آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - n1984 - 26-10-2013

سلام
ببخشید من از اول تاپیک تا اینجا رو خوندم ولی نتونستم جوابی پیدا کنم
من فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد شیرازم معدلم هم حدود 13.75 هست سال 85 فارغ التحصیل شدم
می خواستم بدونم چه دانشگاه هایی توی آلمان هست که در مقطع کارشناسی ارشد این رشته رو دارن کدومشون دانشگاه های بهتری هستن کدومشون هزینه هاشون کمتره
ممنون میشم که جواب بدین

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - kimiyabeigi - 26-10-2013

با سالم مجدد
من تمام پستها رو خوندم ولی نتونستم به جواب برسم. من میخوام اگر دوستان میتونن لیستی از دانشگاهای کامپیوتر آلمان را که مقطع فوق لیسانس پذیرش میدن رو به من معرفی کنن. و اینکه با شرایطی که من دارم میتونم برای فوق اقدام کنم یا نه؟
وضعیت تحصیلی من به شرح زیره
دانشگاه سجاد مشهد (غیر انتفاعی البته با کنکور سراری تونستم برم)
فارغ التحصیل: سال 81
معدل: 15.75
رشته: کارشناسی نرم افزار
تمام واحدهای تخصصی رو با نمره بالای 18 پاس کردم و چند ترم آخر رو هم با معدل بالی 17.5 گذروندم
12 سال هم سابقه کار دارم با بیمه

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 28-10-2013

(26-10-2013, 06:47 AM)'n1984' نوشته: سلام
ببخشید من از اول تاپیک تا اینجا رو خوندم ولی نتونستم جوابی پیدا کنم
من فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد شیرازم معدلم هم حدود 13.75 هست سال 85 فارغ التحصیل شدم
می خواستم بدونم چه دانشگاه هایی توی آلمان هست که در مقطع کارشناسی ارشد این رشته رو دارن کدومشون دانشگاه های بهتری هستن کدومشون هزینه هاشون کمتره
ممنون میشم که جواب بدین

دروود بر شما.
دوست عزیز، ملاحضه کنید برای دوره فوق بیشتر دانشگاها این معدل رو نمی تونن بدون داشتن نمره زبان بعنوان پذیرش از شما بپذیرن! بنابراین شانست ضعیفه. دانشگاههای زیادی هستن که گرایشهای مختلفی از کامپیوتر رو ارائه میدن به نظرم شما باید برای نمره ایلتس بالای 7 یا دوره زبان المانی اقدام کنی که شانست بالا بره.

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 28-10-2013

(26-10-2013, 10:48 AM)'kimiyabeigi' نوشته: با سالم مجدد
من تمام پستها رو خوندم ولی نتونستم به جواب برسم. من میخوام اگر دوستان میتونن لیستی از دانشگاهای کامپیوتر آلمان را که مقطع فوق لیسانس پذیرش میدن رو به من معرفی کنن. و اینکه با شرایطی که من دارم میتونم برای فوق اقدام کنم یا نه؟
وضعیت تحصیلی من به شرح زیره
دانشگاه سجاد مشهد (غیر انتفاعی البته با کنکور سراری تونستم برم)
فارغ التحصیل: سال 81
معدل: 15.75
رشته: کارشناسی نرم افزار
تمام واحدهای تخصصی رو با نمره بالای 18 پاس کردم و چند ترم آخر رو هم با معدل بالی 17.5 گذروندم
12 سال هم سابقه کار دارم با بیمه

ضمن خوش امدگویی به شما،
باید عرض کنم شانست خوبه اگر بتونی نمره زبان بالا بیاری شانست رو افزایش دادی. تعداد رشته ها و دانشگاههای مهندسی کامپیوتر و زیر شاخه هاش رو در المان ارائه میدن زیاده در لینک زیر بیشتر این دوره رو واست قرار دادم.
لینک فوق لیسانس کامپیوتر

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - k24 - 13-11-2013

درود دوستان
درسته رشته ی ما شاید خیلی تو آلمان معروف نباشه ولی خداییش بی معرفتی اینقدر تو این تاپیک غریبه باشه.
اگه لطف کنید و در مورد مهندسی عمران(مقطع ارشد) هم اطلاعات بذارید یک دنیا سپاسگزاریم.....

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - M1KE - 13-11-2013

این دانشگاه‌ها رو نگاه کنید:

RWTH Aachen University
Aachen University of Applied Sciences
HS Augsburg
Biberach University of Applied Sciences
Bielefeld University of Applied Sciences
Technical University of Berlin
Beuth University of Applied Sciences Berlin
University of Applied Sciences Berlin
Ruhr-University of Bochum
University of Bochum
Hochschule Bremen, University of Applied Sciences
Braunschweig University of Technology
Brandenburg Technical University Cottbus: BTU
Darmstadt - University of Applied Sciences
Darmstadt University of Technology
Dortmund University of Technology
Dresden International University
Dresden University of Applied Sciences
Dresden University of Technology
University of Duisburg-Essen
FH Frankfurt University of Applied Sciences
University of Applied Sciences Giessen-Friedberg
Port City University of Hamburg - HCU
Technical University of Hamburg - Harburg
University of Hanover
HAWK University of Applied Sciences and Arts
Kaiserslautern University of Technology
Karlsruhe University of Applied Sciences
Karlsruhe Institute of Technology KIT
University of Kassel
University of Applied Sciences Cologne
Technical University of Munich
College of Technology, Business and Culture - HTWK
Lubeck University of Applied Sciences
Munster University of Applied Sciences
University of the Bundeswehr Munich
Potsdam University of Applied Science
University of Siegen
University of Stuttgart
University of Wuppertal

(13-11-2013, 07:45 PM)'k24' نوشته: درود دوستان
درسته رشته ی ما شاید خیلی تو آلمان معروف نباشه ولی خداییش بی معرفتی اینقدر تو این تاپیک غریبه باشه.
اگه لطف کنید و در مورد مهندسی عمران(مقطع ارشد) هم اطلاعات بذارید یک دنیا سپاسگزاریم.....

