آکادمیا کافه
سوال در مورد اعتبار ژورنال - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: سوال در مورد اعتبار ژورنال (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - automotive - 13-11-2015

(12-11-2015, 08:35 PM)Torkan نوشته: درود

ممنون از شما. راستش آخه بحثم اینجاس:
در تعریفش prestige رو بکار برده و نوشته که self-citation و اینجور چیزا رو در sjr محاسبه نکرده. این یعنی تعداد مقالات کمتری رو باید از نظر citation در نظر گرفته باشه و در نتیجه sjr عدد کوچکتری به نسبت if باید باشه که تا کنون من مورد عکس ندیدم.
از طریف شما یا نوشته های دیگری میگن که در sjr دامنه مقالات از نظر گستردگی کمتر است و بحث open access بودن و اینا مطرح هستش و و یه جورایی حساسیتش بیشتر. خوب در این مورد چه نظری دارید؟

بااحترام،
ترکان

با سلام بر ترکان عزیز،
آیا پرسیدن سوالات سخت از همرشته ای خود کار درستی است؟

جمله ی اولتونو قبول ندارم یعنی اگر استناد به خود در اسناد رو در نظر نگمیگیره به این معنا هستش که استناد های کمتر یا به قول شما تعداد مقالات کمتری در نظر گرفته بشه. این طوری نیستش که استناد به خود با استناد به غیر خود از نظر تعداد تفاوتی رو بوجود بیاره، استناد به خود از نظر اعتبار تفاوت بوجود میاره،
مثال : یک مقاله ایرانی 10 بار مورد استناد قرار میگیره یا به قوله دوستان Cite  میشه ( البته Cite خودش فعل هستش) و از این 10 استناد، 9 استناد مربوط به افراد ایرانی میشه که از محتوای علمی این فرد استفاده کردند و 1 استناد هم مربوط به یک فرد در یک کشور دیگر مثلا آلمان هستش
هم در SJR و هم در IF ( منظورم در سیستم محتوا و داده های ثبت شده این دو سیستم) برای این مقاله 10 استناد بوجود میاد، اما سیستمی که Self Cite یا استناد به خود در اعتبار گذاری ( که در SJR اصطلاحا پرستیژ مطرح نام گذاری میشه و در ISI بحث IF) دخالت میکنه کاملا مشخص میشه که اعتبار مقاله ای که 90% استناد به خود داشته به مراتب از مقاله ای که استناد به خود کمتری داشته بیشتر هستش و باید رتبه ی بهتری رو از آن خودش کنه.
استناد به خود یعنی نداشتن رابطه، یعنی نداشتن علم به روز، یعنی مقاله ای که شما نوشتید در کشور های توسعه یافته و نیافته نه به کار صنعت میاد نه به کار علم، یعنی شما در محدوده ی محدودیت های محیطی شما و محدودیت های کشورتون ( هم محدودیت علمی و هم صنعتی ) یک مقاله دادید که به درد هیچ کس به جز هم وطناتون نمیخوره اما این قضیه یک طرف دیگه هم داره، مثلا علم هوا و قضا در انحصار ایالات متحده و روسیه هستش، آیا میشه گفتش که استناد به خود در مقالات هوا و فضا در ایالات متحده و روسیه ناشی از محدودیت ها و نداشتن رابطه هستش؟؟
قطعا خیر، این علم در انحصار این کشور هاست و ضرورتا باید به مقالات همدیگه استناد کنند و جز این انتظار نمیره، اما اگه همین مقالات هوا و فضا در رابطه با یک کشوری باشه که علم هوا و فضای اون چه آکادمیک و چه محیط صنعتی، حرفی برای گفتن نداره خوب این میشه تاثیر منفی.

