آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - fluid-mech - 02-04-2012

(01-04-2012, 08:54 PM)MaMi نوشته: یک پیشنهاد دارم...
به نظر من بهتر نیست وقتی کسی از دوستان تازه به عضویت سایت در میاد به صورت اتوماتیک (بعد از Activation اولین باری که log-in می کنه) به قسمت قوانین فروم هدایت بشه؟ اینجوری فکر کنم یک جورایی توفیق اجباری هست برای هر کاربر جدید که لااقل یک بار هم شده به قوانین سایت نگاهی بندازه...
قابل توجه شما وبابک عزیز

مشکل فقط مربوط به مطالعه قوانین نیست.
به نظر من مهمترین مشکل در این هست که افراد چون اولین بار است که در این محیط قرار میگیرن پس طبیعی است که ی مدت طول بکشه تا با محیط آداپته بشن.نمیدونم شما با نرم افزارهای مهندسی مثل اتو کد یا غیره کار کردین یا نه؟ دقیقا مثل همینه.اولش اشتباهاتت زیاده وبه مرور درست میشه.
فقط با تمرین و تذکر باید این مشکل حل بشه
ولی من 1 پیشنهاد دارم.
میتونید اشتباهات رایج را به فرم قوانین اضافه کنید.مثل در جایی که نوشتین فلان کار عیبه براش 1 مثال بیارید که آقای x همون مشکل ایجاد کرده و ...
قوانین هم جالب میشن واز اون کسالت 20 خطی در میان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M0TRIX - 02-04-2012

سلام.

به نظر من زیاد بودن قوانین باعث میشه ادم رغبت نکنه بخونه ! یعنی حوصله ادم نمیکشه بشینه همه قوانین رو بخونه !

به خاطر همین اگه 4-5 تا قانون که خیلی مهمن رو بزارید توی بخش قوانین !

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 02-04-2012

fluid-mech عزیز
در قوانین سایت و در مواردی که لازم هست، مثال‌هایی وجود داره، ولی اغلب موارد خیلی واضح هستند و مثال آوردن براش فقط باعث طولانی‌تر شدن لیست خواهد شد. مثلا پست تکراری نفرستید یا پست‌تون رو در موضوع مناسب مطرح کنید، مشخصه معنیش چی هست و مثال آوردن براش مشکلی رو حل نخواهد کرد. شاید هم من منظورتون رو درست متوجه نشدم. اگر این طوره بیشتر توضیح بدید.

M0TRIX عزیز
حرف شما قابل قبوله و من هم اگر امکانش بود کاملا ترجیح می‌دادم که قوانین خیلی مختصر و کوتاه باشه، اما این لیست بعد از سال‌ها تجربه در مدیریت چنین فضاهایی ایجاد شده و خیلی از بندهای قوانین بعد از برخورد با مشکلاتی که در عمل پیش اومده اضافه شده. در عین حال، من کاملا موافقم که اگر بشه لیست رو کوتاه کرد، ولی من هر چقدر به لیست فعلی نگاه می‌کنم هیچ یک از بندهاش رو غیرضروری نمی‌بینم که بشه حذفش کرد. شما اگر در این زمینه پیشنهادی دارید و فکر می‌کنید بندهایی از قوانین هست که ضروری نیست و قابل حذف هست بگید تا با هم بررسی کنیم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M0TRIX - 02-04-2012

سلام.

پیشنهاد من اینه که قانونهای شماره 3،4.6،7،12 رو توی بخش قوانین بزارید بعد پایینش یه لینک بدین به یه صفحه دیگه که کل قوانین رو انجا نوشتین !

اینجوری اگه کسی حوصله داشت کل قوانین رو میخونه اگر هم نداشت همین 5 تا قانون رو میخونه که به نظر من خیلی مهم هستن !

باز هر جور صلاح میدونین !

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 03-04-2012

اتفاقا قوانین سایت کم حجم و خوبه.راهنمای نسبتا خوبیم داره.اما بهتره کاربران با کمتر از 50 یا 40 ارسال نتونن تاپیک ایجاد کنن.این خیلی مهمه که زیاد شلوغ نشه.روش فکر کنید لطفا.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 03-04-2012

(02-04-2012, 03:58 PM)M0TRIX نوشته: سلام.

پیشنهاد من اینه که قانونهای شماره 3،4.6،7،12 رو توی بخش قوانین بزارید بعد پایینش یه لینک بدین به یه صفحه دیگه که کل قوانین رو انجا نوشتین !

اینجوری اگه کسی حوصله داشت کل قوانین رو میخونه اگر هم نداشت همین 5 تا قانون رو میخونه که به نظر من خیلی مهم هستن !

باز هر جور صلاح میدونین !
مشکل اینه که در صورتی که این کار رو بکنیم، گارانتی می‌کنیم که کسی بقیه قوانین رو نگاه نمی‌کنه. در واقع این کار بیشتر از اون که این ۵ تا بند رو مهم کنه، اون ۱۵ تا بند دیگه رو بی‌اهمیت می‌کنه و این اصلا خوب نیست.

