آکادمیا کافه
پوستر و سوالات مرتبط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: کنفرانس‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: پوستر و سوالات مرتبط (/Thread-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4

RE: پوستر و سوالات مرتبط - bzz - 10-06-2013

سلام دوسته عزیز

بعضی مواقع خود کنفرانس اجبار میکنه خود طرف باید حضور داشته باشه و شخصا پوستر را تحویل بده -اما بعضی کنفرانس ها چه داخلی و چه خارجی این امکان را می دهند که پوستر را برایشان ارسال کنید و ودتان انجا حضور نداشته باشید-بعد ان گواهی شرکت در کنفرانس برایتان ارسال می شود.
در رمانی که مقاله شما به عنوان پوستر انتخاب می شود شما دیگه ارائه ندارید-فقط پوستر را بر اساس تمپلیت ای که خود کنفرانس مشخص کرده درست میکنید -و توی ان گواهی هم می نویسند که پوستر شما به صورت پوستر ارائه شده است 
برای ارائه هم که یک تایمی برایتان مشخص میکنند و شما مقاله ای که نوشتید را ارائه میدهید
موفق باشید
(10-06-2013, 09:34 PM)'ahmadpashaei' نوشته: اگر سوالم مبتدیانه است ببخشید ولی من هیچ تجربه ای ندارم هنوز.اگر مقاله رو برای یک کنفرانس داخلی یا بین المللی بفرستیم و بگن به عنوان پوستر قبول شده،باید بریم محل کنفرانس؟ کلا دو اتفاق برای چنین مقاله ای می افته؟یعنی پوستر و ارایه؟ در مورد هر کدوم که چوری اجرا میشن یک توضیح یکی دو خطی میدین؟

RE: پوستر و سوالات مرتبط - ahmadpashaei - 11-06-2013

خیلی ممنون bzz جان
حالا اگر پوستر نشد و قرار بر ارایه شد باید حتما رفت؟حالا داخل باشه میشه رفت (هزینه داره؟) ولی اگر خارج باشه که دیگه چند میلیون پول باید خرج کنیم! دوستانی که ارایه کنفرانس بین المللی داشتن چکار کردین؟!
کلا submit مقاله کنفرانسی بین المللی معمولا چقدر هزینه داره و اگر به ارایه بکشه چکار باید کرد و اینجوری چقدر هزینه داره؟

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Nasim67 - 11-06-2013

(11-06-2013, 09:18 AM)'ahmadpashaei' نوشته: خیلی ممنون bzz جان
حالا اگر پوستر نشد و قرار بر ارایه شد باید حتما رفت؟حالا داخل باشه میشه رفت (هزینه داره؟) ولی اگر خارج باشه که دیگه چند میلیون پول باید خرج کنیم! دوستانی که ارایه کنفرانس بین المللی داشتن چکار کردین؟!
کلا submit مقاله کنفرانسی بین المللی معمولا چقدر هزینه داره و اگر به ارایه بکشه چکار باید کرد و اینجوری چقدر هزینه داره؟

پیش اومده که دوستان علی رغم ثبت نام، برای ارائه در کنفرانس حضور پیدا نکردن! اتفاق خاصی نمیافته جز اینکه برنامه های میزبان بهم می ریزه!!! و از نظر اخلاقی صحیح نیست. 
سابمیت کردن که به خودی خود هزینه ای نداره. یعنی معمولا روال به این صورته که سابمیت رایگان هست و در صورتیکه مقالتون پذیرفته بشه باید هزینه ثبت نام در کنفرانس رو بپردازید.البته معمولا برای کسانی که ارائه مقاله دارند یا فقط مقالشون پذیرفته شده، درصدی تخفیف هم در نظر می گیرند.
به طور کلی هزینه های سفر هم که بسته به کشور متفاوته. 

