آکادمیا کافه
ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Torkan - 14-06-2018

(14-06-2018, 11:45 AM)Pantea71 نوشته: با درود،  من سالها پیش از شریف فارغ  التحصیل شده ام و دانشنامه را دریافت کرده ام ولی در ان زمان تنها  ریز نمرات را به انگلیسی به من دادند.اکنون برای ترجمه ریز نمرات به المانی نیاز به ریز نمرات به پارسی دارم و چون خارج از کشور ساکن هستم  با بخش دانش اموختگان بارها و بارها تلفنی تماس گرفتم و انها گفتند حضوری ریز نمرات را به پارسی ارایه میدهند. با دادن وکالت به دوستی در ایران و مراجعه حضوری او،  ریز نمراتی به وی دادند که بر روی ان نوشته شده "صرفن جهت اطلاع دانشجو" و سامانه وزارت علوم این نسخه را نمی پذیرد. بخش دانش اموختگان به گفته دوستم بسیار برخورد بدی داذند و من فرصت زیادی برای ارایه مدارکم به دانشگاه در خارج از کشور ندارم. اگر کسی تجربه مشابهی دارد از تقسیم ان بسیار لطف خواهد کرد  .با احترام  و  پیشاپیش از پاسخهایتان سپاسگزارم

اگر تسویه حساب نکرده باشید به شما نخواهند داد ریزنمرات را
یا با عدم کاریابی ی تسویه حساب یا با کار کردن چند ساله میشه مدرک رو خرید
شما تسویه حساب کرده بودید؟
برای ترجمه رسمی بله اصل ریزنمرات لازمه وزارت علوم تایید نمیکنه نسخه های دیگر رو باید اصل باشه

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Pantea71 - 14-06-2018

بله من تسویه حساب کردم و دانشنامه و ریز نمرات را به انگلیسی دارم ولی برای ترجمه نیاز به اصل نسخه ریز نمرات به فارسی دارم که بخش دانش اموختگان ظاهرن خیلی افراد با کفایت و مطلعی نیستند و نمیدانم به چه کسی باید برای کمک متوسل شد.

(14-06-2018, 01:15 PM)Pantea71 نوشته: بله من تسویه حساب کردم و دانشنامه و ریز نمرات را به انگلیسی دارم ولی برای ترجمه نیاز به اصل نسخه ریز نمرات به فارسی دارم که بخش دانش اموختگان ظاهرن خیلی افراد با کفایت و مطلعی نیستند و نمیدانم به چه کسی باید برای کمک متوسل شد.

بله خب چوپان خودش بی کفایته!
باید بدهند شما از وزارت علوم پیگیری کن ببینید اون بی کفایت ها چی میگن. صد در صد به خصوص که شما وکالت نامه دارید باید بدهند.
چرایی ندادن ریزنمره را پرسیدید؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Pantea71 - 14-06-2018

نگفتند نمی دهند، گفتند بیایید بگیرید وقتی وکیلم مراجعه کرده خیلی سر دوانده اندش و بد برخورد کردند و در اخر نسخه بدرد نخوری را دادند

(14-06-2018, 07:27 PM)Pantea71 نوشته: نگفتند نمی دهند، گفتند بیایید بگیرید وقتی وکیلم مراجعه کرده خیلی سر دوانده اندش و بد برخورد کردند  و در اخر  نسخه بدرد نخوری را دادند

اگر در برگه وکالت نامه ذکر شده امور دانشجویی تمام باید بدهند ندهند میتوانید شکایت بکنید به مراجع بالاتر

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - automotive - 15-06-2018

(14-06-2018, 07:27 PM)Pantea71 نوشته: نگفتند نمی دهند، گفتند بیایید بگیرید وقتی وکیلم مراجعه کرده خیلی سر دوانده اندش و بد برخورد کردند  و در اخر  نسخه بدرد نخوری را دادند

@Pantea71

سلام
یکی از عجایب وکالت نامه در ایران این است که باید ریز جزئیات نوشته شود، مثلا وکالت بابت امور دانشجویی یک مورد کلی است و مواردی شامل دریافت ریز نمرات، دریافت اصل دانشنامه و غیره را حتما ذکر کنند، برای اطلاع دقیقتر از افرادی که وکالت داده اند سوال کنید.
حتما وکالت نامه را چک کنید که مشکلی نداشته باشد و در صورت لزوم دوباره وکالت دقیق بدهید.

پی نوشت: ترکان عزیز، شکایت در اینجا که سالیانه ده ها میلیون شکایت مطرح می‌شود کار درستی نیست، یعنی شاید درست باشد اما معمولا نوش دارو پس از مرگ سهراب خواهد بود.
به هر سازی که زدند برقصید و اگر ایشان خانم هستند حتما با حجاب باشند، صبور باشند و پیگیر و اصلا نیازی نیست که بی سوادی یا موارد مشابه را به آن کارمندها متذکر شوند، کمی با آنها راه بیایند تا مشکل حل شود.
میدانم که کارمندهای قسمت آموزش چگونه هستند اما شما مشکل کمبود وقت دارید، اگر قضیه جدی است و مشکل قانونی در ایران ندارید به نظر من حتما به ایران سفر کنید و مشکل را حل کنید.
قانون هر آنچه هست اگر به آن دقیق عمل نمی‌شود، اثبات این موضوع کار بسی دشوار و بسیار وقت گیر خواهد بود.
یک قانون نانوشته در ایران این است که هر ایرانی یک خدا است.
به خدایان توهین نکنید، اگر خدا لج کند، برای اثبات خداییش کار شما را انجام نخواهد داد و اگر به رئیس آن فرد شکایت کنید نیز معمولا آن خدا نیز، خدای خود را به غریبه ها ترجیه میدهد.
ضمنا خدا به شما صبر بدهد.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - automotive - 06-10-2020

هزینه ی ترجمه رسمی هنوز تغییری نکرده (شهریور 99)، هر ترم دانشگاهی 18 هزار تومن و هر دانشنامه 45 هزار تومن هستش، البته امروز که مدارکم رو دادم برای ترجمه به نکته ی جدیدی پی بردم
به ازای هر مدرک (هرچیزی) 15 هزارتومن هزینه ی دفتری (کپی، پلمپ و ...) دریافت میشه
هزینه های ترجمه مدارک خودم به شرح زیر هستش
1. دانشنامه کاردانی 45 هزار تومن + 15 هزار تومن هزینه های دفتری
2. ریزنمرات کاردانی 4 ترم، هر ترم 18 تومن (مجموع 72 هزار تومن) + 15 هزار تومن هزینه های دفتری
3. دانشنامه کارشناسی ناپیوسته 45 هزار تومن + 15 هزار تومن هزینه های دفتری
4. ریزنمرات کارشناسی ناپیوسته 4 ترم، هر ترم 18 تومن (مجموع 72) + 15 هزار تومن هزینه های دفتری
مجموعا 296 هزار تومن، بدون مهر وزارت امور خارجه و دادگستری.

پی نوشت:
هزینه ی ترجمه هر ترم ریزنمرات دانشگاهی 18 هزار تومن هستش، فرقی نداره ریز نمرات کاردانی باشه، کارشناسی باشه یا ارشد و دکتری
هزینه ی ترجمه هر دانشنامه (اصل مدرک تحصیلی) 45 هزار تومن هستش، برای کاردانی و کارشناسی و ارشد و دکتری همین قیمت هستش.