این صحبت ها و پارامتر های دیگه ای که هر کدوم برای خودشون به علم و تجربه ی کم من توضیح و تفسیر مفصلی داره، تماما از مطالعه این مباحث از طریق سایت های مختلف بوده و من ندیدم رسما سیستم ISI یا SJR یک فرمول رو اعلام کنند که ما از طریق زیر حساب میکنیم هرچند فرمول IF در سیستم ISI مشخص هستش اما با در نظر گرفتن صحبت هایی که من کردم و مثالی که زدم این فرمول IF کمی مورد شبهه قرار میگیره و کمی تا قسمتی بی انصافی محسوب میشه، اینکه یک استاد استففورد مقاله شما رو استناد کنه یا اینکه دوست صمیمیتون که به شدت دنبال چاپ مقاله هستش و فقط میخواد یک مقاله ای چاپ کنه، مقاله شمارو استناد کنه، این قضیه فرق میکنه.

هرچند که 100% فرمول IF برابر هستش با تعداد استناد ها تقسیم بر تعداد اسناد و هیچ شبه ای در این نیست ( با علمی که الآن دارم) اما این عدد با توضیحاتی که گفتم کمی بی انصافی محسوب میشه.

در مورد پرستیژ لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید
 http://www.researchtrends.com/issue15-january-2010/expert-opinion-4/

پایگاه داده SJR، اسکاپوس هستش
The SCImago Journal & Country Rank is a portal that includes the journals and country scientific indicators developed from the information contained in the Scopus® database (Elsevier B.V.). These indicators can be used to assess and analyze scientific domains.
این هم لینکش
http://www.scimagojr.com/aboutus.php

تعریف SJR از طریق ویکیپدیا که خوندنش وقت زیادی و نمیگیره و خالی از لطف نیستش
https://en.wikipedia.org/wiki/SCImago_Journal_Rank

البته طبق متنی که شما گذاشتی SJR بدون تاثیر استناد به خود و از طریق پرستیژ اعتبار گذاری میکنه که منبع چند خط توضیحاتتون رو نگفتید چون در سایت خودش این مطلب گفته نشده و در ویکیپدیا هم این مطلب نیست.

این هم ایمیل سایت SJR هستش، از اونجایی که ادبیات زبان انگلیسی شما بهتر از من هستش،لطفا یک ایمیل براشون بفرستید تا پرستیژ رو شفاف سازی کنند، اصولا سرویس دهنده این سایت ها و پشتیبانانشون بسیار همکاری میکنند با افرادی که سوالی داشته باشند.

در مورد Open access بودن نمیدونم منظورش دقیقا چیه، چون یکجایی خوندم برای استناد کردن مقاله ISI باید پول بدی در حالتی که در SJR رایگان هستش!!!! البته منبع معتبر نیستش، بهرحال نمیدونم دقیقا منظورش چیه پس نظری ندارم.

و دیگه اینکه "شما یا نوشته های دیگری میگن که در sjr دامنه مقالات از نظر گستردگی کمتر است" من نگفتم کمتر هستش و گفتم SJR بیشتر هستش و اگه اشتباه گفتم تصحیح میکنم این هم گفته خودم از پست قبل" sjr بسیار معتبر هستش و گفته میشه 20 درصد مقالات بیشتری رو از مقالات  isi پوشش میده" ( البته این صحبتی هستش که در وبسایت ها میشه من هیچ جامعه آماری ندارم که بخوام حرفمو تایید کنم، اما اکثر سایت ها میگن SJR 20% گسترده تر هستش ولی از نظر آماری من ندیدم سایتی تفکیک کرده باشه هرچن دنبال این قضیه هم تاحالا نبودم.

امیدوارم تونسته باشم شما رو به جوابتون برسونم، اگرنه، قطعا دوستان و مدیران محترم که در نتایج پذیرششون چندین مقاله ISI درج شده و حتی مقالات داخلی، بسیار بهتر از میتونند این مبحث رو شفاف سازی کنند.

اگر شما به جوابتون نرسیدید من از بزرگوارانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن خواهش میکنم به ترکان عزیز و تمامی افرادی که احتمالا روزی به این مسئله برخورد خواهند کرد یا صرفا براشون جالب هستش که این تفاوت رو بدانند، کمک کنند و این مسئله رو به یک جواب واحد برسانند.