RE: پوستر و سوالات مرتبط - bzz - 11-06-2013

حرفای نسیم جان کاملا درسته 
من یک مطلبی هم اضافه کنم اینکه اگه شما یک نفرباشید که حتما باید حضور پیدا کنید برای ارائه-اما اگه از قبل با مدبر برگزار کننده کنفرانس صحبت کنید و بگید که نمیتونین بیاین احتمال اینکه قبول کنن هست-من یکی از دوستانم برای ایتالیا فرستاده بود و با آنها هماهنگ کرد نرفت -
یک راه دیگه هم که هست اینه که چند نفری همکاری کنین-و هزینه ها کمتر بشه-ولی من تا حالا ندیدم استادی هزینه رو تقبل کنه اگر دارید با استاد همکاری میکنید-در مورد من که تا حالا پیش نیامده
(11-06-2013, 10:25 AM)'Nasim67' نوشته:
پیش اومده که دوستان علی رغم ثبت نام، برای ارائه در کنفرانس حضور پیدا نکردن! اتفاق خاصی نمیافته جز اینکه برنامه های میزبان بهم می ریزه!!! و از نظر اخلاقی صحیح نیست. 
سابمیت کردن که به خودی خود هزینه ای نداره. یعنی معمولا روال به این صورته که سابمیت رایگان هست و در صورتیکه مقالتون پذیرفته بشه باید هزینه ثبت نام در کنفرانس رو بپردازید.البته معمولا برای کسانی که ارائه مقاله دارند یا فقط مقالشون پذیرفته شده، درصدی تخفیف هم در نظر می گیرند.

RE: پوستر و سوالات مرتبط - ahmadpashaei - 11-06-2013

1- آیا این راه رو منطقی می دونید؟ اگر accept کردن باید پول بپردازیم،درسته؟ بنابراین میتونیم اون موقع از مدیر کنفرانس با ایمیل بپرسیم میشه نیومد و ...؟اگر قبول کرد پول بدیم وگرنه ... چی؟(آخه فرستادن یه یک کنفرانس دیگه ام که به این راحتیا نیست!).
2- bzz خانم حالا اگر یک یک نفر باشه و نره برای ارایه مثلا چکار می کنن؟مگه چه چه عواقبی داره؟نمونه ای دیدین یا اگر نه میتونید پرس و جویی بکنید؟(با تشکر ویژه)
3- ارایه مقاله اگر یک نفره باشه یا چند نفره مگه چه فرقی می کنه که فرمودین اگر یک نفر باشه حتما باید بره؟! این یعنی دو نفره یا بیشتر باشن میتونن نرن؟چرا؟
4- حالا برای چاپشون (سفر به کنار) چقدر معمولا میگیرن؟(برای ژورنال در قسمت خودش می پرسم با اجازه استادای عزیزم)

RE: پوستر و سوالات مرتبط - bzz - 11-06-2013

تا اونجایی که من می دونم بستگی به کنفرانس داره-بعضی کنفرانس ها در ابتدا باید پولو بریزی بعضی ها وقتی اکسبت شد-دوسته من وقتی جواب اکسبتش اومد به دلیل اینکه با امتحانای ترم برخورد کرد یک نامه ای گرفت و اونها هم قبول کردن که نره-اما برای داخلی خودم بودم که خیلیا نیومدن و سرتیفیکیت و براییشان فرستادن-اما برای کنفرانس های خارجی من فقط همین یک نمونه رو دیدم -دوستان دیگه اگه میدونن لطفا راهنمایی کنن-
خوب اگه یک نفر باشه نره و قبل اش هم نگه اولا از نظر اخلاقی درست نیست و بعدش هم این امکان وجود دراه سرتیفیکیت و بهتون ندن-خوب اگه چند نفر باشین اولا اون هزینه تقسیم میشه و مثلا ترم پیش من و دو نفر از دوستانم بودیم که تصمیم گرفتیم یک نفر بره شرایط اون مناسب تر بود برای رفتن-
والا هزینه ها فرق میکنه بر اساس IF یا اعتبار ژورنال یا کنفرانس متفاوته تو خوذد سایت اش باید زده باشه
(11-06-2013, 11:36 AM)'ahmadpashaei' نوشته: 1- آیا این راه رو منطقی می دونید؟ اگر accept کردن باید پول بپردازیم،درسته؟ بنابراین میتونیم اون موقع از مدیر کنفرانس با ایمیل بپرسیم میشه نیومد و ...؟اگر قبول کرد پول بدیم وگرنه ... چی؟(آخه فرستادن یه یک کنفرانس دیگه ام که به این راحتیا نیست!).
2- bzz خانم حالا اگر یک یک نفر باشه و نره برای ارایه مثلا چکار می کنن؟مگه چه چه عواقبی داره؟نمونه ای دیدین یا اگر نه میتونید پرس و جویی بکنید؟(با تشکر ویژه)
3- ارایه مقاله اگر یک نفره باشه یا چند نفره مگه چه فرقی می کنه که فرمودین اگر یک نفر باشه حتما باید بره؟! این یعنی دو نفره یا بیشتر باشن میتونن نرن؟چرا؟
4- حالا برای چاپشون (سفر به کنار) چقدر معمولا میگیرن؟(برای ژورنال در قسمت خودش می پرسم با اجازه استادای عزیزم)

