آکادمیا کافه
ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Torkan - 21-04-2017

(21-04-2017, 08:46 PM)نولته نوشته: دوست عزیز سپاس از پاسخی که دادید. بله برای گرفتن ویزای دانشجویی می‌پرسم. ولی ببینید من الان چک لیست رو دارم نگاه میکنم نوشته شده: «ترجمۀ مدارک تحصیلی که توسط سفارت تأیید شده باشند».

پس چرا در اینجا از تأیید مدارک توسط سفارت صحبت کرده؟

ارادت و سپاس از وقتی که میگذارید

خواهش میکنم.
دوست عزیز سوالتون رو دقیق متوجه نشدم ولی شما وقتی مدارک رو میبرید سفارت برا تایید عملا هم اون رو برای اپلای و هم برای ویزا بکار خواهید برد.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نولته - 21-04-2017

(21-04-2017, 08:52 PM)Torkan نوشته: خواهش میکنم.
دوست عزیز سوالتون رو دقیق متوجه نشدم ولی شما وقتی مدارک رو میبرید سفارت برا تایید عملا هم اون رو برای اپلای و هم برای ویزا بکار خواهید برد.

عذر می‌خوام، پس با اجازه یه بار دیگه سوالم رو مفصل‌تر می‌پرسم:

ببینید دو سه سال پیش که من درخواست ویزا دادم، برای دورۀ دکتری، کلاً قاعده بر این بود که چند روز قبل از اینکه نوبت مصاحبه فرابرسه، مدارک تحصیلیِ ترجمه‌شده رو که مهر وزارت امور خارجۀ ایران رو هم طبعاً داشت، صبح می‌بردیم سفارت تحویل میدادیم و خود سفارت اونها رو دوباره تأیید می‌کرد و بعدازظهر تحویل میداد دوباره. در واقع مدارک رو به این شکل باید به تأیید سفارت هم می‌‌رسوندیم.

الان هم در «چک لیست» نوشته که باید مدارک «توسط سفارت آلمان تأیید شده باشه»، اما وقتی به سراغ « برگۀ راهنمای روادید تحصیلی» میریم
 (که مفصل‌تر مدارک مورد نیاز رو توضیح داده) از تأیید مدارک توسط سفارت آلمان دیگه حرفی نزده. من سردرگم شدم، بالاخره آیا نیاز هست که مدارک رو بدیم پیش از مصاحبه خود سفارت آلمان تأیید کنه یا نه.

ببخشید، متنم طولانی شد. ارادت

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Torkan - 21-04-2017

(21-04-2017, 09:07 PM)نولته نوشته: عذر می‌خوام، پس با اجازه یه بار دیگه سوالم رو مفصل‌تر می‌پرسم:

ببینید دو سه سال پیش که من درخواست ویزا دادم، برای دورۀ دکتری، کلاً قاعده بر این بود که چند روز قبل از اینکه نوبت مصاحبه فرابرسه، مدارک تحصیلیِ ترجمه‌شده رو که مهر وزارت امور خارجۀ ایران رو هم طبعاً داشت، صبح می‌بردیم سفارت تحویل میدادیم و خود سفارت اونها رو دوباره تأیید می‌کرد و بعدازظهر تحویل میداد دوباره. در واقع مدارک رو به این شکل باید به تأیید سفارت هم می‌‌رسوندیم.

الان هم در «چک لیست» نوشته که باید مدارک «توسط سفارت آلمان تأیید شده باشه»، اما وقتی به سراغ « برگۀ راهنمای روادید تحصیلی» میریم
 (که مفصل‌تر مدارک مورد نیاز رو توضیح داده) از تأیید مدارک توسط سفارت آلمان دیگه حرفی نزده. من سردرگم شدم، بالاخره آیا نیاز هست که مدارک رو بدیم پیش از مصاحبه خود سفارت آلمان تأیید کنه یا نه.

خواهش نیکنم. اگر از دوستانی که تازگیا رفتن سفارت بتونن کمک کنن بهتر میشه . با این حال من جای شما بودم روزه شک دار نمیگرفتم و مدارک رو قبل رفتن برا ویزا تایید میکردم.
باز میتونید با تلفن از سفارت بپرسید.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - s_i_n_a - 27-05-2017

دوستان عزیز سلام
من چندتا سوال در مورد ویزا دارم:
1- 1 فرم شنگن هست در سایت سفارت و 1 فرم application for national visa که از صفحه راهنمای درخواست اقامت بیش از 3 ماه برای تحصیل بهش رسیدم. برای ویزای تحصیلی کدوم رو باید پر کنم؟
2- بیش از 6 هفته از ثبت درخواست در سایت سفارت و تایید ایمیل ارسالیشون گذشته، اما هنوز خبر جدیدی نشده. طبیعی هست؟
3- تو سایت نوشته درخواستی که قبل از 3 ماه از تاریخ سفر ارسال بشه بررسی نمیکینم. من اول اکتبر شروع کلاسمه، یعنی 4 ماه مونده. میپذیرن الان؟ میخوام اولا به مشکلات و استرس دوستانی که دقیقه 90 ویزاشون میاد برنخورم، ثانیا کلاس زبان آلمانی برم. (دوره من به زبان انگلیسی هست => کلاس آلمانی اجباری نیست.)
4- چه مدارکی کپی ساده نیاز داره، چه مدارکی کپی برابر اصل ایرانی، چه مدارکی کپی برابر اصل آلمانی؟ کپی برابر اصل آلمانی رو باید از در سمت چپی بگیریم (همونی که زمان اپلای ازشون میگیریم) یا تو بخش ویزا، خودشون کپی برابر اصل میکنن؟
5- شناسنامه یا ... (هرچیزی غیر از مدارک تحصیلی) نیازی به ترجمه هم داره؟ مدرکی چیزی (غیر تحصیلی) هست که لازم باشه از دادگستری یا هرجای دیگه تاییدیه ای براش بگیرم؟