با احترام

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Torkan - 13-11-2015

(13-11-2015, 12:57 AM)automotive نوشته: با سلام بر ترکان عزیز،
آیا پرسیدن سوالات سخت از همرشته ای خود کار درستی است؟

جمله ی اولتونو قبول ندارم یعنی اگر استناد به خود در اسناد رو در نظر نگمیگیره به این معنا هستش که استناد های کمتر یا به قول شما تعداد مقالات کمتری در نظر گرفته بشه. این طوری نیستش که استناد به خود با استناد به غیر خود از نظر تعداد تفاوتی رو بوجود بیاره، استناد به خود از نظر اعتبار تفاوت بوجود میاره،
مثال : یک مقاله ایرانی 10 بار مورد استناد قرار میگیره یا به قوله دوستان Cite  میشه ( البته Cite خودش فعل هستش) و از این 10 استناد، 9 استناد مربوط به افراد ایرانی میشه که از محتوای علمی این فرد استفاده کردند و 1 استناد هم مربوط به یک فرد در یک کشور دیگر مثلا آلمان هستش
هم در SJR و هم در IF ( منظورم در سیستم محتوا و داده های ثبت شده این دو سیستم) برای این مقاله 10 استناد بوجود میاد، اما سیستمی که Self Cite یا استناد به خود در اعتبار گذاری ( که در SJR اصطلاحا پرستیژ مطرح نام گذاری میشه و در ISI بحث IF) دخالت میکنه کاملا مشخص میشه که اعتبار مقاله ای که 90% استناد به خود داشته به مراتب از مقاله ای که استناد به خود کمتری داشته بیشتر هستش و باید رتبه ی بهتری رو از آن خودش کنه.
استناد به خود یعنی نداشتن رابطه، یعنی نداشتن علم به روز، یعنی مقاله ای که شما نوشتید در کشور های توسعه یافته و نیافته نه به کار صنعت میاد نه به کار علم، یعنی شما در محدوده ی محدودیت های محیطی شما و محدودیت های کشورتون ( هم محدودیت علمی و هم صنعتی ) یک مقاله دادید که به درد هیچ کس به جز هم وطناتون نمیخوره اما این قضیه یک طرف دیگه هم داره، مثلا علم هوا و قضا در انحصار ایالات متحده و روسیه هستش، آیا میشه گفتش که استناد به خود در مقالات هوا و فضا در ایالات متحده و روسیه ناشی از محدودیت ها و نداشتن رابطه هستش؟؟
قطعا خیر، این علم در انحصار این کشور هاست و ضرورتا باید به مقالات همدیگه استناد کنند و جز این انتظار نمیره، اما اگه همین مقالات هوا و فضا در رابطه با یک کشوری باشه که علم هوا و فضای اون چه آکادمیک و چه محیط صنعتی، حرفی برای گفتن نداره خوب این میشه تاثیر منفی.

این صحبت ها و پارامتر های دیگه ای که هر کدوم برای خودشون به علم و تجربه ی کم من توضیح و تفسیر مفصلی داره، تماما از مطالعه این مباحث از طریق سایت های مختلف بوده و من ندیدم رسما سیستم ISI یا SJR یک فرمول رو اعلام کنند که ما از طریق زیر حساب میکنیم هرچند فرمول IF در سیستم ISI مشخص هستش اما با در نظر گرفتن صحبت هایی که من کردم و مثالی که زدم این فرمول IF کمی مورد شبهه قرار میگیره و کمی تا قسمتی بی انصافی محسوب میشه، اینکه یک استاد استففورد مقاله شما رو استناد کنه یا اینکه دوست صمیمیتون که به شدت دنبال چاپ مقاله هستش و فقط میخواد یک مقاله ای چاپ کنه، مقاله شمارو استناد کنه، این قضیه فرق میکنه.

هرچند که 100% فرمول IF برابر هستش با تعداد استناد ها تقسیم بر تعداد اسناد و هیچ شبه ای در این نیست ( با علمی که الآن دارم) اما این عدد با توضیحاتی که گفتم کمی بی انصافی محسوب میشه.

