آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - angel_rs - 21-10-2015

(16-10-2015, 06:49 PM)Nooshafarin نوشته: سلام و درود
شما هر چیزی که منع قانونی نداشته باشه و در ظرفیت وزن تعیین شده توسط هواپیمایی باشه، می تونید در سفرها بعدی تون بیارید. 

موفق باشید.

منظورم اقلام بزرگ مثل مبلمان و تخت خواب هستش

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 21-10-2015

(21-10-2015, 07:37 AM)angel_rs نوشته: منظورم اقلام بزرگ مثل مبلمان و تخت خواب هستش

سلام.
یکی از دوستان من پیانوش رو آورده ولی حدود 1500 دلار هزینه حمل براش داشته. 
به نظر من، از جهت هزینه به صرفه نیست.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - peyhas - 26-10-2015

سلام دوستان
گواهی حسن انجام کار در اپلای کردن برای کار تو کانادا ضرورت داره؟ مدارک دیگه ای اگر لازم هست میشه راهنمایی کنید که چی هست؟ ممنون و با ارزوی موفقیت

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 27-10-2015

فکر نمی کنم به اون صورت ضروری و اجباری باشه. شما بیشتر به خود گواهی سابقه کار که درش شرح وظایف و سمت و مدت فعالیت تون اشاره شده باشه و همین طور مدارک تحصیلی تون احتیاج پیدا می کنید. ولی در هر حال اگر در انتهای نامه سابقه کار یک تعریفی هم از عملکرد شما شده باشه و ازتون رضایت داشته باشند بد نیست.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - peyhas - 28-10-2015

سلام به همه دوستان و با تشکر از اطلاعات خوبی که در اختیار همه میگذارید. دوستان من هیچ اطلاعاتی در خصوص پر کردن فرم b4 ندارم شما می دونید از کجا نمونه پر شده را باید گیر بیارم و یا اینکه راهنمایی کنید چطور این فرم را پر کنم. خیلی ممنون.
امیدوارم همگی آینده خوبی در سرزمین جدید در انتظارمون باشه.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - hooman_m - 31-10-2015

(28-10-2015, 10:35 AM)peyhas نوشته: سلام به همه دوستان و با تشکر از اطلاعات خوبی که در اختیار همه میگذارید. دوستان من هیچ اطلاعاتی در خصوص پر کردن فرم b4 ندارم شما می دونید از کجا نمونه پر شده را باید گیر بیارم و یا اینکه راهنمایی کنید چطور این فرم را پر کنم. خیلی ممنون.
امیدوارم همگی آینده خوبی در سرزمین جدید در انتظارمون باشه.

سلام. این رو تو کانادا ویزا دیده بودم. امیدوارم کمک کنه:

Form B4 
Goods to Follow List &/or Goods Accompanying List 
How to Fill them...

Hi all,

This is in response to the numerous PMs received requesting a copy of my Form B4. As I did it on the system & there's no way to 'save' that, I remain handicapped to forward it. Thus, this thread.

Here's what I did; & how u could do it...

ASSUMPTIONS/PROLOGUE:
a) The form B4A is an extension of the form B4 [which is the main one to file]. Writing the B4A is a similarly daunting task, thus can be avoided. I didn't.
b) As the form B4 contains 'only' 8 rows to fill the goods/items, use only 8 groups of things. How? Explained later.

WHAT U SHOULD CARRY?
U should make 2 copies of the form B4. One for the 'Goods Accompanying' & one for the 'Goods to Follow'. Alongwith the attachments. What's that? Here u go...

STEP-1:
a) Group all similar items into one list & thus make 8 lists.
b) Type these groups in Excel Sheets* [separate for each group]. Title each Sheet. And a Page No.
c) Enlist the Columns as: Sl.No | Item Description | Qty | Value (CAD) |
d) Total the Value, of each Excel Sheet.
e) Take printouts of each Excel Sheet in A4 size paper [2 copies].

*Eg. 1.Electronics, 2.Jewelries, 3.Clothing & Personal Effects, 4.Books & DVDs, 5.Gadgets & Mobile Phones, 6.Cutlery & Utensils, 7.Home Decorations & Murals AND 8.Linens & Drapers. [the Title Heading can vary as per your choice & requirement]

STEP-2:
a) Place all jewelry in Groups* & click Pictures [Must, else they'll not be accepted].
b) Title each Sheet. And put a Page No.
c) Take printouts of each Jewelry Group in A4 size paper [2 copies]. 
d) Make an Excel Sheet, for the Summary of the Jewelry Sheets. And place a Value against each group.
e) Total the Excel Sheet Value, in the end.

