آکادمیا کافه
ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Shihan - 13-10-2016

(13-10-2016, 03:09 PM)anisziaei نوشته: من در پروسه  ویزا هستم الان هفته 6 ولی خبری نشده میل زدم ج ندادن چه کنم؟

اگر رشته ات جزو رشته های حساس نیست بهتره مجدداً پیگیر بشی. هم از طریق سفارت و یا از طریق ایمیل به اداره مهاجرت شهر محل تحصیل در المان.

[برش] شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - cesara - 13-10-2016

سلام دوستان .
من بعد از گزروندن 3 ترم ارشد انصراف دادم .می خوام واسه ارشد یکی ار دانشگاههای آلمان اپلای کنم .اینکه من 3 ترم ارشد خوندم به نظرتون شانسمو واسه اکسپت میاره پایین یا میبره بالا ؟؟ و اینکه واسه ویزا مشکلی بوجود نمی یاد؟

ممنون
[url=http://www.وب‌سایت قبلی.org/forum/editpost.php?p=2352791&do=editpost][/url]

RE: [برش] شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 14-10-2016

(13-10-2016, 09:56 PM)cesara نوشته: سلام دوستان .
من بعد از گزروندن 3 ترم ارشد انصراف دادم .می خوام واسه ارشد یکی ار دانشگاههای آلمان اپلای کنم .اینکه من 3 ترم ارشد خوندم به نظرتون شانسمو واسه اکسپت میاره پایین یا میبره بالا ؟؟ و اینکه واسه ویزا مشکلی بوجود نمی یاد؟

ممنون
[url=http://www.وب‌سایت][/url]

شما باید ببینی نسبت به مقطع مورد نظر سنت بالا می باشد یا خیر. منظورم اینه که اگر برای ارشد بخوای بخونی و سنت بالای 30 سال باشه برای ویزا سفارت ازت دلیل منظقی میخواد. بنابراین برای المان مورد سن اهمیت داره در روز مصاحبه. البته همیشه استثنا هم وجود داره.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - anisziaei - 17-10-2016

من برای ویزا دانشجوی اقدام کردم الان هفته 7 و هیچ خبری نیست .ایمیل هم زدم ج ندادن واقعا کلافه شدم .چکار کنم؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - amirfriendship - 27-12-2016

منم الان دقیقا مشکلم اینه. چون تعطیلات کریسمس هست باید تا بعد تعطیلات صبر کنم تا ادمیشن لتر بیاد.

من نامه یونی اسیست که توش نوشته برای ویزا میشه اقدام کرد و دارم. نامه مال هامبورگ ولی من می خوام بعدا برم برلین. میشه با نامه یونی اسیست هامبورگ اقدام کنم ولی بعدا روز دریافت ویزا ادمیشن لتر برلین و ببرم سفارت؟

فاصله تحصیلی و تاثیر آن در دریافت ویزا - nahe - 05-02-2017

سلام دوستان
ممکنه منو راهنمایی کنید.من از آلمان برای ارشد پذیرش گرفتم .رشته ام به انگلیسی هست و مینیمم آیلتس 6 میخوان که من 6 دارم .اما یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم تو این مدت کار میکردم بیمه فقط 8 ماه دارم .از جاهایی که کار می کردم گواهی رسمی گرفتم که یا به انگلیسی است یا دادم ترجمه رسمی کردند .
همچنین الان ترم یک ارشد رشته گرافیک در ایران هستم و ویزام که بیاد اینجا انصراف میدم .میخواستم بدونم آیا اعلام کردن اینکه الان دانشجو هستم اما ترجیح میدم در دانشگاه بهتری در آلمان ادامه تحصیل بدم و اینکه این رشته ای که می خوام بخونم در ایران نیست و جدیده، بهم کمک میکنه یا به ضررم هست؟
باتوجه به اینکه برام بیمه رد میشه و مجور نشر هم دارم میتونم بگم به خاطر ادامه کارم بر میگردم؟
متاسفانه یه سابقه کار3 ساله در شرکت طراحی در اربیل عراق دارم که قبل از شلوغی های عراق بود .نمیدونم اینو بیان کنم یا نه ؟ازشون هم نامه انگلیسی گرفتم و نمونه طراحی هام هم برای نشون دادن دارم .
2015 هم یه سفر 6 روزه به عراق داشتم که الان تو پاسم هست چی کار کنم ؟
آیا ارائه مدارک مختلف کاری باعث میشه که پروسه کارم طولانی تر بشه ؟
شما چه پیشنهادی دارید ؟ اگر اون 3 سال رو نگم با چی پرش کنم؟
چه مدارک دیگری میتونم ارائه بدم که امکان ویزامو بالا ببره ؟
آیا هنوز میشه از دفاتر وقت سفارت خرید؟ چون باید برای ثبت نام 15 مارچ آلمان باشم و هنوز ایمیل دوم سفارت نیومده.

