آکادمیا کافه
سوال در مورد اعتبار ژورنال - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: سوال در مورد اعتبار ژورنال (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - ahmadpashaei - 29-01-2015

(28-01-2015, 10:11 PM)'mgorji' نوشته:  سلام
ممکنه راجع به این ژورنال نظر بدید. سپاس
http://www.mohr.de/en/nc/journals/economics/finanzarchiv-fa/journal.html

سلام. ببینید من قبل از بیان نظرم باید یچیزایی بگم برای شما و بقیه سو تفاهم نشه و یا تو ذوقتون نخوره. این ژورنال آلمانی(فکر کنم) ISI و با IF=0.143 و با Quartile=Q3 هست با H Index: 9 ، سابقه کمی هم داره (Coverage: 2006-2013). همه اینا نشون میده مجله شاخی نیست ولی باید دید کی و در چه سطحی داره توش مقاله میده! یعنی چی؟ 
یعنی اینکه برای یک دانشجوی کارشناسی و یا حتی کارشناسی ارشد خوبه ولی برای دانشجوی دکترا نه، به چشم نمیاد (نه اینکه بد باشه!!) بلکه از دانشجوی دکترا انتظار میره در ژورنالهایی با درجه Q2 و Q1 مقاله بده ولی نمیشه همه مقاله های یک دکتر حتی در ژورنالهای خوب باشه، پس بعضا برای همه باید یک میانگین پژوهشی در نظر بگیرین و منطقی فکر کنید. 
نهایتا باید بگم اگر در این ژورنال هم دارید مقاله سابمیت می کنید خوبه و جای تبریک و تشویق داره. ایشالا موفق باشید و در کارهای بعدی بسیار درخشان تر کار کنید[img]images/smilies/wink.gif[/img]

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - mgorji - 29-01-2015

(29-01-2015, 01:38 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. ببینید من قبل از بیان نظرم باید یچیزایی بگم برای شما و بقیه سو تفاهم نشه و یا تو ذوقتون نخوره. این ژورنال آلمانی(فکر کنم) ISI و با IF=0.143 و با Quartile=Q3 هست با H Index: 9 ، سابقه کمی هم داره (Coverage: 2006-2013). همه اینا نشون میده مجله شاخی نیست ولی باید دید کی و در چه سطحی داره توش مقاله میده! یعنی چی؟ 
یعنی اینکه برای یک دانشجوی کارشناسی و یا حتی کارشناسی ارشد خوبه ولی برای دانشجوی دکترا نه، به چشم نمیاد (نه اینکه بد باشه!!) بلکه از دانشجوی دکترا انتظار میره در ژورنالهایی با درجه Q2 و Q1 مقاله بده ولی نمیشه همه مقاله های یک دکتر حتی در ژورنالهای خوب باشه، پس بعضا برای همه باید یک میانگین پژوهشی در نظر بگیرین و منطقی فکر کنید. 
نهایتا باید بگم اگر در این ژورنال هم دارید مقاله سابمیت می کنید خوبه و جای تبریک و تشویق داره. ایشالا موفق باشید و در کارهای بعدی بسیار درخشان تر کار کنید[img]images/smilies/wink.gif[/img]

دوست گرامی
 اگر در سایت تامسون باشه ای اس ای هست مطمعنا؟
من ی نکته ای رو هم بگم جسارتا شما رشتتون فنی هست اما برای رشته های مالی مقاله دادن بسیار سخت هست دوستان مالی هم فکر می کنم این مطلب رو تایید کنن بنابراین من فکر نمی کنم کسی که در ایران مالی خونده باشه بتونه در ژورنال های خیلی تاپ پذیرش مقاله بگیره اینو گفتم که فقط برای بقیه دوستان سو تفاهم نشه و بدونن که رشته ها با هم از این نظر متفاوته

