آکادمیا کافه
سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-submit-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - wood - 05-06-2015

(04-06-2015, 10:59 PM)'mohammadreza88' نوشته: سلام دوستان،
من میخوام موقع سابمیت مقاله بنویسم که شرایط ما (نویسندگان) جوریه که باید زودتر تکلیف مقاله مون روشن بشه! اگه امکان داره پروسه داوری رو تسریع ببخشید و اینا.
نوشتن همچین متنی موقع ارسال مقاله مشکلی بوجود نمیاره؟ اگه نه، ممکنه تاثیر بذاره و پروسۀ داوری واقعا سریعتر انجام بشه؟!

سلام محمدرضا جان
تجربه یکی از دوستانم رو خدمت شما عرض میکنم
بعد از این که مقاله سابمیت کردن و پس از دو ماه به editor مجله میل زد و درخواست تسریع در روند داوری شد به علت در پیش داشتن مصاحبه دکترا.
بازم بیشتر تحقیق کن
موفق باشید Smile

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - faeze23 - 04-07-2015

سلام دوستان
یک سوال داشتم نمیدونم جای مناسبی پرسیدم یا نه.
یک مقاله خوب دارم برای سابمیت کردن در یک ژورنال برنامه ریزی منطقه ای. تو یک بلاگ خوندم تعداد منابع تاثیر مهمی در روند پذیرش داره. مقاله من در مورد کیفیت محیطی یک منطقه است که برای منابعش از رفرنسهای معتبری استفاده کردیم و اطلاعات میدانی خوبی داره فقط چون تو این زمینه زیاد کتاب و ژورنال نیست تعداد منابع مون زیر بیست تاست ولی از رنج مختلف انلاین و کتاب و مقاله داخلی و خارجیه. حالا نمیدونم واقعا تعداد منابع برای سابمیت کردن و داوری و پذیرش مهمه یا کیفیت کار.
ژورنال مورد نظر ایمپکت 1.6 داره.
ممنون از راهنمایی تون.

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Torkan - 04-07-2015

(04-07-2015, 11:21 PM)faeze23 نوشته: سلام دوستان
یک سوال داشتم نمیدونم جای مناسبی پرسیدم یا نه.
یک مقاله خوب دارم برای سابمیت کردن در یک ژورنال برنامه ریزی منطقه ای. تو یک بلاگ خوندم تعداد منابع تاثیر مهمی در روند پذیرش داره. مقاله من در مورد کیفیت محیطی یک منطقه است که برای منابعش از رفرنسهای معتبری استفاده کردیم و اطلاعات میدانی خوبی داره فقط چون تو این زمینه زیاد کتاب و ژورنال نیست تعداد منابع مون زیر بیست تاست ولی از رنج مختلف انلاین و کتاب و مقاله داخلی و خارجیه. حالا نمیدونم واقعا تعداد منابع برای سابمیت کردن و داوری و پذیرش مهمه یا کیفیت کار.
ژورنال مورد نظر ایمپکت 1.6 داره.
ممنون از راهنمایی تون.

درود

فرآیند مناسب بودن پذیرش مقاله همانند پذیرش در دانشگاهها هست. نمیشه گفت فقط مثلا عامل تعداد منابع مهم هستش یا مثلا فقط عامل زبان یا تیوری عالی باشه حتما پذیرفته میشه یا حتی مقالات experimental.داشتیم دوستانی که اعم از خودم، مقاله ای با کیفیت بسیار بهتر از یک مقاله ای با موضوع همسان که چاپ شده بود نوشتیم، قبول نکردند.
معمولا 20 رفرنس کم هستش ولی شما میتونید با نگاه کردن به مقالات ژورنال مورد نظر حدس بزنید که داوران روی منابع تا چه حد احتمال دارد حساس باشند. من جای شما باشم رفرنس ها رو بیشتر میکنم و همچنین refer میدم بیشتر به مقالات اون ژورنال که تاثیر زیادی داره واقعا در پذیرش.

