آکادمیا کافه
Personal History Statement - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Statement of Purpose - SoP (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Statement-of-Purpose-SoP)
+---- موضوع: Personal History Statement (/Thread-Personal-History-Statement)

صفحات 1 2

RE: Personal History Statement - mmjavad - 18-12-2015

من خودم تا حالا ننوشتم ولی اینو میدونم که یه چی شبیه زندگینامه هست ولی به نحوی که بطور غیر مستقیم نشون بده علاقه شما به این رشته از کجا میاد و چطور شده که میخواید این رشته رو بخونید و همینطور توش نکاتی باشه که نشون بده توانایی انجامش رو دارید. توی SOP ها نگاه کنید، گاهی یه پاراگرافش همچین حالتی ممکنه داشته باشه. پس برای نمونه می تونید به SOP ها نگاهی بندازید.

RE: Personal History Statement - Glee - 18-12-2015

@akbar_saeedi

راهنمای نگارش personal history statement

RE: Personal History Statement - szeinalilathori - 11-01-2017

دوستان عزیز سلام

من در زمان ارشد برای تهیه مواد اولیه برای شروع کارم دقیقا 10 ماه فقط معطل خرید مواد اولیه بودم (تغییر ناگهانی قیمت دلار از حدود 1000 تومن به 3000 تومان در همون زمانو قیمت به شدت بالای مواد پروژه و ت حریم های خاص مواد بیولوژیک هم مزید بر علت بودند.) بعد از رسیدن مواد هم به دلیل محدودیت زمانی دانشگاه برای دانشجویان ارشد داشت، مجبور شدم پروژه رو تو چهار ماه جمع کنم.در واقع فقط فاز اول کار انجام شد و اصل کار باقی موند. طبق کارنامه ارشدم من 5 ثلث فقط پایان نامه پاس کردم ( که شامل اون ده ماه هم میشه) در حالیکه هیچ دستاورد ISI در این مدت نداشتم. میخوام بدونم جا داره که این موضوع رو تو PS باز کنم و بهش اشاره کنم؟ بخصوص به عنوان دلیلی که چرا میخوام ادامه تحصیلاتم رو بیرون از ایران ادامه بدم؟

ارادتمند
الهام

RE: Personal History Statement - Matinking - 11-01-2017

(11-01-2017, 11:44 AM)szeinalilathori نوشته: دوستان عزیز سلام

من در زمان ارشد برای تهیه مواد اولیه برای شروع کارم دقیقا 10 ماه فقط معطل خرید مواد اولیه بودم (تغییر ناگهانی قیمت دلار از حدود 1000 تومن به 3000 تومان در همون زمانو قیمت به شدت بالای مواد پروژه و ت حریم های خاص مواد بیولوژیک هم مزید بر علت بودند.) بعد از رسیدن مواد هم به دلیل محدودیت زمانی دانشگاه برای دانشجویان ارشد داشت، مجبور شدم پروژه رو تو چهار ماه جمع کنم.در واقع فقط فاز اول کار انجام شد و اصل کار باقی موند. طبق کارنامه ارشدم من 5 ثلث فقط پایان نامه پاس کردم ( که شامل اون ده ماه هم میشه) در حالیکه هیچ دستاورد ISI در این مدت نداشتم. میخوام بدونم جا داره که این موضوع رو تو PS باز کنم و بهش اشاره کنم؟ بخصوص به عنوان دلیلی که چرا میخوام ادامه تحصیلاتم رو بیرون از ایران ادامه بدم؟

ارادتمند
الهام

- بعید می دونم از دید کمیته این بحث زمانی که می فرمایید توجیح منطقی ای برای مقاله نداشتن باشه... خیلی ها هستند که حتی علاوه بر موضوع اصلی شون میرن سراغ research موازی در سایر زمینه های (نزدیک) و حتی در اونها هم مقاله میدن... توصیه من این هست که بیشتر بپردازید به انگیزه هاتون و اون چیزی که در چنته دارید برای آینده... دلیل اینکه می خواید تحصیلاتتون رو بیرون از ایران ادامه بدید برای بحث ویزا باید مفصلا باز بشه نه SoP پذیرش... در SoP پذیرش تاکید باید روی تحقیق، عقبه تحقیقاتی، ایده ها و مسائل انگیزشی باشه...

