آکادمیا کافه
کسر خدمت سربازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: کسر خدمت سربازی (/Thread-%DA%A9%D8%B3%D8%B1-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: کسر خدمت سربازی - sharif - 13-10-2015

سلام 

وضیعت کسر خدمت بسیج چقدر هست ؟ کسی که قبلا حدود 4 -5 سال فعال بوده 
+ برگه سبز
برگه سبز رو باید به کجا بده ؟ و برای کسری چطور باید اقدام بشه؟ برگه سبز خودش هم کسری داره ؟
کسی که امریه می گیره در حین خدمت  اگر پذیرش بگیره می تونه بره؟

لطفا راهنمایی کنید

RE: کسر خدمت سربازی - Emir - 13-10-2015

(13-10-2015, 12:47 PM)sharif نوشته: سلام 

وضیعت کسر خدمت بسیج چقدر هست ؟ کسی که قبلا حدود 4 -5 سال فعال بوده 
+ برگه سبز
برگه سبز رو باید به کجا بده ؟ و برای کسری چطور باید اقدام بشه؟ برگه سبز خودش هم کسری داره ؟
کسی که امریه می گیره در حین خدمت  اگر پذیرش بگیره می تونه بره؟

لطفا راهنمایی کنید

سلام

حداکثر کسری بسیج 6 ماه هست که برای هر سال فعالیت بعد از فعال بودن 1 ماه کسر و برای برگ سبز تکمیلی هم 2 ماه کسر میشه. 
حالا اگر سپاه تعزام بشین با توجبه به برگ سبز نیازی به اموزش 2 ماهه نخواهین داشت و مستقیم به یگان معرفی خواهید شد . اگر هم به نیروی انتظامی بیفتین فقط 3 هفته اموزش دارین. 

برای کسری بسیج بااید اول از یگان خدمتی نامه گرفته و همزمان هم از پایگاه بسیج نامه معرفی به حوزه مقاومت رو گرفته همراه با سایر مستندات و مدارک که حوزه به شما خواهد گفت , به حوزه تحویل خواهید داد . سپس تقریبا مابین 2 ماه کسری شما از طریق سپاه شهدا منطقه صادر خواهد شد. 

موفق باشین

RE: کسر خدمت سربازی - sharif - 13-10-2015

(13-10-2015, 01:22 PM)Emir نوشته: سلام

حداکثر کسری بسیج 6 ماه هست که برای هر سال فعالیت بعد از فعال بودن 1 ماه کسر و برای برگ سبز تکمیلی هم 2 ماه کسر میشه. 
حالا اگر سپاه تعزام بشین با توجبه به برگ سبز نیازی به اموزش 2 ماهه نخواهین داشت و مستقیم به یگان معرفی خواهید شد . اگر هم به نیروی انتظامی بیفتین فقط 3 هفته اموزش دارین. 

برای کسری بسیج بااید اول از یگان خدمتی نامه گرفته و همزمان هم از پایگاه بسیج نامه معرفی به حوزه مقاومت رو گرفته همراه با سایر مستندات و مدارک که حوزه به شما خواهد گفت , به حوزه تحویل خواهید داد . سپس تقریبا مابین 2 ماه کسری شما از طریق سپاه شهدا منطقه صادر خواهد شد. 

موفق باشین

اگر فرد حدود یک مدت باشه که فعالیت نداشته میتونه سابقه فعالیت فعال گذشته اش محفوظ هست؟ به نظرتون قبل از همه اقدامات باید دوباره فعالیتشو جاری کنه؟

RE: کسر خدمت سربازی - Emir - 13-10-2015

(13-10-2015, 01:34 PM)sharif نوشته: اگر فرد حدود یک مدت باشه که فعالیت نداشته میتونه سابقه فعالیت فعال گذشته اش محفوظ هست؟ به نظرتون قبل از همه اقدامات باید دوباره فعالیتشو جاری کنه؟
سلام .
بله اگر این مدت بیشتر نباشه مثلا چند ماه )(دقیق نمیدونم ) , میشه . 
و اما در حالت کلی اگر اشنا داشته باشین , ۵ سال هم از حضورتون بگذره باز هم بهتون میتونه کسری بده . 
خب اگر دوبا ه بتونه فعالیتشو از راکدی دوباره به جریان بندازه که بهتره. 
با تشکر

