آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 29-05-2015

(28-05-2015, 01:19 PM)'sajjad_asgharya' نوشته: با سلام
ممنون از اینکه وقت با ارزشتونو گذاشتین و سوال منو جواب دادین
من به همراه خانمم میخایم ادامه تحصیل بدیم ایشون لیسانس صنایع دارن ایشونم میخان دکترا پذیرش بگیرن
البته درسته لیسانس ریاضی دارم اما از سال 91 دارم لیسانس عمران میخونم
هزینه درسخوندن و اقامت در آمریکا حدودا برای 2 نفر چقدر است ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
نمره تافلم 100 است اماgre امتحان ندادم هنوز

در این صورت شانس پذیرش شما خیلی بالاتر خواهد بود و احتمالا بتونید پذیرش بگیرید، در صورتی که معدل خوبی داشته باشید و نمره خوبی در GRE بیارید.
هزینه درس خوندن و اقامت در امریکا رو نمی‌شه به این راحتی تخمین زد. من خودم در امریکا دکترا گرفتم بدون این که تقریبا هیچ هزینه‌ای کرده باشم (صرف نظر از هزینه‌های گرفتن پذیرش و رسیدن به امریکا). اگر شما هر دو بتونید از دانشگاه فاند کامل بگیرید، برای شما هم تحصیل دکترا در امریکا تقریبا بدون هزینه خواهد بود، چون فاندی که دانشگاه می‌ده شهریه و هزینه زندگی دانشجویی رو پوشش می‌ده و اگر هر دو فاند داشته باشید حتی نیاز به صرفه‌جویی زیادی هم نخواهید داشت.
برای توضیحات تکمیلی در مورد هزینه‌های زندگی در امریکا می‌تونید موضوع هزینه زندگی در آمریکا رو ببینید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - blackciph3r - 29-05-2015

سلام دوستان عزیز .
من وقت خیلی کمی برای انجام کارای اپلای دارم ، به خاطر همین وقت نمیکنم همه پست ها رو بخونم ، ببخشید اگه سوال بی ربط هست یا تکراری .
من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی برق-مخابرات صنعتی اصفهان هستم ، یک ترم TA ، و همچنین یک پروژه در زمینه سیستم های WSN دارم ، معدلم هم 17.53 .
تافل مطمئنم بین ۱۰۰-۱۱۰ میارم ، GRE هم با توجه به اینکه فقط ۳ ماه براش وقت دارم و سطح زبانم ، یه نمره معمولی 310-320 رو میارم، و برای پاییز ۲۰۱۶ میخوام پذیرش بگیرم . از اونجا که شهریور باید با اساتید مکاتبه رو شروع کنم، میخواستم از الان ببینم رو چه دانشگاه هایی بیشتر نیروم رو بذارم و دنبال اساتید مرتبط باشم ، اولویت اول آمریکا ، و دوم کانادا هست ، ممنون میشم بگین با این رزومه از چه رنکی به بعد شانس پذیرش دارم .(فول فاند و دکتری مستقیم )
پیشاپیش از توجه و زمانی که میگذارید ممنونم .

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 31-05-2015

(29-05-2015, 06:45 PM)'blackciph3r' نوشته: سلام دوستان عزیز .
من وقت خیلی کمی برای انجام کارای اپلای دارم ، به خاطر همین وقت نمیکنم همه پست ها رو بخونم ، ببخشید اگه سوال بی ربط هست یا تکراری .
من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی برق-مخابرات صنعتی اصفهان هستم ، یک ترم TA ، و همچنین یک پروژه در زمینه سیستم های WSN دارم ، معدلم هم 17.53 .
تافل مطمئنم بین ۱۰۰-۱۱۰ میارم ، GRE هم با توجه به اینکه فقط ۳ ماه براش وقت دارم و سطح زبانم ، یه نمره معمولی 310-320 رو میارم، و برای پاییز ۲۰۱۶ میخوام پذیرش بگیرم . از اونجا که شهریور باید با اساتید مکاتبه رو شروع کنم، میخواستم از الان ببینم رو چه دانشگاه هایی بیشتر نیروم رو بذارم و دنبال اساتید مرتبط باشم ، اولویت اول آمریکا ، و دوم کانادا هست ، ممنون میشم بگین با این رزومه از چه رنکی به بعد شانس پذیرش دارم .(فول فاند و دکتری مستقیم )
پیشاپیش از توجه و زمانی که میگذارید ممنونم .