در مورد پرستیژ لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید
 http://www.researchtrends.com/issue15-january-2010/expert-opinion-4/

پایگاه داده SJR، اسکاپوس هستش
The SCImago Journal & Country Rank is a portal that includes the journals and country scientific indicators developed from the information contained in the Scopus® database (Elsevier B.V.). These indicators can be used to assess and analyze scientific domains.
این هم لینکش
http://www.scimagojr.com/aboutus.php

تعریف SJR از طریق ویکیپدیا که خوندنش وقت زیادی و نمیگیره و خالی از لطف نیستش
https://en.wikipedia.org/wiki/SCImago_Journal_Rank

البته طبق متنی که شما گذاشتی SJR بدون تاثیر استناد به خود و از طریق پرستیژ اعتبار گذاری میکنه که منبع چند خط توضیحاتتون رو نگفتید چون در سایت خودش این مطلب گفته نشده و در ویکیپدیا هم این مطلب نیست.

این هم ایمیل سایت SJR هستش، از اونجایی که ادبیات زبان انگلیسی شما بهتر از من هستش،لطفا یک ایمیل براشون بفرستید تا پرستیژ رو شفاف سازی کنند، اصولا سرویس دهنده این سایت ها و پشتیبانانشون بسیار همکاری میکنند با افرادی که سوالی داشته باشند.

در مورد Open access بودن نمیدونم منظورش دقیقا چیه، چون یکجایی خوندم برای استناد کردن مقاله ISI باید پول بدی در حالتی که در SJR رایگان هستش!!!! البته منبع معتبر نیستش، بهرحال نمیدونم دقیقا منظورش چیه پس نظری ندارم.

و دیگه اینکه "شما یا نوشته های دیگری میگن که در sjr دامنه مقالات از نظر گستردگی کمتر است" من نگفتم کمتر هستش و گفتم SJR بیشتر هستش و اگه اشتباه گفتم تصحیح میکنم این هم گفته خودم از پست قبل" sjr بسیار معتبر هستش و گفته میشه 20 درصد مقالات بیشتری رو از مقالات  isi پوشش میده" ( البته این صحبتی هستش که در وبسایت ها میشه من هیچ جامعه آماری ندارم که بخوام حرفمو تایید کنم، اما اکثر سایت ها میگن SJR 20% گسترده تر هستش ولی از نظر آماری من ندیدم سایتی تفکیک کرده باشه هرچن دنبال این قضیه هم تاحالا نبودم.

امیدوارم تونسته باشم شما رو به جوابتون برسونم، اگرنه، قطعا دوستان و مدیران محترم که در نتایج پذیرششون چندین مقاله ISI درج شده و حتی مقالات داخلی، بسیار بهتر از میتونند این مبحث رو شفاف سازی کنند.

اگر شما به جوابتون نرسیدید من از بزرگوارانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن خواهش میکنم به ترکان عزیز و تمامی افرادی که احتمالا روزی به این مسئله برخورد خواهند کرد یا صرفا براشون جالب هستش که این تفاوت رو بدانند، کمک کنند و این مسئله رو به یک جواب واحد برسانند.

با احترام

درود

به این میگن "دم رفیق با معرفت گرم"

عالی عالی بود توضیحاتت. اون نوشته منبعش از یک ژورنال با IF 4 در رشتمون بود که بعدا میارم اینجا. اخه میدونی دقیقا مثلا میگیم 20 درصد در SJR بیشتره تعداد مقالات یعنی مثلا در IF صد تا بوده باشه اینجا 120 تا است. پس میشه ی جورایی گفت IF ریزبین تر هستش. آیا IF میدونه که 20 تا مقاله دیگه هم در فلان ژورنال چاپ شدن و صرفا به خاطر عدم مثلا صلاحیتش اونا رو حساب نکردن؟!!
منظورم رو درک کردین؟ هر چند من به جوابم رسیدم با نیمچه مقاله ای که شما نوشتی در بالاSmile

بااحترام،
ترکان

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - automotive - 13-11-2015

(13-11-2015, 01:50 AM)Torkan نوشته: درود

به این میگن "دم رفیق با معرفت گرم"

