آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - مهمان - 03-01-2016

درودبرشما.
من ۲۶سالمه درحال حاضر دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نورهستم.حدود ۲سال پیش ترک تحصیل کردم.اما دوباره دانشجو شدم.خواهرم در آلمان زندگی میکنه.میخواستم بدونم اگه بادعوتنامه خواهرم برم آلمان میتونم اونجا همون موقع مدارک دانشجییم رو ببرم (فوق دیپلم حقوق) با توجه به اینکه زبان انگلیسی و آلمانی هم بلد ؛دانشجو بشم و میتونم برنگردم؟

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - مهمان - 03-01-2016

(03-01-2016, 12:17 PM)مهمان نوشته: درودبرشما.
من نجمه ۲۶سالمه هستم.درحال حاضر دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نورهستم.حدود ۲سال پیش ترک تحصیل کردم.اما دوباره دانشجو شدم.خواهرم در آلمان زندگی میکنه.میخواستم بدونم اگه بادعوتنامه خواهرم برم آلمان میتونم اونجا همون موقع مدارک دانشجییم رو ببرم (الان فوق دیپلم حقوق دارم) با توجه به اینکه زبان انگلیسی و آلمانی هم بلد ،مدرک مربی درجه۳ژیمناستیک هم دارم؛دانشجو بشم و میتونم برنگردم؟

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - ساناز64 - 03-01-2016

با سلام و خسته نباشید. خیلی خوشحالم که بالاخره با سایتی آشنا شدم که فعال هست و پاسخ دوستان بدون جواب نمونده. ببخشید من هم سوالی دارم که تا الان جوابش رو نگرفتم ممنون می شم وقت بذارید. من و همسر و پسر سه ساله ام قراره که خرداد ماه بریم آلمان برای دیدار بستگان. ما مشهد هستیم متوجه شدم که باید برای هر نفر وقت جداگانه گرفت حتی برای پسرم که پاسپورت جداگانه داره. با این اوضاع وقت گرفتن که زود وقت ها پر می شه و البته نمی شه کنسل کرد احتمال خیلی قوی ما باید جدا جدا بریم  تهران. یعنی واقعا راهی نیست که خانوادگی برای سفارت وقت گرفت؟؟؟
هم چنین به نظر شما من و همسرم که کارمند هستیم و سند ملکی و ماشین به نام همسرم هست بهمون ویزا می دن؟
ممنونم که وقت می ذارید.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - آدریان سابق - 03-01-2016

(03-01-2016, 12:17 PM)ولیمهمان نوشته: درودبرشما.
من ۲۶سالمه درحال حاضر دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نورهستم.حدود ۲سال پیش ترک تحصیل کردم.اما دوباره دانشجو شدم.خواهرم در آلمان زندگی میکنه.میخواستم بدونم اگه بادعوتنامه خواهرم برم آلمان میتونم اونجا همون موقع مدارک دانشجییم رو ببرم (فوق دیپلم حقوق) با توجه به اینکه زبان انگلیسی و آلمانی هم بلد ؛دانشجو بشم و میتونم برنگردم؟

با درود

شما میخواید برید آلمان کار کنین یا درس بخونین ؟

راه اول :
اگه میخواین درس بخونین که باید از همینجا پذیرش بگیرید و بعدش هم برای ویزای دانشجویی اقدام بفرمایین.

راه دوم :
شما میتونین برین پیش خواهرتون اقامت کنین. خواهرتون برای شما دعوت نامه میفرستن، شما هم از سفارت وقت میگیرین برای ویزای شنگن یا کوتاه مدت، ولی بعدش باید برگردید، حتی اگه دانشجو بشید.چون نوع ویزاتون متفاوته کلا.

با مدرک فوق دیپلم میتونین برای لیسانس اقدام کنین و از اول هم درستون رو در مقطع لیسانس شروع کنین. چون تطبیق واحدی از ایران به آلمان وجود نداره !

