آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - szeinalilathori - 18-03-2018

(17-03-2018, 11:12 AM)giga نوشته: فک می کنید حد اکثر تا چه ماهی برای آمریکا طول میکشه ؟ ایمیل هم زدم فعلا جوابی دریافت نکردم. یه سوال دیگه اینکه من برای 10 تا دانشگاه دیگه آمریکا اپلای کردم ولی هیچ کدو نه ریجک کردن نه پذیرش داده الان وسط مارس هست . به نظرتون دیر نیست ؟ چرا جواب نمی دن
دوست عزیز سلام

عموما اکثر پذیرش ها تا اواخر فوریه اعلام میشه، در مواردی که بعد از این بازه هست در واقع شما در waiting list اون دانشگاهها هستید و بعبارتی با رد کردن پذیرش توسط نفرات اصلی که در بازه ی فوریه اعلام شدن، جا برای افرادیکه در این لیست هست باز میشه و چنانچه آفر رو بپذیرن متاسفانه افراد اون لیست ها ریجکت میشن.البته بعضی جاها هم هستند که گویا کلا دیرتر اعلام میکنن نتایج رو. به نظر من ایمیل بزنید و با اعلام شماره ی application  پیگیر کارتون بشید. 

ارادتمند
الهام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 25-03-2018

سلام. من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم. منتظر فاند هستم. حالا اگه فاند نگیرم و برم برای ویزا ظاهرا دوستان میگن اگه bank statement قابل توجیهی نداشته باشی رد میشم. مبلغ این حساب بانکی چقدر باید باشه؟ آیا به اندازه هزینه ترم اول باشه کافیه؟ اگه الین مبلغ رو در بانک بذاریم بعد که ویزا گرفتیم و رفتیم دانشگاه ایا اگه نتونیم هزینه ها رو بدیم آیا دانشگاه مساعدتی میکنه؟ یا نه به دلیل نداشتم هزینه اخراجمون میکنه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 25-03-2018

(25-03-2018, 09:35 AM)giga نوشته: سلام. من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم. منتظر فاند هستم. حالا اگه فاند نگیرم و برم برای ویزا ظاهرا دوستان میگن اگه bank statement قابل توجیهی نداشته باشی رد میشم. مبلغ این حساب بانکی چقدر باید باشه؟ آیا به اندازه هزینه ترم اول باشه کافیه؟ اگه الین مبلغ رو در بانک بذاریم بعد که ویزا گرفتیم و رفتیم دانشگاه ایا اگه نتونیم هزینه ها رو بدیم آیا دانشگاه مساعدتی میکنه؟ یا نه به دلیل نداشتم هزینه اخراجمون میکنه؟

سلام
شما نامه پذیرش را که دریافت کنید، در این نامه به صورت کاملا مشخص اعلام شده که مقدار شهریه دانشگاه شما چقدر است و تخمینی از هزینه های زندگی دانشجویی در طول یک سال اعلام شده است.
مبلغ کفالت مالی شما باید از مجموع این دو بیشتر باشد، حال اطلاع دقیق ندارم که برای تمام دوران تحصیل باید این مبلغ را ارائه دهید یا فقط سال اول، اما فکر می‌کنم برای تمام طول تحصیل باید گواهی ارائه کنید.
اگر در پرداخت شهریه به مشکل برخوردید، دانشگاه در درجه اول وام را به شما پیشنهاد می‌کند که نیاز به ضامن دارد (فامیل یا آشنایی که ضمانت کند)
در درجه بعدی نیز ادامه تحصیل شما با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 26-03-2018

برای من ایمیل پذیرش اومده ولی نامه نیومده. نامه به صورت فیزیکی میاد به آدرس پستی؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - szeinalilathori - 26-03-2018

(26-03-2018, 12:28 PM)giga نوشته: برای من ایمیل پذیرش اومده ولی نامه نیومده. نامه به صورت فیزیکی میاد به آدرس پستی؟
دوست عزیز سلام

بستگی به دانشگاهتون داره که نامه پذیرش و فاند رو براتون ایمیل کنن یا به صورت پستی ارسال بشه؛ به نظرم از دانشگاه سوال کنید بهتره از قسمت grad office یا اگه با استاد خاصی در ارتباط بودید از ایشون سوال کنید.

ارادتمند
الهام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 26-03-2018

(26-03-2018, 12:28 PM)giga نوشته: برای من ایمیل پذیرش اومده ولی نامه نیومده. نامه به صورت فیزیکی میاد به آدرس پستی؟

تا آنجا که من اطلاع دارم، بله.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 03-04-2018

با سلام. می خواستن بدونم آیا admission committee در یک جلسه برگزار میشه؟ یا فرآیند دراز مدت داره من از 13 تا دانشگاهی که اپلای کردم فقط جواب 3 تاش اومده. چرا جواب بقیه نیومد؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 03-04-2018

(03-04-2018, 07:17 PM)giga نوشته: با سلام. می خواستن بدونم آیا admission committee در یک جلسه برگزار میشه؟ یا فرآیند دراز مدت داره من از 13 تا دانشگاهی که اپلای کردم فقط جواب 3 تاش اومده. چرا جواب بقیه نیومد؟

سلام
نهایتا یک ماه و نیم تا دو ماه پس از ددلاین پاسخ اپلای اطلاع رسانی خواهد شد. در غیر این صورت پیگیر باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 04-04-2018

بعضی هاشون میگن under review  هست. دلیلش چیه ؟ من در waiting list  هستم ؟ چرا استاد ها به من ایمیل ندادن؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 04-04-2018

(04-04-2018, 09:14 AM)giga نوشته: بعضی هاشون میگن under review  هست. دلیلش چیه ؟ من در waiting list  هستم ؟ چرا استاد ها به من ایمیل ندادن؟

در برخی موارد در لیست انتظار قرار می‌گیرد، این یعنی اگر افرادی که پذیرش دریافت کرده‌اند از پذیرش در دانشگاه انصرف بدهند، سپس نوبت شما خواهد بود.
تمام دانشگاه‌ها ایمیل ارسال نمی‌کنند.
در برخی دانشگاه‌ها باید در وب‌سایت دانشگاه عضو شوید و وضعیت پذیرش خود را مشاهده کنید.