بااحترام،
ترکان

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - abbas 2015 - 16-07-2015

سلام
دوستان من به یکی از ژورنال ها مقاله ای فرستاده بودم که رد کرده.توضیحاتی که داده متوجه نمیشم که به چه دلیل مقاله رو رد کرده .ایراد از مقاله م بوده؟
I am very sorry to have to inform you that we are unable to accept your manuscript for publication.

This decision is based on the editorsā?T/refereesā?T evaluation in addition to other factors such as journals priority, number of pending manuscripts, similar manuscripts in review or accepted for publication, page constraints, readership of the journal, etc.

I appreciate the fact that you have considered journal for the publication of your work. I regret that the decision on this particular manuscript is a negative one. I hope that you will understand that, as our journal receives many more manuscripts than we can publish we can only accept about one in four of the many interesting submissions

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Emir - 16-07-2015

(16-07-2015, 05:15 PM)abbas 2015 نوشته: سلام
دوستان من به یکی از ژورنال ها مقاله ای فرستاده بودم که رد کرده.توضیحاتی که داده متوجه نمیشم که به چه دلیل مقاله رو رد کرده .ایراد از مقاله م بوده؟
I am very sorry to have to inform you that we are unable to accept your manuscript for publication.

This decision is based on the editorsā?T/refereesā?T evaluation in addition to other factors such as journals priority, number of pending manuscripts, similar manuscripts in review or accepted for publication, page constraints, readership of the journal, etc.

I appreciate the fact that you have considered journal for the publication of your work. I regret that the decision on this particular manuscript is a negative one. I hope that you will understand that, as our journal receives many more manuscripts than we can publish we can only accept about one in four of the many interesting submissions

با سلام 

نه دوست من مقاله شما هیچ ایرادی نداره . نوشته که مقاله های دریافتی ما خیللی زیاده و برای همین مجبورین از بین اونا تعداد
محدودی را برای چاپ در نظر بگیریم. در ضمن یک جا هم ارزش مقاله شما رو تحسین کرده. 
شما بهتره به یه مجله دیگه که سطحش یکم پایین تر اینه بفرستین. 
با  تشکر

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - faeze23 - 07-08-2015

سلام دوستان
من یک مقاله برای ژورنال میخام سابمیت کنم.فقط مسله اینجاست که توی دستورالعمل نگارش هیچ حرفی از فونت و سایز حاشیه خطوط و .. نزده
یعنی این عوامل مهم نیست برای این ژورنال؟؟ مشخصات میگذارم ممنون میشم راهنمایی کنید. و اگر کسی تجربه یا اطلاعاتی از سابمیت مقاله تو این ژورنال داره ممنون میشم راهنمایی کنید
با سپاس
International Development Planning Reviewنام ژورنال
لینک مربوطه:
http://www.liverpooluniversitypress.co.uk/collections/journals/products/international-development-planning-review

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Andre - 07-08-2015

(07-08-2015, 01:35 PM)faeze23 نوشته: سلام دوستان
من یک مقاله برای ژورنال میخام سابمیت کنم.فقط مسله اینجاست که توی دستورالعمل نگارش هیچ حرفی از فونت و سایز حاشیه خطوط و .. نزده
یعنی این عوامل مهم نیست برای این ژورنال؟؟ مشخصات میگذارم ممنون میشم راهنمایی کنید. و اگر کسی تجربه یا اطلاعاتی از سابمیت مقاله تو این ژورنال داره ممنون میشم راهنمایی کنید
با سپاس
International Development Planning Reviewنام ژورنال
لینک مربوطه:
http://www.liverpooluniversitypress.co.uk/collections/journals/products/international-development-planning-review

به طور کلی مورادی که باید مد نظر باشه، در این فایل مورد بحث قرار گرفته. مابقی در این صفحه نیز هست. مهمترین نکته ای که بر اون تأکید شده اینه که نگارش شما British باشه، یعنی هم املای کلمات هم کلمات رایج و غیر. اینطور که من میدیدم بعضی از ژرونالهای این ناشر فایل Latex رو با شرایط خواسته شده نیز میپذیرند. اگر Template ای در مرحله سابمیت در اختیارتون نذاشتن کافیه که مطابق فایل اول متنتون رو تنظیم کنید و ارسال کنید.

