آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تائید و مهر وزارت علوم - persevere - 07-02-2015

سلام،
من دو تا سوال برام پیش اومده:
1- دانشگاه لیسانس ترجمه ریز نمرات رو میده و درون پاکت قرار میده. من باید حتما تایید دادگستری رو بگیرم، برا این مورد باید وزارت علوم تایید کنه؟ اونجا فارسی رو تایید میکنن یا لاتین رو؟
2- من باید تمام مدارکم رو اسکن شده بفرستم یعنی به دانشگاه بگم تو پاکت نذاره؟ میتونم از دنشگاه دو تا کپی درخواست کنم که مثلا یکیشون فقط تو پاکت قرار بگیره؟ من باید اسکن مدارک رو بفرستم برا اپلای برا همین پاکت ضروری نیست.
خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید، ممنون

RE: تائید و مهر وزارت علوم - blur - 07-02-2015

(07-02-2015, 11:22 AM)'persevere' نوشته: سلام،
من دو تا سوال برام پیش اومده:
1- دانشگاه لیسانس ترجمه ریز نمرات رو میده و درون پاکت قرار میده. من باید حتما تایید دادگستری رو بگیرم، برا این مورد باید وزارت علوم تایید کنه؟ اونجا فارسی رو تایید میکنن یا لاتین رو؟
2- من باید تمام مدارکم رو اسکن شده بفرستم یعنی به دانشگاه بگم تو پاکت نذاره؟ میتونم از دنشگاه دو تا کپی درخواست کنم که مثلا یکیشون فقط تو پاکت قرار بگیره؟ من باید اسکن مدارک رو بفرستم برا اپلای برا همین پاکت ضروری نیست.
خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید، ممنون

1. اگر دانشگاه مقصد ریزنمرات انگلیسی از شما قبول میکنه میتونید با همین ریزنمرات اپلای کنید. اگر نمیکنه باید بعد از آزادسازی مدارک به تایید وزارت علوم برسونید و بدین ترجمه. بعد از ترجمه و خوردن مهر مترجم به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه می رسونید (با همین ترتیب). وزارت علوم فقط مدارک فارسی رو تایید میکنه.
2. شما قرار نیست اصل مدرک رو جایی بفرستید. کپی تایید شده و مهردار اون رو می فرستید. دانشگاه هم یک نسخه بیشتر به شما نمیده. شما بعد از گرفتن تایید وزارت علوم هر چند نسخه که نیاز دارین رو میگین دارالترجمه بهتون میده و جدا جدا مهر می زنید و هرجا نیاز داشتید می فرستید. البته همونطور که گفتم اگر دانشگاه ریزنمرات انگلیسی قبول میکنه فعلا نیازی به این کارها نیست و همون ریزنمره رو بفرستید کفایت میکنه که فکر کنم اونو دانشگاه احتمالا یک نسخه بیشتر بهتون بده

RE: تائید و مهر وزارت علوم - persevere - 07-02-2015

(07-02-2015, 12:52 PM)'blur' نوشته:
1. اگر دانشگاه مقصد ریزنمرات انگلیسی از شما قبول میکنه میتونید با همین ریزنمرات اپلای کنید. اگر نمیکنه باید بعد از آزادسازی مدارک به تایید وزارت علوم برسونید و بدین ترجمه. بعد از ترجمه و خوردن مهر مترجم به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه می رسونید (با همین ترتیب). وزارت علوم فقط مدارک فارسی رو تایید میکنه.
2. شما قرار نیست اصل مدرک رو جایی بفرستید. کپی تایید شده و مهردار اون رو می فرستید. دانشگاه هم یک نسخه بیشتر به شما نمیده. شما بعد از گرفتن تایید وزارت علوم هر چند نسخه که نیاز دارین رو میگین دارالترجمه بهتون میده و جدا جدا مهر می زنید و هرجا نیاز داشتید می فرستید. البته همونطور که گفتم اگر دانشگاه ریزنمرات انگلیسی قبول میکنه فعلا نیازی به این کارها نیست و همون ریزنمره رو بفرستید کفایت میکنه که فکر کنم اونو دانشگاه احتمالا یک نسخه بیشتر بهتون بده