RE: کسر خدمت سربازی - Hessam.Mp - 15-10-2015

سلام دوستان
خواهش میکنم یکبار شسته رُفته به ما بگید این قضیه انجام دادن پروژه کسری خدمت توی ارگان های نظامی مثل سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و... چه تأثیری روی کلیرینس برای ویزای تحصیلی آمریکا داره؟
من کلی سایت رو بالا پایین کردم، آخرش متوجه نشدم چجوریاس. البته میدونم هیچ کسی نمیتونه به طور قطع و با یقین بگه اثر بد داره یا نه. یه چیزی که هست اینه که من با چن تا از دوستام صحبت کردم، میگفتن که ما هر کی رو میشناختیم که رفتن آمریکا، هیچکدومشون پروژه کسری انجام نداده بودن و بالطبع هم مشکلی بابت این قضیه نداشته اند.
واقعیتش اینه من تازه دفاع کردم و افتادم یه مدت دنبال پروژه کسری، یه جوابای اولیه ای هم گرفتم، ولی دیدم دوستام دارن با مسولاش صحبت میکنند و میگن که ما میل میزنیم تا در ارتباط باشیم ولی تو میل هیچ اسمی از خودمون نمیاریم تا مشکلی بعدا پیش نیاد. من یه مقدار نگران شدم چون اگه بخوان آمارمون رو در بیارن، خیلی راحت تر از این حرفاس که حالا توی میلی که زده مثلا اسم نیاورده باشی. بخاطر همین و بحثهای دیگه دست نگه داشتم و ادامه ندادم تا ببینم اوضاع این مورد چجوریه. اگه پروژه کسری انجام بدیم واقعا احتمال گرفتن ویزا رو پایین میاره یا نه ؟ یعنی تا حدی بیاره پایین که ارزش داشته باشه کسری نگیری و 21 ماه رو کامل بری سربازی.
ممنون میشم کسی چیزی میدونه ما رو هم در جریان بذاره.

RE: کسر خدمت سربازی - Andre - 15-10-2015

(15-10-2015, 12:42 AM)Hessam.Mp نوشته: سلام دوستان
خواهش میکنم یکبار شسته رُفته به ما بگید این قضیه انجام دادن پروژه کسری خدمت توی ارگان های نظامی مثل سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و... چه تأثیری روی کلیرینس برای ویزای تحصیلی آمریکا داره؟
من کلی سایت رو بالا پایین کردم، آخرش متوجه نشدم چجوریاس. البته میدونم هیچ کسی نمیتونه به طور قطع و با یقین بگه اثر بد داره یا نه. یه چیزی که هست اینه که من با چن تا از دوستام صحبت کردم، میگفتن که ما هر کی رو میشناختیم که رفتن آمریکا، هیچکدومشون پروژه کسری انجام نداده بودن و بالطبع هم مشکلی بابت این قضیه نداشته اند.
واقعیتش اینه من تازه دفاع کردم و افتادم یه مدت دنبال پروژه کسری، یه جوابای اولیه ای هم گرفتم، ولی دیدم دوستام دارن با مسولاش صحبت میکنند و میگن که ما میل میزنیم تا در ارتباط باشیم ولی تو میل هیچ اسمی از خودمون نمیاریم تا مشکلی بعدا پیش نیاد. من یه مقدار نگران شدم چون اگه بخوان آمارمون رو در بیارن، خیلی راحت تر از این حرفاس که حالا توی میلی که زده مثلا اسم نیاورده باشی. بخاطر همین و بحثهای دیگه دست نگه داشتم و ادامه ندادم تا ببینم اوضاع این مورد چجوریه. اگه پروژه کسری انجام بدیم واقعا احتمال گرفتن ویزا رو پایین میاره یا نه ؟ یعنی تا حدی بیاره پایین که ارزش داشته باشه کسری نگیری و 21 ماه رو کامل بری سربازی.
ممنون میشم کسی چیزی میدونه ما رو هم در جریان بذاره.

عمده ترین عیبی که پروژه های کسر خدمت دارند اینه که مدت زمان خدمتی شما رو روی کارت تغییر میدند. مثلاً دوستی به تازگی به واسطه پروژه های کسر خدمت تنها 12 ماه خدمت کرده و همین 12 ماه روی کارت ایشون ثبت شده (فاصله بین زمان شروع دوره تا اتمام دوره) که خودش میتونه سوالات احتمالای جدیدی رو از جانب سفارت به وجود بیاره و شما باید پاسخی منطقی برای این سوالات احتمالی ارائه کنید. در صورتی که پروژه های جایگزین خدمت نخبگان این ایراد رو ندارند و مدت همان 21 ماه (مدت دوره عادی) خواهد بود. این مسأله خدمت بیشتر در مورد ویزای آمریکا تا اندازه ای حساسیت ایجاد میکنه و در مورد سایر کشورها (خصوصاً کشورهای اروپایی) تا جایی که اطلاع دارم مشکلی در این سطح ایجاد نخواهد کرد. 

