آکادمیا کافه
تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - sepinaz - 30-10-2014

(30-10-2014, 09:04 PM)'helna' نوشته: سلام به همه ی دوستان
ممنون از بابک عزیز به خاطر ایجاد این فروم
این روزا که قضیه ی ادامه تحصیلم در خارج از کشور جدی تر از گذشته شده،این موضوع خیلی ذهنم رو در گیر کرده بود که ازدواج قبل از اپلای یا خارج از ایران؟ که در این تاپیک تا حدودی  اطلاعاتم بیشتر شد
همیشه این نگرانی برای من وجود داشته که اگه قرار باشه به پسری که میخوام باهاش ازدواج کنم بگم من نمیخوام ایران بمونم ودلایلمو بهش بگم شاید قبلش بهم بگه باشه اما بعدش بزنه زیر همه چیز یا اینکه کلا شرایط تغییر کنه و به این سمت پیش بره که من نتونم به هدفم برسم باید باید چیکار کنم!!!
به نظرم خیلی تصمیم سختیه هیچیش معلوم نیست از یه طرف وقتی به مشکلاتی که ممکنه برای من در کشوری با زبان و فرهنگ متفاوت پیش بیاد فکر میکنم میگم خب ازدواج قبلش خوبه اما اون طرف قضیه نگرانم میکنه و منصرف میشم .
در حقیقت این موضوع خیلی مهمه اما درعین حال شخصی.
اما کلا به این نتیجه رسیدم اگه دونفر همزمان اپلای کنن خیلی بهتره.........[img]images/smilies/cool.gif[/img][img]images/smilies/shy.gif[/img]

خوب عزیز دلم این یه نفر رو که باهات اپلای کنه چطور پیدا میکنی؟؟؟
ما که پسر نیستیم
با فرهنگ ایران باید منتظر بمونیم
آقایون ما از غرب همه چیش رو گرفتن الا این یکی
حتی به آقایی که چند سال باهات روابط صمیمانه و دوستانه داشته
اظهار علاقه کنی
میره پشت سرش رو هم نگاه نمی کنه
بره یه دختر ایرانی که با فرهنگ ایرانی بزرگ شده
شرایط ازدواج اونور هم مهیا نیست
کلا انگار برای انتظار ساخته شدیم
و خودمون رو موضوع ازدواج اراده نداریم
باید منتظر باشیم مورد بیاد سمتمون
آقایون هم علاقه ی چندانی به اپلای همزمان ندارند
برعکس خانم ها
کلا فرهنگ ایران از ما دخترا یه چیز قاراشمیش ساخته
من خودم هم نمیدونم واقعا اونور تنها میتونم زندگی کنم
بحثمم فقط دلتنگی نیست
من با یک هواستگار مسئله ی خارج رو مطرح کردم
قبول نکرد و بهم زدم
فعلا که امیدم به خداست
امیدوارم بتونم تنها زندگی کنم و زبان میخونم
چون حاضر نیستم 10 سال دیگه پشیمون شم که چرا نرفتم
اینکه دو نفر همزمان اپلای کنند یه فکر آرمانی و ایده آله

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - mahnaz103 - 30-10-2014

به بعضی مسائل اصلا نباید فکر کرد....خود به خود حل میشه

در مسیر اپلای امکان آشنایی با خیلی ها هست، چه برای پسرا چه برای دخترا، دلیل هم نمیشه همون اولش بهم بگن ایا قصدت ازدواجه یا نه و .....
میتونن در این مسیر  بدون تعهدی باهم آشنا بشن و سعی کنند مثل بچه های دبیرستانی وابستگی کارو خراب نکنه و چه بسا در این مسیر بهم خیلی هم کمک کنند و همدیگه رو هم بشناسن حالا نتیجه ، با گذشت زمان مشخص میشه.... شاید شد باهم ادامه بدن حتی باهم برن یا نه مسیرشون جدا بشه...
بنابراین اگه این وابستگیه وسط نباشه، آشنایی در مسیر اپلای هم میتونه برای هر دو نفر خوب باشه جدای از نتیجه نهایی که ممکنه ازدواج باشه یا نباشه.... 
من نمونه هایی دیدم که در مسیر اپلای اشنا شدن و یکی قبل اون یکی تونسته بره و اون یکی سعی کرده بره پیشش. یعنی انگیزه اش بیشتر شده و در نهایت باهم موندن 
یا نه بعضیا آشنا شدن همینجا در همین مسیر و تصمیم گرفتن وقتی یکیشون تونست بره، ازدواج کنند و باهم برن

