آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 19-09-2017

(19-09-2017, 09:47 PM)pegyyy نوشته: یعنی به نظر شما ممکن هست مشکلی ایجاد کنه؟  از طرفی نگرانی من بابت این هست که تو انگیزه نامه اول نگفتم و وقتی ازم توضیح بیشتر خواستن گفتم دانشجو بودم این مدت... البته من توضیح دقیق دادم چرا اینجا  رو رها میکنم.

از منظر من خیلی طبیعی پاسخ دادین اما خب بهتر میبود که در بار اول این موضوع اشاره میشد اما خب به طبع بعد شما اشاره کردید. بهتره تماس داشته باشید. البته پیگیر هم باشید

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - pegyyy - 19-09-2017

(19-09-2017, 10:16 PM)Shihan نوشته: از منظر من خیلی طبیعی پاسخ دادین اما خب بهتر میبود که در بار اول این موضوع اشاره میشد اما خب به طبع بعد شما اشاره کردید. بهتره تماس داشته باشید. البته پیگیر هم باشید
خیلی ممنون از پاسختون. سفارت آلمان در ارتباط با پیگیری خیلی سخت گیر هست و کوچکترین اطلاعاتی نمیده. تو رزومه اول من اشاره کردم ریسرچر بودم در دانشگاهی که دکتری میخونم ولی عبارت دانشجو دکتری رو قید نکرده بودم.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - avernus - 24-09-2017

سلام، خسته نباشید
ممنون از تایپیک مفیدی که برای پاسخگویی، راهنمایی و کمک ایجاد کردین.
چندتا سوال در مورد گرفتن ویزای تحصیلی آلمان داشتم، خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید که احتمال ریجکت شدنم به حداقل برسه.
1- اینکه مدرک کارشناسی من با دیپلم متفاوته مشکلی ایجاد نمیکنه؟

2- با وجود اینکه من مدرک کارشناسی معماری دارم( با معدل 14.5) اما میخوام برای کارشناسی اقدام کنم، یعنی توی آلمان هم کارشناسی بخونم، آیا گیر نمیدن به این موضوع؟ دلیلم برای این کار اینه که نحوه ی آموزشی اونجا با اینجا متفاوته و به نظرم بهتره از اول با متود اونجا ادامه بدم.

3- من از تاریخ مدرک کارشناسیم 2 سال میگذره و تو این دو سال خیلی جاها کار کردم(که البته من برای سال آینده میخوام اقدام کنم و میشه سه سال)، اما متاسفانه هیچ جا بیمه نداد Sad من این گپ تحصیلی رو چجوری میتونم پر کنم؟
آیا میشه از شرکت های معتبر نامه ببرم و بگم در زمینه ی تحصیلیم کار میکردم یا حتما بیمه میخوان؟
من چندتا نرم افزار معماری بلدم و میتونم مدرکشو تهیه کنم، حتی بعضی از مدارک بین المللیه، میشه بگم توی این مدت علاوه بر کار کردن، به دنبال یادگیری این نرم افزارا هم بودم؟

4- گردش حساب چه مدت رو میخوان و چقدر توی حساب باشه مناسبه؟

5- مدرک نرم افزارها برای پذیرش من میتونه موثر باشه؟

6- آیا کسی که برای ویزای تحصیلی ریجکت میشه میتونه بازم اقدام کنه؟دلیل ریجکت شدن اعلام میشه که بعدا بتونیم کامل کنیم؟

کلی سوال داشتم اما ذهنم کار نمیکنه، ببخشید که طولانی شد، پیشاپیش ممنونم از کمکتون

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 25-09-2017

(24-09-2017, 08:55 PM)avernus نوشته: سلام، خسته نباشید
ممنون از تایپیک مفیدی که برای پاسخگویی، راهنمایی و کمک ایجاد کردین.
چندتا سوال در مورد گرفتن ویزای تحصیلی آلمان داشتم، خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید که احتمال ریجکت شدنم به حداقل برسه.
1- اینکه مدرک کارشناسی من با دیپلم متفاوته مشکلی ایجاد نمیکنه؟

2- با وجود اینکه من مدرک کارشناسی معماری دارم( با معدل 14.5) اما میخوام برای کارشناسی اقدام کنم، یعنی توی آلمان هم کارشناسی بخونم، آیا گیر نمیدن به این موضوع؟ دلیلم برای این کار اینه که نحوه ی آموزشی اونجا با اینجا متفاوته و به نظرم بهتره از اول با متود اونجا ادامه بدم.