پیروز باشید.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - alper - 19-01-2016

@Shihan

سلام
خسته نباشید

یه جایی فرموده بودید ضمانت نامه پدر که مشخص کنه شما بر میگردید - میشه بفرمائید چه ضمانی پدر من میتونه بکنه ؟

پدر من سند ملکی خونه داره - و اینکه آیا باید خودش همراه من بیاد - یا تعهد رسمی تووی دفترخانه بده؟ اصلا پدر بخواد برگشت منو ضمانت بکنه چیکار باید بکنه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - Shihan - 19-01-2016

(19-01-2016, 01:33 PM)alper نوشته: @Shihan

سلام
خسته نباشید

یه جایی فرموده بودید ضمانت نامه پدر که مشخص کنه شما بر میگردید - میشه بفرمائید چه ضمانی پدر من میتونه بکنه ؟

پدر من سند ملکی خونه داره - و اینکه آیا باید خودش همراه من بیاد - یا تعهد رسمی تووی دفترخانه بده؟ اصلا پدر بخواد برگشت منو ضمانت بکنه چیکار باید بکنه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

منظور همین ثبت سند ملکی پدر و یا اارئه جواز کسب محل کار و اینکه ارائه برگه و درخواستی مبنی بر داشتن همکاری یکسان در حرفه مشخصی که نیاز به کمک و مساعدت شما با ایشون هست. بله با تعهد دادن و ثبت اون پدر شما میتونن وکیل شما در ایران برای انجام امور باشن.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - ساناز64 - 24-01-2016

سلام. خسته نباشید. مدیر محترم در پاسخ به دوستان خوندم که نوشته بودید ترجمه مدارک برای ارائه به سفارت لازمه ولی یکی از فامیل های نزدیک ما که برای بار دوم می خواد بره آلمان از طریق دعوت نامه، همین چند روز قبل که رفت سفارت مدارکش رو ترجمه نکرده بود چون لازم نبوده و همین طور  دو قطعه عکس 4*3 ضمیمه مدارک کرده. من که واقعا گیج شدم.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - Shihan - 24-01-2016

(24-01-2016, 10:20 AM)ساناز64 نوشته: سلام. خسته نباشید. مدیر محترم در پاسخ به دوستان خوندم که نوشته بودید ترجمه مدارک برای ارائه به سفارت لازمه ولی یکی از فامیل های نزدیک ما که برای بار دوم می خواد بره آلمان از طریق دعوت نامه، همین چند روز قبل که رفت سفارت مدارکش رو ترجمه نکرده بود چون لازم نبوده و همین طور  دو قطعه عکس 4*3 ضمیمه مدارک کرده. من که واقعا گیج شدم.
ترجمه مدارک براساس مواردی است که سفارت ممکنه ازتون درخواست کنه یا خیر. دلیل اصلی براش وجود نداره اما همواره توصیه میشه ترجمه شده همراه داشته باشبد. ممکنه در این حین مواردی نادری مانند این اشنا شما هم پیش بیاد.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - pereston - 07-02-2016

سلام و خسته نباشین
من خانمم رو میخوام سه ماه بفرستم آلمان پیش داییش . داییش آلمان استاد دانشگاه و پروفسوره
دعوت نامه فرستاده  تاریخ انقضاش 2016.03.15 است . هنوز هم تا امروز نتونستم وقت بگیرم . میخواستم ببینم تا کی میتونم تو سایت وقت بگیرم و مراجعه کنم .آخه ما مشهدیم و سفارت تهران . اگه مثلا دو هفته قبل از انقضای دعوت نامه وقت بگبرم و تهران مراجعه کنم باز هم سفارت به من ویزا میده  یا  نه  . ممنوم

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - Shihan - 10-02-2016

(07-02-2016, 06:01 PM)pereston نوشته: سلام و خسته نباشین
من خانمم رو میخوام سه ماه بفرستم آلمان پیش داییش . داییش آلمان استاد دانشگاه و پروفسوره
دعوت نامه فرستاده  تاریخ انقضاش 2016.03.15 است . هنوز هم تا امروز نتونستم وقت بگیرم . میخواستم ببینم تا کی میتونم تو سایت وقت بگیرم و مراجعه کنم .آخه ما مشهدیم و سفارت تهران . اگه مثلا دو هفته قبل از انقضای دعوت نامه وقت بگبرم و تهران مراجعه کنم باز هم سفارت به من ویزا میده  یا  نه  . ممنوم

حداقل شما سه هفته قبل از تاریخ باید مدارک کامل رو به سفارت ارسال کنید. برای نوبت سفارت راهی جز چک کردن هر روز وب سایت نیست.