آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - k24 - 15-11-2013

(14-11-2013, 12:14 PM)'M1KE' نوشته: گرایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک جزو گرایش‌های خاص عمران هست و این نوع رشته‌ها را گاهی در بعضی دانشگاه‌ها و کشورها ممکنه مستقل از دپارتمان مهندسی عمران پیدا کنید.
فایلی که به پیوست می گذارم یک کتابچه ۲۳۶ صفحه‌ای هست که فهرست دانشگاه‌های آلمان را برای گرایش‌های مختلف دانشگاهی اشاره کرده.
در صفحه ۳۰ این کتابچه فهرست حدود ۵۰-۴۰ دانشگاه‌ آلمان که رشته مهندسی حمل و نقل و ترافیک را دارند اشاره شده. فهرست در انتهای بخش موردنظر یعنی در صفحه ۳۱ هست. عنوان دانشگاه‌ها به صورت مخفف هست که عنوان کامل اون دانشگاه‌ها در ابتدای کتابچه اشاره شده. در صفحه ۳۱ هم به طور مستقل دانشگاه‌هایی که مهندسی عمران را دارند اشاره شده. به عبارتی در سیستم دانشگاه‌های آلمان این گرایش را تقریبا مستقل از مهندسی عمران در نظر می‌گیرند.
اینکه زبان ارائه آلمانی هست یا انگلیسی را همونطور که Mr-voltage عزیز اشاره کردند از سایت دانشگاهشون کنترل کنید. در کل در دوره دکترا چون بیشتر حالت فردی داره تا گروهی٬ محدودیت کمتری از نظر زبان ارائه وجود داره و معمولا استادان کشورهای غیر انگلیسی زبان حاضر می شوند که دانشجوی انگلیسی زبان بردارند. ولی در دوره های ارشد چون حالت ارائه درس و کلاسی دارند محدودیت بیشتری از نظر زبانی وجود داره و در بیشتر موارد می‌بایست مدرک زبان آن کشور خاص رو هم داشته باشید.

مرسی از فایلی که قرار دادید. 
منطورتون از اینکه حمل ونقل و ترافیک جزو گرایش های خاص هستند چیه؟ یعنی به افراد با شرایط بهتر پذیرش میدن؟ یا منظورتون مورد دیگه ای هست؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 15-11-2013

(15-11-2013, 09:33 AM)'k24' نوشته:
منطورتون از اینکه حمل ونقل و ترافیک جزو گرایش های خاص هستند چیه؟ یعنی به افراد با شرایط بهتر پذیرش میدن؟ یا منظورتون مورد دیگه ای هست؟

در صفحه قبل هم ذکر کردم، متاسفانه برخی از گرایشهای عمران در المان خیلی متمرکز روی ان کار نمیشه و بهمین دلیل محدودیت وجود داره، بنابراین باید از این نظر جزو گرایشهای خاص و محدود ارزیابی اش کرد. مانند رشته شهرسازی و معماری که  باز هم کم موقعیت دارند. مسلماً وقتی پای محدودیت ظرفیت وسط میاد و متقاضی زیاد بهترین رزومه ها انتخاب میشن. این موارد همه برای تحصیل به انگلیسی بود. به المانی خوندن یه بحث جداست.

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - k24 - 15-11-2013

(15-11-2013, 10:05 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
در صفحه قبل هم ذکر کردم، متاسفانه برخی از گرایشهای عمران در المان خیلی متمرکز روی ان کار نمیشه و بهمین دلیل محدودیت وجود داره، بنابراین باید از این نظر جزو گرایشهای خاص و محدود ارزیابی اش کرد. مانند رشته شهرسازی و معماری که  باز هم کم موقعیت دارند. مسلماً وقتی پای محدودیت ظرفیت وسط میاد و متقاضی زیاد بهترین رزومه ها انتخاب میشن. این موارد همه برای تحصیل به انگلیسی بود. به المانی خوندن یه بحث جداست.

خیلی ممنون
توی فایلی که قرار دادید دانشگاه کارلسروهه هم گرایش حمل و نقل و ترافیک رو داشت. به نظرتون منی که تا قبل از خروج از کشور مدرک C1 آلمانی رو میگیرم چقدر شانس دارم واسه پذیرشش؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 15-11-2013

(15-11-2013, 10:12 AM)'k24' نوشته:
خیلی ممنون
توی فایلی که قرار دادید دانشگاه کارلسروهه هم گرایش حمل و نقل و ترافیک رو داشت. به نظرتون منی که تا قبل از خروج از کشور مدرک C1 آلمانی رو میگیرم چقدر شانس دارم واسه پذیرشش؟

اگر بتونی مدرکش رو بگیری و معدلت بالای 15 باشه احتمالش بالای 90% هست. به این دلیل عرض میکنم که دانشگاه KIT در زمینه عمران و سایر رشته های مهندسی مشهور است و متقاضی هم بسیار داره. اما با این شرایط مشکل نخواهی داشت.
ازاد اندیش باشی

