آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: [برش] انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 11-03-2018

(10-03-2018, 11:39 PM)faranakfarhadi نوشته: ممنون بابت لینک ها اینهارو قبلا هم مطالعه کردم
من کارشناسی پیام نور بودم برای ارشد حقوق فرانسه میخوام بورسیه بگیرم به نظرتان امکانش هست؟

موضوع های زیر را مطالعه کنید
پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در فرانسه

از وضعیت کمک هزینه‌های تحصیلی در فرانسه بی‌اطلاع هستم، تحصیل در فرانسه رایگان است اما هزینه زندگی قابل توجه است، به هر حال اگر به کمک مالی نیاز ندارید اقدام کنید در غیر این صورت تاپیک‌های اعلام شده را مطالعه کنید و حتما وب‌سایت دانشگاه‌های مورد نظر را بررسی کنید تا بتوانید کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود) بیابید و برای آن‌ها اقدام کنید.

مساله بسیار مهم این است که این رشته به نمره زبان بالا نیاز دارد.

موفق باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 11-03-2018

نقل قول:یه سوال دیگه اینکه کسی میدونه اگر پذیرش بدون فاند داشته باشیم آیا این شانس وجود داره که بعد از رفتن به دانشگاه فاند بگیریم. و اگر بدون فاند بریم و از عهده هزینه ها برنیایم دانشگاه برنامه ای داره ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 12-03-2018

@giga
نقل قول:یه سوال دیگه اینکه کسی میدونه اگر پذیرش بدون فاند داشته باشیم آیا این شانس وجود داره که بعد از رفتن به دانشگاه فاند بگیریم. و اگر بدون فاند بریم و از عهده هزینه ها برنیایم دانشگاه برنامه ای داره ؟

بله این احتمال وجود دارد که پس از شروع تحصیل در دانشگاه بتوانید فاند دریافت کنید یا پس از یک یا چند ترم فاند دریافت کنید اما قطعیتی در کار نیست.

این مسائل برای سفارت هیچ توجیهی ندارد، شما اگر فاند کافی نداشته باشید باید تکفل مالی خود را با مدارک و حساب بانکی اثبات کنید. کار می‌کنم، فاند دریافت می‌کنم و مواردی از این قبیل هیچ نتیجه‌ای به جز ریجکت ویزا درپی نخواهد داشت.
کشورهای توسعه یافته و حتی برخی نیافته‌ها تحت هیچ شرایطی اجازه ورود فردی که تکفل مالی سفر به کشورشان را تحت هر عنوانی نداشته باشد را به کشورشان نمی‌دهند.

اگر بر فرض محال بتوانید ویزا دریافت کنید، دانشگاه فقط می‌تواند به شما وام پیشنهاد دهد که برای دریافت وام باید یک نفر ضامن شما بشود.

یک راه دیگر نیز وجود دارد و اینکه فردی از آشنایان یا غریبه‌ها تمامی هزینه‌های زندگی و تحصیل شما را به عهده بگیرد و به سفارت نامه‌ای می‌برید که فلانی تمامی هزینه های شما را متقبل شده است و این نوعی اثبات تکفل مالی است.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - solkiper - 13-03-2018

سلام لطفاً راهنمایی کنید که دانشگاه هارو بر چه اساسی باید انتخاب کنم و چطور؟مثلا برای آمریکا که کلی دانشگاه داره باید همه رو بگردم؟ بر چه اساسی انتخاب کنم؟
@Babak

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - am2 - 14-03-2018

سلام
وقت بخیر
ببخشید بعد از این که پذیرش اوکی شد (استاد اوکی داده به همراه کمک هزینه و اپلیکیشن ارسال شده و تایید شده) برای ترم پاییز اینده باید چه کارایی کرد. من به ترتیب اینها رو میدونم ولی جایی میتونم جزئیاتش رو بخونم؟
- ازاد کردن مدرک (پراخت هزینه)
- ترجمه مدارک
- گرفتن ویزا؟(انگشت نگاری و.. چه چیزایی لازمه؟)
- نامه تمکن مالی؟

ممنون میشم مواردی که لازمه پیگیر بشم رو بهم بگید. دانشگاهم  واترلو  و مقطع دکتری هست.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 14-03-2018

(13-03-2018, 12:08 AM)solkiper نوشته: سلام لطفاً راهنمایی کنید که دانشگاه هارو بر چه اساسی باید انتخاب کنم و چطور؟مثلا برای آمریکا که کلی دانشگاه داره باید همه رو بگردم؟ بر چه اساسی انتخاب کنم؟
@Babak

سلام
یک سری لیست از بهترین دانشگاه ها وجود دارد همانند U.S. News 2016 Best Graduate Schools Rankings

یا میتوانید به وب سایت هایی همانند US News مراجعه کنید و بهترین دانشگاه های کشور مورد نظر را مشاهده کنید.
با در نظر گرفتن رزومه در سه گروه عالی متوسط و معمولی شروع به مکاتبه کنید البته فراموش نکنید که Admission Requirements را نیز نگاه کنید، در نهایت با توجه به ایالت، شهر زندگی، صنعت، پاسخگویی اساتید، تطابق رزومه و موارد دیگر اقدام به اپلای کنید.