سپاسگزارم از اینکه مطالعه کردید.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - zareza - 28-05-2017

(21-04-2017, 09:07 PM)نولته نوشته: عذر می‌خوام، پس با اجازه یه بار دیگه سوالم رو مفصل‌تر می‌پرسم:

سلام دوست عزیز
من چند روز پیش سفارت بوذم برای تایید مدارک و خانمی که مدارک و تحویل میگرفت بهم گفت اونجایی که نوشته تایید شده سفارت را میخواد برای قبل هست و آپدیت نشده . نیازی به اصل مدرک تایید شده نیست  
اما خوب برای دسته اول باید اصل مدارک ترجمه شد را تحویل بدهید. من برای اینکه میخواستم اصل مدارک را ندهم ، کپی تایید شده سفارت را همراهم بردم برای روز مصاحبه- ازشون سوال کردم میتونم مدارک تایید شده را به جای اصل مدارک تایید شده بدهم ایشون هم قبول کردند.
البته بگم بعضی افیسرها هم قبول نمیکنن. شما اگر میخواهید همچین کاری کنید هر دو مدرک همراهتان باشد 
موفق باشید

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - s_i_n_a - 03-06-2017

کسی اطلاعی در مورد نامه الکترونیکی پذیرش برای درخواست ویزا داره؟ نامه پذیرش من یک pdf داخل application portal هست و نوشته همین برای ویزا کافیه و چیزی پست نمیکینم. اما تو راهنمای سایت سفارت نوشته نامه پذیرش باید مهر و امضا داشته باشه:

"برای اینکه برای شما در جریان مصاحبه ویزا مشکلی ایجاد نشود، پذیرش شما از دانشگاه باید
دارای شرایط خاصی باشد. اولین نکته لوگوی دانشگاه و مهر و امضایی می باشد که هر پذیرشی
بدون داشتن آنها معمولا مورد قبول بخش ویزا واقع نمی شود... "

http://www.teheran.diplo.de/contentblob/3928024/Daten/2577242/Studienbroschuere_DL.pdf

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - salazar716 - 03-06-2017

سلام.
دانشگاه یکی از دوستای من 29 آگست شروع میشه. ویزاش اومده از 16 جولای میتونه بگیره. سوال من اینه که از کی میتونه وارد خاک آلمان شه؟ میگن خیلی بشه دیگه 3 هفته قبل 29 آگست توی ویزاش زمان ورود رو میزنن. درسته؟ نمیشه 17 18 جولای بیاد آلمان؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - automotive - 04-06-2017

(03-06-2017, 12:58 PM)salazar716 نوشته: سلام.
دانشگاه یکی از دوستای من 29 آگست شروع میشه. ویزاش اومده از 16 جولای میتونه بگیره. سوال من اینه که از کی میتونه وارد خاک آلمان شه؟ میگن خیلی بشه دیگه 3 هفته قبل 29 آگست توی ویزاش زمان ورود رو میزنن. درسته؟ نمیشه 17 18 جولای بیاد آلمان؟
@salazar716
سلام
این قانون 1 ماه قبل از تاریخ I20 برای آمریکا است، برای ویزای شنگن این موضوع رو من تا به حال نشنیدم، باز هم اگر شک دارید از آزانس مسافرتی یا از سفارت تلفنی بپرسید تا احتمالا از ورود ایشان جلوگیری نشود.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - amirlotfipoor - 31-07-2017

سلام وقت بخیر
نمی دونم جای درستی دارم سوالم رو می پرسم یا نه. من دو سال دیگه و در 31 سالگی کارشناسی ام تموم میشه و بلافاصله برای مستر اقدام خواهم کرد. در مورد دانشگاه می دونم که مشکلی با پذیرش با این شرایط سنی ندارند. در خصوص ویزا چطور؟ چقدر احتمال گرفتن ویزا هست؟ راستش می خوام اگر خیلی احتمال کمی برای گرفتن ویزا هست، روی آلمان فکر نکنم از همین حالا.

باتشکر

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - amirfriendship - 25-09-2017

من زمستان سال گذشته برای ویزا اقدام کردم. بعد از ددلاین رجیستر (اواخر مارچ)بهم زنگ زدن بیا ویزا را بگیر. فقط نامه ادمیشن به روز با خودت بیار. منم گفتم شرایط اینطوری شده. گفتن برو ببین می تونی دیفر کنی و جدید بیاری یا نه..خلاصه دانشگاه حاضر به رجیستر با تاخیر نشد. برای ترم بعد هم دیفر نکرد و گفت سال بعد مجدد اپلای کن.طبق پیشنهاد خود دانشگاه الان می خوام همون دانشگاه و برای ایپریل 2018 اقداک کنم. آیا با گرفتن نامه ادمیشن جدید, با همون پرونده قبلی و با توجه به اینکه دانشگاه تغییر نکرده, می تونم برم ویزا بگیرم یا باید پرونده جدید تشکیل بدم؟