این دو نمونه از دوستای خود من بودند هر دو هم خوشبختانه الان خیلی راضی اند و خوشحال

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - half_tone - 31-10-2014

سلام
بحث خیلی جالبیه. ممنون از مطرح کردنش.من همشو خوندم تقریبا. یه سوال دارم به نظر شما برای یه دختری که تا بخواد اپلای کنه و شروع تحصیلاتش بشه سنش حدود 33 34 سال بشه و بخاطر ادامه تحصیل تا این مدت ازدواجشو عقب انداخته چون اون همراهی رو که می خواسته با رفتن موافق باشه رو هنوز پیدا نکرده،اما تو ایران از همه نظر جوری بوده که خواستگارای خوبی داشته ،چقدر احتمال ازدواج توی یه کشور دیگه هست؟

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - ahmadpashaei - 01-11-2014

(31-10-2014, 07:47 PM)'half_tone' نوشته: سلام
بحث خیلی جالبیه. ممنون از مطرح کردنش.من همشو خوندم تقریبا. یه سوال دارم به نظر شما برای یه دختری که تا بخواد اپلای کنه و شروع تحصیلاتش بشه سنش حدود 33 34 سال بشه و بخاطر ادامه تحصیل تا این مدت ازدواجشو عقب انداخته چون اون همراهی رو که می خواسته با رفتن موافق باشه رو هنوز پیدا نکرده،اما تو ایران از همه نظر جوری بوده که خواستگارای خوبی داشته ،چقدر احتمال ازدواج توی یه کشور دیگه هست؟

سلام به شما و به این سایت خوش اومدین
خوب اینکه جوابشو شمام نمیدونید چه برسه به بقیه[img]images/smilies/shy.gif[/img]. خلاصه در داشتن خواستگارهای زیاد برای یک دختر عوامل زیادی دخالت دارند(البته بسته به نظر هرکس،من کلی میگم؛ خواهشا به من ربط ندین دیگه[img]images/smilies/angel.gif[/img]): 1- زیبایی ،2-فیزیک بدنی، 3- موقعیت کاری و پولی خانواده دختر، 4- موقعیت کاری و پولی خود دختر، اینها متاسفانه یا خوشبختانه حداقل در ایران زیاد به چشم میاد البته منطق میگه همه جای دنیا اینا بیشتر تاثیر دارن، 5-موقعیت تحصیلی و آینده احتمالی خود دختر، 6-کشوری که می خواد بره و اینکه خودش تا چه حد مستقل میتونه بره، 7- و یکی از مهمتریناش: اخلاق و رفتار ظاهری دختر (باطن نه!! آخه ازدواج مثل هندوانه سالم میمونه[img]images/smilies/blush.gif[/img])
خوب آدما از هر دو جنس به اینا فکر می کنن بسته به موقعیتشون.فعلا بحث خانم ها بود و من گفتم شما باید بررسی کنید شانستون چقدره[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - nanock - 01-11-2014

