آکادمیا کافه
هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

- Karim - 09-05-2012

منم به دوستان توصیه می کنم که برای آزاد سازی مدارک به وزرات مراجعه کنید همین
پس بابا خوش بحالتونه 8 ترم خوندید با ترمی 125 هزار تومن باید یک میلیون بدهید! !!

بابا الان ارشد وزرات بهداشت کسی که دانشکده پزشکی یا پیرا پزشکی خونده واسه کسی که طرح هم رفته 17 میلیون وثیقه میگیرن !
من خودم سند خونمون گرو وزرات گذاشتم کارشناس وزرات بهداشت اومد خونه ما رو قیمت گذاری کرد که ببینه اینقدر قیمت میشه یا خیر!
حالا که شما اینقدر مطمین هستید باید بگویم که:

اگر واقعا دانشکده تغذیه شهید بهشتی برای لیسانس یک میلیون طبق جدول شما پول میگیرد باید بگویم که این یک تبعیض آشکار هست و من به شخصه قضیه پیگیری می کنم که چرا از بچه های دانشکده های پزشکی ، پیرا پزشکی ، داروسازی اینقدر زیاد وثیقه میگیرن چون طبق جدول شما کسی که مثلا کارشناسیش در دانشکده شما خوند ه باید یک میلیون بده اما کسی که فرضا طرح هم رفته باشه ولی در دانشکده پزشکی ارشد خونده باشه باید هفده ملیون وثیقه بذاره( دوسال طرحی که رفته سه میلیون از کله بیست میلیون وثیقه کم میشه) اگه لیسانس طرح رفته باشه باید مبلغ ده میلیون وثیقه بذاره تا مدارکش آزاد کنند! خیلی جالبهاینقدر تفاوت و تبعیض

البته اگه آقای خاکپور اشتباه نکرده یاشن!

در آخر اگه کسی کارشناسی یا ارشد و طرح رفته بتونه با این مبلغی که شما گفته اید و در دانشکده پزشکی ، پیرا پزشکی ، داروسازی خونده باشه و بتونه از وزرات بهداشت مدارکش رو آزاد کنه من در حضور همین جمع یک جایزه خیلی خوب بهش میدهم

من هم از مدیران خواهش می کنم اون ارسال اول زری خانم رو تغییر بدهند که این قانون فقط برای دانشکده تغذیه شهید بهشتی صدق می کنه چون ایشون نوشته اند تمام دانشگاههای علوم پزشکی!

لینک من هم درش آمده: اين دستورالعمل در 6 ماده و 7 بند و 3 تبصره در تاريح 17/3/89 به تصويب رسيد.
عنوان دستور العمل هم اینه

دستورالعمل دريافت ريز نمرات و مدارك تحصيلي متقاضيان
ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي

هزینه شخصی منظورشه اینه که هرکس که بخواد بره خارح بدون بورس وزرات

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Karim - 09-05-2012

الان با وزرات بهداشت تماس گرفتم و ظاهرا مسوول آزاد سازی مدارک قبلا خانم درویش بودند الان خانم اجاقیان هستندشمارشون هم:02181452373و همین صحبت های که من کردم تایید شد و اون لینکم هم درسته!

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Zari - 09-05-2012

کریم گرامی نمی دونم شما چرا روی حرف خودتون اینقدر اصرار دارید و اصلا تصور نمی کنید که ممکنه حرف بقیه هم صحیح باشه! اون لینکهایی که من گذاشتم مگر مال وزارت بهداشت نبودند؟ شما لینک وثیقه طرح رو گذاشتید و اصرار دارید که اون لینک هزینه خرید مدرک هست!!! من لینک هزینه خرید دانشنامه وزارت بهداشت رو گذاشتم و شما می گید اشتباهه!

به هر حال، الان برای اطمینان با همین خانم اجاقیان که شما فرمودید تماس گرفتم. عین صحبت ایشون این بود:
در مورد رشته های بدون طرح (منظورشون بدون طرح اجباری بود) من هیچ اطلاعاتی ندارم و شامل وثیقه نمی شن و شما باید با دانشگاهتون صحبت کنید! و وقتی من گفتم که با دانشگاهم صحبت کردم، تایید کردند که پس همون درسته!!! دانشگاه هم دیروز به من اعلام کرد که تنها هزینه آزدسازی مدارک باید پرداخت بشه! والسلام!
من دارم درباره خرید دانشنامه (نه طرح!!!) صحبت می کنم و عنوان تاپیک هم همین هست و شما اصرار دارید موضوع رو به وثیقه برای طرح بکشونید!
باز هم عرض می کنم: جدول آزادسازی هزینه دانشنامه همون جدول اتچ شده هست که در سایت وزارت بهداشت هم همون قرار داره! هزینه طرح چیز دیگریست! وثیقه که اصلا بحثش جداست! و شما اگر مایلید در مورد وثیقه ی طرح صحبت کنید بهتره تاپیک جدا بزنید! بهتره بی دلیل ذهن دوستان مشوش نشه و تاپیک مناسبی برای مسائل مربوط به خرید طرح یا قرار دادن وثیقه ایجاد کنید.

