آکادمیا کافه
سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - automotive - 28-10-2017

(28-10-2017, 04:47 PM)AitUniversity نوشته: در تکمیل دوست خوبم باید عرض کنم هیچ نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیست اصلا.

خوب هستید؟

معمولا برای آمریکا نیازی نیست، شما که برای کانادا اپلای کردید، نیازی نبود؟

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - AitUniversity - 28-10-2017

(28-10-2017, 04:56 PM)automotive نوشته: خوب هستید؟

معمولا برای آمریکا نیازی نیست، شما که برای کانادا اپلای کردید، نیازی نبود؟

بله کانادا هم نیاز نبود، برای نروژ هم دوستم اپلی کرد و رفت و مهر نزد

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - AitUniversity - 28-10-2017

(28-10-2017, 04:53 PM)Sa Rezaei نوشته: @AitUniversity
من هدفم اروپا هست و به احتمال زیاد آلمان. مهر دادگستری رو نمیدونم، ولی تا اونجایی که شنیدم، مدارک برای سفارت باید مهر وزارت خازجه داشته باشند،

پس اگر شنیدید که خب تکلیف مشخصه مهرش کنید

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Torkan - 28-10-2017

(28-10-2017, 04:53 PM)Sa Rezaei نوشته: @AitUniversity
من هدفم اروپا هست و به احتمال زیاد آلمان. مهر دادگستری رو نمیدونم، ولی تا اونجایی که شنیدم، مدارک برای سفارت باید مهر وزارت خازجه داشته باشند،

ووزارت خارجه مهر رو وقتی میزنه که دادگستر زده باشه.
برا آلمان تمام مهرها عملا باید زده بشه مهر مترجم دادگستر وزارت خارجه سفارت 
ااپلای از طریق اونی اسیست

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Sa Rezaei - 03-11-2017

با سلام
@automotive
از مدیران محترم سوال داشتم، اینکه وقتی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریزنمراتشون پلمپ میشن و یک مهر وزارت امور خارجه و دادگستری می خورن، اون وقت دانشگاههای مبدا که اون مدارک رو باید مهر و موم کنند و در پاکت مخصوص خودشون قرار بدن، تکلیفشون چی میشه؟
من دانشگاه کارشناسی و ارشدم فرق می کنند. تازه ریز نمرات کارشناسیم انگلیسیه که نمیدونم دارالترجمه فبول می کنه که اونو با مدارک دیگه پلمپ کنه یا نه.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - automotive - 03-11-2017

(03-11-2017, 09:30 PM)Sa Rezaei نوشته: با سلام
@automotive
از مدیران محترم سوال داشتم، اینکه وقتی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریزنمراتشون پلمپ میشن و یک مهر وزارت امور خارجه و دادگستری می خورن، اون وقت دانشگاههای مبدا که اون مدارک رو باید مهر و موم کنند و در پاکت مخصوص خودشون قرار بدن، تکلیفشون چی میشه؟
من دانشگاه کارشناسی و ارشدم فرق می کنند. تازه ریز نمرات کارشناسیم انگلیسیه که نمیدونم دارالترجمه فبول می کنه که اونو با مدارک دیگه پلمپ کنه یا نه.

سلام

ترجمه دانشنامه کارشناسی و ریزنمرات کارشناسی را با یکدیگر مهر می‌کنند و در پاکت دانشگاه کارشناسی که از آن فارغ‌التحصیل شده اید قرار م‌یدهید و بر روی پاکت بین قسمتی که پاکت تا می‌شود مهر و چسب می‌زنید (یا میزنند)
همین مراحل را برای ارشد تکرار کنید، اما در پاکت دانشگاهی که ارشد را در آنجا بوده‌اید.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Sa Rezaei - 03-11-2017

@automotive مرسی از پاسختون
پس در مجموع، هر مقطع تحصیلی باید یک مهر وزارت امورخارجه و دادگستری داشته باشه.
سوال دیگه ای خدمتتون داشتم، ریزنمرات کارشناسی رسمی انگلیسی هم باید مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشه، یا اینکه باید بعد از اینکه دانشنامه کارشناسی ترجمه شد و مهر خورد با اون در پاکت مخصوص دانشگاه قرار بگیره؟
و اینکه تفاوت بین فرمت ریزنمرات (کارشناسی با فرمت دانشگاه و کارشناسی ارشد با فرمت دارالترجمه) مشکلی ایجاد نمی کنه؟

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - automotive - 03-11-2017

(03-11-2017, 11:02 PM)Sa Rezaei نوشته: @automotive مرسی از پاسختون
سوال دیگه ای خدمتتون داشتم،  ریزنمرات کارشناسی رسمی انگلیسی هم باید مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشه، یا اینکه باید بعد از اینکه دانشنامه کارشناسی ترجمه  شد و مهر خورد با اون در پاکت مخصوص دانشگاه قرار  بگیره؟
و اینکه تفاوت بین فرمت ریزنمرات (کارشناسی با فرمت دانشگاه و کارشناسی ارشد با فرمت دارالترجمه) مشکلی ایجاد نمی کنه؟

تا آنجا که اطلاع دارم، تمام ریز نمرات و دانشنامه ها را میتوان یک مهر زد، اما به شما گفته شده جداگانه ارسال کنید و برای همین باید دو بار مهر بزنید، البته نکته مهم این است که از دانشگاه سوال کنید که اصلا به این مهر نیاز دارند یا خیر.
از پاسخ این دو پرسش بی‌اطلاع هستم.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Torkan - 04-11-2017

(03-11-2017, 11:02 PM)Sa Rezaei نوشته: @automotive مرسی از پاسختون
سوال دیگه ای خدمتتون داشتم،  ریزنمرات کارشناسی رسمی انگلیسی هم باید مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشه، یا اینکه باید بعد از اینکه دانشنامه کارشناسی ترجمه  شد و مهر خورد با اون در پاکت مخصوص دانشگاه قرار  بگیره؟

دوست عزیز خیلی از دانشگاههای دنیا به خصوص آمریکا کانادا اصلا نیازی به اون مهرها ندارند
پولتون رو الکی خرج نکنید خیلی ها بدون اون اپلای کردن و پذیرش هم گرفتن.
فرمت فرقی نمیکنه. 
حتی پاکت هم مساله ای نیس. شما میتونی اگر دانشگاه ارشد قبول کرد بزاری لیسانس رو هم داخل پاکت دانشگاه فوق قبول نکرد همینطور بفرست. میتونی به دانشگاه هم اطلاع بدی
میدونی 
دیگه اکثر دانشگاهها مبدونن که ریزنمره ایرانی چطوریه و وارد هستن

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Sa Rezaei - 12-11-2017

با عرض سلام،
دوستان، آیا سفارت کشورهای اروپایی ( خصوصا آلمان،هلند و دانمارک) ریزنمرات لاتین رسمی صادر شده توسط دانشگاه های ایران رو قبول دارند؟ یا اینکه باید ریزنمرات فارسی ترجمه شده و توسط وزارت امورخارجه و دادگستری ممهور بشن،
من موندم ریزنمرات فارسی رو بدم ترجمه کنن یا نه،