آکادمیا کافه
سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - arghavan.sh - 12-06-2017

سلام دوستان
برای مدارک مربوط به ویزای دانشجویی سفارت آمریکا نیاز هست به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا نمیدونم هرکسی ی چیزی گفته...

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Torkan - 12-06-2017

(12-06-2017, 11:12 AM)arghavan.sh نوشته: سلام دوستان
برای مدارک مربوط به ویزای دانشجویی سفارت آمریکا نیاز هست به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا نمیدونم هرکسی ی چیزی گفته...

سفارت امریکا اصلا وزارت خارجه ایران رو به رسمیت نمیشناسه مدارکش رو. معمولا ترجمه رسمی میکنن و ترجمه رسمی هم مهر ministry of justice رو داره روش.
خیر در حالت کلی نیازی نیست
ولی ترجمه رسمی باشه

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - faradonbeh - 05-07-2017

سلام دوستانیک سوال فوری داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. برای ویزای دانشجویی استرالیا، برای ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سوپیشینه نیاز به خوردن مهر دادگستری و امور خارجه هست؟؟ نمیخوام هزینه الکی کنم ایا فقط مهر مترجم غیر ناتی و روسربرگ قوه قضاییه باشه کافیه؟ممنونم

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - blur - 06-07-2017

(05-07-2017, 08:02 PM)faradonbeh نوشته: سلام دوستانیک سوال فوری داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. برای ویزای دانشجویی استرالیا، برای ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سوپیشینه نیاز به خوردن مهر دادگستری و امور خارجه هست؟؟ نمیخوام هزینه الکی کنم ایا فقط مهر مترجم غیر ناتی و روسربرگ قوه قضاییه باشه کافیه؟ممنونم

یا باید ناتی باشه یا با مهر دادگستری و وزارت خارجه.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - atosamohebbi - 11-09-2017

بچه ها سلام وقت بخیر
برای دانشگاه های کانادا ترجمه رسمی کافیه یا مهر دادگستری هم میخواد؟چون من الان از یه دارالترجمه پرسیدم گفت لازم نیست و اگه بعدا لازم شد همین مدارک ترجمه شده رد بیارین میفرستیم برای گرفتن تائیدیه دادگستری

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - butterfly - 11-09-2017

(11-09-2017, 02:39 PM)atosamohebbi نوشته: بچه ها سلام وقت بخیر
برای دانشگاه های کانادا ترجمه رسمی کافیه یا مهر دادگستری هم میخواد؟چون من الان از یه دارالترجمه پرسیدم گفت لازم نیست و اگه بعدا لازم شد همین مدارک ترجمه شده رد بیارین میفرستیم برای گرفتن تائیدیه دادگستری

سلام. هیچ کس نمی تونه به این سوال شما قاطعانه پاسخ بله یا خیر بده چون دانشگاه های حتی یه کشور شرایطشون و مدارکی که لازم دارند با هم متفاوته. برای بعضی دانشگاه ها میشه در مرحله اپلای حتی ریزنمرات لاتین غیررسمی رو ارائه داد و بعد از پذیرش گرفتن ترجمه های رسمی رو فرستاد. ولی بعضی ها از همون ابتدا ریزنمرات رسمی رو می خوان. ممکنه دانشگاهی حتما بخواد که خود مدارک با پست براش ارسال شه ولی دانشگاه دیگه ای همون آپلود اسکن مدارک رو کافی بدونه. بهتره ابتدا دانشگاه هایی که مدنظرتون هست رو مشخص کنید بعد با دقت مدارک لازم و شرایطشون رو مطالعه کنید. 
اما در مورد مهر دادگستری، بله، می تونید الان فقط با مهر مترجم بگیرید اینجوری هزینه کمتری متحمل می شید. بعدا اگر نیاز شد مهر تایید دادگستری رو هم بگیرید. منتها دارالترجمه ها تا جایی که اطلاع دارم این خدمات رو فقط تا شش ماه بعد از ترجمه انجام می دن و بعد از گذشت شش ماه، خودتون باید ببرید مهر تایید دادگستری رو بگیرید که اونم کار سختی نیست و من خودم انجام دادم این کار رو.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Sa Rezaei - 18-10-2017

با عرض سلام خدمت به مدیران و دوستان محترم
بنده در مورد قیمت مهر وزارت های دادگستری و امور خارجه سوال داشتم و اینکه دقیقا برای یک پک دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریزنمرات آن ها، مجموع هزینه این دو مهر چقدر خواهد شد؟ با تماس هایی که با دارالترجمه های مختلف داشتم این قیمت در بازه 50 تا 100 قرار می گیره در صورتی که باید همه دارالترجمه ها بر اساس ابلاغیه ای یکسان، قیمت یکسانی را نیز اعلام کنند.
با تشکر

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - automotive - 28-10-2017

(18-10-2017, 11:10 PM)Sa Rezaei نوشته: با عرض سلام خدمت به مدیران و دوستان محترم
بنده در مورد قیمت مهر وزارت های دادگستری و امور خارجه سوال داشتم و اینکه دقیقا برای یک پک دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریزنمرات آن ها، مجموع هزینه این دو مهر چقدر خواهد شد؟ با تماس هایی که با دارالترجمه های مختلف داشتم این قیمت در بازه 50 تا 100 قرار می گیره در صورتی که باید همه دارالترجمه ها بر اساس ابلاغیه ای یکسان، قیمت یکسانی را نیز اعلام کنند.
با تشکر

سلام
قیمت یکسان است، مهر بر روی یک سری کامل مدارک متصل به هم زده می‌شود و اگر بخواهید جداگانه ممهور کنید، هزینه بسیار زیادی را باید بپردازید.

حتما حضوری مراجعه کنید، لیست قیمت مصوب را می‌توانید به راحتی پیدا کنید.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - AitUniversity - 28-10-2017

(18-10-2017, 11:10 PM)Sa Rezaei نوشته: با عرض سلام خدمت به مدیران و دوستان محترم
با تشکر

در تکمیل دوست خوبم باید عرض کنم هیچ نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیست اصلا.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Sa Rezaei - 28-10-2017

@AitUniversity
من هدفم اروپا هست و به احتمال زیاد آلمان. مهر دادگستری رو نمیدونم، ولی تا اونجایی که شنیدم، مدارک برای سفارت باید مهر وزارت خازجه داشته باشند،