آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 18-07-2015

@Ali.ch.since
بقیه شرایط شما چیه؟ معدل‌ شما چنده و در چه دانشگاهی درس می‌خونید؟ مقاله دارید؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Seagirl - 19-07-2015

سلام
سوم دبيرستان از مدرسه فرزانگان (تيزهوشان)
نمره معدل كارنامه هرسال بالاي ١٩/٥ و به اميد زياد همچنين سال اينده البته به جز ترم دوم سال دبيرستان بدليل شرايط خاصي نمره معدلم ١٨/٢٠ شد كه نمرات مستمر اكثرا بالاي ١٩ اما پاياني نمرات پايين بودن

چيزي حدود ٧ سال دوره زبان ديدم و از اموزشگاهاي معتبر مدرك دارم ( يكي از اموزشگاها مدركش مورد تاييد وزارت علوم و بعد از گرفتن ديپلم دبيرستان مدركي برابر با مدرك دانشگاهي زبان به دانش اموزاني كه دوره تموم كرده باشند ميدن البته اين چيزيه كه اموزشگاه گفته ) تا به حال ازمون تافل با ايلتس ندادم اما در ازمون هاي ازمايشي چيزي بيشتر از٨٠٪ نمره را ميگيرم
و سوالات ازمون sat رو هم كه بررسي كردم سوالات رياضي رو ميتونم ١٠٠٪ به سادگي جواب بدم و در بخش زبانشم ٨٠-٩٠٪ كه الان در حال تقويت اون هستم كه اميدوارم به ١٠٠٪ برسه
هدفم رشته پزشكي و ميدونم قبل از اون يه دوره pre-Med يه رشته مربوط به بيولوژي انتخاب و ليسانس بگيرم

از نظر شما براي چه دانشگاهايي شانس قبولي دارم
انتظار ليست دانشگاه ندارم فقط محدوده ranking
ايا با شرايط من امكان هر گونه فاندي وجود داره؟ چون تا جايي كه من اطلاع دارم براي دوره undergraduate از كشور و ايالت هاي ديگه اين امكان نزديك به صفر
و اينكه بعد از اون در دوره پزشكي احتمال گرفتن فاند چقدره؟؟ جايي خوندم كه كلابه پزشكي فاند تعلق نميگيره درسته؟
با تشكر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 19-07-2015

(19-07-2015, 03:57 AM)Seagirl نوشته: سلام
سوم دبيرستان از مدرسه فرزانگان (تيزهوشان)
نمره معدل كارنامه  هرسال بالاي ١٩/٥ و به اميد زياد همچنين سال اينده البته به جز ترم دوم سال دبيرستان بدليل شرايط خاصي نمره معدلم ١٨/٢٠ شد كه نمرات مستمر اكثرا بالاي ١٩ اما پاياني نمرات پايين بودن

چيزي حدود ٧ سال دوره زبان ديدم و از اموزشگاهاي معتبر مدرك دارم ( يكي از اموزشگاها مدركش مورد تاييد وزارت علوم و بعد از گرفتن ديپلم دبيرستان مدركي برابر با مدرك دانشگاهي زبان به دانش اموزاني كه دوره تموم كرده باشند ميدن البته اين چيزيه كه اموزشگاه گفته ) تا به حال ازمون تافل با ايلتس ندادم اما در ازمون هاي ازمايشي  چيزي بيشتر از٨٠٪ نمره را ميگيرم
و سوالات ازمون sat رو هم كه بررسي كردم سوالات رياضي رو ميتونم ١٠٠٪ به سادگي جواب بدم و در بخش زبانشم ٨٠-٩٠٪ كه الان در حال تقويت اون هستم كه اميدوارم به ١٠٠٪ برسه
هدفم رشته پزشكي و ميدونم قبل از اون يه دوره pre-Med يه رشته مربوط به بيولوژي انتخاب و ليسانس بگيرم

از نظر شما براي چه دانشگاهايي شانس قبولي دارم
انتظار ليست دانشگاه ندارم فقط محدوده ranking
ايا با شرايط من امكان هر گونه فاندي وجود داره؟ چون تا جايي كه من اطلاع دارم براي دوره undergraduate از كشور و ايالت هاي ديگه اين امكان نزديك به صفر
و اينكه بعد از اون در دوره پزشكي احتمال گرفتن فاند چقدره؟؟ جايي خوندم كه كلابه پزشكي فاند تعلق نميگيره درسته؟
با تشكر