(01-11-2014, 12:16 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام به شما و به این سایت خوش اومدین
خوب اینکه جوابشو شمام نمیدونید چه برسه به بقیه[img]images/smilies/shy.gif[/img]. خلاصه در داشتن خواستگارهای زیاد برای یک دختر عوامل زیادی دخالت دارند(البته بسته به نظر هرکس،من کلی میگم؛ خواهشا به من ربط ندین دیگه[img]images/smilies/angel.gif[/img]): 1- زیبایی ،2-فیزیک بدنی، 3- موقعیت کاری و پولی خانواده دختر، 4- موقعیت کاری و پولی خود دختر، اینها متاسفانه یا خوشبختانه حداقل در ایران زیاد به چشم میاد البته منطق میگه همه جای دنیا اینا بیشتر تاثیر دارن، 5-موقعیت تحصیلی و آینده احتمالی خود دختر، 6-کشوری که می خواد بره و اینکه خودش تا چه حد مستقل میتونه بره، 7- و یکی از مهمتریناش: اخلاق و رفتار ظاهری دختر (باطن نه!! آخه ازدواج مثل هندوانه سالم میمونه[img]images/smilies/blush.gif[/img])
خوب آدما از هر دو جنس به اینا فکر می کنن بسته به موقعیتشون.فعلا بحث خانم ها بود و من گفتم شما باید بررسی کنید شانستون چقدره[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

شدیدا موافقم ..... [img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/shy.gif[/img][img]images/smilies/blush.gif[/img] یعنی از این بهتر نمی شد دسته بندی کرد .... ولی یه مورد رو از قلم انداختی:
4.5- خانواده دختر هم الان دیگه مهم هست : چند نفر هستن، اخلاقشون چطور هست، فرهنگشون چطور هست، یعنی به این توجه نکنی موفق نخواهی شد
بسیار تشکر می نمایم

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - ForeverBlue - 01-11-2014

یک ضرب المثل قدیمی ایرانی است که میگوید با یک دست نمیشود دو تا هندوانه برداشت. هر چند ضرب المثل ساده است اما به وضوح دشوار بودن شرایط را نشان میدهد.
ازدواج و مهاجرت هر یک به تنهایی کوهی از مشکلات و اما و اگرها به دنبال دارند. هر دو تصمیمات بسیار بزرگی هستند که به شدت زندگی را تحت تاثیر قرار میدهند و عملا میتوانند مسیر زندگی را تغییر دهند. به این دلیل به جای پذیرش کلمه مهاجرت را به کار میبرم که پذیرش هم به نوعی یک مهاجرت موقت است، هر چند در بسیاری موارد هدف اصلی از پذیرش برای بسیاری همان مهاجرت است.
هم برای ازدواج و هم برای مهاجرت باید ساعتها وقت صرف کنید، تحقیق، بررسی ، انتخاب و چاره اندیشی برای مشکلات پیش بینی نشده آینده. در این بین صدها رسم و سنت و تناقضهای خانواده ها و گیر کردن بین سنت و مدرنیته (فیلم جدایی نادر و سیمین را یادتان هست؟) را هم اضافه کنید دیگر واقعا همه چیز رنگ و روی بحران میگیرد.

شرایط برای خانمها به دلیل محدودیتهایی که دارند مسلما دشوارتر است اما برای آقایان شاید این بهتر باشد که اول وضعیت پذیرش/مهاجرت خود را به یک حالت پایدار برسانند و سپس برای ازدواج تصمیم گیری کنند. هدف از پذیرش/مهاجرت  مسلما بهتر شدن شرایط است و نه بدتر شدن آن. بدیهی است که اگر وضعیت پایدار نباشد شرایط بهتر نخواهد شد.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - atefeh_J - 01-11-2014

