو بررسی کنید معمولا مدارک مورد نیاز نمره آزمون زبان و ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی و دبیرستان شما هست. (پست های بالایی رو ملاحظه کنید لطفا)
این تاپیک رو هم مطالعه بفرمایید کمکتون میکنه. 

هزینه بسته به دانشگاه متفاوت هست و معمولا برای دانشجویان خارجی در ابتدای ورودشون امکان گرفتن کمک هزینه زیاد نیست. (برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به این تاپیک و همچنین این تایپک)