درود،
اطلاعاتی که تا اینجا به دست آوردید اکثرا درسته. معمولا شما باید اول لیسانس بگیرید. اغلب افرادی که می‌خوان پزشکی بخونند با بیولوژی شروع می‌کنند. به نظر من دانشگاهی که ازش لیسانس بیولوژی می‌گیرید اهمیتش کمتر از دانشگاهیه که ازش MD خواهید گرفت، اما به هر حال بد نیست که برای بیولوژی هم سعی کنید که در دانشگاه بهتری درس بخونید.
من حدس می‌زنم که اگر شما نمره خیلی خوب در امتحان‌های SAT (یا ACT) و TOEFL بیارید، به نظر من می‌تونید از دانشگاه‌های طراز اول امریکا هم پذیرش بگیرید.

در مورد فاند، گرفتن فاند برای دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس مشکله و به طور کلی در رشته پزشکی فاند اون قدر نیست، ولی غیرممکن هم نیست که فاند بگیرید. به خصوص شاید بعد از شروع تحصیل اگر دانشجوی خوبی باشید، بتونید scholarship بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - delbina - 19-07-2015

سلام دوست گرامی
من لیسانس برق مخابرات یزد معدل 14.2، ارشد برق مخابرات 16.83، دو مقاله کنفرانس بین المللی داخلی که یکیش ایندکس در IEEE  هست، از سه تا از بهترین اساتید دانشگاه شیراز میتونم توصیه نامه بگیرم، آیلتس 7، برای پاییز 2016 میخوام اقدام کنم 

آیا شانسی برای گرفتن پذیرش همراه با فاند یا TA یا RA شدن دارم یا نه؟ از کدوم دانشگاهها؟؟ راستش من به چندتا از اساتید در دانشگاههای امریکا رزوممو فرستادم ابتدا میگن نمره زبان و جی ار ای و بعد میگن که اگر از طرف دانشگاه پذیرفته بشی بعد ما شما رو می پذیریم، فک می کنید شانس من برای کدوم دانشگاه بیشتره؟

با سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 20-07-2015

(19-07-2015, 10:31 AM)delbina نوشته: سلام دوست گرامی
من لیسانس برق مخابرات یزد معدل 14.2، ارشد برق مخابرات 16.83، دو مقاله کنفرانس بین المللی داخلی که یکیش ایندکس در IEEE  هست، از سه تا از بهترین اساتید دانشگاه شیراز میتونم توصیه نامه بگیرم، آیلتس 7، برای پاییز 2016 میخوام اقدام کنم 

آیا شانسی برای گرفتن پذیرش همراه با فاند یا TA یا RA شدن دارم یا نه؟ از کدوم دانشگاهها؟؟ راستش من به چندتا از اساتید در دانشگاههای امریکا رزوممو فرستادم ابتدا میگن نمره زبان و جی ار ای و بعد میگن که اگر از طرف دانشگاه پذیرفته بشی بعد ما شما رو می پذیریم، فک می کنید شانس من برای کدوم دانشگاه بیشتره؟

با سپاس فراوان

متاسفانه معدل پایین لیسانس شما، یک مقدار کار رو مشکل می‌کنه و احتمال گرفتن فاند رو پایین میاره. شما برای این که بتونید شانس‌تون رو بیشتر کنید، به نظر من روی امتحان GRE تون خیلی وقت بذارید تا نمره خیلی خوبی بتونید بیارید. معدل لیسانس و نمره GRE از مهم‌ترین عوامل گرفتن پذیرش و فاند از امریکا هستند.
من وقتی شرایط شما رو در قسمت شانس پذیرش وارد کردم، دو نفر هستند که با شرایط کم و بیش مشابه شما تونسته‌اند پذیرش و فاند بگیرند. یکی از دانشگاه Dahousie کانادا و یکی از University of Texas, Dallas در امریکا. همون طور که خودتون هم می‌تونید ببینید، شخصی که از امریکا پذیرش گرفته، نمره GRE اش ۳۲۰ شده و معدل کارشناسی ارشدش هم بالاتره. به نظر من شما هم اگر دنبال پذیرش و فاند هستید باید نمره GRE خیلی خوب، در حد همون ۳۲۰ بیارید و برای دانشگاه‌های حدود رتبه ۱۰۰ اقدام کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Ali.ch.since - 20-07-2015

