آکادمیا کافه
مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)

صفحات 1 2 3 4

مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - فرید - 07-01-2015

دوستان عزیز می توانند در این موضوع سوال ها و نظرات خود را در مورد مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز برای این دوره، مطرح نمایند.

[برش] سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - anahita65 - 13-02-2015

دوستان سلام کسی اطلاعاتی از نحوه گرفتن پذیرش پست دکتری داره؟ و اصولا داشتن دوره پست دکتری توی پیدا کردن موقعیت های کاری بهتر تاثیری داره؟

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - فرید - 13-02-2015

(13-02-2015, 03:33 PM)'anahita65' نوشته: دوستان سلام کسی اطلاعاتی از نحوه گرفتن پذیرش پست دکتری داره؟ و اصولا داشتن دوره پست دکتری توی پیدا کردن موقعیت های کاری بهتر تاثیری داره؟

سلام مختصر من توضیح می دهم دوستان دیگه کامل تر توضیح خواهند داد. معمولا برای این دوره شما باید با استادان بطور مستقیم تماس بگیرید. معمولا استادهایی که نیاز دارند در وب ساتشان اشاره می کنند. در مورد پیدا کردن کار هم اگر با فرد معتبری دوره را بگذرانید که ارتباط خوبی با صنعت داشته باشد می تواند در اینده موثر باشد. معمولا پیدا کردن کار برای کسانی که از ایران مدرک گرفتن سخت تر است و خیلی بستگی به رشته ای دارد مدرک گرفته اید.  

[برش] دوره پست داک چیست و چه مزایایی دارد؟ - sb_urmia - 13-12-2015

سلام. من تازه عضو این سایت شدم. خیلی گشتم ولی جواب سوالم رو نتونستم پیدا کنم. برای پست داک چه اقداماتی باید انجام بشه؟ کسی اطلاعاتی داره. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

رشته فیزیولوژی جانوری معدل کارشناسی 17. معدل ارشد و دکترا هر دو 19. برا پست داک با فول فاند میخوام ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چی کار کنم. البته تعهد خدمت به یه جایی دارم. یعنی میخوام اون 4 سال تعهدم رو براشون که کار کردم تموم شدم برا پست داک اقدام کنم. الان چی کار باید بکنم. آیا مثل دکتری باید تافل و جی آر ای بدم؟ دیگه چه کارایی باید انجام بدم؟
ممنون

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Andre - 13-12-2015

(13-12-2015, 02:25 PM)sb_urmia نوشته: سلام. من تازه عضو این سایت شدم. خیلی گشتم ولی جواب سوالم رو نتونستم پیدا کنم. برای پست داک چه اقداماتی باید انجام بشه؟ کسی اطلاعاتی داره. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

رشته فیزیولوژی جانوری معدل کارشناسی 17. معدل ارشد و دکترا هر دو 19. برا پست داک با فول فاند میخوام ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چی کار کنم. البته تعهد خدمت به یه جایی دارم. یعنی میخوام اون 4 سال تعهدم رو براشون که کار کردم تموم شدم برا پست داک اقدام کنم. الان چی کار باید بکنم. آیا مثل دکتری باید تافل و جی آر ای بدم؟ دیگه چه کارایی باید انجام بدم؟
ممنون

درود،

عرضم به حضورتون که پذیرش در دوره پست داک به مراتب سخت تر و پیچیده تر از دوره دکتری هست. بیشتر کسانی که من سراغ دارم دوره های قبلیشون رو (دستکم مقطع دکتری) در دانشگاههای معتبر و به زبان انگلیسی پشت سر گذاشتن. پست داک به صورت پروژه ای هست و اسم فاند دیگه مطرح نیست در عوض حقوق میگیرید. با موتورهای جستجوگر میتونید به دنبال این موقعیت ها در سراسر دنیا باشید. هر چند همانطور که گفتم، اگر بخواهیم با دوره دکتری و مستر مقایسه کنم به مراتب کار پیچیده تر خواهد بود. صد البته نمره GRE و نمره زبان برای هر مقطع تکمیلی نیازه. البته GRE همه جا ضروری نیست. 

پیشنهاد من اینه که گزینه دکتری هم در گوشه ای از ذهن داشته باشید. همین جایی که من هستم دانشجویانی هستند که در ایران قبلاً دکتری خونده بودند و الان دوباره به تحصیل مجدد مشغولن. اگر هدفتون از ادامه تحصیل مشخص باشه بهتر میتونید برنامه ریزی کنید.