نمره امتحان GRE در گرفتن پذیرش تاثیر زیادی داره و تفاوت بین ۳۱۰ با ۳۲۰ نسبتا زیاده و شانس پذیرش شما رو تغییر می‌ده. به همین خاطر روی این امتحان تا اونجا که می‌تونید وقت بذارید تا نمره بهتری بیارید. در کل، با توجه به معدل خوبی که دارید و رشته‌اتون و این که در صنعتی اصفهان درس می‌خونید به نظر من شما حتی ممکنه شانس top 10 هم داشته باشید. البته احتمالش یک مقدار شاید برای top 10 کمتر باشه، ولی احتمالا بازه ۱۰ الی ۴۰ می‌تونید پذیرش و فاند بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - alidehghani - 01-06-2015

ا سلام 
من کارشناسیم دانشگاه ازاد با معدل 14.20 فارغ شدم ,5 تا ISI دارم و 2 تا کنفرانس خارجی ,ایا با تافل IBT 110 شانس گرفتن فاند از امریکا رو دارم؟یا بشینم ارشد بخونم بعد اقدام کنم؟ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 03-06-2015

(01-06-2015, 10:24 AM)'alidehghani' نوشته: ا سلام 
من کارشناسیم دانشگاه ازاد با معدل 14.20 فارغ شدم ,5 تا ISI دارم و 2 تا کنفرانس خارجی ,ایا با تافل IBT 110 شانس گرفتن فاند از امریکا رو دارم؟یا بشینم ارشد بخونم بعد اقدام کنم؟ممنون

اگر نظر من رو بخواهید شانس شما خیلی بالا نیست، مگر این که نمره GRE فوق‌العاده بالایی (۳۲۰ یا ۳۲۵ به بالا) بیارید. تجربه نشون داده که دانشگاه‌های امریکا بیشتر از هر چیز به معدل کارشناسی و نمره GRE اهمیت می‌دند و نظر من بر این اساسه. اگر بتونید معدل ارشد و نمره GRE خوبی داشته باشید، تا حدی اثر معدل پایین کارشناسی رو می‌تونید جبران کنید. داشتن مقاله هم اثر مثبت داره، ولی برای دانشگاه‌های امریکا اون قدر موثر نیست، مگر این که مقاله فوق‌العاده‌ای در یک ژورنال یا کنفرانس مشهور چاپ کرده باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - alidehghani - 03-06-2015

(03-06-2015, 10:36 AM)'Babak' نوشته:
    اگر نظر من رو بخواهید شانس شما خیلی بالا نیست، مگر این که نمره GRE فوق‌العاده بالایی (۳۲۰ یا ۳۲۵ به بالا) بیارید. تجربه نشون داده که دانشگاه‌های امریکا بیشتر از هر چیز به معدل کارشناسی و نمره GRE اهمیت می‌دند و نظر من بر این اساسه. اگر بتونید معدل ارشد و نمره GRE خوبی داشته باشید، تا حدی اثر معدل پایین کارشناسی رو می‌تونید جبران کنید. داشتن مقاله هم اثر مثبت داره، ولی برای دانشگاه‌های امریکا اون قدر موثر نیست، مگر این که مقاله فوق‌العاده‌ای در یک ژورنال یا کنفرانس مشهور چاپ کرده باشید.

ممنون از پاسختون.من 2 سال هم اموزشگاه زبان تدریس کردم ضمنا 2 سالم سرباز معلم بودم و 3 تا مقاله داخلی هم دارم غیر از اون 5 تا ISI و 2 تا کنفرانس خارجی که الان دارم واسشون اقدام میکنم.قبلا که GRE دادم(v=155وQ=170وW=4)  با این شرایط بازم برم ارشد بخونم؟اگه بازم شرایط فاند رو ندارم آیا امکانش هست 1 سال اونجا با خرج خودم بخونم تا فاند جور بشه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 03-06-2015

(03-06-2015, 11:01 AM)'alidehghani' نوشته:
ممنون از پاسختون.من 2 سال هم اموزشگاه زبان تدریس کردم ضمنا 2 سالم سرباز معلم بودم و 3 تا مقاله داخلی هم دارم غیر از اون 5 تا ISI و 2 تا کنفرانس خارجی که الان دارم واسشون اقدام میکنم.قبلا که GRE دادم(v=155وQ=170وW=4)  با این شرایط بازم برم ارشد بخونم؟اگه بازم شرایط فاند رو ندارم آیا امکانش هست 1 سال اونجا با خرج خودم بخونم تا فاند جور بشه؟