ممنونم از جواب فوق العاده سریعتون.
دانشگاه مقصد از من مدارک زیر رو میخاد:
Certified* or original academic transcripts with grades and an explanation of the grading system in both the original language and a formal English translation.
Evidence of your English proficiency, IELTS or TOEFL test report or evidence that you have undertaken an academic study program for a minimum of 2 years over the last 24 months with English as the sole medium of instruction and examination. Please note it is your responsibility to check with DIBP if you will be required to have a particular IELTS score for your student visa application.
Graduation Certificate in both the original language and a formal English translation.
یعنی هم من باید ریزنمرات فارسی و لاتین رو بفرستم.
-برای ریز نمرات فارسی  میشه کپی برابر اصل کرد؟ Certified copy یعنی همین؟
-بند آخر یعنی مدرک دانشنامه؟ اون هم باید مدرک فارسیکپی برابر اصل بشه ؟ (من نباید اصل مدرک رو بفرستم) البته تو این بند اشاره نکرده که باید کپی برابر اصل باشه یا نه (بند اخر)
-برای grading system باید چیکار کرد؟ این توضیح باید رو ریزنمرات باشه؟
- تو فرم اپلیکیشن نوشته شده که مدارک باید mail بشه (نگفته ایمیل) البته تو سایت دانشگاه نوشته که کلیه مدارک باید اسکن بشه و همراه فرم اپلیکیشن پیوست بشه! حالا من باید اصل مدارک رو پست کنم یا سابمیت؟ داشنگاه هم ایمیل زدم هنوز جواب نداده. 
این توضیح رو هم اضافه کردن:
* A certified copy requires you to take your original document and photocopy of the document to a Justice of the Peace or Commissioner of Declarations. They will then attest that they have sighted the original copy by stamping/signing the copy of the document. You will be required to provide original or certified copies of all your supporting documents prior to accepting your Offer of Enrolment.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Glee - 07-02-2015

(07-02-2015, 01:13 PM)'persevere' نوشته:
ممنونم از جواب فوق العاده سریعتون.
دانشگاه مقصد از من مدارک زیر رو میخاد:
Certified* or original academic transcripts with grades and an explanation of the grading system in both the original language and a formal English translation.
Evidence of your English proficiency, IELTS or TOEFL test report or evidence that you have undertaken an academic study program for a minimum of 2 years over the last 24 months with English as the sole medium of instruction and examination. Please note it is your responsibility to check with DIBP if you will be required to have a particular IELTS score for your student visa application.
Graduation Certificate in both the original language and a formal English translation.
یعنی هم من باید ریزنمرات فارسی و لاتین رو بفرستم.
-برای ریز نمرات فارسی  میشه کپی برابر اصل کرد؟ Certified copy یعنی همین؟
-بند آخر یعنی مدرک دانشنامه؟ اون هم باید مدرک فارسیکپی برابر اصل بشه ؟ (من نباید اصل مدرک رو بفرستم) البته تو این بند اشاره نکرده که باید کپی برابر اصل باشه یا نه (بند اخر)
-برای grading system باید چیکار کرد؟ این توضیح باید رو ریزنمرات باشه؟
- تو فرم اپلیکیشن نوشته شده که مدارک باید mail بشه (نگفته ایمیل) البته تو سایت دانشگاه نوشته که کلیه مدارک باید اسکن بشه و همراه فرم اپلیکیشن پیوست بشه! حالا من باید اصل مدارک رو پست کنم یا سابمیت؟ داشنگاه هم ایمیل زدم هنوز جواب نداده. 
این توضیح رو هم اضافه کردن:
* A certified copy requires you to take your original document and photocopy of the document to a Justice of the Peace or Commissioner of Declarations. They will then attest that they have sighted the original copy by stamping/signing the copy of the document. You will be required to provide original or certified copies of all your supporting documents prior to accepting your Offer of Enrolment.