(30-10-2014, 09:43 PM)'sepinaz' نوشته:
خوب عزیز دلم این یه نفر رو که باهات اپلای کنه چطور پیدا میکنی؟؟؟
ما که پسر نیستیم
با فرهنگ ایران باید منتظر بمونیم
آقایون ما از غرب همه چیش رو گرفتن الا این یکی
حتی به آقایی که چند سال باهات روابط صمیمانه و دوستانه داشته
اظهار علاقه کنی
میره پشت سرش رو هم نگاه نمی کنه
بره یه دختر ایرانی که با فرهنگ ایرانی بزرگ شده
شرایط ازدواج اونور هم مهیا نیست
کلا انگار برای انتظار ساخته شدیم
و خودمون رو موضوع ازدواج اراده نداریم
باید منتظر باشیم مورد بیاد سمتمون
آقایون هم علاقه ی چندانی به اپلای همزمان ندارند
برعکس خانم ها
کلا فرهنگ ایران از ما دخترا یه چیز قاراشمیش ساخته
من خودم هم نمیدونم واقعا اونور تنها میتونم زندگی کنم
بحثمم فقط دلتنگی نیست
من با یک هواستگار مسئله ی خارج رو مطرح کردم
قبول نکرد و بهم زدم
فعلا که امیدم به خداست
امیدوارم بتونم تنها زندگی کنم و زبان میخونم
چون حاضر نیستم 10 سال دیگه پشیمون شم که چرا نرفتم
اینکه دو نفر همزمان اپلای کنند یه فکر آرمانی و ایده آله

با سلام
منم خیلی با صحبت جناب foreverblue موافق هستم. هر کدام از این ها (ازدواج و پذیرش) به تنهایی خیلی زمان بر و وقت گیر هستند. دوستانی که در گیر اپلای هستند میدانند که چقدر احتمالات مختلفی برای قبولی و یا ردشان وجود داره و همه چیز 100 درصد نیست!!! دیگه با این وضع بخوای ازدواج را هم وارد کنی دیگه نور علی نور میشه. البته من دیدگاه فمینیستی خودم را دارم و با نظر مهناز جان زیاد موافق نیستم. اینکه به قصد شناخت و نه ازدواج آشنا شد این مدل رابطه تنها ضررش برای خانمها هست چون قوه احساسشان بیشتر از منطق درگیر میشه و برای آقایون کنار آمدن با این قضیه چه بسا خیلی خیلی راحتتر است!
سپیناز جان شما هم به نظرم تمام موارد را با هم پیش ببر. ممکنه خوشبختی و آرامشت همین جا باشه از کجا میدانی؟؟
پس به نظرم برای خواستگارهایی که ارزش و قدر تو را می دانند بیشتر وقت بذار. البته منظورم این نیست که با این صحبت از هدفت دور بشی! منظورم اینه که آینده غیر قابل پیش بینی است و به نظرم لزومی نداره قضیه پذیرش گرفتن و مهاجرت در ابتدای کار مطرح بشه. Smile

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Glee - 04-11-2014

(15-08-2014, 05:40 PM)'saaaaam' نوشته: نقل قول از دوستم:" از نظر من این دو تا مقوله خیلی به هم مربوط نیستند. نظر من ( یک خانم ):
حالت اول :شما درگیر اپلای هستید و پذیرش میگیرید . کیس مناسبی ندارید. به نظر من اشتباهه که به دلیل تنها نبودن در غربت با کسی ازدواج کنید!! بهتر است که تنها بروید خارج و شرایط رو ببینید بعد تصمیم بگیرید.
حالت دوم :شما درگیر اپلای هستید و پذیرش میگیرید و کیس مناسبی تو زندگی تون هست. به نظر من رابطه رو حفظ کنید. اگه به قول اینوری های she is the one خارج که سهله جهنم هم باهاتون میاد. وقتی دو نفر عاشق هم هستند داشون میخاد همیشه با هم باشند. اگه هر کدوم نبودن با هم رو به هر طریقی انتخاب کنه اون رابطه ترک خورده است! الان خارج بعدا یه دلیل دیگه رو به شما ترجیح میدهد!
من وقتی خودم اپلای کردم و اومدم نه در سن ازدواج بودم و نه موردی تو زندگی ام بود برای همین چنین معقوله ایی به ذهنم نرسید. اینجا ازدواج کردم همسرم ایرانی نیست و خیلی هم راضی هستم. از نظر من هم ازدواج با غیر ایرانی تفاوت های خودش رو داره ولی بهتر و بدتر نیست. صرفا متفاوته. 
تو این 7 سالی و اندی که با قشر دانشجو اینجا در اتباط بودم این موارد رو دیدم:
  1. - دختر و پسر در ایران زن و شوهر بودند یکی یا هر دو پذیرش گرفته دیگری همراه بوده.
  2. - با هم دوست بودند اینجا با هم ازدواج کردند. ( هر دو پذیرش گرفتند )
  3. - مجرد اومدند و اینجا با کسی آشنا شدند و ازدواج کردند چه ایرانی و چه خارجی.
  4. - مجرد پذیرش گرفتند و بعد از چند سال چون نتونستند به دلایل واضح اینجا همسر پیدا کنند رفتند ایران با دوست دختر یا به شکل معرفی ازدواج کردند و برگشتند کانادا.
از این چهار گروه چیزی که من دور و برم دیدم ( و نه آمار حقیقی ) دو تا گروه اول متاسفانه بیشتر طلاق و جدایی توش بوده. از نظر من اکثرشون از قبل رابطه شون مشکل داشته و خارج اومدن تشدید کرده مشکلات رو. عین یه کشتی که ترک داشته باشه و توی آب ساکن چیزیش نشه ولی وقتی توی موج بیافته غرق بشه.
گروه آخر از همه موفق تر بوده ( باعث تعجب خود من) شاید به این دلیل که هر دو طرف رابطه تکلیفشون مشخص بوده.
از هر چهار گروه هم زوج خوشبخت زیاده و غیر خوشبخت. فرمولی وجود نداره. تنها این که اگه ازدواج رو به شکل معامله ببینینم بیاد یادمون باشه معامله هم سود داره و هم باخت و زیان. ولی با عشق ازدواج کنی دیگه معامله نمیکنی که نگران زیان باشی."