(18-07-2015, 09:51 PM)Babak نوشته: @Ali.ch.since
بقیه شرایط شما چیه؟ معدل‌ شما چنده و در چه دانشگاهی درس می‌خونید؟ مقاله دارید؟

من سال بعد درسم تموم میشه ودانشگاه ازاد هستم.دانشگاه و استاد ها خیلی سخت میگیره واقعا خیلی سخته معدل رو بالا اوردن ولی هرحور شده معدم رو میخام نهایت15 باشه.واقعا نشده.درسته اونا هم قبول نمیکن این رو ولی راهی هم ندارم.استاید خیلی بد امتحان میگیرن.احتمال زیاد هم دوتا reviewبرای isi هم بتونم تا سال آینده بدم.شنیدم میگن برای دکترای مستقیم از لیسانس اونا توقع ندارن ما مقاله داشته باشیم چون سواد علمیش رو نداریم هنوز.فقط نمره greو تافل بالایی داشته باشیم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 21-07-2015

(20-07-2015, 12:23 PM)Ali.ch.since نوشته: من سال بعد درسم تموم میشه ودانشگاه ازاد هستم.دانشگاه و استاد ها خیلی سخت میگیره واقعا خیلی سخته معدل رو بالا اوردن ولی هرحور شده معدم رو میخام نهایت15 باشه.واقعا نشده.درسته اونا هم قبول نمیکن این رو ولی راهی هم ندارم.استاید خیلی بد امتحان میگیرن.احتمال زیاد هم دوتا reviewبرای isi  هم بتونم تا سال آینده بدم.شنیدم میگن برای دکترای مستقیم از لیسانس اونا توقع ندارن ما مقاله داشته باشیم چون سواد علمیش رو نداریم هنوز.فقط نمره greو تافل بالایی داشته باشیم

اگر معدل‌تون زیر ۱۵ باشه، گرفتن فاند سخت‌تر خواهد شد، به همین خاطر سعی کنید تا اونجا که می‌تونید معدل‌تون رو بالاتر بیارید تا شانس پذیرش بیشتری داشته باشید. نمره GRE نمره مهمیه و در کنار معدل می‌شه گفت مهم‌ترین معیارهای گرفتن پذیرش هستند. نمره TOEFL مثل نمره GRE نیست. برای TOEFL بیشتر لازمه که شما حدنصاب مورد نیاز دانشگاه رو بیارید. البته اگر بیشتر بشید، چه بهتر، ولی نمره خیلی بالای TOEFL شانس پذیرش شما رو خیلی بیشتر نخواهد کرد. به همین خاطر، بهتره که بیشتر تمرکزتون رو روی معدل و نمره GRE بذارید و در TOEFL سعی کنید نمره‌ای بیارید که حدنصاب اغلب دانشگاه‌ها رو داشته باشید.
در مورد مقاله هم درست شنیدید. برای دانشجویان لیسانس ضرورتی نداره، هر چند که به هر حال نکته مثبت تلقی خواهد شد. به نظرم در صورتی روی مقاله وقت بذارید که بقیه شرایطی که در بالا گفتم رو در حد خیلی خوب بدست آورده باشید و وقت اضافی داشته باشید که روی مقاله کار کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Ali.ch.since - 21-07-2015

