آکادمیا کافه
ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: روادید ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - PARADISE1366 - 23-04-2018

با سلام 
من دعوتنامه از همسر دوستم که ایتالیایی هستن دارم .به سایت سفارت مراجعه کردم وثبت نام اولیه انجام دادم
در قسمت رزرو وقت نتونستم رزروی انجام بدم چون یکسری تاریخ ها قرمز بود و بقیش رنگ سیاه و امکان انتخاب تاریخ نبود ممکنه راهنمایی کنین
و سوال دیگه ای که داشتم من مقصد اصلیم ایتالیا هست ولی جایی خوندم در اینترنت ویزا توریستی ایتالیا به منزله اجازه ورد به سایز کشور ها نیست یعنی من در صورت اخذ ویزای ایتالیا نمیتونم به کشور های مجاور برنامه ریزی و سفر کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - samick - 20-06-2018

با سلام
 بنده مجرد و 32 ساله هستم
کارمند بخش خصوصی شرکت پتروشیمی هستم
3 ماه قبل با آزانسی ارتباط پیدا کردم که ادعا میکرد ویزار توریستی ایتالیا میگیره و از طریق وقت VIP.
بنده هم مدارک رو توسط دارالترجمه معتبر سفارت ترجمه کردم و به آزانس تحویل دادم
مدارک من شامل:
1- گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت شغلی، حقوق دریافتی و مدت زمان قرارداد
2- فیش حقوقی مهر شده سه ماه آخر
3- برگه مرخصی مهر شده برای تاریخ اعلامی آزانس جهت تور
4- نامه مقدار سهام موجود من از سازمان بورس برای شرکت های پتروشیمی با تعداد سهام نسبتاً خوب.
5- گواهی سابقه کار مهر شده تامین اجتماعی.
6- گواهی بیمه عمر مهر شده توسط شرکت بیمه عمر ایران با اجبار پرداخت ماهیانه توسط اینجانب به مدت 30 سال.
7- روزنامه رسمی شرکت که اینجانب به همراه برادر و دوستم تاسیس کردم.
8- آگهی تاسیس شرکت اینجانب
زمان وقت سفارت
9- ارائه گواهی تمکن مالی با ارزش 150 میلیون تومان
10- پرینت گردش حساب سه ماهه آخر با موجودی 80 میلیون تومان
11- بلیط رفت و برگشت از هواپیمایی آلیتالیا به مبلغ 630$ توسط آزانس
12- نامه ووچر هتل در رم و  و نیز توسط آزانس به مدت 8 شب
13- بیمه مسافرتی توسط آزانس
14- سپرده بلاک شده به مبلغ 50 میلیون در وجه آزانس جهت ضمانت برگشت از سفر
 بنده مبلغ 1 میلیون تومان به آزانس و 500 یورو به هواپیمایی آلیتالیا دادم جهت تضمین اخذ ویزای شنگن توسط ازانس و هواپیمایی آلیتالیا.
به من گفتند هواپیمایی آلیتالیا با گرفتن مقداری پول بیشتر ویزای تضمینی 100% شنگن میگیره

بعد از 20 روز تماس گرفتند و گفتند شما رو می خواهند ریجکت کنند چون مطمان نیستند شما بر میگردین. آیا مدارک دیگه دارید ارائه کنید برای سفارت یا نامه ریجکتی شمارو بگیریم
واقعاً دزدی باز شده توسط سفارت خانه ها
بنده مبلغ 1 میلیون تومان و 50 یورور ضرر کردم و نمیدونم پرونده من در چه وضعیتی. ریجکت شده نشده.
گذرنامه من رو هم برای من فرستادند.