موفق باشید

RE: کسر خدمت سربازی - Hessam.Mp - 16-10-2015

ممنون بخاطر جوابت،
همین دیگه مشکل همین جاست که آفیسر میگه سربازی که 21 ماهه، پس چرا مثلا 7 ماه رفتی و بقیه 14 ماه رو چیکار کردی که البته 100 درصد خودش میدونه پروژه کسری گرفتی (در حالتیکه سایر معافیتها مثل جانبازی پدر و سابقه بسیج فعال و... را بذاریم کنار). سوال من اینجاس که این پروژه را آیا مثلا نیروی انتظامی انجام داده باشیم یا سپاه و وزارت دفاع فرقی میکنه باسه بحث بند 306 یا خیر؟ میخام ببینم اگه ریسک داره باسه گرفتن ویزا، کلا قید کسری رو بزنم و 21 ماه رو کامل برم سربازی. 

ممنون از جواباتون

RE: کسر خدمت سربازی - Andre - 16-10-2015

(16-10-2015, 07:34 PM)Hessam.Mp نوشته: ممنون بخاطر جوابت،
همین دیگه مشکل همین جاست که آفیسر میگه سربازی که 21 ماهه، پس چرا مثلا 7 ماه رفتی و بقیه 14 ماه رو چیکار کردی که البته 100 درصد خودش میدونه پروژه کسری گرفتی (در حالتیکه سایر معافیتها مثل جانبازی پدر و سابقه بسیج فعال و... را بذاریم کنار). سوال من اینجاس که این پروژه را آیا مثلا نیروی انتظامی انجام داده باشیم یا سپاه و وزارت دفاع فرقی میکنه باسه بحث بند 306 یا خیر؟ میخام ببینم اگه ریسک داره باسه گرفتن ویزا، کلا قید کسری رو بزنم و 21 ماه رو کامل برم سربازی. 

ممنون از جواباتون

در حالت کلی بهتره که پروژه ها رو از محلهای غیر نظامی دریافت کنید مثل بانک حکمت و یا اتکا و ... . در چنین حالتی هیچ مشکلی نخواهید داشت. حتی نهادهای زیر مجوعه ارتش هم عمدتاً (جز حالات خاص) مشکلی ایجاد نمیکنه. انتخاب با خود شماست که چطور ادامه بدید. اگر قصد ندارید برای ویزای آمریکا اقدام کنید، به نظر من در سایر موارد مشکلی بر نمیخورید. البته اشخاصی بودند که با کسری هم تونستند ویزا دریافت کنند. عوامل زیادی در اخذ ویزا موثره.

به نظر من بهتره که برنامه ریزی کنید و تصمیم خودتون رو بگیرید. با دو تا پروژه ترجمه از نهادهایی که نام بردم میتونید حدود 10 ماه هم کسر بگیرید که مدت قابل توجهی هست و در پادگان یک روز هم یک روزه. به خصوص اگر در گردانهای پیاده تکاور خدمت کنید که هر روز یک داستانی راه میندازند و با روحیات شما بازی میکنند.

موفق باشید

RE: کسر خدمت سربازی - Hessam.Mp - 17-10-2015

(16-10-2015, 08:46 PM)Andre نوشته:
در حالت کلی بهتره که پروژه ها رو از محلهای غیر نظامی دریافت کنید مثل بانک حکمت و یا اتکا و ... . در چنین حالتی هیچ مشکلی نخواهید داشت. حتی نهادهای زیر مجوعه ارتش هم عمدتاً (جز حالات خاص) مشکلی ایجاد نمیکنه. انتخاب با خود شماست که چطور ادامه بدید. اگر قصد ندارید برای ویزای آمریکا اقدام کنید، به نظر من در سایر موارد مشکلی بر نمیخورید. البته اشخاصی بودند که با کسری هم تونستند ویزا دریافت کنند. عوامل زیادی در اخذ ویزا موثره.

به نظر من بهتره که برنامه ریزی کنید و تصمیم خودتون رو بگیرید. با دو تا پروژه ترجمه از نهادهایی که نام بردم میتونید حدود 10 ماه هم کسر بگیرید که مدت قابل توجهی هست و در پادگان یک روز هم یک روزه. به خصوص اگر در گردانهای پیاده تکاور خدمت کنید که هر روز یک داستانی راه میندازند و با روحیات شما بازی میکنند.

موفق باشید

خیلی ممنون از جوابت. این موردای غیر نظامی رو اصلا نه شنیده بودم نه به فکرم رسیده بود.

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام، تحصیل و خروج از کشور مشکل ساز است؟ - dadgw - 03-02-2016

سلام
کسی میدونه آیا میشه با درست کردن سابقه ی بسیج دوره ی آموزشی و چند ماهی از خدمت حذف بشه؟بعدش آیا این مساله عضویت در بسیج مشکلی برای خروج ایجاد نمیکنه؟