آکادمیا کافه
سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - mt67 - 14-11-2015

سلام
برای آنلاین اپلیکیشن مراحل ارسال مدرک دقیقا به چه صورتیه؟ الان من تازه مدارکمو از دانشگاهها گرفتم حالا باید همه این مراحل (1.وزارت علوم 2.دارالترجمه 3.مهر و موم توسط دانشگاهها) انجام شه و بعد من ازون اسکن بگیرم واسه اپلای؟ یا این کارا واسه وقتیه که پذیرش گرفتیم که ببریم دانشگاه مقصد؟ خلاصه اینکه الان واسه اپلای از چی اسکن بگیرم؟
ممنون

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Andre - 14-11-2015

(14-11-2015, 12:49 PM)mt67 نوشته: سلام
برای آنلاین اپلیکیشن مراحل ارسال مدرک دقیقا به چه صورتیه؟ الان من تازه مدارکمو از دانشگاهها گرفتم حالا باید همه این مراحل (1.وزارت علوم 2.دارالترجمه 3.مهر و موم توسط دانشگاهها) انجام شه و بعد من ازون اسکن بگیرم واسه اپلای؟ یا این کارا واسه وقتیه که پذیرش گرفتیم که ببریم دانشگاه مقصد؟ خلاصه اینکه الان واسه اپلای از چی اسکن بگیرم؟
ممنون

درود،

ابتدا مدارکتون رو با گرفتن تأیید وزارت علوم به قابل ترجمه رسمی تبدیل میکنید. همین فوروم رو دنبال کنید تا مراحل آن دستتون بیاد. در مرحله بعد اونا رو به دارلترجمه برای ترجمه شدن تقدیم میکنید. توجه کنید که نسخه ای که ترجمه میکنید یک نسخه کپی برابر اصل بهش ضمیمه شده. تنها کاری که میکنید اینه که از صفحه اول تا آخر اون ترجمه و کپی برابر اصل ها اسکن میکنید و فایل PDF میسازید. هر جایی که بهش نیاز داشتید از اون استفاده میکنید.

اطلاعات تکمیلی: به طور خلاصه در این روش هر آنچه که بعداً قراره واسشون بفرستین به صورت آنلاین واسشون میفرستین. بعضی از دانشگاهها هستند که در همان مرحله اول یک نسخه الکترونیکی و یک نسخه کاغذی از مدارکتون نیاز دارند که طبیعتاً برای دو نوع Archive ای که دارن این دو نسخه رو تقاضا میکنند. سایرین هم یکی از این دو حالت رو تنها در مرحله اول تقاضا میکنند. یعنی یا تنها نسخه الکترونیک ازتون درخواست دارند و بعد از پذیرش نسخه کاغذی رو واشون میفرستید و یا اینکه به صورت کاغذی اپلای میکنید.

موفق باشید

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - مهمان - 07-12-2015

سلام. اگر يك مترجم ريز نمراتي را ترجمه كند و متوجه نشود كه ان مدارك جعلي است، دادگستري چه حكمي براي ان مترجم صادر ميكند؟

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - mmjavad - 07-12-2015

(07-12-2015, 04:36 PM)مهمان نوشته: سلام. اگر يك مترجم ريز نمراتي را ترجمه كند و متوجه نشود كه ان مدارك جعلي است، دادگستري چه حكمي براي ان مترجم صادر ميكند؟

دادگستری به مترجم چه کار داره، خیلی راحت مدارک رو تایید نمیکنه دیگه!
ترجمه که مهم نیست الان هرچیزی رو ببرید ترجمه می کنن

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Torkan - 07-12-2015

(07-12-2015, 10:20 PM)mmjavad نوشته: دادگستری به مترجم چه کار داره، خیلی راحت مدارک رو تایید نمیکنه دیگه!
ترجمه که مهم نیست الان هرچیزی رو ببرید ترجمه می کنن

درود

بله درسته. منتهی منظور ایشون اینه که در این میان حکم اون مترجم چیه اگر دادگستری متوجه بشه یا حتی کسی حالا به هر دلیلی شکایت بکنه. اینجا اگر مترجم اثبات کنه که سهوی کار رو انجام داده، فقط یقه اون فردی گرفته میشه که مدارک جعلی رو کرده و احتمالا کار به جاهای باریکتر میکشه که در اینجا نمیگنجه توضیح بدم.
اثباتش هم ساده است: مترجمی ترجمه رسمی میکنه که اون نسخه اصل ممهور به اداره ای باشه که ازش صادر شده و تاییدیه داره. مثلا وزارت علوم برای ریز نمرات.
ولی اگر عمدی باشه حتی ممکنه پروانه کار هم گرفته بشه ازش.
البته اینها مربوط به مملکتی است که قوانین رو اجرا بکنهSmile

بااحترام،
ترکان

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - akbar_saeedi - 11-12-2015

سلام
دوستان از چند نفر شنیدم برای دانشگاه های امریکا تایید وزارت خارجه و دادگستری نیاز نیست....کسی نظر دقیقتری نداره؟

