آکادمیا کافه
کسر خدمت سربازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: کسر خدمت سربازی (/Thread-%DA%A9%D8%B3%D8%B1-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: کسر خدمت سربازی - akbar_saeedi - 10-03-2012

(10-03-2012, 03:20 AM)meis نوشته: ببین عزیز ظاهرا قانون عوض شده و پلیس +10 دیگه مدارک کسریو ثبت نمیکنه. همونجوری که تو پ.خ گفتم بعد از آموزشی و تقسیم شدن میری قسمت نیروی انسانی یگانی که توش افتادی و مدارک کسریو ارائه میدی. تا قبل از این زمان کار خاصی نمیتونی انجام بدی. خدا بزرگه، نگران نباش و ایشالا قانونا عوض نشه و بتونی حداکثر کسریتو استفاده کنی.
موفق باشی
سلام دوست عزیز
برا من هم ک میخوام امریه بگیرم همین کارو باید انجام بدم؟
ممنون

RE: کسر خدمت سربازی - MaMi - 10-03-2012

(10-03-2012, 04:18 PM)akbar_saeedi نوشته: برا من هم ک میخوام امریه بگیرم همین کارو باید انجام بدم؟
سلام دوست من، شما هم می خواهید امریه بگیرید باید در مورد کسری خدمتتون مشابه آنچه در بالا ذکر شده عمل کنید، یعنی در دوره آموزشی مدارک رو ارائه می دهید...فقط مقدار ماه هایی که کسر می شود بستگی داره به یگانی که بعد از آموزشی در آنجا باید خدمت کنید، یعنی اینکه آموزش و پرورش به عنوان مثال فقط حداکثر 3 ماه کسری رو قبول می کند ولی بقیه ادارات فکر می کنم تمام کسری های خدمت رو قبول می کنند (یعنی همون حداکثر 9 ماه رو)

RE: کسر خدمت سربازی - Robin2 - 14-03-2012

با سلام

میزان کسری خدمت از طریق بسیج الان چگونه محاسبه میشود؟(جدیدترین مصوبه)
آیا هر مشمولی با توجه به قانون زمان اعزامش بهش کسری میدهند؟ من سال 89 اعزام شدم
من 13 ماه و 27 روز خدمت کردم و 2 ماه و 3 روز کسری میخوام در این صورت باید چه مدت بسیجی فعال باشم

با تشکر قبلی

RE: کسر خدمت سربازی - MaMi - 14-03-2012

(14-03-2012, 02:31 PM)Robin2 نوشته: ...و 2 ماه و 3 روز کسری میخوام در این صورت باید چه مدت بسیجی فعال باشم
بسیجیان (فعال) حداکثر از 6 ماه کسر خدمت برخورد دار می شوند....
بسیجیان فعال سالانه 45 روز تا 3 ماه از مزایای کسر خدمت بر خوردار می‌شوند واین قانون تنها تا پایان سال 90 ادامه دارد.
(منبع )

کسر خدمت سربازی - MaMi - 14-03-2012

آيين نامه اجرايي قانون احتساب قسمتي از خدمت اعضاي بسيج نيروي مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به عنوان خدمت دوره ضرورت مصوب 1380/6/11

...
ماده4 مدت فعاليت مشمولان اين آيين نامه به شرح زير به عنوان خدمت وظيفه عمومي محسوب مي شود:
الف- آن دسته از بسيجياني كه در يكي ازمسئوليت هاي زير فعاليت نمايند به ازاي هر سال فعاليت مستمر معادل سه ماه جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب مي شود:
1- فرمانده و اعضاي شوراي حوزه هاي مقاومت.
2- فرمانده و اركان گردان هاي عاشورا.
3- فرمانده گروهان هاي عاشورا و همتراز باآن .
4- فرمانده پايگاههاي مقاومت و مسئولان واحد هاي دانشجويي و دانش آموزي.
ب- آن دسته از بسيجياني كه در يكي از مسئوليت هاي زير فعاليت نمايند به ازاي هر سال فعاليت مستمر معادل دو ماه ونيم جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب مي شود:
1- فرمانده گروههاي مقاومت .
2- اركان گروهان هاي عاشورا و همتراز باآن .
3- اعضاي شوراي پايگاه هاي مقاومت و شوراي واحد هاي دانشجويي و دانش آموزي.
ج- اعضاي گردان هاي عاشورا و ساير بسيجياني كه در رده هاي مقاومت بسيج سازماندهي گرديده و در برنامه هاي حفظ انسجام و مأموريت هاي محول به طور منظم شركت مي كنند به ازاي هر سال فعاليت مستمر معادل يك ماه ونيم جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب مي شود.
ماده5 چنانچه مدت خدمت بسيجيان بيش از يك سال باشد، به همان نسبت كسري از امتيازات موضوع اين آيين نامه ملاك احتساب خواهد بود.