RE: - parsley - 05-04-2017

دادگاه اتحادیه اروپا تصمیم دولت آلمان در خودداری از صدور ویزای ورود برای یک دانشجوی دانشگاه شریف ایران را تایید کرده است.

طبق حکم این دادگاه، دولت‌های عضو اتحادیه اروپا حق دارند با استناد به نگرانی‌های امنیتی از صدور ویزا برای دانشجویان خارجی خوداری کنند و این اقدام ناقض قوانین اروپایی یا معیارهای حمایت از حقوق بشر نیست.

بر اساس محتوای پرونده، این دانشجوی ایرانی که دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی شریف بود، در سال ٢٠١٢ پذیرش ادامه تحصیل در مقطع دکترا را از دانشگاه صنعتی دارمشتات آلمان در رشته امنیت سیستم‌های تلفن همراه کسب کرد اما سفارت آلمان در تهران حاضر به صدور ویزا برای او نشد.
دلیل خودداری سفارت آلمان این بود که دانشگاه صنعتی شریف با دولت ایران به خصوص در زمینه تحقیقات نظامی همکاری داشته و به همین دلیل، کشورهای اروپایی محدودیت‌هایی را در زمینه ارتباط با آن وضع کرده بودند.

دولت آلمان هم ادامه تحصیل این دانشجو در رشته‌ای حساس مانند امنیت تلفن همراه را که می‌توانست شامل کسب مهارت شنود شود، خلاف ملاحظات امنیت ملی این کشور تشخیص داده بود.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نولته - 18-04-2017

دوستان درود.

قبلاً برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم بود مدارک تحصیلی ترجمه‌شده رو بدیم به خود سفارت تا تأیید کنه. الان هم همین طوره؟ الان هم تأیید مدارک از طرف سفارت لازمه؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Torkan - 18-04-2017

(18-04-2017, 01:45 PM)نولته نوشته: دوستان درود.

قبلاً برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم بود مدارک تحصیلی ترجمه‌شده رو بدیم به خود سفارت تا تأیید کنه. الان هم همین طوره؟ الان هم تأیید مدارک از طرف سفارت لازمه؟

سلام دوست عزیز اگه منظورتون تایید سفارته باید بگم در پروسه اپلای اکثر دانشگاهها تایید سفارت رو می خوان برای جلوگیری از تقلب مدرک و غیره اما برای پروسه ی ویزا یک کپی ساده از اصل ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی یا المانی کافیه(توجه کنید اصل ترجمه حتما باید تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رو داشته باشه و زمانیکه شما اون کپی ساده رو می خواین به سفارت بدین تمام اون مهر ها و تمبرهارو تو کپی ها چک میکنن و هیچ نیازی نیست که به تایید سفارت برسه. میتونید این موضوع رو برای مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در سایت سفارت چک کنید که اول صفحه قید شده کپی ساده

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نولته - 21-04-2017

(18-04-2017, 02:19 PM)Torkan نوشته: سلام دوست عزیز اگه منظورتون تایید سفارته باید بگم در پروسه اپلای اکثر دانشگاهها تایید سفارت رو می خوان برای جلوگیری از تقلب مدرک و غیره اما برای پروسه ی ویزا یک کپی ساده از اصل ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی یا المانی کافیه(توجه کنید اصل ترجمه حتما باید تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رو داشته باشه و زمانیکه شما اون کپی ساده رو می خواین به سفارت بدین تمام اون مهر ها و تمبرهارو تو کپی ها چک میکنن و هیچ نیازی نیست که به تایید سفارت برسه. میتونید این موضوع رو برای مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در سایت سفارت چک کنید که اول صفحه قید شده کپی ساده

دوست عزیز سپاس از پاسخی که دادید. بله برای گرفتن ویزای دانشجویی می‌پرسم. ولی ببینید من الان چک لیست رو دارم نگاه میکنم نوشته شده: «ترجمۀ مدارک تحصیلی که توسط سفارت تأیید شده باشند».

پس چرا در اینجا از تأیید مدارک توسط سفارت صحبت کرده؟

ارادت و سپاس از وقتی که میگذارید