(21-07-2015, 11:29 AM)Babak نوشته: اگر معدل‌تون زیر ۱۵ باشه، گرفتن فاند سخت‌تر خواهد شد، به همین خاطر سعی کنید تا اونجا که می‌تونید معدل‌تون رو بالاتر بیارید تا شانس پذیرش بیشتری داشته باشید. نمره GRE نمره مهمیه و در کنار معدل می‌شه گفت مهم‌ترین معیارهای گرفتن پذیرش هستند. نمره TOEFL مثل نمره GRE نیست. برای TOEFL بیشتر لازمه که شما حدنصاب مورد نیاز دانشگاه رو بیارید. البته اگر بیشتر بشید، چه بهتر، ولی نمره خیلی بالای TOEFL شانس پذیرش شما رو خیلی بیشتر نخواهد کرد. به همین خاطر، بهتره که بیشتر تمرکزتون رو روی معدل و نمره GRE بذارید و در TOEFL سعی کنید نمره‌ای بیارید که حدنصاب اغلب دانشگاه‌ها رو داشته باشید.
در مورد مقاله هم درست شنیدید. برای دانشجویان لیسانس ضرورتی نداره، هر چند که به هر حال نکته مثبت تلقی خواهد شد. به نظرم در صورتی روی مقاله وقت بذارید که بقیه شرایطی که در بالا گفتم رو در حد خیلی خوب بدست آورده باشید و وقت اضافی داشته باشید که روی مقاله کار کنید.

خیلی ممنونم بابت توضیحزکامل و راهنماییتون.فقط مشکلی که دارم اینه که داشنگاهم طوریه که واقعا اساتید سخت میگیرن و نمره 12 واسشون 20 تلقی میشه.دانشگاه ازاده ولی خب اینجوری اذیت میکنن و همینطوری هم به زور پاس میشه.ادمه درس خوانی هم هستم ولی اینجوریه اینجا.به نظرتون هنگام اپلای کردن میشه واسشون توضیح بدی اینحوری بوده دانشگاه و استادا؟؟؟یا راهه دیگه هست که جبران معدل باشه؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 22-07-2015

(21-07-2015, 08:57 PM)Ali.ch.since نوشته: خیلی ممنونم بابت توضیحزکامل و راهنماییتون.فقط مشکلی که دارم اینه که داشنگاهم طوریه که واقعا اساتید سخت میگیرن و نمره 12 واسشون 20 تلقی میشه.دانشگاه ازاده ولی خب اینجوری اذیت میکنن و همینطوری هم به زور پاس میشه.ادمه درس خوانی هم هستم ولی اینجوریه اینجا.به نظرتون هنگام اپلای کردن میشه واسشون توضیح بدی اینحوری بوده دانشگاه و استادا؟؟؟یا راهه دیگه هست که جبران معدل باشه؟
ممنون

توضیح دادن این شرایط معمولا چاره‌ساز نیست و بعیده که دانشگاه‌ها به این جور توضیحات متقاضیان پذیرش توجه کنند. باید بهشون حق هم داد، چون واقعا معیار چندان مشخصی وجود نداره. بعضی از دانشگاه‌ها در کارنامه معدل متوسط دانشگاه و معدل متوسط رشته رو می‌نویسند، اگر دانشگاه شما هم این کار رو می‌کنه شاید بتونید به اون استناد کنید و بگید که معدل شما بالای معدل متوسط دانشگاهه.
برای کم کردن اثر معدل پایین در دانشگاه‌های امریکا، موثرترین راه همون داشتن GRE بالاست. همچنین بهتره سایر شرایط مثل توصیه‌نامه‌ها، SoP و غیره بسیار خوب باشند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - AvaKing - 06-08-2015

سلام بابک‌آقا.
می‌خواستم بدونم کجای فروم مخصوص آدمایی که می خوان transfer بگیرن و بعدِ کنکور برن؟

من خودم الان پیش دانشگاهی‌ام، تصمیم گرفتم فعلا ریسک نکنم و اول یه دانشگاه خوب همین ایران خودمون قبول شم، بعد اگه شد پذیرش بگیرم برم یه دانشگاه تاپ اگه هم نشد که برای ارشد برم. بعضیا می گن transfer کلا میل به غیرممکن می کنه. در این صورت شروع کردن از اول هم برای من ممکنه. در اون صورت چند سال هدر می ره؟ 

گمونم دو سال؟ اینم بگم من برام بیشتر کیفیت دانشگاه مهمه و نه جاش. کره جنوبی هم بهم پذیرش بده میرم!

وضع ویزا برای transfer چه جوریاس؟

پی‌نوشت: اتفاقا منم می‌خوام برم نرم‌افزار، و واقعا دوست دارم برم گوگل. هرچند آروزی entrepreneurship هم دارم ولی خب خیلی امیدی بهش ندارم!

Live long enough to live forever, man