آکادمیا کافه
حذف نمره از کارنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: حذف نمره از کارنامه (/Thread-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: حذف نمره از کارنامه - shadi1386 - 07-10-2011

این نمره اینجا یعنی تقلب
پس اگه بخوام تو SOP بیارمش یا اگه ازم پرسیدن جواب بدم باید راستش رو بگم
Sad

RE: حذف نمره از کارنامه - Faraz - 07-10-2011

برای تقلب هیچ اشاره ای در هیچ جا به نمره نکنید.اینجا تقلب و Plagiarism با جنایت فرقی ندارد.10 تا صفر هم داشتید بهتر از این دلیل استSmile

RE: حذف نمره از کارنامه - Babak - 07-10-2011

با فراز کاملا موافقم. بسیار بعیده که کسی متوجه این موضوع بشه. من که خودم در ایران تحصیل کردم هم نمی‌دونم و بعیده که قانون کلی‌ای باشه. به همین خاطر هیچ اشاره‌ای بهش نکنید. اگر کسی سوال کرد، فقط در جواب بگید که براتون مشکلی پیش اومده بود که نتونستید امتحان رو خوب بدید.

RE: حذف نمره از کارنامه - soilman - 07-10-2011

(07-10-2011, 10:44 AM)shadi1386 نوشته: سلام
من4 سال پیش از لیسانس فارغ التحصیل شدم و توی
کارنامه ام یه نمره 0.25 دارم.
حالا می خوام بپرسم تو دانشگاه سراسری می شه این
نمره رو حذف کرد؟ می خوام برای دکتری کانادا اپلای کنم
اگه نشه اونا می دونن معنی این 0.25 چیه؟
برام مشکل درست می شه؟

من هم این مشکلو دارم به این دلیل که استاد روانی بود و از 35 نفرر 25 نفر رو انداخت و کلی آدم-از معاونت آموزشی دانشگاه + حاج اقاها و اینا باهاش حرف زدن قبول نکرد که نکرد....

به نظرم بهتره هیچی نیارید....من که اصلا بهش فکر نکرده بودم که چکارش کنم..چون مونده دیگه...کاریش نمیشه کزد...چون معمولا sop باید مثبت باشه پس به نظرم بهتره صحبتی نشه ازش...

ولی از من بپرسن که مشکل چی بود میگم درس معارف بود و اینها!

خوش باشید

RE: حذف نمره از کارنامه - shadi1386 - 07-10-2011

(07-10-2011, 12:33 PM)Babak نوشته: با فراز کاملا موافقم. بسیار بعیده که کسی متوجه این موضوع بشه. من که خودم در ایران تحصیل کردم هم نمی‌دونم و بعیده که قانون کلی‌ای باشه. به همین خاطر هیچ اشاره‌ای بهش نکنید. اگر کسی سوال کرد، فقط در جواب بگید که براتون مشکلی پیش اومده بود که نتونستید امتحان رو خوب بدید.

مرسی از کمکتون
پس هیچ جا هیچ اشاره ای نمی کنم
امیدوارم اونا هم نبینن
شما کسی رو مشابه من می شناسین؟
می خوام بدونم موارد مشابه که موفق شدن چی کار کردن؟

RE: حذف نمره از کارنامه - soilman - 07-10-2011

(07-10-2011, 04:11 PM)shadi1386 نوشته: مرسی از کمکتون
پس هیچ جا هیچ اشاره ای نمی کنم
امیدوارم اونا هم نبینن
شما کسی رو مشابه من می شناسین؟
می خوام بدونم موارد مشابه که موفق شدن چی کار کردن؟
به نظر من بهتره اشاره نکنید!
دیدن رو خوب ممکنه ببینن!
من که گفتم خودم شبیه شما هستم و یه 0.25 دارم بین یه عالمه نمره ی خوب بالای 16...و الان حالا در اروپا مشغول به تحصیل هستم...حالا کانادا و آمریکا رو نمی دونم ولی معمولا به کل قضیه نگاه می کنن نه به جزئیاتش!