RE: کسر خدمت سربازی - nalirezan - 17-03-2012

سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ دارم ، امیدوارم کسی بتونه جوابمو بده
من پدرم 24 ماه جبهه داره ، کارت ایثار هم گرفتم
می خوام برم سربازی ولی مدرکم آماده نشده و افتاد واسه بعد از عید
خواستم بدونم بعد از عید قانون کسری خدمت تمدید میشه یا نه؟
و یا اینکه من می تونم الان بدون مدرک تحصیلی دفترچه و پست کنم ؟
بهترین راه واسه من چیه ؟
ممنون

RE: کسر خدمت سربازی - amin_mb - 17-03-2012

دوست عزیزم!
سلام!
به فروم خودتون خوش آمدید!
برای ثبت درخواست اعزام یا همون ارسال دفترچه، اصلا نیازی به اصل دانشنامه شما نیست!
در صورتی که نه دانشنامه اصلی و نه دانشنامه موقت داشته باشید، کافی است نامه دانشگاه به نظام وظیفه که معروف به نامه فراغت از تحصیل هست را همراه خود به پلیس +10 ببرید!
اصل نامه و کپی آن کفایت می کنه!
موفق باشید!

RE: کسر خدمت سربازی - MaMi - 17-03-2012

(17-03-2012, 01:48 PM)amin_mb نوشته: برای ثبت درخواست اعزام یا همون ارسال دفترچه، اصلا نیازی به اصل دانشنامه شما نیست!
در صورتی که نه دانشنامه اصلی و نه دانشنامه موقت داشته باشید، کافی است نامه دانشگاه به نظام وظیفه که معروف به نامه فراغت از تحصیل هست را همراه خود به پلیس +10 ببرید!
اصل نامه و کپی آن کفایت می کنه!
دقیقا همینجوری که امین جان اشاره کردند، شما حتی اگر همون نامه فارغ التحصیلی هم داشته باشید (که از دانشگاه خطاب به نظام وظیفه است) برای ارسال دفترچه کفایت میکنه...حتی من خودم با همون برگه برای دریافت امریه اقدام کردم و گرفتم امریه...بنابراین نگران نباش و پیش به سوی سربازی Wink

RE: کسر خدمت سربازی - nalirezan - 17-03-2012

سلام ، ممنون از پاسختون ولی من تو همون مرحله آخر گرفتن گواهی فراغت از تحصیل موندم و خوردم به این عید نوروز لعنتی ( البته ببخشیدا آخه تمام برنامه هام به خاطر همین عید خراب شد ) اطلاع هم ندارین که قانون کسری تمدید می شه یا نه ؟
ممنون

RE: کسر خدمت سربازی - MaMi - 18-03-2012

(17-03-2012, 11:03 PM)nalirezan نوشته: سلام ، ممنون از پاسختون ولی من تو همون مرحله آخر گرفتن گواهی فراغت از تحصیل موندم و خوردم به این عید نوروز لعنتی ( البته ببخشیدا آخه تمام برنامه هام به خاطر همین عید خراب شد ) اطلاع هم ندارین که قانون کسری تمدید می شه یا نه ؟
ممنون
lمشخص نیست، منوط کردن به آغاز سال جدید...ولی به نظر من امکان تمدیدش وجود داره، یعنی امیدوارم که باشه Smile
ناامید نباش دوست من Wink