سلام
- چنانچه مدارکتون رو بدید دارالترجمه (بعد از تایید وزارت علوم و امور دانشجویان)، هر نسخه ای که مترجم تحویلتون میده شامل"ریزنمرات فارسی + لاسنس فارسی + ریزنمرات انگلیسی + لایسنس انگیسی" هست که با هم پانچشون و مهرشون کرده. یعنی نیازی نیست که دوباره از مدارک فارسیتون کپی بگیرید و برابر با اصلش کنید. بعد هم که دادگستری نیاز هست. همین نسخه دارالترجمه رو بفرستید کافیه!
فقط در بعضی موارد دانشگاه مقصد تاکید داره که مدارک باید توسط دانشگاه محل تحصیل پلمپ بشه. در این صورت دانشگاه کارشناسی و یا ارشدتون کپی مدارک فارسی رو مهر دانشگاه میزنه و داخل پاک میزاره و مهر و موم میکنه!
-بله، یعنی مدرک. اصل مدارک رو هیچ جا نباید بفرستید. شما صرفا از نسخه های دارالترجمه و یا پاکتهای پلمپ شده (حاوی کپی مدارک) محل تحصیلتون باید ارسال کنید.
- بعضی از کارنامه ها توضیح سیستم نمره دهی ایران رو دارن.  ولی اگر کارنامه ی شما نداره، به واحد آموزش دانشگاه کارشناسی و ارشدتون مراجعه کنید و ازشون بخواید براتون این نامه رو آماده کنن! به احتمال زیاد باید خودتون متن رو آماده کنید. بعد برای تایید باید ببرید وزارت علوم (اگر تهران هستید بعد از ثبت در سامانه شخصا به امور دانشجویان مراجعه کنید)
- معمولا کلیه مدارک باید در سیستم اپلیکیشن آپلود بشه. علاوه بر این در برخی از موارد، بخصوص وقتی که فرم اپلیکیشن کاغذی هم در میان باشه، باید فرم اپلیکیشن به همراه مدارک ارسال بشه. ولی در اکثر موارد دانشگاهها مدارک آپلود شده رو برای مرحله application review کافی میدونن (هر چند تو سایت زده باشن که باید میل کنید)، و مدارک اصل رو برای مرحله admission میخوان. ظاهرا در مورد دانشگاه شما هم همینطوره "You will be required to provide original or certified copies of all your supporting documents prior to accepting your Offer of Enrolment.". ولی باز از خودشون جواب بگیرید ولی نگران نباشید معمولا منعطف هستند نسبت به رسیدن مدارک (البته اگه آپلود شده باشه قبلا).
- اگر مدرک دیگه ای دارید (مثل کارنامه ی تافل) که میخواید کپی برابر اصل کنید، دارالترجمه این کار رو انجام میده!
پ. ن: در گواهی grading syst.  قسمت اول نامه که مربوط به مشخصات شخصی شما هست که خود دانشگاه در نامه میاره، اما برای توضیح سیستم نمره دهی ازشون بخواید این رو (یا شبیه این) براتون وارد کنن: "ارزیابی تحصیلی ایشان در کلیه دروس گذرانده بر مبنای 0 تا 20 بوده است، ضمنا حداقل نمره قبولی در مقطع کارشناسی 10، در دروس کارشناسی ارشد 12، در دوره دکتری 14 می باشد".
برای تایید وزارت علوم هم ، در سامانه ی آنلاین در قسمت "گواهی رتبه" آپلود کنید.

ترجمه رسمی دانشنامه و ریزنمرات - persevere - 08-03-2015

با سلام،
من مدارک دانشگاهیم تکمیل شده و الان میخاستم برای ترجمه اقدام کنم. بسیار ممنون میشم در موارد زیر راهنمایی نمایید:

1- وضعیت مدارک در سامانه وزارت علوم همه مورد تایید دانشگاه ها قرار گرفته است. آیا الان میتوانم با مراجعه به وزارت خانه مهر تایید را دریافت کنم؟ لطفا آدرس محل مراجعه را هم اشاره کنید. ممنوم میشم اگه دوستان بگن از طریق کدام ایستگاه مترو دسترسی راحت تر هست؟

2- من ترجمه انگلیسی رسمی ریزنمرات را از دانشگاه دریافت کردم. آیا میتوانم همین ریز نمرات را کپی برابر اصل کنم و برای دانشگاه ها ارسال کنم؟ آیا نیازی به ترجمه ریز نمرات نیست؟ در صورت مثبت بودن جواب برای کپی برابر اصل نمودن ریز نمرات به کجا باید مراجعه کنم؟ (در مورد مدرک آیلتس هم همین مورد کپی برابر اصل شدن نیاز دارم)

3- برای ترجمه مدارک (دانشنامه و ...) بهترین دارالترجمه در شیراز کجاست؟ لطفا اگه کسی سراغ داره آدرس و شماره تلفن محل رو بیان کنه. لطفا از حدود قیمت ها هم صحبت نمایید.

لطفا اگه نکته خاصی مد نظر دوستان هست حتما اشاره کنند.