هزینه مقالات - pama - 24-06-2013

سلام.
ضمن تشکر از پاسخ دوستان، در تکمیل صحبت ها یکی دو نکته ای که بنده میتونم عرض کنم اینه که همون طور که دوستان میدونند مقالات ژورنالی (اغلب اونها) نه برای سابمیت و نه برای چاپ هیچ هزینه ای رو شامل نمیشن...
به جز معدودی از ژورنالها که بعضیهاشون برای سابمیت هزینه ای رو دریافت می کنند، یعنی داوری مقالات رو به صورت رایگان انجام نمیدن، که این هزینه حدود 40 تا 50 دلار هست، که خوب بسته به نوع ژورنال و در رشته های مختلف این رقم متفاوته، اما تقریبا تو همین رنج متغیره؛
و برخی از ژورنال ها هم نه برای سابمبت بلکه بعد از اکسپت شدن و برای چاپ مقاله شما تو ژورنال خودشون هزینه ای رو از شما دریافت می کنند، که این رقم هم حول و حوش 150 تا 200 دلار برای کل مقاله هست یا بعضا بابت هر صفحه از مقاله این هزینه رو دریافت می کنند که هر صفحه ای 40 تا 50 دلاره که بسته به نوع ژورنال البته متفاوته.

اما باز هم ذکر این نکته ضروریه که هر چند این ژورنال ها می تونن ISI هم باشند، اما چه اونهایی که بابت سابمیت هزینه ای رو دریافت می کنند چه اونهایی که بابت چاپ مقاله و بعد از اکسپت این کارو انجام میدن، شاید بین 5 تا 7 یا 8 درصد کل ژورنال های ISI رو در بر بگیرن، پس هیچ نگرانی ای وجود نداره و خیلی راحت میشه به ژورنال های free و معتبر دیگه ای که ISI هستند مقاله فرستاد، کما اینکه ژورنالهایی که ذکر شد صراحتا تو سایتشون میگن که برای سابمیت یا اکسپت و برای هر کدوم چقدر دریافت می کنن، و میشه از همون ابتدا تشخیص داد که کدومشون free اند و کدومشون نیستند.

و یه نکته دیگه هم راجع به پرداخت این هزینه ها باید عرض کنم که متاسفانه نه وزرات علوم و نه خود دانشگاه این هزینه رو متقبل نمیشن و خود دانشجو باید از جیب پرداخت کنه، مگر اینکه استاد راهنمایی که دانشجو باهاش مقاله داده، شخصا تقبل کنه و بخواد این مبلغ رو از جیب پرداخت کنه، که این هم خیلی نادر هست مگر اینکه موضوعی که اون مقاله توش کار شده خیلی تاپ باشه یا طوری باشه که استاد به اون مقاله تو رزومش احتیاج داشته باشه یا هر دلیل دیگه ای که سبب بشه خود استاد بخواد داوطلبانه و شخصا این کار رو انجام بده که عرض کردم کم پیش میاد.