3- من از تاریخ مدرک کارشناسیم 2 سال میگذره و تو این دو سال خیلی جاها کار کردم(که البته من برای سال آینده میخوام اقدام کنم و میشه سه سال)، اما متاسفانه هیچ جا بیمه نداد Sad من این گپ تحصیلی رو چجوری میتونم پر کنم؟
آیا میشه از شرکت های معتبر نامه ببرم و بگم در زمینه ی تحصیلیم کار میکردم یا حتما بیمه میخوان؟
من چندتا نرم افزار معماری بلدم و میتونم مدرکشو تهیه کنم، حتی بعضی از مدارک بین المللیه، میشه بگم توی این مدت علاوه بر کار کردن، به دنبال یادگیری این نرم افزارا هم بودم؟

4- گردش حساب چه مدت رو میخوان و چقدر توی حساب باشه مناسبه؟

5- مدرک نرم افزارها برای پذیرش من میتونه موثر باشه؟

6- آیا کسی که برای ویزای تحصیلی ریجکت میشه میتونه بازم اقدام کنه؟دلیل ریجکت شدن اعلام میشه که بعدا بتونیم کامل کنیم؟

کلی سوال داشتم اما ذهنم کار نمیکنه، ببخشید که طولانی شد، پیشاپیش ممنونم از کمکتون

دروود بر شما

1- یعنی چی؟ دیپلم تجربی ؟ و رشته فنی مهندسی که نمیشه! اگر از یک مجموعه نباشن اشکال داره.
2- خیر. اگر مشکل سن نداشته باشی مورد نداره. اما بیشتر رشته های معماری به زبان المانی هست و شما باید مدرک زبان المانی اخذ کنی.
3- نیاز به بیمه نیست. فقط گواهی از شرکت که نشون بده شما اون مدت کاز میکردید .
4- گردش حساب نیاز ندارن. باید هزینه یکسال زندگی به مبلغ 8600 یورو رو به اثبات برسونید
5- خیر. ممکنه برای برخی رشته ها مثبت تلقی بشه اما نه برای معماری.
6- بله. حداقل چند ماه باید صبر کنید و سپس اقدام کنید. علت ریجکت تقریباً اعلام نمیشه.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - avernus - 25-09-2017

(25-09-2017, 12:21 PM)Shihan نوشته: دروود بر شما

1- یعنی چی؟ دیپلم تجربی ؟ و رشته فنی مهندسی که نمیشه! اگر از یک مجموعه نباشن اشکال داره.
2- خیر. اگر مشکل سن نداشته باشی مورد نداره. اما بیشتر رشته های معماری به زبان المانی هست و شما باید مدرک زبان المانی اخذ کنی.
3- نیاز به بیمه نیست. فقط گواهی از شرکت که نشون بده شما اون مدت کاز میکردید .
4- گردش حساب نیاز ندارن. باید هزینه یکسال زندگی به مبلغ 8600 یورو رو به اثبات برسونید
5- خیر. ممکنه برای برخی رشته ها مثبت تلقی بشه اما نه برای معماری.
6- بله. حداقل چند ماه باید صبر کنید و سپس اقدام کنید. علت ریجکت تقریباً اعلام نمیشه.