(14-03-2018, 04:11 PM)am2 نوشته: سلام
وقت بخیر
ببخشید بعد از این که پذیرش اوکی شد (استاد اوکی داده به همراه کمک هزینه و اپلیکیشن ارسال شده و تایید شده) برای ترم پاییز اینده باید چه کارایی کرد. من به ترتیب اینها رو میدونم ولی جایی میتونم جزئیاتش رو بخونم؟
- ازاد کردن مدرک (پراخت هزینه)
- ترجمه مدارک
- گرفتن ویزا؟(انگشت نگاری و.. چه چیزایی لازمه؟)
- نامه تمکن مالی؟

ممنون میشم مواردی که لازمه پیگیر بشم رو بهم بگید. دانشگاهم  واترلو  و مقطع دکتری هست.

سلام
شما بدون مدرک آزاد شده و ترجمه رسمی شده چگونه نامه پذیرش دریافت کرده اید؟

پس از دریافت نامه پذیرش که میزان دقیق کمک هزینه در آن قید شده است فقط باید برای ویزا اقدام کنید و بعدا برای خوابگاه و مسائلی از این قبیل، واکسن و موارد مربوطه، البته ویزا اولین اقدام است.
برای ویزا اقدام کنید و انگشت نگاری در داخل سفارت انجام می‌شود.
نامه تمکن مالی در صورتی که فول فاند هستید نیاز نیست در غیر این صورت باید به سفارت نشان بدهید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - am2 - 14-03-2018

(14-03-2018, 04:46 PM)automotive نوشته: سلام
یک سری لیست از بهترین دانشگاه ها وجود دارد همانند U.S. News 2016 Best Graduate Schools Rankings

یا میتوانید به وب سایت هایی همانند US News مراجعه کنید و بهترین دانشگاه های کشور مورد نظر را مشاهده کنید.
با در نظر گرفتن رزومه در سه گروه عالی متوسط و معمولی شروع به مکاتبه کنید البته فراموش نکنید که Admission Requirements را نیز نگاه کنید، در نهایت با توجه به ایالت، شهر زندگی، صنعت، پاسخگویی اساتید، تطابق رزومه و موارد دیگر اقدام به اپلای کنید.

سلام
شما بدون مدرک آزاد شده و ترجمه رسمی شده چگونه نامه پذیرش دریافت کرده اید؟

پس از دریافت نامه پذیرش که میزان دقیق کمک هزینه در آن قید شده است فقط باید برای ویزا اقدام کنید و بعدا برای خوابگاه و مسائلی از این قبیل، واکسن و موارد مربوطه، البته ویزا اولین اقدام است.
برای ویزا اقدام کنید و انگشت نگاری در داخل سفارت انجام می‌شود.
نامه تمکن مالی در صورتی که فول فاند هستید نیاز نیست در غیر این صورت باید به سفارت نشان بدهید.

سلام
من اپلیکیشن رو ثبت کردم (بدون نیاز به ترجمه رسمی امکان پذیر بود) و همین هفته طی صحبتی که با استاد کردم گفت اوکی شده و کم کم از طریق ایمیل بهم خبر میدن که برای ثبت نام و .. چکار کنم. نامه پذیرش رو بعد از ثبت نام میاد درسته؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 14-03-2018

(14-03-2018, 07:08 PM)am2 نوشته: سلام
من اپلیکیشن رو ثبت کردم (بدون نیاز به ترجمه رسمی امکان پذیر بود) و همین هفته طی صحبتی که با استاد کردم گفت اوکی شده و کم کم از طریق ایمیل بهم خبر میدن که برای ثبت نام و .. چکار کنم. نامه پذیرش رو بعد از ثبت نام میاد درسته؟

سلام
شما اپلای می‌کنید (پر کردن فرم، ارسال نمرات، ترجمه مدارک، واریز وجه ((در صورت لزوم)) ).
اگر پذیرفته شدید، نامه ی پذیرش دریافت می‌کنید.
نامه‌ی پذیرش را به سفارت می‌برید و ویزای تحصیلی دریافت می‌کنید.
اصل تمامی مدارک را به صورت حضوری به دانشگاهی که نامه پذیرش را از آن دریافت کرده‌اید تحویل می‌دهید و حضورا در دانشگاه ثبت نام می‌کنید.
نامه‌ی پذیرش قبل از ثبت نام است، ثبت نام فقط حضوری انجام می‌شود مگر آموزش از راه دور باشد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 15-03-2018

(11-03-2018, 09:41 AM)giga نوشته: سلام. من رو استادی که از اون دانشگاه پذیرش گرفتم برای فلوشیپ کاندید کرده. می خواستم بدونم که دانشگاه اگر بورس رو نگیرم هم بهم ایمیل میده یا نه فقط در صورت گرفتن بورس ایمیل میده. منظورم اینه که مثل پذیرش نتیجه ریجکت بورس هم ایمیل میشه؟

سلام
اطلاع دقیق ندارم که نتیجه بورس به صورت ایمیل اعلام می‌شود یا خیر اما اگر به طور کلی کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده باشید، تحت هر عنوان که باشد در نامه پذیرش شما اعلام می‌شود و نهایتا تا قبل از مراجعه به سفارت از این موضوع مطلع خواهید شد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 17-03-2018

فک می کنید حد اکثر تا چه ماهی برای آمریکا طول میکشه ؟ ایمیل هم زدم فعلا جوابی دریافت نکردم. یه سوال دیگه اینکه من برای 10 تا دانشگاه دیگه آمریکا اپلای کردم ولی هیچ کدو نه ریجک کردن نه پذیرش داده الان وسط مارس هست . به نظرتون دیر نیست ؟ چرا جواب نمی دن