آکادمیا کافه
حذف نمره از کارنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: حذف نمره از کارنامه (/Thread-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6

حذف نمره از کارنامه - arash_mohebi - 08-02-2011

سلام دوستان.

من تو یکی از امتحان هام شرکت نکردم. گواهی پزشکی (مصمومیت) بردم ولی قبول نکردن. برای صفر رد شده. من معدلم بالاست. یه صفر تو کارنامم خیلی داغون میکنتم!
دوستان راهی چیزی سراغ ندارن که این صفر رو از کارنامم بکشم بیرون... لطفا دوستان کمک کنن. وقتی تاثیر معدل رو پذبرش میبینم بیشتر ناراحت میشم.
کارشناسی - دانشگاه تهران

دوستان باور کنید مشکل بزرگیه! اگر کسی کمکی از دستش برمیاد دریغ نکنه!

RE: مشکلات احتمالی مدرک تحصیلی - Faraz - 08-02-2011

در شهید بهشتی ما این کار رو به صورت قانونی انجام می دیم.اگر درسی صفر رد شده باشه(نه 0.25) و اون درس رو بعدا پاس کرده باشیم یک درخواست به شورای دانشکده(متشکل از رئیس دانشکده-معاون اموزشی دانشکده-معاون پژوهشی دانشکده-مدیران گروه ها) می دهیم و دلیلی برای این نمره و عدم حضور در امتحان می اوریم.اگر شورا قبول کند نمره صفر از کارنامه کل حذف خواهد شد.نمی دونم این روال در همه جا اینگونه است یا خیر ولی در دانشکده اقتصاد بهشتی به شخصه این کار را دیده ام که انجام شده.

RE: حذف نمره از کارنامه - Faraz - 23-09-2011

یک راه حل برای حذف نمره های افتاده و پایین که در دانشگاه های سراسری وجود دارد تغییر گرایش به گرایش نزدیک است.معمولا در دوره کارشناسی گرایش ها درس های بسیار نزدیکی را می گذرانند و تفاوت خیلی فاحشی بین گرایش های نیست.بر طبق آیین نامه اگر شما گرایش درسی خود را تغییر دهید درس های افتاده شما و همچنین دروسی که نمره پایینی دارند(فکر کنم زیر 12) از کارنامه حذف می شوند و شما باید دوباره این دروس را بگذرانید.همچنین می توانید دروس تخصصی گرایش قبل را به عنوان دروس اختیاری گرایش جدید لحاظ کنید(اگر سقف واحد دروس اختیاری پر نشود)
این کار کمی زمان تحصیل شما را افزایش می دهد ولی برای کسانی که در ابتدا تحصیل عملکرد خوبی نداشتند و اکنون تصمیم به اپلای یا بهبود شرایط دارند بسیار مفید است.البته محدودیت هایی مانند مینیمم و ماکسیمم واحد گذرانده وجود دارد.برای اطلاعات بیشتر به آیین نامه آموزشی دانشگاه مراجعه بکنید.

RE: حذف نمره از کارنامه - soilman - 23-09-2011

خوب نمره ی صفر همان طور که گفت میشه حذف بشه...ولی اگه نمره ای به غیر از صفر یعنی از 0.25 تا 9.75 بگیرید مخصوصا در دانشگاه تهران نمیشه کاریش کرد....درس عمومی هم که چون اساتید حق التدریسی هستن که دیگه اصلا پیداشون هم نمیشه کرد که بگی قرارمون این نبود...

این تجربه ی تلخ رو من داشتم و باعث شد معدلم کلی پائین بیاد ولی خوب کاریش نتونستم بکنم....حتی با فرم کردن فرم های اعتراض و اینها....

RE: حذف نمره از کارنامه - Faraz - 23-09-2011

همایون جان پست قبلی من درباره نمرات غیر صفر هم بودSmile
ولی اصولا نمره افتاده ای که ثبت شد تغییر دادنش واقعا سخت است

RE: حذف نمره از کارنامه - soilman - 23-09-2011

(23-09-2011, 12:49 PM)Faraz نوشته: همایون جان پست قبلی من درباره نمرات غیر صفر هم بودSmile
ولی اصولا نمره افتاده ای که ثبت شد تغییر دادنش واقعا سخت است

خوب فراز جان اشاره کرده بودی که به غیر از 0.25...این نمره که اصلا نمیشه کاریش کرد حداقل در دانشگاه تهران اینجوری بوده...صفر رو میشه حذف پزشکی کرد تازه اگه قبول کنن...کلا خودت اشاره کردی...حذف و تغییر دادن نمرات سخته مخصوصا مسئول اون درس یه آدم نرمال نباشه! Dodgy

RE: حذف نمره از کارنامه - shadi1386 - 07-10-2011

سلام
من4 سال پیش از لیسانس فارغ التحصیل شدم و توی
کارنامه ام یه نمره 0.25 دارم.
حالا می خوام بپرسم تو دانشگاه سراسری می شه این
نمره رو حذف کرد؟ می خوام برای دکتری کانادا اپلای کنم
اگه نشه اونا می دونن معنی این 0.25 چیه؟
برام مشکل درست می شه؟

RE: حذف نمره از کارنامه - Faraz - 07-10-2011

تا جایی که من می دونم راهی برای حذفش نیست.تنها راه شما توضیح دادن در sop است ولی باید کاملا آگاهانه بنویسید و مراقب باشید نوشته شما اوضاع را بدتر نکند

RE: حذف نمره از کارنامه - shadi1386 - 07-10-2011

(07-10-2011, 11:06 AM)Faraz نوشته: تا جایی که من می دونم راهی برای حذفش نیست.تنها راه شما توضیح دادن در sop است ولی باید کاملا آگاهانه بنویسید و مراقب باشید نوشته شما اوضاع را بدتر نکند
یعنی تو SOP بنویسم چرا 0.25 شده؟

RE: حذف نمره از کارنامه - Babak - 07-10-2011

راستش من مطمئن نیستم که توضیح دادن چنین چیزی در SoP فکر خوبی باشه، مگر این که دلیل خیلی خوبی در پس موضوع باشه، مثلا بیماری یا مساله‌ی حادی که پیش اومده اما دانشگاه غیبت دانشجو رو نپذیرفته. به نظر من اگر دلایل خیلی خوبی براش ندارید و اگر ازتون بخوان نمی‌تونید مدارکی برای اثبات ادعاتون بیارید، بهتره که اصلا موضوع رو در SoP و مدارک مشابه بزرگ نکنید.