آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 22-01-2013

درود

تاثیرشون در اسکالرشیپ کمه. لااقل در دانشگاههای جی 8 می تونم بگم تاثیرشون کم هست. حتی مثلا به صورت موردی، در سیدنی و کوئنزلند اثرگذار نیست.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - alirezaz - 08-02-2013

سلام خدمت دوستان عزیز

شرایط من به صورت زیر است آیا به نظر شما شرایط گرفتن بورس برای دکترا وجود دارد؟

کارشناسی مکانیک سیالات از دانشگاه آزاد شیراز با معدل 16.62

دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه ازاد تا الان معدل 19

در حال انجام یه پروژه که امیدواریم به 1 مقاله isi و 2 مقاله داخلی ختم بشه

مدرک زبان هم ندارم اما اگر بدونم که شانسی برای پزیرش دارم 100% به فکر اون هم هستم

به نظر شما شانسی برای فاند از استرالیا یا اروپا هستم؟

من انگلیسیم خوب نیست و نمی دونم از کجا شروع کنم زمان ددلاین و سایر مطالب
هم بلد نیستم ممنون می شوم اگر یکی از دوستان ایمیلش رو برای من بگزارد
برای ارتباط بیشتر

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 09-02-2013

درود

به فروم خوش آمدید. به شرط داشتن مقاله ISI شانس خوبی حتی برای پذیرفته شدن از دانشگاههای برتر استرالیا دارید. زمان ددلاین وابسته به دانشگاه متغیره. در مورد لیست دانشگاههای استرالیا این لینک رو نگاه کنید.
8 دانشگاه سطح عالی استرالیا که شما به شرط داشتن مقاله isi از اونها شانس خوبی برای بورس گرفتن (اصطلاحا IPRS ) دارید دانشگاههای MONASH, QUEENSLAND, ADELAIDE, MELBOURNE, ANU, UWA, UNSWو SYDNEY هستند. با این معدل شانس شما برای دانشگاههای سیدنی و ANU و UNSW و ملبورن خوبه. به این 8 دانشگاه اصطلاحا جی 8 اطلاق می شه.

ددلاین هر دانشگاه رو با زدن کلمه iprs +deadline +اسم دانشگاه در گوگل میتونید پیدا کنید. چون تعدادشون خیلی زیاده نمی شه اینجا گفت.

ابتدا به دانشگاهها بروید دپارتمان مذبور رو پیدا کنید با اساتیدی که در فیلد شما کار می کنند ارتباط برقرار کنید و سپس برای دانشگاه اقدام کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - alirezaz - 09-02-2013

جناب شهروز مرسی از شما که صادقانه تک تک موضوعات رو برسی می کنید
من الان ترم 2 هستم و با برنامه ریزی انشاالله پروژه مقاله تمام هست
برای ترم 3و4 به نظر شما چکار کنم؟
1.بر روی یه پروژه و مقاله دیگه کار کنم و از یک سال بعد از اتمام درسم یعنی بعد از ترم 4 که معافیت تحصیلی دارم زبان بخونم
2.همین 1 مقاله isi کافیه و ترم 3و4 رو وقت بزارم برای زبان با توجه به ضعیف بودن زبان من؟
کلا برای استرالیل چند مقاله در رشته مکانیک برای فاند کافیه؟
ایا با همین 1 isi کاره من انجام می شه؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 09-02-2013

درود

من در مورد زبان بهتون توصیه می کنم تاپیکهای مرتبط رو بخونید. ولی به نظرم شدنیه.

در مورد مقاله هر اندازه بیشتر مقاله داشته باشید بهتره. در نظر داشته باشید اسکالرشیپهای استرالیا بسیار رقابتی هستند و بنابراین هر اندازه مقاله بیشتر داشته باشید شانس بیشتری خواهید داشت. ولی با یک مقاله isi معتبر فکر می کنم اسکالرشیپ رو از یکی از دانشگاههای استرالیا به احتمال زیاد بگیرید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Mnasim - 11-02-2013

سلام، من دانشجوی مقطع لیسانس هستم. رشته ی معماری در دانشگاه تهران.
معدل:17.58
هنوز امتحان ielts ندادم، اما در سال 2004 toefl: 630
رزومه ی طرح های معماری و پروژه ها و برخی فعالیت های دانشگاهی بد نیست. اما فعالیت اضافه بر اون ندارم. سال 4 ام هستم و پایان نامه مونده.
اگه ممکنه لطفا بگید که آیا امکان بورس شدن و گرفتن کمک هزینه از دانشگاه هایی مثل UNSW, UNIVERSITY OF SYDNEY یا QEENSLAND وجود داره؟ ممنون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Mnasim - 11-02-2013

این سوال رو از این بابت می پرسم، چون با گران شدن دلار، تعدادی که می شه apply کرد محدود تر میشه، علاوه بر اون امتحان gre برای آمریکا الزامیه که من به خاطر اینکه استرالیا در درجه ی اول بوده، پی گیرش نشدم. اگه امیدی نیست به استرالیا، شاید بهتر باشه بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا رو بررسی کنم.

بازم ممنون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 11-02-2013

درود

همونطور که دوستان پیشتر اشاره داشتند گرفتند فاند برای دوره مستر تقریبا غیر ممکن و برای دوره دکترای مستقیم هم وابسته به رزومه شما هست . با این حال اگر دغدغه مالی دارید در بین دانشگاههای جی 8 دانشگاه کوئنزلند، موناش اپلیکشن فی ندارند. رشته من معماری نیست و این رشته بسیار متفاوت از رشته های فنی هست به همین خاطر شانس اسکالرشیپ شما رو نمی تونم پیش بینی کنم. ولی به نظرم چند کشور رو مدنظر داشته باشید و در استرالیا به جی 8 اکتفا نکنید. هرچند کوئنزلند معتبرترین دانشگاه استرالیا در زمینه معماری محسوب می شه.
http://www.architecture.uq.edu.au/

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - iman_arasteh - 15-02-2013

سلام در مورد رزومه من نظر بدین:

کارشناسی : مهندسی مکانیک جامدات دانشگاه آزاد مشهد معدل 17.06
ارشد : MBA دانشگاه صنعتی شاهرود معدل 19
زبان sample دادم 6.5 و 7
مقاله : 3 تا ISI
کتاب :1 مرتبط با ارشدم نقش editor ( نویسنده استادم )

شانسم برای full fund چقدر است ؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 16-02-2013

درود

برای چه رشته ای می خواید اپلای کنید. مقالاتتتون در چه رشته ای هست؟