موفق باشید

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - faeze23 - 08-08-2015

ممنون از پاسخ تون یک سوال در مورد رفرنس دهی داشتم:
یک متنی رو از یک مقاله همین نشریه میخوام تو کارم بزارم فقط این متن خودش آخرش رفرنس داره من باید اسم نویسنده مقاله رو بزارم یا اون افراد رفرنس شده؟؟ قسمتی از متن رو میزارم ممنون میشم راهنمایی کنید
البته قسمتهایی از متن خود این نویسنده مقاله هم رو میخوام بزارم فقط باید عینا بزارم داخل گیومه یا تغییر بدم آخرش رفرنس بدم.
ممنون.
(and ‘inappropriate’ to manage local urbanisation (choguill, 1994; Knox and Masilela, 1989...

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Andre - 08-08-2015

(08-08-2015, 01:05 PM)faeze23 نوشته: ممنون از پاسخ تون یک سوال در مورد رفرنس دهی داشتم:
یک متنی رو از یک مقاله همین نشریه میخوام تو کارم بزارم فقط این متن خودش آخرش رفرنس داره من باید اسم نویسنده مقاله رو بزارم یا اون افراد رفرنس شده؟؟ قسمتی از متن رو میزارم ممنون میشم راهنمایی کنید
البته قسمتهایی از متن خود این نویسنده مقاله هم رو میخوام بزارم فقط باید عینا بزارم داخل گیومه یا تغییر بدم آخرش رفرنس بدم.
ممنون.
(and ‘inappropriate’ to manage local urbanisation (choguill, 1994; Knox and Masilela, 1989...

به نظر من این دو منبع ای که معرفی شده رو دریافت کنید و دنبال مطلبی باشید که در مقاله ای که ازش یاد کردید از اون استفاده شده. اگر مطب تنها «نقل قول» باشه و هیچ گونه استدلال، خلاصه نویسی و یا جمع بندی در جملات پیش از "(choguill, 1994; Knox and Masilela, 1989" صورت نگرفته باشه که در این صورت شما می‌تونید به همان دو منبع، "(choguill, 1994; Knox and Masilela, 1989"، اکتفا کنید. در غیر اینصورت اگر به نحوی مطلبی که میخواهید از آن استفاده کنید نویسنده مقاله فعلی شده در آن دخیل باشه، تنها کافیه که مقاله فعلی رو در منبع قرار دهید. در اینصورت خوانندگان مقاله میتونند با مراجع به این مقاله به از سایر منابع نیز مطلع شوند. حالت زنجیری در نظر بگیرید.

پ.ن: یکی از اشتباهات رایجی که وجود داره اینه که بعضی از مولفان منابع زیادی رو بدون توجه به نحوی رفرنس دهی در منابع استفاده میکنند. مثلاً در همین مثال، هر سه مقالات رو در منبع قرار میدهند. شیوی درست رفرنس دهی که توسط نرم افزارهای تخصصی این امر نیز استفاده میشه اینه که تنها منابعی در مراجع به لیست در می آیند که در متن ازشون یاد شده باشه.

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - faeze23 - 08-08-2015

ممنون از راهنمایی تون و ببخشید سوالام زیاده!
برای سابمیت کردن تو داشبورد کاربری این قسمت هست که متوجه نشدم یعنی چی؟میشه راهنمایی کنید... تو عکس قرمز کردم
ممنون
[عکس: runnng_head.jpg]