آکادمیا کافه
مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)

صفحات 1 2 3 4

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 16-11-2017

(11-03-2017, 02:55 AM) نوشته: با سلام خدمت دوستان،
آیا برای گرفتن ویزای کار برای دوره ی پست داک، ارسال اصل مدارک تحصیلی، از جمله مدرک دکتری، به سفارت نیاز هست؟ با توجه به هزینه ی بالای آزادسازی مدرک ذکتری، روش دیگه ای وجود ندارد؟
ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز من هم سوال شما رو دارم. آیا جوابی براش پیدا کردین؟ و اینکه آیا از دوستان کسی میدونه برای پست داک در سنگاپور چه کدارکی لازم هست؟

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 26-11-2017

سلام. من دکترای مکانیک دانشگاه فردسی هستم. برای پست داک از بنیاد نخبگان اقدام کردم دیدم در بهترین وضعیت حداکثر 3میلیون میدن

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 01-02-2018

سلام بنیاد دو چایزه پسداک داره
۱ چمران
۲ علامه طباطبایی تقریبا نزدیک به ۳ تا ۴ میلیون حقوقشونه

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 04-04-2018

سلام وقت بخیر من 36 سالمه دکترای فیزیولوژِی از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل 18 هستم دوتا مقاله isi دارم و نمره زبان ایلتس 6 و سابقه کار 12 سال برای دوره پست دکترا میخوام اقدام کنم من دانشنامه لیسانس و فوق لیسانسم رو گرفتم ولی مدرک دکترام گواهی موقت دستمه این که مشکلی ایجاد نمیکنه میخواستم ببینم چه کشوری برای من با این شرایط بهتره و چه مدارکی معمولا لازمه و امکان اینکه بتونم با این شرایط برم برای پست داک چقدره ممنون از سایت خوبتون

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - automotive - 05-04-2018

(04-04-2018, 02:13 PM) نوشته: سلام وقت بخیر من 36 سالمه دکترای فیزیولوژِی از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل 18 هستم دوتا مقاله isi دارم و نمره زبان ایلتس 6 و سابقه کار 12 سال برای دوره پست دکترا میخوام اقدام کنم من دانشنامه لیسانس و فوق لیسانسم رو گرفتم ولی مدرک دکترام گواهی موقت دستمه این که مشکلی ایجاد نمیکنه میخواستم ببینم چه کشوری برای من با این شرایط بهتره و چه مدارکی معمولا لازمه و امکان اینکه بتونم با این شرایط برم برای پست داک چقدره ممنون از سایت خوبتون

سلام
هر کشوری که علاقه داشته باشید البته احتمالا باید دوباره IELTS شرکت کنید معمولا بند اسکور 6.5 با شرط هیچ مهارتی زیر 6 عرف است اما همیشه منبع وب سایت رسمی دانشگاه است.
وب سایت دانشگاه ها رو بررسی کنید، عبارت Postdoctoral را جست و جو کنید. این موضوع مدرک دانشگاهی نیست و صرفا یک پروژه تحقیقاتی است که به مدت معمولا 2 سال به طول می انجامه، حقوق قابل توجهی دریافت میکنید (بسیار بیشتر از دکتری) اما هیچ مدرک دانشگاهی به شما تعلق نخواهد گرفت.

موقعیت های postdoctoral را مشاهده کنید و شرایط هر کدام به شما نزدیک بود با آن ها ارتباط برقرار کنید و اگر به شما پاسخ مثبت دادند شما اپلای کنید.
نیازمندی های پذیرش این موقعیت نیز در همان آگهی وجود دارد.

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 18-04-2018

(07-11-2017, 11:49 PM)مریم6215 نوشته: از دوستانی که در این زمینه تحقیق کردن، کسی درباره ی بنیاد ملی نخبگان و شرایطش میدونه؟
و اینکه سقف پرداختی حقوق ماهانه برای دوره ی پسادکتری چقدر هست؟
من از دو نفر پیشنهاد گرفتم ولی به نظرم میاد هیچکدوم منطقی نیست.

اگر از دوره علامه طباطبایی استفاده کنید ماها نه 2/5 میلیوم پرداخت میکنن.

پست دکترا - sara sa - 08-06-2018

با سلام کسی هست که برای فوق دکترا (پست داک) خارج از کشور پذیرش گرفته باشه؟

RE: پست دکترا - automotive - 08-06-2018

(08-06-2018, 08:57 PM)sara sa نوشته: با سلام کسی هست که برای فوق دکترا (پست داک) خارج از کشور پذیرش گرفته باشه؟

سلام
موضوع های زیر را مطالعه کنید.
مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز
و
مراحل اقدام براي اخذ فرصت مطالعاتي دانشجوي دكتري

پست داک - DrFarin - 10-07-2018

سلام
میخوام برای پست داک در کانادا اقدام کنم
هرسه مقطع دانشگاه تهران بودم
صرف اینکه با استاد مورد نظرم تشابه موضوعات مورد علاقه رو داریم کافیه یا اینکه باید از نظر دانشگاهی هم بخواد دانشجوی پست داک بگیره؟
فرصت مطالعاتی همون پست داکه؟
اینکه یه دکترای دیگه بخونم بهتر نیست؟

RE: پست داک - butterfly - 10-07-2018

(10-07-2018, 02:13 PM)DrFarin نوشته: سلام
میخوام برای پست داک در کانادا اقدام کنم
هرسه مقطع دانشگاه تهران بودم
صرف اینکه با استاد مورد نظرم تشابه موضوعات مورد علاقه رو داریم کافیه یا اینکه باید از نظر دانشگاهی هم بخواد دانشجوی پست داک بگیره؟
فرصت مطالعاتی همون پست داکه؟
اینکه یه دکترای دیگه بخونم بهتر نیست؟

سلام، 
پست داک در رده کارهای آکادمیک قرار می گیره و معمولا پوزیشن های پست داک آگهی می شن مثل پوزیشن های کاری دیگه. معمولا سایت هایی هستند که این پوزیشن ها رو  برای دانشگاه های مختلف جمع آوری کرده و تو سایتشون می گذارند. همین طور می تونید وب سایت خود دانشگاه ها رو هم چک کنید. 
خیر، فرصت مطالعاتی همون پست داک نیست.  فرصت مطالعاتی یه دوره همکاری پژوهشی چندماهه است. تاجایی که من اطلاع دارم برخلاف پست داک به شما حقوقی تعلق نمی گیره و با هزینه شخصی می رید دانشگاه یک کشور دیگه. البته شما در حین تحصیل در دوره دکتراتون می تونستید از  کمک هزینه وزارت علوم برای فرصت مطالعاتی استفاده کنید. خیلی از دانشجوهای دکترا تو ایران اینکار می کنند. 
در مورد سوال آخرتون، این بستگی به خودتون داره. این که آیا همچنان تمایل دارید که حداقل چهار سال دیگه دانشجو بمونید و وارد بازار کار نشید یا نه. اما بودند و هستند افرادی که اینکار کردند. این تصمیم شخصی شماست. فقط به این نکته توجه کنید که زمینه پژوهشی دکترای دومتون باید با اولی تفاوت داشته باشه. وگرنه یکم سخته توجیه دانشگاه و سفارت تکرار دکترا رو همون موضوع پژوهشی قبلی.