عالی عالی بود توضیحاتت. اون نوشته منبعش از یک ژورنال با IF 4 در رشتمون بود که بعدا میارم اینجا. اخه میدونی دقیقا مثلا میگیم 20 درصد در SJR بیشتره تعداد مقالات یعنی مثلا در IF صد تا بوده باشه اینجا 120 تا است. پس میشه ی جورایی گفت IF ریزبین تر هستش. آیا IF میدونه که 20 تا مقاله دیگه هم در فلان ژورنال چاپ شدن و صرفا به خاطر عدم مثلا صلاحیتش اونا رو حساب نکردن؟!!
منظورم رو درک کردین؟ هر چند من به جوابم رسیدم با نیمچه مقاله ای که شما نوشتی در بالاSmile

بااحترام،
ترکان

سلام ترکان عزیز،
شرمنده نفرمایید لطفا،
برای جواب این سوال هم باید بگم که با توجه به اینکه مجلات ISI ثابت نیستند و هرساله ( باز هم ممکن هستش بازه 2 ساله باشه) مورد بازبینی قرار میگیرند و اگر صلاحیتشنون تایید نشه، از لیست مجلات ISI در اون سال خارج میشند و تا اینکه دوباره صلاحیت رو بدست بیارند، باید بگم که احتمالش بسیار زیاد هستش که این سیستم از مقالاتی که به نظرش صلاحیت نداشتند هم خبر داشته باشه یا به قول شما اون 20 تای اضافه رو هم دیده باشه ولی منبعی برای صحت گفته هام ندارم.

برای IF جداول این سایت که خودم برای IF استفاده میکنم، سالیانه حساب میشه، این هم لینک معتبر ترین ژورنال علم پزشکی با IF = 55.873!!!
http://www.bioxbio.com/if/html/NEW-ENGL-J-MED.html
( طبق گفته سایت ها IF از فرمول تعداد استناد ها بر تعداد اسناد( منظورم Document هستش) محاسبه میشه اما اعداد کاملا گویا هستش که محاسبه IF پیچیده تر از این حرف هاست)

این هم توضیحات اضافی که خوندنشون خالی از لطف نیستش.
مساله دیگه اینکه دانشجویان صرفا و اصطلاحا به مقالاتی که در مجلات ISI چاپ شده باشه، مقاله ISI میگن، این صفتی نیستش که یک مقاله بتونه کسب کنه، این صفتی هستش که مجلاتی که مقالات متعدد در اون ها چاپ میشه به دستش میارند و اگر IF مجله ای در سال 2013 عدد 20 باشه، تمام مقالاتی که در این مجله چاپ شده اند در سال 2013 ضریب تاثیر 20 رو دریافت میکنند و از آن جایی که مجلات به دلایل علمی و ... تمایل دارند که همیشه IF بالاتری رو دریافت کنند، که این کار باعث جذب بیشتر افراد با صلاحیت علمی بالا و در نتیجه بهبود بیشتر مجلات میشوند، برای همین هستش که هرچه قدر IF یک مجله بالاتر باشه، برای چاپ مقاله در اون مجله خاص باید بیشتر زحمت کشید و فیلترهای بسیار زیادی رو در نظر میگیرند تا بتونند این رتبه رو نگه دارند و بهبود ببخشند، دقیقا همان کاری که دانشگاه های بسیار معتبر با رنک زیر 50 و حتی بسیار شدیدتر ، زیر 10 وجود داره، که براشون محم هستش که دانشجوهایی رو جذب کنند که به حفظ موقعیت و بهبود وضعیت کلی دانشگاه کمک کنند، به همین دلیل هستش که هرچند شما صرفا با پرداخت شهریه ی بسیار زیاد دانشگاه هایی مثل هاروارد، استنفورد، کرنل یا حتی موسسه علم و فن آوری MIT و بدون صلاحیت علمی نمیتونید در این دانشگاه ها، ثبت نام کنید.