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 13-11-2013

(13-11-2013, 07:45 PM)'k24' نوشته: درود دوستان

دوست عزیز،
منظورتون از غریبه بودن چیه؟!! متاسفانه یا خوشبختانه رشته مهندسی عمران گرایش متفاوتی در المان داره و شما برای گرایش های اون خیلی نمیتونی روی زبان انگلیسی حساب کنی چون 4-5 مورد بیشتر نیست اما برای تحصیل به المانی بسیار زیاد هم هست زیرا بهترین شرکت ها و قویترین پروژه های عمرانی دنیا زیر نظر شرکتهای المانی انجام میشه مثه شرکت بزرگ Bauer, Peri , Libher اشاره کرد. 

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - mahnaz103 - 13-11-2013

(13-11-2013, 08:56 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دوست عزیز،
منظورتون از غریبه بودن چیه؟!! متاسفانه یا خوشبختانه رشته مهندسی عمران گرایش متفاوتی در المان داره و شما برای گرایش های اون خیلی نمیتونی روی زبان انگلیسی حساب کنی چون 4-5 مورد بیشتر نیست اما برای تحصیل به المانی بسیار زیاد هم هست زیرا بهترین شرکت ها و قویترین پروژه های عمرانی دنیا زیر نظر شرکتهای المانی انجام میشه مثه شرکت بزرگ Bauer, Peri , Libher اشاره کرد. 

مرسی بابت توضیحات Smile
منم شنیدم که عمران تو آلمان خوبه ...البته نمیدونم کدوم گرایشش!! شما اطلاعی از گرایش حمل ونقل (transportation) دارید؟؟ منظورم مقطع دکتری هست تو این رشته نه ارشد 

ممنون

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 14-11-2013

(13-11-2013, 09:11 PM)'mahnaz103' نوشته:
مرسی بابت توضیحات Smile
منم شنیدم که عمران تو آلمان خوبه ...البته نمیدونم کدوم گرایشش!! شما اطلاعی از گرایش حمل ونقل (transportation) دارید؟؟ منظورم مقطع دکتری هست تو این رشته نه ارشد 
ممنون

متاسفانه این گرایش جزو گرایشهای محدود در المانه من فقط 2 مورد در دپارتمان تحقیقات دانشگاههای اشتوتگارت و صنعتی مونیخ دیدم که به رشته و گرایش شما نزدیکتره. در المان بیشتر روی ژئوتکنیک و زلزله خوب کار میشه. اما در بالا که دوست عزیزم M1KE لیست دانشگاهها رو قرار داده میبنید که بیشتر دوره به زبان المانی ارائه میشه. 

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - M1KE - 14-11-2013

گرایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک جزو گرایش‌های خاص عمران هست و این نوع رشته‌ها را گاهی در بعضی دانشگاه‌ها و کشورها ممکنه مستقل از دپارتمان مهندسی عمران پیدا کنید.

فایلی که به پیوست می گذارم یک کتابچه ۲۳۶ صفحه‌ای هست که فهرست دانشگاه‌های آلمان را برای گرایش‌های مختلف دانشگاهی اشاره کرده.

در صفحه ۳۰ این کتابچه فهرست حدود ۵۰-۴۰ دانشگاه‌ آلمان که رشته مهندسی حمل و نقل و ترافیک را دارند اشاره شده. فهرست در انتهای بخش موردنظر یعنی در صفحه ۳۱ هست. عنوان دانشگاه‌ها به صورت مخفف هست که عنوان کامل اون دانشگاه‌ها در ابتدای کتابچه اشاره شده. در صفحه ۳۱ هم به طور مستقل دانشگاه‌هایی که مهندسی عمران را دارند اشاره شده. به عبارتی در سیستم دانشگاه‌های آلمان این گرایش را تقریبا مستقل از مهندسی عمران در نظر می‌گیرند.

اینکه زبان ارائه آلمانی هست یا انگلیسی را همونطور که Mr-voltage عزیز اشاره کردند از سایت دانشگاهشون کنترل کنید. در کل در دوره دکترا چون بیشتر حالت فردی داره تا گروهی٬ محدودیت کمتری از نظر زبان ارائه وجود داره و معمولا استادان کشورهای غیر انگلیسی زبان حاضر می شوند که دانشجوی انگلیسی زبان بردارند. ولی در دوره های ارشد چون حالت ارائه درس و کلاسی دارند محدودیت بیشتری از نظر زبانی وجود داره و در بیشتر موارد می‌بایست مدرک زبان آن کشور خاص رو هم داشته باشید.

(13-11-2013, 09:11 PM)'mahnaz103' نوشته:
مرسی بابت توضیحات Smile
ممنون