(03-04-2012, 01:30 AM)ahmadpashaei نوشته: اتفاقا قوانین سایت کم حجم و خوبه.راهنمای نسبتا خوبیم داره.اما بهتره کاربران با کمتر از 50 یا 40 ارسال نتونن تاپیک ایجاد کنن.این خیلی مهمه که زیاد شلوغ نشه.روش فکر کنید لطفا.
احمد جان
می‌شه این کار رو هم کرد، ولی نه در حال حاضر. شاید یک سال دیگه که تعداد تاپیک‌های سایت زیاد بشه و تقریبا برای هر سوالی بشه یک موضوع مناسب پیدا کرد، اون وقت بشه ایجاد تاپیک رو محدود به کاربران باتجربه کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - amirhossein.gh - 03-04-2012

سلام بابک جان

نمیدونم امکانش هست یا نه ؟

بیایم یه امکانی به فروم اضافه کنیم به نام آنلاین چت ! مثل feis بوک ! میدونی که چی میگم ؟ مثلا اون گوشه بچه های آنلاینی که چتشون رو باز میکنن ، فک کنم بد نباشه !
دیگه هی پیام خصوصی یا بازدید کننده الکی نمیذاریم ! فروم هم یه جورایی پویا تر میشه و دیگه از حالت استاتیکی در میاد ! این delayها این جور فروم ها خیلی اعصاب آدم رو خرد میکنه Big Grin
اگه بشه خیلی عالی میشه ! البته رییس شمایی ها Smile

راستی این نظر محمد عزیز بود . دیدم نگفت ، گفتم پیش دستی کنم !

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ahmadpashaei - 03-04-2012

امیرحسین جان سلام. فکر کنم برای مدیران و اعضای فعال مثل شما کار رو سخت کنه و نتونید به همه جواب بدین و یا به پستها جواب مناسبی بدین و تاپیکها و پستهای خوبتون رو تناوب ببخشید و یا اینکه باعث ناراحتی عده ای بشه که کمتر و دیرتر جواب میگیرن،آخه به این نکته توجه بفرمایید که کاربران نمیدونن دیگران چند جواب گرفتن و یا چقدر منتظر موندن و ممکنه ناراحتی پیش بیاد. در آرمان شهر فکر کنم عالی باشه.بازم شما صاحب این نظرید و بابک خان رییس،ما هم این گوشه موشه ها اذیت میکنیم با سولامون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - MaMi - 03-04-2012

(03-04-2012, 11:22 PM)ahmadpashaei نوشته: ازم شما صاحب این نظرید و بابک خان رییس،ما هم این گوشه موشه ها اذیت میکنیم با سولامون
آقا سوال نپرس دیگه! ای بابا! ما سرمون مو نداره همینجوری! کلید کردیا! Wink
دوست من، ما همه اینجا برای کمک به همدیگه هستیم، یا لااقل دیدگاه من و خیلی از دوستان و البته بابک جان اینه... Heart

نقل قول:فکر کنم برای مدیران و اعضای فعال مثل شما کار رو سخت کنه و
نتونید به همه جواب بدین و یا به پستها جواب مناسبی بدین و تاپیکها و
پستهای خوبتون رو تناوب ببخشید و یا اینکه باعث ناراحتی عده ای بشه که کمتر
و دیرتر جواب میگیرن،آخه به این نکته توجه بفرمایید که کاربران نمیدونن
دیگران چند جواب گرفتن و یا چقدر منتظر موندن و ممکنه ناراحتی پیش بیاد. در
آرمان شهر فکر کنم عالی باشه.
ببین دوست من، این Chat Box که صحبتش شد، قرار نیست محل پرسش و پاسخ دوستان باشه...منظورم اینه که از اون میشه برای این کار هم استفاده کرد ولی خوب همه میدونند که وقتی کسی بر خط (online) نباشه نمیتونه به سوالات جواب بده...ضمن اینکه این Chat Box ها هم یک History مانندی دارند که قابل Browse کردن است...هدف من از مطرح کردن اولیه این نظر، این بود که به عنوا مثال من میخوام به امین عزیز بگم الان فلان صفحه رو چک کنه یا فلان کار رو انجام بده...دیگه سریع در Chat Box میزنم این رو و دیگه مجبور نیستیم هی من پ.خ بدم "امین این کار رو کردی؟" و امین هم پ.خ بده "آره"...نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه...
به هر حال، به نظر شخصی من به عنوان یک عضو کوچیک فروم، بد نیست اگر امکانش وجود داشته باشه...حالا باز هم بستگی به نظر نهایی بابک جان داره Smile

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 04-04-2012

من هم کاملا به مزایای بودن امکان چت واقفم، اما ما این کار رو یک موقعی در AA آزمایش کردیم و جواب خوبی نگرفتیم. مشکل اصلی اینجاست که چون جواب گرفتن در محیط چت سریع‌تره، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دن که سوالاتشون رو در اون محیط بپرسند. پرسیدن سوالات در محیط چت باعث می‌شه که حتی در صورتی که تاریخچه پیام‌ها حفظ بشه، اطلاعاتی که تولید می‌شه در آینده به درد کسی نخوره و پیدا کردن اطلاعات از بین انبوهی از پیام‌ها تقریبا غیرممکنه و اطلاعات به صورت دسته‌بندی شده و قابل جستجو نیست. به همین خاطر به نظرم وجود امکان چت باعث تضعیف تولید اطلاعات در فروم می‌شه و در نهایت معایبش بیشتر از مزایاش خواهد بود.