نمره GRE شما خیلی خوبه و این به شما کمک می‌کنه. سابقه کار چندان در گرفتن پذیرش و فاند موثر نیست. مقاله هم همون طور که قبلا گفتم تاثیر مثبت داره، ولی شانس شما رو زیر و رو نخواهد کرد. اگر فکر می‌کنید می‌تونید یک سال با خرج خودتون درس بخونید، احتمالش زیاده که بتونید در اون مدت در دانشگاه امریکا فاند پیدا کنید. چه بسا بتونید به خاطر نمره GRE خوب، از ابتدا فاند بگیرید. به نظر من روی SoP هم وقت بذارید و سعی کنید SoP خوبی بنویسید و درش بگید که چرا انگیزه زیادی بعد از لیسانس برای ادامه تحصیل پیدا کردید و چطور این انگیزه به شما کمک کرده که نمرات خیلی خوبی در TOEFL و GRE بیارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - yarab - 10-06-2015

سلام من دانشجوی ترم هفت مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد مشهد هستم معدلم 18.20 است و سطح نمره تافلم 85 است یه مقاله isi دارم .ازمون gre ندادم. ولی سعی دارم در این زمان باقیمانده معدل تافل و gre را به حد خوبی برسونم.
به نظر شما برای ارشد بهتره اقدام کنم یا دکترا ؟ لطف کنید در مورد فاند هر دو مقطع هم توضیح دهید. به نظرتون در چه رنک دانشگاهی می تونم پذیرش بگیرم؟
متشکرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 10-06-2015

(10-06-2015, 02:01 AM)'yarab' نوشته: سلام من دانشجوی ترم هفت مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد مشهد هستم معدلم 18.20 است و سطح نمره تافلم 85 است یه مقاله isi دارم .ازمون gre ندادم. ولی سعی دارم در این زمان باقیمانده معدل تافل و gre را به حد خوبی برسونم.
به نظر شما برای ارشد بهتره اقدام کنم یا دکترا ؟ لطف کنید در مورد فاند هر دو مقطع هم توضیح دهید. به نظرتون در چه رنک دانشگاهی می تونم پذیرش بگیرم؟
متشکرم

معدل شما خوبه، اما برای این که بتونید انتخاب‌های بیشتری برای دانشگاه داشته باشید، بهتره که نمره تافل رو به بالای ۹۰ برسونید، در غیر این صورت ممکنه حد نصاب بعضی از دانشگاه‌ها رو نداشته باشید.
ضمنا روی GRE وقت زیادی بگذارید،‌ چون نمره این امتحان برای پذیرش از امریکا خیلی مهمه.
در مورد ارشد یا دکترا، همون طور که همیشه گفته‌ام اگر شرایط لازم رو دارید که به طور مستقیم برای دکترا اقدام کنید، بهتره که این کار رو بکنید و برای ارشد اقدام نکنید. شانس گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا در بسیاری از دانشگاه‌های امریکا بیشتره. به خصوص شانس گرفتن فاند به مراتب برای دکترا بیشتر از ارشده.

در مورد رنک دانشگاه، بدون نمره GRE نمی‌شه اظهار نظر کرد. ضمن این که همون طور که گفتم بهتره نمره تافل رو هم کمی بالاتر بیارید تا بتونید برای دانشگاه‌های بهتری اقدام کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - yutab - 15-06-2015

سلام
من دانشجوی ترم 6 مهندسی کامپیوتر هستم از دانشگاه تبریز با معدل تقریبی 15
آزمون ندادم ولی زبانم خوبه و نمره تافل و gre رو به ترتیب +90 و +300 تخمین میزنم
یه مقاله داخلی دارم
از مراکز تحقیقاتی و اساتید توصیه نامه میتونم بگیرم
دوست دارم تو فیلد های مربوط به کامپیوتر ادامه تحصیل بدم.
برام فاند مهمه.
میخواستم ببینم چقدر شانس پذیرش و از چه دانشگاه هایی (در چه حدود رنکینگ) دارم.