ممنون از راهنمایی شما و وقتی که گذاشتید

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Emir - 30-01-2015

(29-01-2015, 11:23 PM)mgorji نوشته:
دوست گرامی
من ی نکته ای رو هم بگم جسارتا شما رشتتون فنی هست اما برای رشته های مالی مقاله دادن بسیار سخت هست دوستان مالی هم فکر می کنم این مطلب رو تایید کنن بنابراین من فکر نمی کنم کسی که در ایران مالی خونده باشه بتونه در ژورنال های خیلی تاپ پذیرش مقاله بگیره اینو گفتم که فقط برای بقیه دوستان سو تفاهم نشه و بدونن که رشته ها با هم از این نظر متفاوته
با سلام
من خودم هم ارشد مالی هشتم و یقینا میتونم بگم که مقاله دادن و چاپ کردن مقاله در یه ژورنال مالی ای اس ای با ایمپکت ۱. ۰ خیلی دشوارتر از چاپ کردن در یه ژورنال مهندسی با اینپکت های خیلی بالاتر میباشد. حالا نمیخوام بگم چرا چون دلایل زیادی دارد. دوم اینکه اگر ژورنالی در سایت تامسون باشه لزوما ای اس ای نیست در این مورد باید در سایت تامسون به ایندکسای اون توجه کرد که Sci یا دیگر ایندکسا میباشد.
با تشکر.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - ahmadpashaei - 30-01-2015

(29-01-2015, 11:23 PM)'mgorji' نوشته:
دوست گرامی
سلام به شما
وقتی من نظر دادم لیست مجلات ISI رشته شما رو بررسی کرده بودم[img]images/smilies/wink.gif[/img]بله حق باشماست و IFهای مجلات مالی و اقتصادی پایین هست و حتی از مهندسی برق (که فقط چندتا دونه بالای 3 داره) هم پایین تره،البته IFهای بالاتر از قویترین مجلات برق مثل اتوماتیکا(3.1) چندین تا بود ولی در کل میانگین IF مجلات رشته شما پایینتره و حق باشماست. اما من در پستم توضیح نسبتا کاملی دادم که دچار سو تفاهم نشین! اگر نظر میخواین باید از نظر ذهنی هم آماده شنیدنش باشید[img]images/smilies/shy.gif[/img]. IF به تنهایی دیگه معیار کاملی نیست و باید معیارهای دیگه مثل Q،SJR و H Index و self citation و coverage اونارم ببینید! خلاصه باید قبول کرد که 0.143 یک IF بالا حتی در رشته شما مثل The Journal of Economic Literature  هم نیست، ولی عرض کردم که بسیار ارزنده است و جای تشویق داره. اصلا فرق نداره من رشته ام چی هست و باید از شاخص های بررسی مجلات و کنفرانس ها اطلاع داشت و میانگین مجلات معتبر اون رشته رو دید و بعد نظر داد. 

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Emir - 30-01-2015

(30-01-2015, 11:52 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام به شما
وقتی من نظر دادم لیست مجلات ISI رشته شما رو بررسی کرده بودم[img]images/smilies/wink.gif[/img]بله حق باشماست و IFهای مجلات مالی و اقتصادی پایین هست و حتی از مهندسی برق (که فقط چندتا دونه بالای 3 داره) هم پایین تره،البته IFهای بالاتر از قویترین مجلات برق مثل اتوماتیکا(3.1) چندین تا بود ولی در کل میانگین IF مجلات رشته شما پایینتره و حق باشماست. اما من در پستم توضیح نسبتا کاملی دادم که دچار سو تفاهم نشین! اگر نظر میخواین باید از نظر ذهنی هم آماده شنیدنش باشید[img]images/smilies/shy.gif[/img]. IF به تنهایی دیگه معیار کاملی نیست و باید معیارهای دیگه مثل Q،SJR و H Index و self citation و coverage اونارم ببینید! خلاصه باید قبول کرد که 0.143 یک IF بالا حتی در رشته شما مثل The Journal of Economic Literature  هم نیست، ولی عرض کردم که بسیار ارزنده است و جای تشویق داره. اصلا فرق نداره من رشته ام چی هست و باید از شاخص های بررسی مجلات و کنفرانس ها اطلاع داشت و میانگین مجلات معتبر اون رشته رو دید و بعد نظر داد. 