هرچند شما جوابتونو پیدا کردید اما گفتم این ها رو گفته باشم که بحث جمع بشه اگه کسی علاقه داشت بخونه، کم و کسری نباشه ( هرچند عوامل دیگه توضیح داده نشد و باور بفرمایید همین توضیحات هم برای اطلاع شما دوستان هستش مگرنه خود دانشگاه نه به فرمول کاری داره نه به توضیح، از نظر اون ها مقاله شما و IF مجله ای که در اون چاپ شده مهم هستش، اصلا شما مقاله میفرستید به مجلات علمی که صلاحیتش رو تایید کنند مگرنه میتونستید مقالاتتون رو مستقیما به دانشگاه بفرستید مثل SOP، مقالات رو به مجلات معتبر میفرستید، هزینه میکنید، هرچه رتبه مجله بهتر باشه زحمت بیشتر و علم بیشتری رو طلب میکنه و مثل نمرات زبان و معدل بالا که نشاندهنده پویایی و علاقه شما به درس هستش.

با احترام

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - M1KE - 13-11-2015

موقع مقایسه مجله های مختلف، یک نکته ای رو که در مورد impact factor باید در نظر داشته باشین اینه که از اونجاییکه این ضریب برای عملکرد سال های اخیر یک مجله محاسبه میشه طبیعتا مجله هایی که به مقاله های جدیدشون بیشتر رفرنس داده بشه نمره بهتری می آورند. از این منظر مجله های پزشکی با توجه به ماهیت علم پزشکی که می بایست به اطلاعات چند سال اخیر رفرنس بدهند ضریب تاثیرهای دو رقمی پیدا می کنند و تعداد مجله های معتبری هم که در این حوزه مطرح میشن محدودتر از مهندسی هاست. در حالی که در رشته های مهندسی به مقاله های 30-20 سال اخیر رفرنس داده میشه و در علوم انسانی شاید حتی قدیمی تر. از این منظر رنج impact factor های مجله های هر رشته بسته به ماهیت علمی و رفرنس دهی در اون علم متفاوت از رشته های دیگه هست. در رشته های مهندسی معمولا ضریب تاثیرها بین 5.0 تا 3.0 هستند و به طور تقریبی میشه گفت اگر بالای 1.0 باشه مجله نسبتا معتبر و معروفی هست.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - rezanahvi - 30-12-2015

سلام: دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید:
1-در خصوص ژورنال Environment Conservation Journal اطلاعات میخواستم. آیا اعتبار داره و اینکه IFش در حد قابل قبول هست؟ (برای درج مقاله ISI در زمینه روانشناسی میخواستم.)
2- برای استخراج اطلاعات در زمینه اعتبار ژرنالها و IF و .... از کدوم سایت استفاده کنم؟؟
3-لیست ژرنالهای معتبر برای درج مقاله ISI در زمینه روانشناسی رو از کجا میتونم استخراج کنم؟
خیلی خیلی ممنونم

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shihan - 30-12-2015

(30-12-2015, 11:18 AM)rezanahvi نوشته: سلام: دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید:
1-در خصوص ژورنال Environment Conservation Journal اطلاعات میخواستم. آیا اعتبار داره و اینکه IFش در حد قابل قبول هست؟ (برای درج مقاله ISI در زمینه روانشناسی میخواستم.)
2- برای استخراج اطلاعات در زمینه اعتبار ژرنالها و IF و .... از کدوم سایت استفاده کنم؟؟
3-لیست ژرنالهای معتبر برای درج مقاله ISI در زمینه روانشناسی رو از کجا میتونم استخراج کنم؟
خیلی خیلی ممنونم

این ژورنال متاسفانه نمایه ISI نداره و یه ژورنال درجه پایینه که از لحاظ کمیته بررسی هم بیشتر از هندوستان می باشند.
به نظرم بهتره برای اطمینان از لیست ژورنالهای معتبر به مجلات WEB OF SCIENCE از مجموعه سایت Thomson Reuters مراجعه کنید و اخرین لیست ژورنالهای معتبر رو بگیری.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - sharififarangis - 10-01-2016

با سلام و وقت بخیر
من یک مقاله برای همایش ارسال کرده ام که قرار بود مقالات پذیرفته شده را در isi چاپ کنند ولی متاسفانه الاتن همان هزینه را دریافت کرده اند ولی میخواهند در ژورنال زیر که مربوط به الزویر هست به چاپ برسانند، میخواستم در مورد اعتبار این ژورنال مرا راهنمایی بفرمایید و اینکه آیا امتیاز علمی پژوهشی دارد یا خیر.
با تشکر
Elsevior
Procedia - Social and Behavioral Sciences

