آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - roshanak25 - 18-09-2013

سلام. من بطور اتفاقی این دانشگاه رو تو آلمان پیدا کردم که دانشگاه ورزش کلن هستش. بعد رفتم رنکینگش رو چک کنم، اینجا 3863 نوشته!!! اینجا هم 3043 نوشته!!! البته میدونم همه این رنکینگها معتبر نیستن، ولی خب برام سوال شد به نظرتون چرا همچین رقمی نوشته؟ میتونه بخاطر اینکه دانشگاه مخصوص تربیت بدنی هست باشه؟ یا اینکه واقعا در این حد هستش؟ [img]images/smilies/undecided.gif[/img]

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 18-09-2013

(18-09-2013, 12:43 AM)'roshanak25' نوشته: سلام. من بطور اتفاقی این دانشگاه رو تو آلمان پیدا کردم که دانشگاه ورزش کلن هستش. بعد رفتم رنکینگش رو چک کنم، اینجا 3863 نوشته!!! اینجا هم 3043 نوشته!!! البته میدونم همه این رنکینگها معتبر نیستن، ولی خب برام سوال شد به نظرتون چرا همچین رقمی نوشته؟ میتونه بخاطر اینکه دانشگاه مخصوص تربیت بدنی هست باشه؟ یا اینکه واقعا در این حد هستش؟ [img]images/smilies/undecided.gif[/img]

دروود،
نظر من اینه که این نوع دانشگاهها در رنکینگ اکادمیک خیلی ارزیابی نمیشه و به همین دلیله که اینطور ارقامی رو میگیره. این دانشگاه جزو دانشگاههای ورزشی المانه که شعبه کلن رو داره. پس نمیشه دقیق بیان کرد چون بیشتر رشته ها در خود المان متمرکزه نه در خارج از المان. ضمناً رنکینگ 4icu.org یک رنکینگه که سایتهای دانشگاههای دنیا رو ارزیابی میکنه نه بخش اکادمیک و دپارتمانهای یک دانشگاهها، ممکنه این دانشگاه رتبه اش حتی خیلی بالاتر هم باشه اگر بصورت اکادمیک ارزیابی بشه.

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - samimifar - 23-09-2013

سلام و وقت به خير
مي خواستم بدونم امكان گرفتن پذيرش دكترا در زمينه مهندسي رشته شيمي نساجي در دانشگاه هاي آلمان وجود دارد يا خير؟
اگر هست در كدام دانشگاه ها ارائه مي شود؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 23-09-2013

(23-09-2013, 01:21 PM)'samimifar' نوشته: سلام و وقت به خير
مي خواستم بدونم امكان گرفتن پذيرش دكترا در زمينه مهندسي رشته شيمي نساجي در دانشگاه هاي آلمان وجود دارد يا خير؟
اگر هست در كدام دانشگاه ها ارائه مي شود؟

اگر شما محدود به رشته خاصی در هر کشوری بشید بسیار سخت میشه پیدا کرد. مثلاً رشته نساجی جزو اون دسته از رشته های مهندسی نوظهوره! اونم در المان من فقط تونستم 2 تا دانشگاه صنعتی اخن و صنعتی درسدن رو پیدا کنم. که شهریه اخن بالا بود بدلیل خاص بودن رشته سالی 7000-8000 یورو!!! ضمناً دوره به صورت ترکیب المانی-انگلیسی ارائه میشه. اگر از این فیلد خارج بشی و روی مهندسی شیمی تمرکز کنی خیلی راحت پیدا میکنی.