سلام
 به نظرم تحلیل دوستتون خیلی منطقیه، و در مورد دوستام شاهد همین قضایا بودم...
در حالت کلی هم به نظر من تشکیل یه زندگی بین دو نفر که کاملا از فرهنگ و خانواده های متفاوتی هستن به اندازه کافی سخت هست. خودمون هم شاهدیم که معمولا یه زوج تازه با وجود اینکه زیر سایه حمایت و راهنمایی خانواده هاشون هستن و شاید مشکل مالی ای هم نداشته باشن، اکثرا اول زندگی با مشکلات زیادی بین خودشون روبرو میشن، حالا چه برسد که بلافاصله هم برن یه محیط کاملا متفاوت و جدید ...
در مورد نظر یکی دو تا از دوستان هم که از پرتوقعی و شرایط سخت دختر خانمها و معیارهای آقایون گفته بودن، (بدون تعصب و نسبت دادن این نظرها به خودشون) باید بگم قبول کنید که وقتی آقایی معیارهاش فقط شرایط ظاهری و فیزیکی و مالی طرف مقابل و حتی تعداد نفرات خانوادش هست (هم کفو بودن مساله دیگه ایه) ، در مقابل هم باید انتظار داشته باشه که دخترخانم هم شرایط مالی و سختی رو پیش پاش بذاره؟!!
 ولی اصلا درست نیست یک طرفه قضاوت کنید در حالی که خیلی از رفتارهای نامناسب آقایون و خانوادشون رو نادیده میگیرید...این رو هم مد نظر داشته باشید که خیلی از شرایط سنگینی که پیش پاتون گذاشته میشه همیشه هم به خاطر چشم وهم چشمی نیست، خیلی وقتا در جواب رفتارهای خودتونه!!! که خدا کنه این زندگی اصلا شروع نشه[img]images/smilies/confused.gif[/img]!!!
اینم جالب بود (یادم نیست از کیه):
"Between the age of 15 and 32,
Don't worry about getting married,
Don't worry about settling down,
Don't worry about having a baby.
Give Birth To Yourself."

