آکادمیا کافه
پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 04-02-2015

(04-02-2015, 05:46 PM)'Amir-maj' نوشته: سلام دوستان ممنون از جواباتون.یه سوال دیگه داشتم وقتی مدارکتو میفرستی برای دانشگاها هزینه ای هم برای بررسی مدارک و جواب دادن باید پرداخت کنی ؟؟؟ اگه آره حدودا چقدر؟

سلام
نه دوست عزیز تحصیلات کلا در فنلاند رایگان هست و هیچ هزینه ای از شما نمی گیرند

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - mah shad - 05-02-2015

سلام دوستان
من دانشجوی نرم افزار در مقطع کارشناسی دانشگاه تهران شمال هستم
تا بهمن سال دیگه کارشناسیمو فکر کنم با معدل حدود ۱۵ ( که معدل چندان خوبی به حساب نمیاد ) تموم کنم! و تا اون موقع می‌تونم آیلتسِ ۶.۵ رو بگیرم!
برای کارشناسی ارشد گزینه مناسب برای من فنلاند و پیشنهاد دادن
من چند مدرک برنامه نویسی از مجتمع فنی دارم و الان هم به عنوان برنامه نویس اندروید مشغول به کارم
می‌خواستم ببینم با شرایط من چقد احتمال پذیرش وجود داره؟
اصلا مدارک جانبیم و پروژه های کاریم برام امتیاز محسوب میشه؟
و اینکه کدوم دانشگاها رو به من پیشنهاد می‌کنید؟
و با توجه به اینکه من سال دیگه فارغ التحصیل میشم ، چه زمانی‌ خوبه که اقدام کنم برای apply کردن؟

اگرم امکان داره راهنماییم کنید حدودا هر ماه خرج زندگیم اونجا چقدر میشه؟

با تشکر

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Amir-m - 15-02-2015

سلام دوستان
میخواستم بدونم تو فنلاند میشه اول برای فوق اپلای کنی و بعد از پذیرش انتقالی بگیری بری یه مقطع پایین تر لیسانس همون رشته رو بخونی !!؟ به نظرتون اینجوری میشه آزمون ورودی لیسانسو دور زد!!؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Emir - 15-02-2015

(15-02-2015, 03:23 PM)'Amir-m' نوشته: سلام دوستان
میخواستم بدونم تو فنلاند میشه اول برای فوق اپلای کنی و بعد از پذیرش انتقالی بگیری بری یه مقطع پایین تر لیسانس همون رشته رو بخونی !!؟ به نظرتون اینجوری میشه آزمون ورودی لیسانسو دور زد!!؟

با سلام 

دوست عزیز بیشتر دوستان هم اینکار رو  میکنن . اول واسه مستر اپلای میکنن بعد دوباره میرن از لیسانس رشته هایی مثل کامپیوتر و ..... میخونن .
با تشکر 

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Emir - 15-02-2015

(05-02-2015, 09:52 PM)'mah shad' نوشته: سلام دوستان
من دانشجوی نرم افزار در مقطع کارشناسی دانشگاه تهران شمال هستم
تا بهمن سال دیگه کارشناسیمو فکر کنم با معدل حدود ۱۵ ( که معدل چندان خوبی به حساب نمیاد ) تموم کنم! و تا اون موقع می‌تونم آیلتسِ ۶.۵ رو بگیرم!
برای کارشناسی ارشد گزینه مناسب برای من فنلاند و پیشنهاد دادن
من چند مدرک برنامه نویسی از مجتمع فنی دارم و الان هم به عنوان برنامه نویس اندروید مشغول به کارم
می‌خواستم ببینم با شرایط من چقد احتمال پذیرش وجود داره؟
اصلا مدارک جانبیم و پروژه های کاریم برام امتیاز محسوب میشه؟
و اینکه کدوم دانشگاها رو به من پیشنهاد می‌کنید؟
و با توجه به اینکه من سال دیگه فارغ التحصیل میشم ، چه زمانی‌ خوبه که اقدام کنم برای apply کردن؟
اگرم امکان داره راهنماییم کنید حدودا هر ماه خرج زندگیم اونجا چقدر میشه؟
با تشکر

با سلام 

دوست عزیز زمان مناسب برای اپلای دانشگاه های فنلاند از ژانویه شروع میشه و تا فوریه ادامه پیدا میکنه .
برای اپلای شما اگر  ترجمه لیسانس و مدرک زبان ایلتس 6.5 داشته باشین میونین اپلای کنین . البته فکر کنم التو و هلسینکی نمره gre  از شما میخوان . من خودم واسه التو اپلای کردم حتی از من رتبه کنکور رو هم خواستن . 
بنظرم راحت میتونین به غیر از این دو دانشگاه پذیرش بگیرین .
با تشکر 

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Hamed47 - 17-02-2015

سلام و عرض ادب خدمت اقای سام و بقیه دوستان 

معدل کاردانی: 12.04 (فقط پاس) از دانشگاه دولتی (دانشکاه فنی و حرفه ای)- نرم افزار کامپیوتر

معدل کارشناسی ناپیوسته : ترم آخر و بالای 16 خواهم شد- از دانشگاه آزاد- نمرات دروس تخصص اکثرا بالاست

سابقه کاری : مرتبط فقط کاراموزی در حد 3-4 ماه - اما غیر مرتبط چند سال با بیمه آزاد (خود اشتغالی)

مقاله: ندارم- فقط همون پایان نامه

مدارک جانبی: کارت نجات غریق- کارت مربیگری شنا هم دارم- حدود 5 تا هم مدرک از سازمان فنی حرفه ای دارم-فعالیت ورزش حرفه ای 5 ساله از تیم استان(همراه با نامه رسمی و مهر) و همچنین تیم دانشگاه همراه با مقام و تقدیرنامه

مدرک زبان: مشغول خوندن آیلتس هستم و کمتر از 6.5 نخواهم شد.