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - rahmani - 25-09-2013

با سلام و خسته نباشید.
من فارغ التتحصیل از داشگاه گیلان در رشته عمران با معدل 15 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل 17.74 هستم.
میخواستم بدونم پذیرش گرفتن از یک دانشگاه خوب آلمان در مقطع دکتری شانسی دارم؟

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - mahnaz103 - 25-09-2013

(25-09-2013, 02:08 PM)'rahmani' نوشته: با سلام و خسته نباشید.
من فارغ التتحصیل از داشگاه گیلان در رشته عمران با معدل 15 و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل 17.74 هستم.
میخواستم بدونم پذیرش گرفتن از یک دانشگاه خوب آلمان در مقطع دکتری شانسی دارم؟

سلام .خوش اومدید به آکادیما Smile
خب من قضیه ی عمران رو پرسیدم از دوستان گفتن آلمان نسبت به کشورهای دیگه موقعیت خوبی برای عمران نداره .اما نه اینکه اصلا نیست و نمیشه .... اما خب کشورهای دیگه شرایط بهتری و پذیرش بیشتری دارن برای عمران .البته باز به این بستگی داره به گرایشتون ...گرایش ارشد منظورمه 
معدل ارشدتون خوبه و از دانشگاه تهران هستید که خب 100% امتیاز خوبی هست 
شما در کنار آلمان بهتره به کشورهای دیگه هم فک کنید و بررسیشون کنید 
در حین همین بررسی ها بهترین کار تقویت زبان و آمادگی برای آزمون تافل یا آیلتس و اگر امریکا بخوایید برید هم که GRE  با نمره ی بالا خیلی شرایطتتون رو بهتر خواهد کرد ....
اگه زبانتون خوب باشه که با توجه به معدل ودانشگاه ارشدتون احتمال زیادی برای پذیرش حتی با فاندخواهید داشت ...اما در نظر داشته باشید که پروسه ی تماس با اساتید هم خیلی خیلی مهمه ....
شاید تجربه ی من کمه ونتونستم خوب راهنماییتون کنم 
انشالله دوستان باتجربه تر بهتر راهنمایی خواهند کرد Smile
موفق باشید 

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - mo3.14 - 01-10-2013

سلام.من یک سوال داشتم. من سال آخر مکانیک صنعتی اصفهانم و معدلم 14.3 و تافلم 103 هستش. میخواستم بدونم رو چه دانشگاه های آلمان(از نظر رتبه) به پایین میتونم برای پذیرش حساب کنم.ضمنا علاقه دارم تو field manufacturing ادامه بدم.
پیشاپیش متشکر از جواب شما Smile

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 02-10-2013

(01-10-2013, 11:39 PM)'mo3.14' نوشته: سلام.من یک سوال داشتم. من سال آخر مکانیک صنعتی اصفهانم و معدلم 14.3 و تافلم 103 هستش. میخواستم بدونم رو چه دانشگاه های آلمان(از نظر رتبه) به پایین میتونم برای پذیرش حساب کنم.ضمنا علاقه دارم تو field manufacturing ادامه بدم.
پیشاپیش متشکر از جواب شما Smile

من تا اونجا که میدونم، با این معدل دانشگاههای خیلی قوی شاید شانس زیادی نداشته باشی، اما به هر حال شانس وجود داره. برای صنعتی برانشویگ، دانشگاه هامبورگ. 

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - kimiyabeigi - 23-10-2013

با سلام

من تازه با سایت خوب شما آشنا شدم. من لیسانس نرم افزار هستم و در سال 1381 فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم؟ اگر جواب مثبت هست، ممکنه چندتا دانشگاه رو به من معرفی کنین (ممنون میشم اگر لینکشونو بدین).

RE: رشته ها و دانشگاه ها در آلمان - Shihan - 23-10-2013

(23-10-2013, 05:17 PM)'kimiyabeigi' نوشته: با سلام
من تازه با سایت خوب شما آشنا شدم. من لیسانس نرم افزار هستم و در سال 1381 فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم؟ اگر جواب مثبت هست، ممکنه چندتا دانشگاه رو به من معرفی کنین (ممنون میشم اگر لینکشونو بدین).

دروود ضمن خوش امدگویی به شما.
دوست عزیز قبل از اینکه سوال خودتون رو مطرح کنید ابتدا کلیه تاپیک تحصیل در المان را ملاحظه کنید سپس سوال خود رو در صورت نبود اطلاعات مطرح کنید. شما هیچ اطلاعاتی از رزومه خودتون نگذاشتی چطور راهنمایی کنیم؟!!!