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - half_tone - 04-11-2014

سلام دوستان
ممنون از پاسختون...
من با مواردی که اشاره کردید و در حال حاضر توی ازدواج بخصوص در ایران مطرحه موافقم .هرچند که به قول یکی دیگه از دوستامون درست و غلطش جای بحث داره !![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
 از نظر من چندین سال تاخیر در ازدواج به شرط رسیدن به شرایط بهتر تحصیلی و کاری و زندگی در جایی که هدفتون هست و سپس ازدواج با خیال راحت تر، در کیفیت زندگی مشترک مشکلی ایجاد نمی کنه و حتی بخاطر پخته شدن فرد، میتونه تو بهبود و استحکام روابط و آرامش طرفین موثرتر باشه.[img]images/smilies/heart.gif[/img]
اما سوالم اینه که برای خانم ها یه مورد سن هم اضافه میشه و معمولا جزئ دغدغه های ازدواج از طرف اطرافیان مطرح میشه!!
میخوام بدونم به نظر شما برای یه دختری که شرایط مناسب ازدواج تو ایران رو از لحاظ ظاهر و اخلاق و خانواده و تحصیلات داره، پس احتمالا اونجا هم خواهد داشت!! ( نگید چه ازخود راضیه!![img]images/smilies/blush.gif[/img]) البته بجز مسائل مالی که اونجا قضیش ممکنه فرق کنه و همه فقط چند سال اول یه دانشجو خواهند بود[img]images/smilies/undecided.gif[/img][img]images/smilies/confused.gif[/img]، اما میخواد به کشور دیگه ای بره و تو کارشم پیشرفت کنه و بنابراین ازدواجش چند سال تاخیر پیدا میکنه، مسئله سن میتونه تاثیر کذار باشه؟
ممنونم از پاسخهاتون

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Glee - 04-11-2014

(04-11-2014, 05:11 PM)'half_tone' نوشته: سلام دوستان
ممنون از پاسختون...
من با مواردی که اشاره کردید و در حال حاضر توی ازدواج بخصوص در ایران مطرحه موافقم .هرچند که به قول یکی دیگه از دوستامون درست و غلطش جای بحث داره !![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
 از نظر من چندین سال تاخیر در ازدواج به شرط رسیدن به شرایط بهتر تحصیلی و کاری و زندگی در جایی که هدفتون هست و سپس ازدواج با خیال راحت تر، در کیفیت زندگی مشترک مشکلی ایجاد نمی کنه و حتی بخاطر پخته شدن فرد، میتونه تو بهبود و استحکام روابط و آرامش طرفین موثرتر باشه.[img]images/smilies/heart.gif[/img]
اما سوالم اینه که برای خانم ها یه مورد سن هم اضافه میشه و معمولا جزئ دغدغه های ازدواج از طرف اطرافیان مطرح میشه!!
میخوام بدونم به نظر شما برای یه دختری که شرایط مناسب ازدواج تو ایران رو از لحاظ ظاهر و اخلاق و خانواده و تحصیلات داره، پس احتمالا اونجا هم خواهد داشت!! ( نگید چه ازخود راضیه!![img]images/smilies/blush.gif[/img]) البته بجز مسائل مالی که اونجا قضیش ممکنه فرق کنه و همه فقط چند سال اول یه دانشجو خواهند بود[img]images/smilies/undecided.gif[/img][img]images/smilies/confused.gif[/img]، اما میخواد به کشور دیگه ای بره و تو کارشم پیشرفت کنه و بنابراین ازدواجش چند سال تاخیر پیدا میکنه، مسئله سن میتونه تاثیر کذار باشه؟
ممنونم از پاسخهاتون

سلام
شاید اگه بعدش برگردید اینجا و بخواید ازدواج کنید مساله ساز باشه، با توجه به یه سری از افکار رایج اینجا...ولی اونجا فکر نمی کنم به هیچ عنوان مشکلی داشته باشید، اونجا اصلا مسئله سن مطرح نیست، حتی ایرانیهایی هم که اونجا هستن تقریبا سیستم فکریشون تا حدودی به سیستم فکری و اعتقادی اونجا نزدیکتر میشه، مثل همون مثال رانندگی که یکی از دوستان تو پست های قبلی بهش اشاره کرده بودن...
نگران نباش ولی با سرنوشتت هم سعی نکن مقابله کنی...