RE: Personal History Statement - szeinalilathori - 12-01-2017

(11-01-2017, 11:12 PM)Matinking نوشته: - بعید می دونم از دید کمیته این بحث زمانی که می فرمایید توجیح منطقی ای برای مقاله نداشتن باشه... خیلی ها هستند که حتی علاوه بر موضوع اصلی شون میرن سراغ research موازی در سایر زمینه های (نزدیک) و حتی در اونها هم مقاله میدن... توصیه من این هست که بیشتر بپردازید به انگیزه هاتون و اون چیزی که در چنته دارید برای آینده... دلیل اینکه می خواید تحصیلاتتون رو بیرون از ایران ادامه بدید برای بحث ویزا باید مفصلا باز بشه نه SoP پذیرش... در SoP پذیرش تاکید باید روی تحقیق، عقبه تحقیقاتی، ایده ها و مسائل انگیزشی باشه...
 متین عزیز سلام
Sop رو جداگانه خواستند، رزومه رو هم همینطور و من مواردی که به هردوی اینا مربوطه رو کامل پوشش دادم. برای personal history statement چیزی که خود دانشگاه خواسته راجه بهش بحث بشه ایناست: 
Please describe any aspects of your personal background, accomplishments, or achievements that you feel are important in evaluating your application for graduate study. Please discuss how your personal background motivates/influences your decision to pursue a graduate degree. Include any educational, familial, cultural, economic, or social experiences, challenges, or opportunities relevant to your academic journey. If applicable, tell us how you might contribute to social or cultural diversity within your chosen field; and/or how you might use your graduate degree toward serving disadvantaged or underserved individuals or populations.

البته غرض هم این نیست که به نوعی همه چیز رو به نبود مواد مربوط کنم و به نوعی بهانه تراشی، من تقریبا همون زمان معطلی یه سری کار تحقیقاتی داشتم که یه سری دستاورد داخلی برای من داشتند .... 
ارادتمند
الهام

RE: Personal History Statement - Matinking - 12-01-2017

(12-01-2017, 12:20 AM)szeinalilathori نوشته:  متین عزیز سلام
Sop رو جداگانه خواستند، رزومه رو هم همینطور و من مواردی که به هردوی اینا مربوطه رو کامل پوشش دادم. برای personal history statement چیزی که خود دانشگاه خواسته راجه بهش بحث بشه ایناست: 
Please describe any aspects of your personal background, accomplishments, or achievements that you feel are important in evaluating your application for graduate study. Please discuss how your personal background motivates/influences your decision to pursue a graduate degree. Include any educational, familial, cultural, economic, or social experiences, challenges, or opportunities relevant to your academic journey. If applicable, tell us how you might contribute to social or cultural diversity within your chosen field; and/or how you might use your graduate degree toward serving disadvantaged or underserved individuals or populations.

البته غرض هم این نیست که به نوعی همه چیز رو به نبود مواد مربوط کنم و به نوعی بهانه تراشی، من تقریبا همون زمان معطلی یه سری کار تحقیقاتی داشتم که یه سری دستاورد داخلی برای من داشتند .... 
ارادتمند
الهام

سلام

حقیقتا بیشتر تاکید من روی این بود که "فضای ارزشمند SoP رو منحصرا به موضوعاتی اختصاص بدید که ارجحیت بالاتری دارند..."

حالا که دانشگاه مقصد (به جز SoP) مدرک دیگه ای تحت عنوانی که فرمودید هم می پذیره، طبیعتا میشه اونجا به چنین مواردی هم پرداخته بشه... تاکید مجدد روی اینکه همونطور که خودتون هم اشاره کردید، سعی کنید مانور اصلی رو روی "دستاوردهای داخلی" داشته بشید و در این میان نقبی هم بزنید به مشکلاتی که داشتید... مثلا بگید: "من فلان کار و بهمان کار رو به نتیجه رسوندم (اول القای بار مثبت!) و دوست داشتم موضوع دیگه ای مثل مقاله ISI رو هم در کارنامه ام داشته باشم (در واقع طوری بیان می کنید که خواننده حس نکنه وظیفه تون بوده بلکه ambition شما رو منعکس کنه) که به دلائلی (همون مشکلات) نشد..."

موفق باشید Smile