ممنون از جوابا و کمکتون
بله من تجربی خوندم، به خاطر اینکه به هیچ عنوان دبیرستانی که بودم اجازه نداد ریاضی بخونم، سال اول دبیرستان یه تست میگیرن برای اینکه آدم متوجه توانایی هاش بشه، من اولویت اولم تجربی بود، واسه همین دیپلم تجربی دارم اما کنکور ریاضی دادم، نه فنی.
سنم 26ساله، بله از همین چهارشنبه کلاس زبانم شروع میشه.
البته من از چند نفر واسه متفاوت بودن مدرک دبپلم و لیسانس پرسیدم، گفتن مشکلی نداره و آخرین مدرکی که میخوای ادامه بدی مهمه، اما از اونجا که تا مطمئن نشم اقدام نمیکنم، گفتم شمارو هم زحمت بدم.
بازم ممنونم از راهنماییتون

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 26-09-2017

(25-09-2017, 09:21 PM)avernus نوشته: ممنون از جوابا و کمکتون
بله من تجربی خوندم، به خاطر اینکه به هیچ عنوان دبیرستانی که بودم اجازه نداد ریاضی بخونم، سال اول دبیرستان یه تست میگیرن برای اینکه آدم متوجه توانایی هاش بشه، من اولویت اولم تجربی بود، واسه همین دیپلم تجربی دارم اما کنکور ریاضی دادم، نه فنی.
سنم 26ساله، بله از همین چهارشنبه کلاس زبانم شروع میشه.
البته من از چند نفر واسه متفاوت بودن مدرک دبپلم و لیسانس پرسیدم، گفتن مشکلی نداره و آخرین مدرکی که میخوای ادامه بدی مهمه، اما از اونجا که تا مطمئن نشم اقدام نمیکنم، گفتم شمارو هم زحمت بدم.
بازم ممنونم از راهنماییتون

برای لیسانس ممکنه ازتون بپرسه (پیش دانشگاهی و دیپلمت) و ممکنه نپرسه. از نظر من بستگی به دانشگاه داره. حالا شما اقدام کن اگر به موردی برنخوردی پس مشکلی نداره.
در خصوص سن هم موردی نیست اما دیگه خیلی طولش نده مثلاً 2 سال دیگه اپلای کنی.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - mosnikk - 06-01-2018

با سلام
یکی از دوستان من 35 سال سن داره و لیسانس نرم افزار- کامپیوتر با معدل 16.80 داره
برای پذیرش مشکلی نداره اما چیزی حدود 11 سال گپ بین تحصیلات داره یعنی 11 پیش لیسانس گرفته
اما تو این سالها سابقه بیمه داره و کار مرتبط با رشته و رزومه مناسب و همچنین متاهل و بچه دار شده
تنها نگرانی برای ریجکت سفارت هست می خواستم ببینم کسی از دوستان تجربه خواصی در این زمینه داره بتونه به ما کمک کنه

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Torkan - 06-01-2018

(06-01-2018, 10:14 AM)mosnikk نوشته: با سلام
یکی از دوستان من 35 سال سن داره و لیسانس نرم افزار- کامپیوتر با معدل 16.80 داره
برای پذیرش مشکلی نداره اما چیزی حدود 11 سال گپ بین تحصیلات داره یعنی 11 پیش لیسانس گرفته
اما تو این سالها سابقه بیمه داره و کار مرتبط با رشته و رزومه مناسب و همچنین متاهل و بچه دار شده
تنها نگرانی برای ریجکت سفارت هست می خواستم ببینم کسی از دوستان تجربه خواصی در این زمینه داره بتونه به ما کمک کنه

فقط باید اثبات کنید برای درس خوندن میرید!

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - mosnikk - 07-01-2018

یعنی فقط نوشتن انگیزه نامه و همچنین مصاحبه که نشون میده چی به چی هست مهمه درسته

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Torkan - 07-01-2018

(07-01-2018, 10:33 AM)mosnikk نوشته: یعنی فقط نوشتن انگیزه نامه و همچنین مصاحبه که نشون میده چی به چی هست مهمه درسته

قطعا مهمه
بقیش دیگه دست شانس خدا افسر یا هر چی که اسمش رو بزارین!