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shihan - 11-01-2016

(10-01-2016, 02:11 PM)sharififarangis نوشته: با سلام و وقت بخیر
من یک مقاله برای همایش ارسال کرده ام که قرار بود مقالات پذیرفته شده را در isi چاپ کنند ولی متاسفانه الاتن همان هزینه را دریافت کرده اند ولی میخواهند در ژورنال زیر که مربوط به الزویر هست به چاپ برسانند، میخواستم در مورد اعتبار این ژورنال مرا راهنمایی بفرمایید و اینکه آیا امتیاز علمی پژوهشی دارد یا خیر.
با تشکر
Elsevior
Procedia - Social and Behavioral Sciences

دوست عزیز مقاله مورد نظر شما ISI نیست و جزو Master List الزویر می باشد که هنوز موفق به کسب IF نشده. (تنها سه سال سابقه چاپ مقاله داره) اما در لیست EDITORIAL افراد میشه نام برخی دانشگاههای معتبری اشاره کرد. یه پیشنهاد: اگر نمیتونی در ژورنال معتبر دیگری که هم ISI باشد و در حوزه خود شما فعال باشه میتونه گزینه خوبی باشه البته اگر برای شما نکات بالا که اشاره کردم مهم نباشه.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - sharififarangis - 11-01-2016

(11-01-2016, 11:08 AM)Shihan نوشته: دوست عزیز مقاله مورد نظر شما ISI نیست و جزو Master List الزویر می باشد که هنوز موفق به کسب IF نشده. (تنها سه سال سابقه چاپ مقاله داره) اما در لیست EDITORIAL افراد میشه نام برخی دانشگاههای معتبری اشاره کرد. یه پیشنهاد: اگر نمیتونی در ژورنال معتبر دیگری که هم ISI باشد و در حوزه خود شما فعال باشه میتونه گزینه خوبی باشه البته اگر برای شما نکات بالا که اشاره کردم مهم نباشه.
با سلام و تشکر بابت توضیحات بسیار عالی شما
من برای کنکور دکتری به یک مقاله چاپ شده علمی پژوهشی احتیاج دارم یعنی به 7-6 امتیاز پژوهشی که فکر میکنم چاپ مقاله در الزویر با توضیحاتی که شما دادید نهایتا 3-2 امتیاز داشته باشد.
من کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم، نظر شما در مورد این دو ژورنال چیست؟
INTERNATIONAL JOURNAL OF REVIEW IN LIFE SCIENCES
http://www.pharmascope.org/ijrls/

INTERNATIONAL JOURNAL OF ACADEMIC RESEARCH
http://scienceimpactfactor.com/?p=547

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shihan - 11-01-2016

(11-01-2016, 02:54 PM)sharififarangis نوشته: با سلام و تشکر بابت توضیحات بسیار عالی شما
من برای کنکور دکتری به یک مقاله چاپ شده علمی پژوهشی احتیاج دارم یعنی به 7-6 امتیاز پژوهشی که فکر میکنم چاپ مقاله در الزویر با توضیحاتی که شما دادید نهایتا 3-2 امتیاز داشته باشد.
من کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم، نظر شما در مورد این دو ژورنال چیست؟
INTERNATIONAL JOURNAL OF REVIEW IN LIFE SCIENCES
http://www.pharmascope.org/ijrls/

INTERNATIONAL JOURNAL OF ACADEMIC RESEARCH
http://scienceimpactfactor.com/?p=547

متاسفانه این دو ژورنال علاوه بر اینکه مناسب نیستن از لحاظ اعتبار حتی از ژورنال معرفی شده قبلی هم به مراتب بی اعتبار و بی کیفیت هستن. من دقیقاً از رشته شما اطلاعی ندارم که چه نوع ژورنالی مناسب برای اعتبار علمی ترویجی معادل خواهد بود اما در اینجا من لیست ژورنالهای معتبر رشته روانشانی رو تنها از یکی از معتبرترین publisher ها جمع کردم که بگردید و مناسب با رشته خودت پیدا کنید.