موفق باشید

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Pejman - 09-05-2012

کریم جان این بحث برای همه روشن شده. همونطور که شما و زری جان و همه فهمیدیم، بحث هزینه آزاد سازی مدرک بر اساس رشته و سال تحصیلی مطابق با اون فایل زری جان هست (شما مدرکی دال بر رد اون نتونستید ارائه کنید) و بحث وثیقه و طرح هم که شما اشاره به هزینه ها و لینکش کردید یه بحث دیگه هست، که خوبه که بچه ها در جریانش باشند. ولی اینکه چقدر این هزینه ها عادلانه هست یا خیر، اینکه دانشگاه ها تبعیض می ذارند یا خیر، اینکه هدف کلاً از طرح چیه و خیلی مسائل دیگه ای که مطرح کردید متاسفانه هیچ ارتباطی با این تاپیک نداره.

در نتیجه لطفاً این بحث رو همینجا خاتمه بدید. به نظر می رسه بحث ها داره به حاشیه می ره و هیچ حرف جدیدی توش نیست. اگر لازم شد برای این موضوع یه تاپیک جدا درست می کنیم. ممنون از همکاریتون.

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - safura - 23-07-2012

سلام ،من یه سئوال داشتم و اون اینه که من برای ازاد کردن مدرک ارشدم وقتی به وزارت خونه رفتم و اون اقائی که مسئول بود فرم تعهد محضری منو دید گفت که شما باید 2 برابر زمان تحصیبت پول بدی.... اما بعد که اومدم خونه دیدم که توی تعهد محضری نوشته برابر مدت تحصیل،دوبرابر هزینه ها...که طبق جذول زری خانم برای من که رشته اعضا مصنوعی هستم میشه سالی 520 تومان که 2 برابرش 1040 میشه در صورتی که او اقاهه واسه من 2080 حساب کرده( من 3 سال درس خوندم که 2 سال طرحم ازش کم میشه و فقظ 1 سال میمونه)...میخوام بپرسم که ایا من اشتباه کردم یا اون اقا؟
یه سئوال دیگه هم داشتم اونم اینه که بمن گفتن که اگه نامه عدم نیاز بگیری میتونی 1 برابر پول بدی و خودم هم یه جا توی سایت وزارت خونه خوندم که اگه عدم نیاز بگیری،میتونی از مراکز خصوصی گواهی کار ببری...کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - Zari - 25-07-2012

سلام. ببینید متاسفانه جو طوری هست که شما باید خودتون از خودتون دفاع کنید. اون آقا وقتی گفتند دو برابر زمان تحصیل، شما چرا ازشون نپرسیدین که چرا باید دوبرابر زمان تحصیل براتون محاسبه بشه؟ اگر کنکور ارشد شما سراسری بوده که دیگه دوبرابر تحصیل معنی نداره و رتبه شما کشوری محاسبه میشه. یعنی فرضا اگر رتبه شما 20 بوده، اون رتبه کشوری هست و ربطی به منطقه تحصیلی شما نداره. مگر اینکه با سهمیه خاصی وارد دانشگاه شده باشید.
به هر حال خود من هم وقتی برای آزادسازی مدرک کارشناسی ام رفتم اول به من گفتند دو برابر زمان تحصیل برای من محاسبه میشه (چون در دانشنامه موقتم هم همین نوشته شده بود و سهمیه من منطقه 2 بود)، اما من خودم ازشون خواستم پرونده ام رو بررسی کنند و اگر نمره من از آخرین فرد قبولی منطقه یک بهتر هست، اون رو برام لحاظ کنند. بعد از بررسی مشخص شد که اصلا لازم نیست من دوبرابر زمان تحصیل رو تعهد داشته باشم و برای من همون یک برابر حساب شد.
کارشناسی ارشد من در وزارت علوم بوده و اطلاعی در مورد وزارت بهداشت ندارم، اما بعید می دونم که آزادسازی ارشد وزارت بهداشت با آزادسازی کارشناسی اش فرقی داشته باشه (بجز اینکه منطقا نباید برای ارشد سهمیه لحاظ بشه و دو برابر زمان تحصیل پول بدید!)
در مورد نامه عدم نیاز من اطلاعی ندارم اما به نظرم راه های ممکن رو بررسی کنید چون اگر خودتون این کار رو نکنید، اونها کمکی به شما نخواهند کرد.