به نظر شما باید چه کار مثبتی انجام داد؟
ایا من دیگه اقدام نکنم با این مدارک مچدداً ریجکت میشم از سفارت دیگه؟؟؟؟؟؟

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - automotive - 02-07-2018

(23-04-2018, 02:40 AM)PARADISE1366 نوشته: با سلام 
من دعوتنامه از همسر دوستم که ایتالیایی هستن دارم .به سایت سفارت مراجعه کردم وثبت نام اولیه انجام دادم
در قسمت رزرو وقت نتونستم رزروی انجام بدم چون یکسری تاریخ ها قرمز بود و بقیش رنگ سیاه و امکان انتخاب تاریخ نبود ممکنه راهنمایی کنین
و سوال دیگه ای که داشتم من مقصد اصلیم ایتالیا هست ولی جایی خوندم در اینترنت ویزا توریستی ایتالیا به منزله اجازه ورد به سایز کشور ها نیست یعنی من در صورت اخذ ویزای ایتالیا نمیتونم به کشور های مجاور برنامه ریزی و سفر کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
برای سوال اول اطلاع ندارم و برای سوال دوم پس از ورود امکان سفر به تمامی محدوده شنگن وجود دارد.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - F.m.d - 24-07-2018

سلام
میخاستم چند تا سوال بپرسم برای گرفتن ویزای ایتالیا .
از طرف شرکتی تو ایتالیا دعوتنامه گرفتیم که برای انجام اموزش دوره تخصصی برای چند روز هستش. همه کاراشو شرکت ماخودش انجام میده.میخاستم بدونم هزینه تمکین مالی حداقلش چقد باید باشه؟ مثلا تو حسابمون 25 تا 30 تومن باشه اوکی هستش؟ سوال دومم اینه که تو زمان مصاحبه به انگلیسی سوال میکنن یا ایتالیایی و یا فارسی؟ و امکان داره رجکت بشیم اگه زبانمون اوکی نباشه؟ میشه یه توضیحی راجب زبان بدین که مصاحبه گیرنده به چه زبانی سوال میکند و ما به چه زبانی باید جواب بدیم و چه سوالاتی تا حدودی میپرسند؟
ممنون میشم جواب بدین بهم .تشکر

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - automotive - 24-07-2018

(24-07-2018, 01:46 AM)F.m.d نوشته: سلام
میخاستم چند تا سوال بپرسم برای گرفتن ویزای ایتالیا .
از طرف شرکتی تو ایتالیا دعوتنامه گرفتیم که برای انجام اموزش دوره تخصصی برای چند روز هستش. همه کاراشو شرکت ماخودش انجام میده.میخاستم بدونم هزینه تمکین مالی حداقلش چقد باید باشه؟ مثلا تو حسابمون 25 تا 30 تومن باشه اوکی هستش؟ سوال دومم اینه که تو زمان مصاحبه به انگلیسی سوال میکنن یا ایتالیایی و یا فارسی؟ و امکان داره رجکت بشیم اگه زبانمون اوکی نباشه؟ میشه یه توضیحی راجب زبان بدین که مصاحبه گیرنده به چه زبانی سوال میکند و ما به چه زبانی باید جواب بدیم و چه سوالاتی تا حدودی میپرسند؟
ممنون میشم جواب بدین بهم .تشکر

سلام
تا آنجا که من اطلاع دارم تمامی سفارت هایی که در داخل کشور حضور دارند موظف هستند به زبان پارسی تسلط داشته باشند و حتما تسلط دارند اما در بدترین حالت مصاحبه انگلیسی خواهد بود.
30 میلیون تومان؟ برای چند نفر و چند روز؟ با یورو 11 هزار تومنی میشه 2700 یورو،
اگر هزینه ها رو شرکت تامین میکنه که کفالت مالی رو اونها باید ارائه کنند اما اگر به عهده شما است حتما چند نفر و چند روز رو دقیق مشخص کنید و شهر هم مشخص باشه، مثلا 2 نفر 10 روز در شهر میلان، بعد متوسط هزینه اقامت در اون شهر که شامل هتل و تغذیه میشه رو حساب کنید و میزان دارایی شما باید از آن میزانی که حساب کردید بیشتر باشد.
خیر، تا آنجا که من اطلاع دارم نیازی به تسلط به زبان یک کشور برای دریافت ویزای آن نیست.
احتمالا سوالات فارسی یا نهایتا انگلیسی است و سوالات متداول را میپرسند و میتوانید در اینترنت این سوالات را مشاهده کنید مثلا دلیل شما برای سفر چیست یا مواردی از این قبیل