با احترام و تشکر

RE: تائید و مهر وزارت علوم - butterfly - 09-03-2015

سلام،
1- طبق دستورالعمل خود سامانه بعد از تایید دانشگاه شما باید مدارکتون از طریق یکی از ادارات پستی معرفی شده برای سازمان دانشجویان ارسال کنید اما معمولا افرادی که عجله دارند خودشون حضوری مدارک می برند تا مهر تایید وزارت علوم بخوره. من خودم پارسال حضوری بردم و نیم ساعته کارم انجام شد.
نشانی: 
تهران، خيابان انقلاب، ضلع شرقي ميدان فردوسي، خيابان شهيد موسوي، ساختمان سازمان امور دانشجويان 

با توجه به آدرس، باید تو ایستگاه فردوسی از مترو پیاده بشید. [عکس: Address.jpg]
2- پاسخ  این سوالتون قبلا در این پست داده شده.
3-  لطفا این سوالتون در  این تاپیک مطرح  کنید.
(08-03-2015, 10:31 PM)'persevere' نوشته:
با سلام،
من مدارک دانشگاهیم تکمیل شده و الان میخاستم برای ترجمه اقدام کنم. بسیار ممنون میشم در موارد زیر راهنمایی نمایید:
1- وضعیت مدارک در سامانه وزارت علوم همه مورد تایید دانشگاه ها قرار گرفته است. آیا الان میتوانم با مراجعه به وزارت خانه مهر تایید را دریافت کنم؟ لطفا آدرس محل مراجعه را هم اشاره کنید. ممنوم میشم اگه دوستان بگن از طریق کدام ایستگاه مترو دسترسی راحت تر هست؟
2- من ترجمه انگلیسی رسمی ریزنمرات را از دانشگاه دریافت کردم. آیا میتوانم همین ریز نمرات را کپی برابر اصل کنم و برای دانشگاه ها ارسال کنم؟ آیا نیازی به ترجمه ریز نمرات نیست؟ در صورت مثبت بودن جواب برای کپی برابر اصل نمودن ریز نمرات به کجا باید مراجعه کنم؟ (در مورد مدرک آیلتس هم همین مورد کپی برابر اصل شدن نیاز دارم)
3- برای ترجمه مدارک (دانشنامه و ...) بهترین دارالترجمه در شیراز کجاست؟ لطفا اگه کسی سراغ داره آدرس و شماره تلفن محل رو بیان کنه. لطفا از حدود قیمت ها هم صحبت نمایید.
لطفا اگه نکته خاصی مد نظر دوستان هست حتما اشاره کنند.
با احترام و تشکر

RE: تائید و مهر وزارت علوم - unclebehrooz - 02-04-2015

سلام دوستان 
من هنوز درسم تموم نشده. ترم آخر هستم.
از دانشگاه ریزنمرات رو گرفتم با مهر و امضا.
آیا وزارت علوم مدرک من رو مهر میکنه؟
اگر میکنه, آیا این کار رو دارالترجمه ها هم انجام میدن؟
ممنون

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Andre - 02-04-2015

(02-04-2015, 02:31 PM)'unclebehrooz' نوشته: سلام دوستان 
من هنوز درسم تموم نشده. ترم آخر هستم.
از دانشگاه ریزنمرات رو گرفتم با مهر و امضا.
آیا وزارت علوم مدرک من رو مهر میکنه؟
اگر میکنه, آیا این کار رو دارالترجمه ها هم انجام میدن؟
ممنون

تا زمانی که فارغ اتحصیل نشید و هزینه آموزش رایگان رو پرداخت نکنید یا به نحوی دانشنامه خودتون رو دریافت نکنید. هیچ گونه تأییدی از جانب وزارت علوم صورت نمیگیره و بالتبع ترجمه رسمی هم صورت نمی‌گیره. تنها شما می‌تونید ترجمه غیر رسمی با مهر مترجم داشته باشید که در آن ترجمه ذکر میشه که نمرات شما توسط دانشگاه شما تأیید شده. برای طی کردن مراحل پذیرش لزوماً به ترجمه رسمی نیاز نیست. به خصوص زمانی که شما اعلام کنید که در سال آخرتون رو میگذرونید و در این تاریخ پیش بینی میکنید که فارغ التحصیل می‌شید.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - unclebehrooz - 02-04-2015

ممنون از جوابتون

گواهی قبولی کنکور رو خود دارالترجمه مهر وزارت علوم رو میگیره یا خودم باید اقدام کنم؟

در ضمن یه اثر فرورفته بدون رنگ از جای کامل مهر سازمان سنجش روی برگه ی گواهی قبولی کنکور دیده میشه. این یعنی مهر خورده؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - mehrdadmem - 04-04-2015

سلام و خسته نباشید
من فارغ التحصیل ارشد هستم ... زمانی که اشتغال به تحصیل داشتم، رفتم مدرک لیسانسمو خریدم... ولی مهر وزارت علوم نداشت منم نمیدونستم که برای ترجمه لازمه... الان فارغ التحصیل هستم آیا برام مهرش میکنن؟