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - Karim - 25-07-2012

(23-07-2012, 11:02 AM)safura نوشته: سلام ،من یه سئوال داشتم و اون اینه که من برای ازاد کردن مدرک ارشدم وقتی به وزارت خونه رفتم و اون اقائی که مسئول بود فرم تعهد محضری منو دید گفت که شما باید 2 برابر زمان تحصیبت پول بدی.... اما بعد که اومدم خونه دیدم که توی تعهد محضری نوشته برابر مدت تحصیل،دوبرابر هزینه ها...که طبق جذول زری خانم برای من که رشته اعضا مصنوعی هستم میشه سالی 520 تومان که 2 برابرش 1040 میشه در صورتی که او اقاهه واسه من 2080 حساب کرده( من 3 سال درس خوندم که 2 سال طرحم ازش کم میشه و فقظ 1 سال میمونه)...میخوام بپرسم که ایا من اشتباه کردم یا اون اقا؟
یه سئوال دیگه هم داشتم اونم اینه که بمن گفتن که اگه نامه عدم نیاز بگیری میتونی 1 برابر پول بدی و خودم هم یه جا توی سایت وزارت خونه خوندم که اگه عدم نیاز بگیری،میتونی از مراکز خصوصی گواهی کار ببری...کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
درود بر شما،
دوبرابر هزینه مدت تحصیل با هزینه دو برابر مدت تحصیل فرقی ندارند با هم!!

طبق فرمول اون آقا: شما سه سال درس خوندید دوبرابرش میشه شش سال . دو سالش رو طرح رفتید الباقی چهار سال و هزینه چهار سال هم طبق جدول 2080 خواهد شد.

طبق فرمول خودتون ( تعهد محضری): سه سال درس خوندید هزینه سه سال میشه 1560 تومان و حالا دوبرابر 1560 میشود 3120 دوسال رو طرح رفتید در نتیجه 1080 از 3120 کم میشه الباقی 2080

با هر دو روش می بینید که شما 2080 تومان باید پرداخت نمایید.

در مورد نامه عدم نیاز هم تا اونجایی که من اطلاع دارم درمورد بچه های وزرات علوم صدق میکنه اگه لینک رو پیدا کردید اینجا بذارید تا ببینیم چی گفتند. شفاهی هم از کارمندای وزرات بهداشت بپرسید.

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - safura - 25-07-2012

سلام
به نظرم آقای کریم، شما اشتباه می کنید. چون می تونیم اینجوری حساب کنیم که از 3 سال، من 2 سال طرح گذروندم و فقط 1 سالش میمونه، که قیمت یک سال دو برابرش میشه 1040!

زری جون من کنکور سراسری بودم و حتی رتبه 1 هم بودم و اصلاً نمی دونم چرا باید این مبلغ را بدم؟

ویرایش کننده: amin_mb
دلیل ویرایش: تبدیل پینگلیش به پارسی

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - mosttaffa - 29-08-2012

سلام به همه
من دانشجوی ترم آخر پرستاری هستم.اگه خدا بخواد قراره 3سال دیگه بعد طرحم از ایران برم.سهمیه منطقه 2 بودم. با توجه به گفته های زری خانم باید این 4سال رو ضرب در 2 کنم و برا هر سال 250 تومن(ترمی 125) بدم؟ چون 1سال خدمت سربازی دارم فقط 1سال میرم طرح. این ی سال طرحم سابقه کار هم محسوب میشه تا پول کمتری بدم؟

RE: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - Nasim67 - 30-08-2012

(29-08-2012, 03:24 AM)mosttaffa نوشته: سلام به همه
من دانشجوی ترم آخر پرستاری هستم.اگه خدا بخواد قراره 3سال دیگه بعد طرحم از ایران برم.سهمیه منطقه 2 بودم. با توجه به گفته های زری خانم باید این 4سال رو ضرب در 2 کنم و برا هر سال 250 تومن(ترمی 125) بدم؟ چون 1سال خدمت سربازی دارم فقط 1سال میرم طرح. این ی سال طرحم سابقه کار هم محسوب میشه تا پول کمتری بدم؟

سلام مصطفی جان
به فروم خودتون خوش اومدید.
اون یک سال طرح شما از اون 4 سالی که تحصیل کردید، کسر میشه و میمونه 3 سال.ضمنا خدمت سربازی هم به عنوان سابقه کار محسوب میشه و تعهد خدمت رو کم میکنه.
ضمنا شما که منطقه 2 بودید، همونطور که خودتون و زری جان هم فرمودید، باید رقم نهاییتونو در 2 ضرب کنید، اما میتونید با پیگیری تقاضا کنید که مدارکتونو بررسی کنن تا اگر رتبتون به آخرین فرد قبولی در منطقه 1 میخوره، بهتون گواهی بدن و بدهیتونو بر اساس سهمیه منطقه 1 حساب کنن.زری جان در این پست توضیحات لازم رو ارائه کردند.

موفق باشید