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - M1KE - 15-11-2013

خیر منظورم این نبود که راحت‌تر پذیرش می‌دهند. منظورم این بود که گاهی برخی کشورها یا دانشگاه‌های دنیا تقسیم‌بندی‌های دیگری را برای گرایش‌های مختلف دارند و اینها همیشه منطبق بر یکدیگر نیستند. مهندسی عمران همانطور که اطلاع دارید رشته بسیار وسیعی است که با علوم و رشته‌های زیادی سر و کار دارد. در این حالت گاهی ممکن است در برخی از دانشگاه‌های کشورهای مختلف برخی از گرایش‌های مهندسی عمران را در دانشکده‌های دیگری به غیر از مهندسی عمران ببینید یا اینکه به صورت مستقل از دانشکده عمران باشند. برای نمونه در برخی دانشگاه‌های داخلی هم گرایش مهندسی نقشه‌برداری دانشکده مستقلی از دانشکده مهندسی عمران دارد هر چند یکی از گرایش‌های مهندسی عمران است. یا برای نمونه گرایش‌های دریایی مهندسی عمران مثل مهندسی سواحل و فراساحل قدری با رشته‌های دانشکده‌های علوم دریا مثل فیزیک دریا و اقیانوس‌شناسی همپوشانی پیدا می کنند. یا برای نمونه گرایش‌های مهندسی فراساحل که با طراحی سکوهای فراساحلی نفتی و خطوط لوله و مانند اینها سر و کار دارند تا حدی ممکن است با برخی از گرایش‌های مهندسی مکانیک همپوشانی پیدا کنند. این نوع گرایش‌ها گاهی ممکن است برخی از واحدهایشان را در یک دانشکده و برخی را در دانشکده دیگری بگذرانند. به همین دلیل به نظرم دانشجویان این نوع رشته‌ها هم از نظر تحصیلی و هم از نظر کاری می‌بایست برای آنکه موقعیت‌های بیشتری را پیدا کنند خودشان را محدود به دانشکده مهندسی عمران سایت دانشگاه‌ها نکنند و دانشکده‌های مرتبط و همین طور گروه‌های مستقل را هم جستجو کنند که شانس پیدا کردن موقعیت‌های تحصیلی و شغلی‌شان بالاتر برود.
(15-11-2013, 09:33 AM)'k24' نوشته:

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - farhang1372 - 18-11-2013

سلام.میخواستم این سوالو بپرسم من توی مقطع کارشناسی ام رشته برق گرایشه قدرت.ترمه 5 هستم معدلم خوب نیست حدوده 13 اما فک میکنم بتونم تا 15 یا 16 افزایشش بدم در مورد سابقه کار هم اینکه چند ماهی هست توی رشته خودم مشغولم و احتمالا تا اخر کارشناسی هم دارمش غیر از افزایش معدل چیکار میتونم کنم که شانسم برای پذیرش توی المان بیشتر بشه؟(اگه میشه کامل توضیح بدین) و اصلا اینکه شانسم چقدره؟بازار کارش چطوره؟چه دانشگاهایی رو پیشنهاد میکنین؟مرسی

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - rulany - 18-11-2013

(18-11-2013, 05:13 AM)'farhang1372' نوشته: سلام.میخواستم این سوالو بپرسم من توی مقطع کارشناسی ام رشته برق گرایشه قدرت.ترمه 5 هستم معدلم خوب نیست حدوده 13 اما فک میکنم بتونم تا 15 یا 16 افزایشش بدم در مورد سابقه کار هم اینکه چند ماهی هست توی رشته خودم مشغولم و احتمالا تا اخر کارشناسی هم دارمش غیر از افزایش معدل چیکار میتونم کنم که شانسم برای پذیرش توی المان بیشتر بشه؟(اگه میشه کامل توضیح بدین) و اصلا اینکه شانسم چقدره؟بازار کارش چطوره؟چه دانشگاهایی رو پیشنهاد میکنین؟مرسی

معدلتون رو كه بايد بالا ببرين.اگر بتونين رزومتونو بهتر كنين خوبه.يعني بچسبين به يه استاد و باهاش كار كنين.هرچند در حد ترجمه و ... تا اسم سومم شما رو بزنه بد نيست!
در مورد دانشگاه در زمينه ي قدرت 4 تا دانشگاه به انگلييس ارائه ميكنن.مونيخ-اخن-دارمشتاد-برادنبرگ

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - farhang1372 - 18-11-2013

مرسی rulany جان در مورد بازار کارش تو المان چطور؟و اینکه منظورتون از اینکه(تا اسم سومم شما رو بزنه بد نيست)چیه؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - rulany - 18-11-2013

(18-11-2013, 06:19 PM)'farhang1372' نوشته: مرسی rulany جان در مورد بازار کارش تو المان چطور؟و اینکه منظورتون از اینکه(تا اسم سومم شما رو بزنه بد نيست)چیه؟

[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]یعنی اینکه تو رزومت به عنوان دانشجوی لیسانس یه پیپر بیخود هم باشه از هیچی بهتره.حالا هرچی معتبر تر بهتر!
در مورد بازار کار که باید بگم آلمان بهترین کشور اروپایی در زمینه ی مهندسی برق و مخصوصا گرایش قدرت و انرژی هست

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Pouyan.B - 22-11-2013

سلام - خواهشا یکی جواب سوال منو بده! خیلی مهم و حیاتیه واسم! (سوال زیاد مربوط به این تاپیک نیست اما چون توی تاپیک خودش کسی جواب نداد اینجا پرسیدم)
من سال 88 مهندسی مکانیک دولتی روزانه قبول شدم و تا الان حدود 80 واحد با معدل پایین پاس کردم و به دلیل عدم علاقه مدرک کاردانی گرفتم و انصراف دادم. حالا می خوام برای لیسانس طراحی صنعتی به زبان آلمانی اپلای کنم ( در حال خوندن آلمانی هستم)
سوالم اینه که آیا من هم باید یک سال کالج شرکت کنم یا نه؟ 
و اینکه آیا برای اپلای می شه کلا اسمی از دانشگاه رفتن و انصرافم نبرم و همون مدارک دیپلم و پیش و بفرستم؟ (معدلهای 17.5 و 18.5) 
​ممنون