کلا زیاد سخت نگیرید قضیه ی اپلای رو! Dodgy

روز خوش

RE: حذف نمره از کارنامه - Pejman - 07-10-2011

شادی جان حق با دوستان هست و همونطور که soilman گفت کسی به خاطر فقط یه نمره بد، نسبت به توانایی های فرد تصمیم نمی گیره. اگر شما رزومه خوبی داشته باشید، هیچ مشکلی براتون پیش نخواهد اومد. البته من توصیه می کنم یه دلیلی پیش خودتون آماده کنید که اگر یه وقت کسی پرسید شما بتونید جوابی داشته باشید براش (غیر از قضیه تقلب و اینها)

ببینید من خودم به خاطر بیماری استاد راهنمام و سنگ اندازی هایی که از طرف خود استاد و دانشکده می شد، فوق لیسانسم رو 8 ترمه تموم کردم!! (نرمالش 6 ترمه است تو رشته ما) تو SOP یه اشاره ای به بیماری استاد راهنمام و اینکه برای درمان کشور رو ترک کرده بود، کردم و سریع هم رد شدم. دنبال توجیه و آسمون ریسمون بافتن نبودم. من تو فوق لیسانس شاگرد سوم شدم و پایان نامه ام هم نمره اش عالی شد. همه اینها نشون می ده که طول کشیدن مدت تحصیلم دلیلش کم کاری من یا عدم تکمیل موفقیت آمیز پایان نامه نبوده.

خلاصه به نظر من یه دلیل سعی کنید آماده داشته باشید برای روز مبادا. اما قضیه رو خیلی بزرگ نکنید و زیاد بهش فکر نکنید. نیازی هم نیست تو SOP اشاره ای بکنید. کل رزومه شما هست که برای دانشگاه ها و اساتید مهمه، نه یه نمره. فاکتورهای کلی رزومه تعیین کننده است مثل معدل، مقالات، نمرات زبان و غیره.

موفق باشید.

RE: حذف نمره از کارنامه - m0h3n - 07-10-2011

من هم توی کارنامه ای که داشتم، پروژه پایانی دوره کاردانی من نمره 9.5 رد شده.
البته دلیلش این بود که من پروژه رو حذف کردم و یه سری ناهماهنگی ها باعث این نمره شده بود (که پیگیری های من اثری نداشت) که البته ترم بعد همین پروژه رو شدم 18

RE: حذف نمره از کارنامه - shahrnoosh - 30-01-2012

سلام
من فوق لیسانس توسعه اقتصادی هستم.میخوام برای دکترا خارج از کشور ادامه تحصیل بدم اما معدلم پایینه.سوالی که داشتم اینه که دروسی که نمراتم پایین هست رو می تونم دوباره پاس کنم تا نمره ی بالاتری بگیرم اما یک معدل جبرانی محسوب میشه.ایا وقتی نمراتم رو اونور بفرستم اونا معدل اصلیمو مد نظر می گیرن یا جبرانی رو؟
میخوام بدونم که ارزش داره من این دروس رو بگیرم یا نه تصمیم من به پاسخ شما بستگی داره.

RE: حذف نمره از کارنامه - Saeid - 30-01-2012

(30-01-2012, 03:42 PM)shahrnoosh نوشته: سلام
من فوق لیسانس توسعه اقتصادی هستم.میخوام برای دکترا خارج از کشور ادامه تحصیل بدم اما معدلم پایینه.سوالی که داشتم اینه که دروسی که نمراتم پایین هست رو می تونم دوباره پاس کنم تا نمره ی بالاتری بگیرم اما یک معدل جبرانی محسوب میشه.ایا وقتی نمراتم رو اونور بفرستم اونا معدل اصلیمو مد نظر می گیرن یا جبرانی رو؟
میخوام بدونم که ارزش داره من این دروس رو بگیرم یا نه تصمیم من به پاسخ شما بستگی داره.
اگر دانشجو هستین میتونین درس رو بردارین....ولی کامپیوتر تو سیستمش حذف میکنه و ممکن نیست....برا ما که این جوری بود بازم از آموزش سوال کنید....اگرم دانشجو نیستین....چطور میخان روباره بردارین؟؟؟گفتین فوق لیسانس...
البته یه راه حلش گرفتن واحدهای بیشتر ار سقف مجار هستش...البته اگه دانشکده بده بهتون