آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sepidehhhhh - 08-06-2012

(08-06-2012, 11:48 AM)amin_mb نوشته: دوست خوبم، اینطوری که تجربه اپلای دیگر دوستان نشون میده، امتیاز معدل بالاست، ولی 9 تا مقاله در صورتی که معتبر باشند، و شما بتونید گواهی شاگرد سومی ارشدتون را هم داشته باشید، می تونه معدل لیسانس را جبران کنه، اگه معدل فوقتون پایین بود، اون موقع وضع فرق می کرد،
من بهتون پیشنهاد می کنم، حداقل برای 3 تا دانشگاه گروه 8 هم اپلای کنید، حیف رزومه تحقیقاتی شماست.

ارادت

ممنونو اینکه دانشگاه های رنک پایین رو در نظر گرفته بودم به خاطر اعتماد به نفس پایین ناشی از معدل داغون لیسانسمه، در هر صورت دانشگاه های بهتر رو هم مد نظر قرار میدم. منظور من از مقاله معتبر مقاله ISI با امپکتهای 0.55-0.88-1.75-1.75-1.89-1.89-1.89-2.5-2.5 هستش (که اکثرا نفر اول هم هستم)، البته کنفرانس های داخلی و بین المللی هم دارم علاوه بر اینه
گواهی شاگرد سومی رو میتونم از دانشگاه بگیرم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 08-06-2012

(08-06-2012, 11:54 AM)sepidehhhhh نوشته: ممنونو اینکه دانشگاه های رنک پایین رو در نظر گرفته بودم به خاطر اعتماد به نفس پایین ناشی از معدل داغون لیسانسمه، در هر صورت دانشگاه های بهتر رو هم مد نظر قرار میدم. منظور من از مقاله معتبر مقاله ISI با امپکتهای 0.55-0.88-1.75-1.75-1.89-1.89-1.89-2.5-2.5 هستش (که اکثرا نفر اول هم هستم)، البته کنفرانس های داخلی و بین المللی هم دارم علاوه بر اینه
گواهی شاگرد سومی رو میتونم از دانشگاه بگیرم
دوست عزیز مقاله برا استرالیا خیلی مهمه و به نظرم شانس خوبی دارید. استادای استرالیا در مقابل مقاله نمیتونن مقاومت کنن. Big Grin و حتی به IF مقالات هم توجه میکنن.

فقط تو انتخاب دانشگاها دقت کن.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sepidehhhhh - 08-06-2012

(08-06-2012, 03:24 PM)Saeid نوشته: دوست عزیز مقاله برا استرالیا خیلی مهمه و به نظرم شانس خوبی دارید. استادای استرالیا در مقابل مقاله نمیتونن مقاومت کنن. Big Grin و حتی به IF مقالات هم توجه میکنن.

فقط تو انتخاب دانشگاها دقت کن.
درسته مشکل من هم استادا نیستن، اونا خیلی خوب جواب میدن و به قول خودشون شانس زیادی دارم. و از مقالات هم خوششون اومده. سوال اینجاست که رضایت استاد تضمینی واسه پذیش با فاند هست یا نه؟ یا رضایت استاد فقط پزیرش رو اوکی میکنه نه فاند رو؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 08-06-2012

(08-06-2012, 05:24 PM)sepidehhhhh نوشته: درسته مشکل من هم استادا نیستن، اونا خیلی خوب جواب میدن و به قول خودشون شانس زیادی دارم. و از مقالات هم خوششون اومده. سوال اینجاست که رضایت استاد تضمینی واسه پذیش با فاند هست یا نه؟ یا رضایت استاد فقط پزیرش رو اوکی میکنه نه فاند رو؟
رضایت استاد تضمینی نیست. پول تحصیل شما رو که استاد قرار نیس بده. ولی خوب امیدوار کننده هستش تا حدی. این شما هستین که باید تصمیم بگیرین.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 16-06-2012

(08-06-2012, 11:41 AM)sepidehhhhh نوشته: من رو معدلم حساس شدم به این خاطر که از یه منبع غیر موثق شنیدم که امتیاز معدل خیلی بالاست و هر چه قدر هم مقاله داشته باشی باز هم قسمت کمی از کمبود معدل رو میپوشونه. می خوام بدونم درسته این؟و در مورد همه دانشگاه ها صدق میکنه؟
در کل خودم مد نظرم دانشگاه های رنک پایینه مثل کرتین،دیکین و.....واسه اینا شانس دارم؟
ممنون
کاملا به دانشگاه بستگی داره. دانشگاههای مثل UNSW یا ANU شانسی ندارید ولی برای دانشگاههای جی 8 دیگه مثل آدلاید موناش و حتی سیدنی کوئینزلند شانس دارید. این به این خاطره که در دانشگاه unsw وزن معدل حدود 80 درصد رزومه شماست. این کاملا موثقه و از نامه ای که در جواب ریجکت من با معدل 13.4 کارشناسی و ارشد 17 تهران که شاگرد دوم بودم و 6 مقاله ISI ( ایمپکت فکتورهای 3.8 و 3.8 و 5.1 و 2.1و 1 و 0.8 سه تای اول اسم اول ) به من گفتند.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - lalehmahmoudian - 08-07-2012

سلام
با فوق لیسانس عمران-محیط زیست از دانشگاه دولتی شیراز با تافل 88و سه مقاله کنفرانس و یک علمی-پژوهشی و یک سابمیت شده ISI به نظرتون از دانشگاه های استرالیا بورس تحصیلی برای دکترا بگیرم؟

شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sobhani_niloofar - 15-07-2012

سلام.من مهندسي صنايع(برنامه ريزي و تحليل سيستمها)خوندم.دانشگاه آزاد شيراز.معدلم هم 18.14 هست.متاهل هستم.

مي خواستم بدونم شانسي براي گرفتن پذيرش و تحصيل و زندگي در استراليا دارم ؟؟؟ امكانش چقدره؟؟؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 17-07-2012

(15-07-2012, 02:17 PM)sobhani_niloofar نوشته: سلام.من مهندسي صنايع(برنامه ريزي و تحليل سيستمها)خوندم.دانشگاه آزاد شيراز.معدلم هم 18.14 هست.متاهل هستم.
مي خواستم بدونم شانسي براي گرفتن پذيرش و تحصيل و زندگي در استراليا دارم ؟؟؟ امكانش چقدره؟؟؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟
دوست خوبم
با عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت شما

همونطور که قبلا هم گفته شده فاکتورهای اصلی در اخذ پذیرش و بورس از دانشگاه های استرالیا، داشتن معدل بالا، مقالات با کیفیت و سابقه تحقیقاتی هستند.
همچنین باید مینیمم نمره امتحان آیلتس یا تافل را هم داشته باشید.

آیا مقاله ای چاپ کرده اید؟
نمره زبانتان؟

در مرحله اول باید به دنبال یافتن اساتید مرتبط با زمینه تحقیقاتی خودتان هست. و برقراری تماس با آنها.

ارادت

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - M.A Dehghan - 18-07-2012

با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر استرالیا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد
2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان
3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic
5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.
6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.
7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.
8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:
1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی در استرالیا امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟
2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول استرالیا افزایش یابد؟
3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - M.A Dehghan - 25-07-2012

دوست خوب من amin_mb سلام

می تونم خواهش کنم که شما من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر استرالیا راهنمایی کنین. مدت زمان طولانی هست که منتظر راهنمایی شما هستم. از راهنمایی شما در سایر انجمن ها بسیار سپاسگزارم.

با سپاس از شما که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهید کرد.