1)میخواستم بدونم ایا معدل کم کاردانی تاثیر منفی زیادی خواهد داشت؟ (اون موقع هیچ انگیزه ای نداشتم اما حالا چرا !)-اگه آره, چه راه حلی واسه کم کردن تاثیرش هست؟
2) برای مستر IT در چه دانشگاههایی بیشتر شانس دارم؟ تورکو؟ تامپره؟ ایسترن؟ انتظار فاند ندارم ولی حتما نیاز دارم که اونجا بتونم یه کار پیدا کنم که بخشی از مخارجم رو جبران کنه
3) ایا لازمه که GRE رو برای افزایش شانس پذیرش شرکت کنم؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Mehran28 - 17-02-2015

(17-02-2015, 04:13 PM)'Hamed47' نوشته: سلام و عرض ادب خدمت اقای سام و بقیه دوستان 
معدل کاردانی: 12.04 (فقط پاس) از دانشگاه دولتی (دانشکاه فنی و حرفه ای)- نرم افزار کامپیوتر
معدل کارشناسی ناپیوسته : ترم آخر و بالای 16 خواهم شد- از دانشگاه آزاد- نمرات دروس تخصص اکثرا بالاست
سابقه کاری : مرتبط فقط کاراموزی در حد 3-4 ماه - اما غیر مرتبط چند سال با بیمه آزاد (خود اشتغالی)
مدارک جانبی: کارت نجات غریق- کارت مربیگری شنا هم دارم- حدود 5 تا هم مدرک از سازمان فنی حرفه ای دارم-فعالیت ورزش حرفه ای 5 ساله از تیم استان(همراه با نامه رسمی و مهر) و همچنین تیم دانشگاه همراه با مقام و تقدیرنامه
1)میخواستم بدونم ایا معدل کم کاردانی تاثیر منفی زیادی خواهد داشت؟ (اون موقع هیچ انگیزه ای نداشتم اما حالا چرا !)-اگه آره, چه راه حلی واسه کم کردن تاثیرش هست؟
2) برای مستر IT در چه دانشگاههایی بیشتر شانس دارم؟ تورکو؟ تامپره؟ ایسترن؟ انتظار فاند ندارم ولی حتما نیاز دارم که اونجا بتونم یه کار پیدا کنم که بخشی از مخارجم رو جبران کنه

سلام
بله معدل پایین دوره کاردانی شما شانس شما رو خیلی پایین میاره به نظرم بهتره به فکر GRE با نمره بالاباشید، زبان هم به فکر نمره بالای 7 باشید تا بتونید یکم نقش معدل دوره کاردانی روکم رنگ تر کنید. در رابطه به موضوع معدل پایین توصیه می کنم یه نگاه به این تاپیک بندازید.
موفق باشید.

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 17-02-2015

(17-02-2015, 04:13 PM)'Hamed47' نوشته: سلام و عرض ادب خدمت اقای سام و بقیه دوستان 

سلام 
دوست عزیز بنظر من پذیرش می توانید بگیرد چون در مقطع لیسانس تقریبا جبران کردید دانشگاه های تامپره و تورکو و اوبو هم که فرمودید بنظر من شانس دارید
جی ار ای برای فنلاند مهم نیست فقط نمره زبان بالا بیاورید و بنام خدا شروع کنید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Hamed47 - 17-02-2015

آقای مهران از وقتی که برای جواب سوالم گذاشتید ممنونم
آقای سام عزیزاز امیدی که بهم دادی بسیار سپاسگذارم
در چندتا از پستهای دیگه هم خوندم که معدل دو سال اخر لیسانس بیشتر مهمه و کارشناسی ناپیوسته هم یه جورایی میشه دو سال آخر لیسانس.
فقط اون مدارک و همینطور فعالیت ورزشی که داشتم هیچ تاثیری در افزایش امتیاز و شانس پذیرش نداره؟ و همینطور سابقه بیمه خود اشتغالی؟ 
با توجه به تجربه ای که دارید به غیر از زبان چه راه حل دیگه ای رو برای افزایش شانس پذیرش به من پیشنهاد میدید؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 17-02-2015

(17-02-2015, 05:01 PM)'Hamed47' نوشته: آقای مهران از وقتی که برای جواب سوالم گذاشتید ممنونم
آقای سام عزیزاز امیدی که بهم دادی بسیار سپاسگذارم
در چندتا از پستهای دیگه هم خوندم که معدل دو سال اخر لیسانس بیشتر مهمه و کارشناسی ناپیوسته هم یه جورایی میشه دو سال آخر لیسانس.
فقط اون مدارک و همینطور فعالیت ورزشی که داشتم هیچ تاثیری در افزایش امتیاز و شانس پذیرش نداره؟ و همینطور سابقه بیمه خود اشتغالی؟ 
با توجه به تجربه ای که دارید به غیر از زبان چه راه حل دیگه ای رو برای افزایش شانس پذیرش به من پیشنهاد میدید؟

مهمترین عامل بعد از نمره زبان نامه اهداف هست که باید شخصا بنویسید و از جایی کپی و پیست نشده باشد