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - butterfly - 11-12-2015

(11-12-2015, 12:38 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام
دوستان از چند نفر شنیدم برای دانشگاه های امریکا تایید وزارت خارجه و دادگستری نیاز نیست....کسی نظر دقیقتری نداره؟

دوست عزیز نمیشه یه حکم کلی برای همه دانشگاه ها صادر کرد. مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای مدارک از دانشگاهی به دانشگاه دیگه متفاوته. بهترین کار مطالعه بخش admission وب سایت دانشگاه مورد نظره.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - raminz - 03-01-2016

سلام بچه ها،
من مدارک ترجمه شده لیسانس رو با مهر مترجم دارم ولی تآییدات دادگستری و وزارت امور خارجه رو ندارن.
امروز مدارک رو برده بودم علم و صنعت که تو پاکت دانشگاه مهر و موم بشه، گفتن بدون تأییدات نمیشه! (در صورتیکه مثلاً امیرکبیر خیلی راحت میزاره تو پاکت بدون تأییدات هم)
حالا سوال من اینه: من عجله دارم و خودم میخوام این مدارک رو ببرم تأیید دادگستری و وزارت خارجه. از دوستان کسی میدونه دقیقاً مراحل کار چیه؟ 
خیلی ممنون

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - آدریان سابق - 03-01-2016

(03-01-2016, 06:28 PM)raminz نوشته: سلام بچه ها،
من مدارک ترجمه شده لیسانس رو با مهر مترجم دارم ولی تآییدات دادگستری و وزارت امور خارجه رو ندارن.
امروز مدارک رو برده بودم علم و صنعت که تو پاکت دانشگاه مهر و موم بشه، گفتن بدون تأییدات نمیشه! (در صورتیکه مثلاً امیرکبیر خیلی راحت میزاره تو پاکت بدون تأییدات هم)
حالا سوال من اینه: من عجله دارم و خودم میخوام این مدارک رو ببرم تأیید دادگستری و وزارت خارجه. از دوستان کسی میدونه دقیقاً مراحل کار چیه؟ 
خیلی ممنون

با درود

دوست عزیز الان مطمئن نیستم که خودتون میتونین شخصا برین برای تایید دادگستری، تا پارسال که میشد.
اون موقع کوچه پشت آتش نشانی تو میدون حسن آباد.
قبلش باید با خودتون تمبر دولتی ببرید، میتونید از دارالترجمه بگیرین.
بعد از دادگستری، باید برید توپخونه (میدون امام خمینی)، وزارت خارجه، ساختمون شماره نه بود به نظرم. از پله ها برید بالا و از گیت رد شید.
اونجا باید نوبت بگیرید، بعدا صداتون میکنند و مدارک رو میگیرند ازتون، بعدا که تایید شد ( همون روز البته ) بهتون برمیگردونن. معمولا تا آخر وقت اداریشون کارتون انجام میشه. اون موقع پول نقد هم میگرفتند، ولی شما کارت بانکی هم ببرین.
یه عکس هم هست از سایت خود وزارتخونه :
http://mfa.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=130
حسن آباد نزدیکه به اینجا، میتونین وقتی رفتین برای تایید دادگستری، بپرسین که کارتون چه قدر طول میکشه، تا شاید تونستید بیاید از ساختمون شماره 9 هم نوبت بگیرید. البته به عنوان پیشنهاد !

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - iman7 - 03-01-2016

(03-01-2016, 06:28 PM)raminz نوشته: سلام بچه ها،
خیلی ممنون

این کارمندهای علم وصنعت برای خودشون دنیای قانونگذاری جالبی دارن. 
من رفته بودم کارنامه رو مهر و موم کنم تو پاکت، خانمه گیر داده بود که ما 2 تا بیشتر نمی گذاریم تو پاکت... 
هرچی هم یکی ب دو می کردیم فایده نداشت آخرش گفت 3 تا (غر می زد که برای 1 نفر که کار را انجام بدی بقیه هم خبر دار میشن- حالا من هم برای راضی کردنش می گفتم من اصلا با کسی در ارتباط نیستم و 6 ساله فارع التحصیل شدم و این حرفا... تو را خدا وضعیت رو داشته باش.)
 خیلی هم شیک می گفت دوس داری با رئیسمون هم صحبت کن اونم همینو میگه. خلاصه ما آخرش راضیش کردیم 5 نسخه ما رو بگیره بگذاره اونجا شاید رئیسش دستورشو داد. هفته بعد آمدی تحویل بگیرم دیدم اون خانمه نیست. کا را هم انجام نداده بود اصلا. همکارش خیلی خوش اخلاق امد نشست کار منو انجام داد و 5 نسخه من و 5 نسخه خانم را سیل کرد داد دستمون. 
دوباره ببر. شانس بیاری خود خانمه نباشه و یا اخلاقش خوب باشه.