با سلام 

حرفای شما منطقی هست . مشکله اصلی در رشته های مالی و اقتصادی این نیست که نمیشه در یه مجله با ایمپکت  بالا چاپ کرد . بلکه باید بگیم قدرتت و سواد ما ایرانی ها و همچنین داده های اقتصادی ما در دنیا خیلی ضعیفه و نمیتونیم در مجلات تاپ که نه در مجلات بدون ایمپکت هم چاپ کنیم . پس مشکل از رشته نیست , مشکل از سواد این رشته در ایران هست . فکر نکم استادی تو ایران پیدا بشه که بتونه تو مجلات حتب با ایمپکت 0.1 هم چاپ کنه . یه دید اگه به رزومه های استادای مالی بندازین متوجه خواهید شد کجاها مقالات چاپ کردن و چطور ارتقا علمی پیدا میکنن واقعا شرم اوره .

فکر کنم تونستم کامل تفهیم کنم .
با تشکر 

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shihan - 08-03-2015

دروود دوستان یه سوالی داشتم:

برای مجلات ISI ما چند نوع ضریب داریم:
1) ISI Master list
2) ISI JCR
الان من میخوام بدونم باید برای اینکه یه ژورنال مناسب بدی حالا خیلی ایمپکت بالایی هم نداشته باشه باید کدوم مرجع رو بهش اکتفا کرد بند یک یا دو؟؟؟

سپاس

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - blur - 08-03-2015

(08-03-2015, 01:05 PM)'Mr-Voltage' نوشته: دروود دوستان یه سوالی داشتم:
برای مجلات ISI ما چند نوع ضریب داریم:
1) ISI Master list
2) ISI JCR
الان من میخوام بدونم باید برای اینکه یه ژورنال مناسب بدی حالا خیلی ایمپکت بالایی هم نداشته باشه باید کدوم مرجع رو بهش اکتفا کرد بند یک یا دو؟؟؟
سپاس

تا اونجایی که من میدونم Master list لیست ژورنال هایی هست که در تامسون ایندکس شدن. ممکنه ایمپکت داشته باشن یا نداشته باشن (ژورنال های تازه کار هم تو این لیست میتونن قرار بگیرن) ولی JCR شامل ژورنال های ISI دارای IF است بنابراین یک ژورنال ممکنه که در لیست اول باشه و در دومی نباشه ولی برعکسش صادق نیست و اگر در لیست JCR باشه حتما در لیست اولی هم هست.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shihan - 08-03-2015

(08-03-2015, 03:21 PM)'blur' نوشته:
تا اونجایی که من میدونم Master list لیست ژورنال هایی هست که در تامسون ایندکس شدن. ممکنه ایمپکت داشته باشن یا نداشته باشن (ژورنال های تازه کار هم تو این لیست میتونن قرار بگیرن) ولی JCR شامل ژورنال های ISI دارای IF است بنابراین یک ژورنال ممکنه که در لیست اول باشه و در دومی نباشه ولی برعکسش صادق نیست و اگر در لیست JCR باشه حتما در لیست اولی هم هست.

ممنون از blur عزیز. 
شما. اطلاعی دارید که وب سایت رسمی یا جایی که بشه لیست این ژرونالهایی که در JCR ارارائه میشن رو پیدا کرد؟ حداقل در بخش مهندسی صنایع و مکانیک. ممنون

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - amir1214 - 01-04-2015

سلام دوستان.
میشه نظرتون رو راجع به ژورنال زیر بدید؟
اصلا ارزش داره مقاله تو این ژورنال چاپ کرد؟
http://www.degruyter.com/view/j/meceng

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Emir - 01-04-2015

(01-04-2015, 04:45 PM)amir1214 نوشته: سلام دوستان.
میشه نظرتون رو راجع به ژورنال زیر بدید؟
اصلا ارزش داره مقاله تو این ژورنال چاپ کرد؟
http://www.degruyter.com/view/j/meceng

با سلام . واسه رشته های مهندسی این طیف از مجلات ضعیف هستن . بهتره دنبال مجلات بهتری باشین .
سعی کنین اگر کار علمیتون خوب باشه دنبال مجلاتی با پابلیشر های معروف باشین .
با تشکر