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - F.m.d - 24-07-2018

تشکر ازتون.خرج با شرکت هستش. و یه دوره یه هفته ای هستش.
اما. بازم مهمه تمکن مالی و پول تو حسابمون؟
من واسه یه نفر 20 تا 30 تومن اونم فقط تو حساب خودمون.بقیه هزینه های. هتل و رفت و امد و بقیه هزینه هارو خود شرکت میده.
یعنی کار به خرج اونجا ندارم.
تو مدارک ویزا تمکن مالی فرد هست که تو حساب اینجا چقد داره رو میگم.
اخه چند وقته پیش همکارام واسه سفارت اسپانیا رفتن که رجکت شدن با همین شرایط.حالا من ایتالیا دارم میرم.نمیدونم رجکت میشم یا قبول.

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - automotive - 25-07-2018

(24-07-2018, 11:15 PM)F.m.d نوشته: تشکر ازتون.خرج با شرکت هستش. و یه دوره یه هفته ای هستش.
اما. بازم مهمه تمکن مالی و پول تو حسابمون؟
من واسه یه نفر 20 تا 30 تومن اونم فقط تو حساب خودمون.بقیه هزینه های. هتل و رفت و امد و بقیه هزینه هارو خود شرکت میده.
یعنی کار به خرج اونجا ندارم.
تو مدارک ویزا تمکن مالی فرد هست که تو حساب اینجا چقد داره رو میگم.
اخه چند وقته پیش همکارام واسه سفارت اسپانیا رفتن که رجکت شدن با همین شرایط.حالا من ایتالیا دارم میرم.نمیدونم رجکت میشم یا قبول.

اگر مخارج با شرکت هستش و این در نامه قید شده خیر نیازی نیست، اگر پرسیدند اعلام کنید که با شرکت هستش.
امیدوارم ویزا دریافت کنید، حتما تمکن مالی رو هم به سفارت اعلام کنید اما در جریان باشید که دریافت ویزا مخصوصا شنگن برای ایرانی ها سخت شده، به لطف هموطنانی که به محض ورود پ ن ا ه ن د گ ی دریافت کردند و با توجه به وضع موجود سفارت ها ریسک نمی‌کنند.
ضمنا در بهترین حالت تئوری احتمال دریافت ویزا 50-50 است، پس زیاد نگران نباشید.

RE: درخواست ویزای شنگن ایتالیا بدون دعوتنامه - مریم رادفر - 20-10-2018

سلام وقتتون بخیر 

من و همسرم میخواییم ویزای توریستی ایتالیا رو بگیریم ولی دعوتنامه نداریم مابقی مدارک ( مستندات کامل شغلی ، گردش حساب بانکی بالا ، سند مالکیت ، قراردادهای کاری که اثباتی بر دلیل برگشتمون به ایران باشه ) داریم با این شرایط  میتونیم درخواست بدیم یا دعوتنامه اجباریه ؟
و اینکه نمیخواییم از طریق آژانسها اقدام کنیم چون مبالغ زیادی برای وثیقه مطالبه میکنن . ایا برای مستندات مالی ، سفارت وثیقه هم میخواد؟

RE: ریجکت ویزای شنگن ایتالیا - aram20182017 - 12-03-2019

سلام دوستان
 ديرور 20 اسفند 97  جواب نامه توريستي ايتاليا اومد و ريجكت شديم.دلايل ريجكت هم عدم اثبات توانايي مالي و عدم اطمينان از ترك حوزه شينگن بود.و همه مدارك كاري و تامين اجتماعيمون هم اوكي بود ولي متاسفانه ريجكت شديم.
مراحل اعتراض به ريجكتي چگونه است و نامه اعتراض رو بايد به چه آدرسي ايميل كنم ؟ اصلا بايد نامه اعتراض رو ايميل كنم يا حضوري ببرم ؟
كسي بوده كه تا حالا اعتراض كرده و نتيجه گرفته باشه؟
ممنون ميشم اگه جواب بديد Sad Sad Sad خودم رو براي مسافرت آماده كرده بودم كه نشد خيلي نا اميدم خواهش مي كنم راهنماييم كنين