پ.ن: شاید این تاپیک برای بحث در مورد هزینه ژورنال نامرتبط باشه، و از این بابت عذر میخوام، اما از اونجا که بحث هزینه مقالات بود بنده اینجا آوردمش.

....

RE: پوستر و سوالات مرتبط - pama - 24-06-2013

نکته دیگه راجع به مقالات کنفرانسی هست، که یا داخلی اند و یا خارجی، بعضی از داخلی ها هم داخلی بین المللی هستند، حالا مقالاتی که شما به کنفرانس ها ارسال می کنید همونطور که دوستان هم اشاره کردند، بعد از سابمیت و اکسپت شدنشون یا به صورت ارایه در کنفرانس مربوطه هستند یا اینکه پوستر هستن و  شخصی که مقاله رو فرستاده باید با حضور در کنفرانس مربوطه، تو اون تایمی که مشخص میشه بابت ارایه پوستر، پای پوسترش وایسته و به سوالاتی که بازدید کننده ها ازش میپرسن جواب بده، حالا این پوستر رو یا خود کنفرانس یه تمپلتی براش در نظر میگیره و میگه به این فرم مقالتون رو پوستر کنید و بیارید یا اینکه نه فرمت خاصی نداره، که عموما هم از جانب هر کنفرانسی فرمت مربوطش تو سایتشون اعلام میشه.

اما در مورد هزینشون؛ کنفرانس ها برای سابمیت مقاله هیچ پولی رو دریافت نمیکنن اما برای ارایه تو هر کدومشون چه پوستر باشه و چه presentation شما باید هزینه مربوطه رو که از جانب کنفرانس تعیین میشه قبل از حضور و ارایه بپردازید، که معمولا و نه دقیقا برای کنفرانس داخلی بین المللی حدود 200 تا 250 تومن برای داخلی معمولی بین 100 تا 200 تومن، و برای کنفرانس های خارجی حدود 300 تا 350 دلاره که البته این ارقام یک نسخه یکسان برای همه کنفرانس ها و همه رشته ها نیست و کاملا متغیره، فقط خواستم حدودش رو عرض کنم.
علاوه بر این هزینه شما باید هزینه سفر رو هم در نظر بگیرید حالا چه داخلی باشه چه خارجی.
و نکته آخر در این مورد این که این هزینه ها هم باید از جیب دانشجو پرداخت بشه و کمتر پیش میاد که از منابع دیگه ای مثل استاد یا دانشگاه این هزینه ها پرداخت بشن.
.....

RE: پوستر و سوالات مرتبط - pama - 24-06-2013

نکته دیگه ای که در مورد کنفرانسی ها باید عرض کنم اینه که بعضا تو برخی از رشته ها مثل مکانیک و علوم کامپیوتر کنفرانس های بسیار معتبری وجود داره که چاپ شدن مقاله تو اونها بسیار ارزشمندتر از اغلب ژورنال هاست.

و نکته آخر امتیاز ارایه مقالات برای جذب هیئت علمی و مصاحبه دکترا در ایرانه، که هر مقاله ژورنالی اگر ISI باشه 10 امتیاز داره، و اگر علمی پژوهشی باشه 5 امتیاز. و هر مقاله کنفرانس داخل هم 1 امتیاز داره. (این نکته رو هم داخل پرانتز عرض کنم که در کنار این امتیازات تالیف یا ترجمه کتاب دارای 15 امتیازه)
به امید موفقیت همه دوستان[img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

RE: پوستر و سوالات مرتبط - parsley - 23-04-2016

(11-06-2013, 10:25 AM)Nasim67 نوشته:

با این اوصاف شما می گید ارسال پوستر به کنفرانس، حتما شامل هزینه می شه؟ این در مورد همه کنفرانس ها (بین المللی) صدق می کنه؟