*Eg. 1.Rings, 2.Bangles & Bracelets, 3.Chains & Necklaces, 4.Cummerbunds, 5.Diamond Sets, 6.Ear-Rings & Pendants, 7.Head-Bands & Chokers etc. (each in one group/sheet). [the Title Heading can vary as per your choice & requirement]

STEP-3: [Major Step]
a) Fill-out the form B4, as per the 8 Title Headings AND write the Total Value of each Excel Sheet.
b) Make a box [by hand] at the End of the 8 rows' Value Column. Write the Total Value* of the Goods.
c) For the Name field, write the PA's name. 
d) For the Importer's Address, write the Canadian Address.
e) For the Country of Export, write your Home Country's Name.
f) For the Goods to Follow BOX [below the list rows], "Tick" it.
g) At Page-2 of the form B4, "Tick" the Newcomer BOX.
h) Bottom of the Page-2, Sign, Date [the day of Landing] & Location [write your Landing POE's name].

*U must write the Total Value of the entire goods, as that's needed by the CBSA to log on their system.

STEP-4:
a) Print-it out [on regular A4 sheets], both pages [1 & 2] separately.
b) Take 2 printouts [one for the CBSA & one for U, with their Stamp, Sign & Date].
c) Staple all the Excel Sheets & the Jewelry Sheets, into each form B4.

NOTE:
1. Do not forget to take 2 printouts of each form B4 and its attachments. One will be kept by them.
2. Do not forget to take pics of the Jewelry. Else, they'll not accept it
*.
3. Do not forget to get it stamped on landing. Sometimes the BSO doesn't ask. It's our prerogative.

*In that case they'll ask u to get it by email & visit the airport the next day for stamping your B4. Though it can be done, but u get into unnecessary hassles, time & effort. And u just have 24 hrs to do so. Which is an avoidable tension. Isn't it?

WHERE TO FIND THE FORM?
http://www.cbsa.gc.ca/publications/forms-formulaires/b4-eng.pdf

Hope that helped.
Qorax

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - helenkh - 04-11-2015

سلام دوستان بسيار عزيز و همراه
حقيقتا فروم فوق العاده و پركاربردى هست، دست مريزاد به همگى
دو تا سوال داشتم:
١- اين تبديل شارژرى كه يكى از دوستان اشاره كردن كسى اينجا خريده؟ و با چه نامى؟
٢- داروى خاصى مثل داروى تيروئيد و يا اسپرى اگر لازم باشه مصرف كنيم ميشه حداقل براى چندماه اول رو همراه ببريم؟

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 04-11-2015

1- در ایران فکر کنم در مغازه های الکتریکی پیدا بشه و در کانادا هم این نوع چیزها در Canadian Tire پیدا میشه به اسم i220 to 110 converter و فکر نمی کنم بیشتر از 5-4 دلار باشه. این تاپیک رو هم می تونید برای ظاهرشون نگاه کنید.
2- در مورد دارو اگر در حد مصرف شخصی باشه و برای اون نسخه پزشک داشته باشید نباید مشکلی باشه. این پست رو نگاه کنید. اسپری رو داخل کابین نمی تونید ببرید ولی میتونید در چمدون بگذارید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - FN63 - 05-11-2015

سلام. من تا آخر هفته آینده قراره ویزام به دستم برسه و میخام برای تورنتو بلیط رزرو کنم ولی نمیدونم برای کی! از طرفی میخام زودتر برم (اوایل دسامبر) ولی میگن هوا اون موقع خیلی سرد میشه و برای یک تازه وارد که بدوبدو زیاد داره شرایط سخت میشه. از طرفی هم به اوایل مارچ فکر میکنم که احتمالاً از سوز و سرما کم شده. نظر دوستان با تجربه رو میخام بدونم. ممنون

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 05-11-2015

(05-11-2015, 01:54 PM)FN63 نوشته: سلام. من تا آخر هفته آینده قراره ویزام به دستم برسه و میخام برای تورنتو بلیط رزرو کنم ولی نمیدونم برای کی! از طرفی میخام زودتر برم (اوایل دسامبر) ولی میگن هوا اون موقع خیلی سرد میشه و برای یک تازه وارد که بدوبدو زیاد داره شرایط سخت میشه. از طرفی هم به اوایل مارچ فکر میکنم که احتمالاً از سوز و سرما کم شده. نظر دوستان با تجربه رو میخام بدونم. ممنون

سلام.  وقت بخیر. 
دوست خوبم این تصمیم گیری شخصی هست. شما هر زمانی بیایید کانادا اختلاف دما براتون محسوس خواهد بود ولی خب زمستان کمی بیشتر. 
من آگست اومدم ونکوور.  تهران 42 درجه بود و اینجا 26 درجه. روزهای اول واقعا احساس سرما می کردم. 
در مورد کارهای روزهای اول هم، واقعا اینطور نیست که شما مدتها مشغول باشید.  چند کار هست که انجام می دید و بعد منتظر دریافت نتیجه (نامه، ایمیل، تلفن) خواهید بود. بیشتر پیدا کردن خونه و خرید لوازم منزل هست که باعث میشه زمان زیادی رو بیرون صرف کنید.  
از طرفی زودتر اومدن باعث میشه که زودتر جا بیفتید و فرصت های کاری کمتری رو از دست بدید. 
باز هم تاکید می کنم که این یه تصمیم گیری شخصی هست. 

آرزوی موفقیت براتون دارم.