آکادمیا کافه
مشورت در مورد Writing iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشورت در مورد Writing iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-Writing-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: مشورت در مورد Writing iBT - blur - 13-09-2012

(13-09-2012, 12:21 PM)maryam4312 نوشته: درود
توی نوشتار رسمی یه سری نباید ها هست.من اینا رو خاطرمه : مخفف نویسیهایی مثل can't , he's مجاز نیست و همچنین ellipsis mark .جز اینا چه نباید هایی هست ؟ (مهمتریناش )
ممنون
یه سری هم من یادمه!
از ضمایر اول شخص استفاده نکنین (I, my, we, us) و همچنین خواننده رو به صورت you خطاب نکنیم.
اسامی رو بصورت کامل بیاریم مثلا بجای photo که مصطلح تره اصولا باید photograph بیاریم.
از یه سری کلمات که از سر عادت در در مکالمات روزمره آورده میشوند استفاده نکنیم مثلا اول جمله عادت داریم بگیم You know...یا well و... و البته موارد دیگه که تو نوشتار استفاده نمیشن یا از slang ها استفاده نکنیم (که البته ما معمولا نمی کنیم چون چندان باهاش آشنا نیستیمBig Grin )
من حتی خوندم یه جا که زیاد از فعلی مثل get که خیلی تو مکالمات روزمره استفاده میشه استفاده نکنید. مثلا به جای Students didn't get what the teacher say بگیم Students didn't understand what the teacher say
یه چیزی هم هست و اون این که مرجع ضمایر نباید مبهم باشن و باید مشخص باشه که به کی یا چی برمیگرده.
بعد این که از punctuation های درست استفاده کنیم (که اونم خدارو شکر تو این امتحانا وقت نمیشه Dodgy )
خوش باشین

RE: مشورت در مورد Writing iBT - salazar716 - 21-09-2012

درود.
من 6 ماه تقریبا وقت دارم که این وسط بخوایم زمان امتحانا و اینا رو هم بیخیال شیم میشه 5 ماه.
من تا الان هیچ رایتینگی کار نکردم یعنی صفر کیلومتر.
کتاب barron's how to prepare for TOEFL essay رو دارم.
ضمن اینکه کلا کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و آکسفورد رو قصد دارم بخونم.
اول کتاب ها رو بخونم بعد رایتینگ بارونز رو بخونم یا اینکه در کنار این کتاب ها اونم کار کنم؟
اینطور که دوستان تو پست های قبل گفتن کتاب رایتینگ بارونز برای ایندیپندنت خوبه، واسه اینتگریتد چه کنم؟
منابع متاسفانه خیلی زیاده گیج شدم...
دنبال نمره ی توپ هستم...

RE: مشورت در مورد Writing iBT - MaMi - 21-09-2012

(21-09-2012, 08:19 PM)salazar716 نوشته: درود.
من 6 ماه تقریبا وقت دارم که این وسط بخوایم زمان امتحانا و اینا رو هم بیخیال شیم میشه 5 ماه.
من تا الان هیچ رایتینگی کار نکردم یعنی صفر کیلومتر.
کتاب barron's how to prepare for TOEFL essay رو دارم.
ضمن اینکه کلا کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و آکسفورد رو قصد دارم بخونم.
اول کتاب ها رو بخونم بعد رایتینگ بارونز رو بخونم یا اینکه در کنار این کتاب ها اونم کار کنم؟
اینطور که دوستان تو پست های قبل گفتن کتاب رایتینگ بارونز برای ایندیپندنت خوبه، واسه اینتگریتد چه کنم؟
منابع متاسفانه خیلی زیاده گیج شدم...
دنبال نمره ی توپ هستم...
فواد جان، به نظر من، به جای اینکه چند تا کتاب رو ناخنک بزنی، بهتره که دو تا سه کتاب رو کامل بخوونی (یکی اش حتما The Official Guide ETS باشه). این کتاب هایی که نام بردی، مهارت کلی نوشتن رو به شما آموزش میده، یعنی شما متوجه میشی که یک نوشته درست از دید ETS چجوری باید باشه. من خودم کتاب های لانگمن، بارونز و ETS رو خوندم در آخر هم به صورت تصادفی موضوع انتخاب میکردم و شروع میکردم به نوشتن در مدت زمان 30 دقیقه. ضمن اینکه توصیه میکنم حتما به کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions هم نگاهی بندازی چون هم مثل نمونه سوال شب امتحان است Wink و هم به طور کلی ایده های خوبی برای Writing و حتی Speaking میده بهت.
برای بخش integrated هم به نظر من، تمرین های همون کتاب ها رو انجام بدی، میتونه کمک زیادی باشه بهت، چون ترکیبی از درک مطلب و مهارت شنیداری است.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - blur - 21-09-2012