موفق باشید.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - sb_urmia - 14-12-2015

(13-12-2015, 09:30 PM)Andre نوشته: درود،

عرضم به حضورتون که پذیرش در دوره پست داک به مراتب سخت تر و پیچیده تر از دوره دکتری هست. بیشتر کسانی که من سراغ دارم دوره های قبلیشون رو (دستکم مقطع دکتری) در دانشگاههای معتبر و به زبان انگلیسی پشت سر گذاشتن. پست داک به صورت پروژه ای هست و اسم فاند دیگه مطرح نیست در عوض حقوق میگیرید. با موتورهای جستجوگر میتونید به دنبال این موقعیت ها در سراسر دنیا باشید. هر چند همانطور که گفتم، اگر بخواهیم با دوره دکتری و مستر مقایسه کنم به مراتب کار پیچیده تر خواهد بود. صد البته نمره GRE و نمره زبان برای هر مقطع تکمیلی نیازه. البته GRE همه جا ضروری نیست. 

پیشنهاد من اینه که گزینه دکتری هم در گوشه ای از ذهن داشته باشید. همین جایی که من هستم دانشجویانی هستند که در ایران قبلاً دکتری خونده بودند و الان دوباره به تحصیل مجدد مشغولن. اگر هدفتون از ادامه تحصیل مشخص باشه بهتر میتونید برنامه ریزی کنید.

موفق باشید.
ممنون از وقتی که گذاشتید و راهنمایی تون.
در واقع اینو از طرف یکی از دوستانم نوشتم که عضو هیئت علمی هست و من تشویق به ادامه تحصیل کردم. همه مقاطعش رو تهران بوده و قصدش از ادامه تحصیل فقط ارتقا علمی هست. دکترای مجدد هم فکر نکنم که بخواد. به نظر شما با توجه به اینکه ایشون هیئت علمی هست و پست داک هم مدرکی که نمیده، بعد از این دوره پسا دکتری احتمال داره برا شغل الانش مشکل ساز باشه؟ یعنی بعد از اتمام دوره پسا دکترا چی میشه؟ ببخشید من اگه سوالاتم ابتدایی باشه. چون از پسا دکتری اطلاعاتی ندارم. و خودمم هنوز دارم برا دکترا اقدام میکنم. فقط چون من تشویقشون کردم، میخوام اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در اختیارش بذارم.
بازم ممنون که وقت میذارید

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - sepidehy - 22-08-2016

سلام. من دکتری از یکی از دانشگاههای ایران دارم. در صورتی که job offer از کانادا برای دوره postdoc گرفته باشم، لطفا مراحلی که برای اخذ ویزا و نیز مدارک مورد نیاز برای سفارت را بفرمایید؟ به عنوان مثال در سایت سفارت پس از ساختن اکانت برای گرفتن کد باید به سوالاتی جواب بدیم که در یکی از موارد سوال اینه که: do you have any caregiver experience or formal training? ایا جواب این سوال بله است یا خیر. یا به عنوان مثال برای این سوال که:
are you of working age and a dependent of a person who is working in can ada ,,,,؟ جوا بله است یاخیر
همچنین در مورد مدارک مورد نیاز ایا مدرک زبان، مدرک رسمی برای مقاطع تحصیلی و approve مالی نیاز است یا خیر؟ (این مدارک برای دانشگاهی که پوزیشن گرفتم مورد نیاز نیست)

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 14-11-2016

سلام

من دوره دکتری رو تو شریف تموم کردم و الان از دانشگاه منچستر برای پست داک پذیرش گرفتم. دو تا سوال دارم:
1- ویزا از نوع ویزای کار میشه؟
2- اوضاع سفارت تو تهران چه طوره؟ تجربه اخیر چی بوده؟

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مهمان - 11-03-2017

با سلام خدمت دوستان،
آیا برای گرفتن ویزای کار برای دوره ی پست داک، ارسال اصل مدارک تحصیلی، از جمله مدرک دکتری، به سفارت نیاز هست؟ با توجه به هزینه ی بالای آزادسازی مدرک ذکتری، روش دیگه ای وجود ندارد؟
ممنون از راهنماییتون

RE: مراحل اقدام برای دوره پست داک و مدارک مورد نیاز - مریم6215 - 07-11-2017

از دوستانی که در این زمینه تحقیق کردن، کسی درباره ی بنیاد ملی نخبگان و شرایطش میدونه؟
و اینکه سقف پرداختی حقوق ماهانه برای دوره ی پسادکتری چقدر هست؟
من از دو نفر پیشنهاد گرفتم ولی به نظرم میاد هیچکدوم منطقی نیست.