(21-09-2012, 08:47 PM)MaMi نوشته:
فواد جان، به نظر من، به جای اینکه چند تا کتاب رو ناخنک بزنی، بهتره که دو تا سه کتاب رو کامل بخوونی (یکی اش حتما The Official Guide ETS باشه). این کتاب هایی که نام بردی، مهارت کلی نوشتن رو به شما آموزش میده، یعنی شما متوجه میشی که یک نوشته درست از دید ETS چجوری باید باشه. من خودم کتاب های لانگمن، بارونز و ETS رو خوندم در آخر هم به صورت تصادفی موضوع انتخاب میکردم و شروع میکردم به نوشتن در مدت زمان 30 دقیقه. ضمن اینکه توصیه میکنم حتما به کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions هم نگاهی بندازی چون هم مثل نمونه سوال شب امتحان است Wink و هم به طور کلی ایده های خوبی برای Writing و حتی Speaking میده بهت.
برای بخش integrated هم به نظر من، تمرین های همون کتاب ها رو انجام بدی، میتونه کمک زیادی باشه بهت، چون ترکیبی از درک مطلب و مهارت شنیداری است.
ببخشید اگه اجازه بدین منم یه موردی اضافه کنم. ساختار نت فول برای بخش integrated قابل اتکا هست...یه قالب ارائه میده که نهایتش یه مقدارعوضش میکنین و ازش استفاده می کنید...داشتن همچین قالبی باعث میشه زمانتون تلف نشه.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - salazar716 - 11-11-2012

تو قسمت ایندیپندنت، نوتفول میگه چهار پاراگراف بسه، دو تا مثال بزنین، ولی کتاب مسترینگ اسکیلز میگه سه تا مثال بزنین.
کدوم بهتره؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - blur - 11-11-2012

(11-11-2012, 09:02 PM)salazar716 نوشته: تو قسمت ایندیپندنت، نوتفول میگه چهار پاراگراف بسه، دو تا مثال بزنین، ولی کتاب مسترینگ اسکیلز میگه سه تا مثال بزنین.
کدوم بهتره؟
تجربه میگه دومی بهتره...من چندجا هم دیدم که 5 پاراگرافی رو توصیه میکردن. البته اگه حرف برا گفتن نداشتین همون 4 تا رو خوب سروسامون بدین بهتره تا اینکه ساختار پاراگراف هاتون ضعیف باشن.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Pejman - 12-11-2012

من هم به شخصه 5 پاراگرافی رو بیشتر می پسندم و به نظرم بهتره. ولی اصلاً نمی شه نسخه کلی پیچید و ممکنه یه 4 پاراگرافی با بسط دادن ایده ها و دلایل و مثال های خیلی خوب، بتونه نمره کامل بگیره.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - salazar716 - 14-11-2012

امروز داشتم یکی دو تا رایتینگ اینتگریتد مینوشتم، تو یکی از لکچرها، استاد اومد مثال بزنه اسم یه پرنده رو آورد...اصلا لغتش رو نشنیده بودم، میشه توی راتینگ اسمش رو نیارم؟ مثلا جمله رو اینجوری بنویسم: the professor mentioned a bird's name as an example which blah blah blah یا مثلا the professor talked about a bird which blah blah blah
یک سوال در مورد ایندیپندنت...یه سوال بود گفت که اگه امتحان بخوای بدی، تستی دوست داری یا تشریحی، میشه واسه یکی از دلایل بنویسم که تستی چون بخوای نخوای تقلب جزیی از امتحانه و تقلب توش راحت تره؟
میشه جزییش کنم، بگم اگه امتحان حفظی باشه و ریاضی نباشه تستی بهتره چون جواب یادت میاد؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Pejman - 15-11-2012

(14-11-2012, 11:39 PM)salazar716 نوشته: امروز داشتم یکی دو تا رایتینگ اینتگریتد مینوشتم، تو یکی از لکچرها، استاد اومد مثال بزنه اسم یه پرنده رو آورد...اصلا لغتش رو نشنیده بودم، میشه توی راتینگ اسمش رو نیارم؟ مثلا جمله رو اینجوری بنویسم: the professor mentioned a bird's name as an example which blah blah blah یا مثلا the professor talked about a bird which blah blah blah
یک سوال در مورد ایندیپندنت...یه سوال بود گفت که اگه امتحان بخوای بدی، تستی دوست داری یا تشریحی، میشه واسه یکی از دلایل بنویسم که تستی چون بخوای نخوای تقلب جزیی از امتحانه و تقلب توش راحت تره؟
میشه جزییش کنم، بگم اگه امتحان حفظی باشه و ریاضی نباشه تستی بهتره چون جواب یادت میاد؟
اگر در حد یه مثال بوده، و در متن هم دیده نمی شه، به نظر من هم بهتره همونطوری که گفتید بهش اشاره کنید تا اینکه با حدس و گمان یه چیزی بنویسید و غلط باشه دیکته اش.

در مورد تقلب هم توصیه می کنم اشاره ای بهش نکنید. مطمئناً نمی تونه دلیل خوبی برای ساپورت نظر شما باشه.

اون جمله آخر هم به نظر من می تونه آورده باشه.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - salazar716 - 29-11-2012

درود.
واسه اینتگریتد چه منبعی خوبه؟
مسترینگ اسکیلز خو زیاد نبود تموم کردم، الان خواستم سوالای لانگمن ibt رو کار کنم ولی یه سوال اومد تو ذهنم:
این ریدینگاش دو پاراگراف هست ولی نوتفول میگه 4تا پاراگراف میاد سر جلسه، الان یعنی لانگمن بدرد نمیخوره؟
واسه ایندیپندنت الان مسترینگ اسکیلز رو تموم کردم، برم سراغ اون 185 تاپیک معروف؟